Recommended Posts

Just now, firsttry είπε:

Σας Ευχαριστω πολύ όλες για την θετική ενέργεια και τις ευχές!!ευχομαι σε όλες τα καλύτερα!!

Συγχαρητήριο και μια ήρεμη, τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Άσχετο, απορία που προέκυψε κατόπιν συζήτησης: μεταφέρεται βλαστοκυστη 6 ημέρας; Θεωρείται καλύτερη από εκείνη της 5ης; Ή δεν έχει καμία σημασία;

• Μου αρέσει 1

Just now, Freida είπε:

Καλησπερα κ περαστικα!!! Διαγνωσθηκα θετικη πριν την ωοληψια. Ο λοιμωξιολογος μου ειπε οτι σε κανενα μηνα μπορωνα ξανακανω διεγερση αν επιτρεπει δλδ ο γυναικολογος κ οτι γενικα να μη φοβαμαι για καποια βλαβη στο σπερμα η στα ωαρια....αυτον το μηνα θα κανω σιγουρα ωοληψια με φυσικο κυκλο. Επισης εχουμε ανοσια για 3 μηνες μαλλον...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου καλή επιτυχία 

Just now, Moomin είπε:

Για δες αυτό που έγραψε η Freida μήπως είναι υπερβολικό όλο αυτό που λέει η γιατρός; Μήπως από κάνα σουπερμάρκετ; Λες να ήταν από τον καθαρισμό; Γκαντεμια ρε γμτ κ γιατί να κάνεις το εμβόλιο δηλ, θα σε καθυστερήσει περισσότερο. Ελπίζω να περάσει γρήγορα ρε κορίτσι, έχεις συμπτώματα;

Εχω και άσθμα ίσως για αυτο θελει να είναι σίγουρη η πνευμονολογος, εκανα θεραπεία με εισπνεόμενο κ μου το ενίσχυσε. Ξεκίνησε με πόνο στο αυτί το πρωί, το βράδυ δεκατα εκανα κατευθείαν μοριακό, την αλλη μερα κόπωση, επεσε λίγο το οξυγόνο μου, πόνους σ ολο το σώμα, πόνους στα μάτια, γναθο, κεφάλι, στόμα τα πάντα! Τώρα είμαι 5η μέρα εχω μπούκωμα κ εχω χασει τη γεύση.  Πηρα αντιβίωση προβιοτικα, βιταμίνες π έπαιρνα γενικότερα, δεν έπινα καφέ κάνω ομοιοπαθητικη και με βοήθησε γιατί μου εδωσε κ ο ομοιοπαθητικος αγωγή και ολα αυτα νομίζω με βοήθησαν, θέλει ξεκούραση πολλα υγρα. Το. Ελαιο ρίγανης είναι ισχυρό αντιβιοτικό με παρα πολυ έντονη γευση. Μη σας τυχει.. Επίσης ειναι ο 2ος κυκλος μετα απο αποτυχημένη ετ ειμαι 35η μερα κ περίοδος πουθενά, ο γυναικ μ είπε να περιμένω λίγο ακόμη, εχω πολυκυστικες, να μ έχει επηρεάσει ο covid? 

Διαφημίσεις

Just now, silvy22 είπε:

Εχω και άσθμα ίσως για αυτο θελει να είναι σίγουρη η πνευμονολογος, εκανα θεραπεία με εισπνεόμενο κ μου το ενίσχυσε. Ξεκίνησε με πόνο στο αυτί το πρωί, το βράδυ δεκατα εκανα κατευθείαν μοριακό, την αλλη μερα κόπωση, επεσε λίγο το οξυγόνο μου, πόνους σ ολο το σώμα, πόνους στα μάτια, γναθο, κεφάλι, στόμα τα πάντα! Τώρα είμαι 5η μέρα εχω μπούκωμα κ εχω χασει τη γεύση.  Πηρα αντιβίωση προβιοτικα, βιταμίνες π έπαιρνα γενικότερα, δεν έπινα καφέ κάνω ομοιοπαθητικη και με βοήθησε γιατί μου εδωσε κ ο ομοιοπαθητικος αγωγή και ολα αυτα νομίζω με βοήθησαν, θέλει ξεκούραση πολλα υγρα. Το. Ελαιο ρίγανης είναι ισχυρό αντιβιοτικό με παρα πολυ έντονη γευση. Μη σας τυχει.. Επίσης ειναι ο 2ος κυκλος μετα απο αποτυχημένη ετ ειμαι 35η μερα κ περίοδος πουθενά, ο γυναικ μ είπε να περιμένω λίγο ακόμη, εχω πολυκυστικες, να μ έχει επηρεάσει ο covid? 

Το έλαιο δεν το γνωρίζω αλλα αφού έχεις κ το άσθμα λογικό να θέλει να περιμένεις ο γιατρός πριν ξαναπροσπαθήσεις. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση γιατί ταλαιπωρείσαι με όλα αυτά :sad: η περίοδος είχε έρθει γρήγορα στον πρώτο κύκλο; Μάλλον παίζουν ρόλο όλα, πολυκυστικες, ιός, ο οργανισμός είναι σε άμυνα τώρα. Θα έρθει κ η περίοδος...

T4Rzp2.png

Καλησπέρα κορίτσια.. Να ρωτήσω αν έχετε ιδέα.. Γνωρίζετε αν οι υπάλληλοι με σύμβαση ιδοχ(συγκεκριμένα σε προκήρυξη σοχ) , δικαιούνται την άδεια για τον ετήσιο γυναικολογικο ελεγχο κ αυτήν για την εξωσωματική; 

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Καλημέρα εκει που ετοιμαζόμουν για υστεροσκοπηση κ μετα διέγερση, κολλησα κοβιντ, δεν είχα επαφή με κρούσμα, η μόνη στιγμή που έμεινα χωρίς μασκα ηταν π εκανα καθαρισμό προσώπου, εχω ολα τα συμπτώματα, εχει υποχωρήσει ο πυρετός κ οξυγόνο καλο. Το έχει πάθει κάποιο κορίτσι; η πνευμονολογος μου λεει μετα απο 1 μηνα να κάνουμε έλεγχο πνευμονολογικο και καρδιολογικο αν ειναι ολα οκ, μετα αντισώματα για να κρίνει αν θα κάνω το εμβόλιο ή όχι κ μετα να μπω σε διαδικασία εξωσωματικης, κοινώς μπλέξαμε, μεγάλη προσοχή εκεί έξω 

Περαστικά σου κορίτσι μου! Εμείς πάθαμε τον Αύγουστο.. 3 μήνες μετά εγώ δν είχα αντισωματα, ενώ ο σύζυγος είχε λιγα.. Εκ των υστέρων μας είπαν ότι αυτό τεστ αντισωματων των 25 €, δν ανιχνεύει όλα τα αντισωματα κ τα άλλα είναι πολύ εξειδικευμενα κ ακριβα..εγω πέρασα από όλα τα στάδια δέκατα, δυσπνοια, απώλεια γεύσης κ όσφρησης, βήχα, πόνο στα κόκαλα αλλά όλα ήταν υποφερτα.. Δλδ δν ήμουν στο κρεβάτι.. Απλά κοιμόμουν περισσότερο.. Έβγαλα μετά κ ακτινογραφία κ καρδιογράφημα κ είναι όλα μια χαρά! Το ίδιο κ του συζύγου.. Κ το σπερμα δν άλλαξε, γτ διαβάζω διαφορά κατά καιρούς! Καλή αναρρωση κ πάλι! 

πρίν από 28 λεπτά , firsttry είπε:

Καλησπερα κορίτσια!!μολις βγήκε και η σημερινή χοριακη μου και είναι 215 από 104 της Τετάρτης!!!ειμαι πολύ χαρούμενη!!!

Πολλά συγχαρητήρια!!! Να έχεις μια τελειομηνη κ ευκολη εγκυμοσυνη! 

• Μου αρέσει 1

Just now, Αγγελίνα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Να ρωτήσω αν έχετε ιδέα.. Γνωρίζετε αν οι υπάλληλοι με σύμβαση ιδοχ(συγκεκριμένα σε προκήρυξη σοχ) , δικαιούνται την άδεια για τον ετήσιο γυναικολογικο ελεγχο κ αυτήν για την εξωσωματική;

Επειδή η εγκύκλιος γράφει ότι προστίθεται σαν άρθρο στον Υπαλλήλικό Κώδικα, μάλλον η απάντηση είναι ότι αν υπάγεσαι στον υπαλληλικό κώδικα, τότε ναι, διαφορετικά όχι.

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Επειδή η εγκύκλιος γράφει ότι προστίθεται σαν άρθρο στον Υπαλλήλικό Κώδικα, μάλλον η απάντηση είναι ότι αν υπάγεσαι στον υπαλληλικό κώδικα, τότε ναι, διαφορετικά όχι.

Πως μπορώ να γνωρίζω αν υπάγομαι στον υπαλληλικο κώδικα; 

Just now, Αγγελίνα είπε:

Καλύτερα, όχι για το αν υπάγεσαι ή όχι, αλλά για το αν δικαιούσαι την άδεια, στείλε mail στο [email protected], το οποίο αναγράφεται στην εγκύκλιο. Ελπίζω να σου απαντήσουν.

Just now, silvy22 είπε:

Οκ καταλαβα υπαρχει θεμα με το ασθμα κ το περασες πιο βαρια απο μενα, ισως γι αυτο...το ελαιο ριγανης καλο ακουγεται! Κ ολα τα υπολοιπα τα εκανα κ γω ,υγρα αντιβιωση κ προβιοτικα! Η περιοδος ομως δε νομιζω να επηρεαζεται απο τον ιο, θα σου στειλω να σου πω οταν μου ρθει,περιμενω σε καμμια βδομαδα περιπου...περαστικα κ παλι κ καλη μας συνεχεια, ημασταν ατυχες πολυ κ οι 2!!!

πρίν από 46 λεπτά , mirtouli12 είπε:

Συγγνώμη το πρωτόκολλο κοβιντ δεν οφείλεις να το γνωρίζεις εσυ αλλά το κέντρο εξωσωματικής. Αυτοί σε στέλνουν κατόπιν συνεννόησης στο Αττικό... έκανες και οβιτρελ δλδ; Σε ποιο κέντρο είσαι;

Αν το είχες γράψει εδώ θα σου το είχαμε πει. Εγώ το ξέρω από τον Σεπτέμβρη που είχα ωοληψια, είχα διαβάσει μια ανάλογη είδηση. Μα είναι δυνατόν;

Ειμαι στο εμβρυογενεσις γι αυτο μου κανει εντυπωση που δε το γνωριζαν!!! Ειμαι εξαλη πραγματικα!!!! Δεν εχω καν κουραγιο να παρω τον γιατρο γτ αν ισχυει αυτο για το αττικο κ δε το γνωριζε ειναι πολυ μεγαλη πατατα!!!! Θα μιλησω μαζι του οποτε νοιωσω ετοιμη κ φυσικα θα ζητησω εξηγησεις !!!! Μακαρι να σας ειχα γραψει το βραδυ που το εμαθα αλλα ημουν σε πανικο κ εκλαιγα ολη την  ωρα !!!!

πρίν από 50 λεπτά , Moomin είπε:

Μπορούσε όμως να γίνει; Να μη ξεχάσω να ρωτήσω τον γιατρό όταν πάω. Γιατί ξέρουμε αν κάνουν ωοληψιες μόνο για πολλά ωάρια;

Να έχεις μια ανέφελη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη :!:

@Moomin λογικα γινεται αλλα ηταν αν ενημερωτος ο γιατρος μου! Ακομα ενα πολυ σοβαρο ιατρικο λαθος!!!! Δεν εχει τελειωμο....

Just now, Troia είπε:

Καλύτερα, όχι για το αν υπάγεσαι ή όχι, αλλά για το αν δικαιούσαι την άδεια, στείλε mail στο [email protected], το οποίο αναγράφεται στην εγκύκλιο. Ελπίζω να σου απαντήσουν.

Σε ευχαριστώ! 

Just now, Moomin είπε:

Το έλαιο δεν το γνωρίζω αλλα αφού έχεις κ το άσθμα λογικό να θέλει να περιμένεις ο γιατρός πριν ξαναπροσπαθήσεις. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση γιατί ταλαιπωρείσαι με όλα αυτά :sad: η περίοδος είχε έρθει γρήγορα στον πρώτο κύκλο; Μάλλον παίζουν ρόλο όλα, πολυκυστικες, ιός, ο οργανισμός είναι σε άμυνα τώρα. Θα έρθει κ η περίοδος...

Ειχε ερθει ναι

Just now, Αγγελίνα είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου! Εμείς πάθαμε τον Αύγουστο.. 3 μήνες μετά εγώ δν είχα αντισωματα, ενώ ο σύζυγος είχε λιγα.. Εκ των υστέρων μας είπαν ότι αυτό τεστ αντισωματων των 25 €, δν ανιχνεύει όλα τα αντισωματα κ τα άλλα είναι πολύ εξειδικευμενα κ ακριβα..εγω πέρασα από όλα τα στάδια δέκατα, δυσπνοια, απώλεια γεύσης κ όσφρησης, βήχα, πόνο στα κόκαλα αλλά όλα ήταν υποφερτα.. Δλδ δν ήμουν στο κρεβάτι.. Απλά κοιμόμουν περισσότερο.. Έβγαλα μετά κ ακτινογραφία κ καρδιογράφημα κ είναι όλα μια χαρά! Το ίδιο κ του συζύγου.. Κ το σπερμα δν άλλαξε, γτ διαβάζω διαφορά κατά καιρούς! Καλή αναρρωση κ πάλι! 

Πολλά συγχαρητήρια!!! Να έχεις μια τελειομηνη κ ευκολη εγκυμοσυνη! 

Σ ευχαριστώ πολύ χαίρομαι που δεν είχατε κάποιο θεμα μετά, ο συζηγος με το πρώτο συμπτώμα μένει αλλού μόνος του για την ώρα δεν έχει κατι... 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Freida είπε:

Οκ καταλαβα υπαρχει θεμα με το ασθμα κ το περασες πιο βαρια απο μενα, ισως γι αυτο...το ελαιο ριγανης καλο ακουγεται! Κ ολα τα υπολοιπα τα εκανα κ γω ,υγρα αντιβιωση κ προβιοτικα! Η περιοδος ομως δε νομιζω να επηρεαζεται απο τον ιο, θα σου στειλω να σου πω οταν μου ρθει,περιμενω σε καμμια βδομαδα περιπου...περαστικα κ παλι κ καλη μας συνεχεια, ημασταν ατυχες πολυ κ οι 2!!!

Ειμαι στο εμβρυογενεσις γι αυτο μου κανει εντυπωση που δε το γνωριζαν!!! Ειμαι εξαλη πραγματικα!!!! Δεν εχω καν κουραγιο να παρω τον γιατρο γτ αν ισχυει αυτο για το αττικο κ δε το γνωριζε ειναι πολυ μεγαλη πατατα!!!! Θα μιλησω μαζι του οποτε νοιωσω ετοιμη κ φυσικα θα ζητησω εξηγησεις !!!! Μακαρι να σας ειχα γραψει το βραδυ που το εμαθα αλλα ημουν σε πανικο κ εκλαιγα ολη την  ωρα !!!!

@Moomin λογικα γινεται αλλα ηταν αν ενημερωτος ο γιατρος μου! Ακομα ενα πολυ σοβαρο ιατρικο λαθος!!!! Δεν εχει τελειωμο....

Επίσης, Freida επειδη σκεφτομουν την περιπτωση σου, καλα πες δε σου ειπε να πας στο Αττικο, γιατι θεωρησε πιο ευκολο να σου πει να ακυρωσετε τον κυκλο. Σκεφτομουν, αν ειχες μονο δυο ωοθυλακια γιατι να μη στα επαιρνε χωρις μεθη αρα χωρις τεστ κοβιντ; Εμενα μου ζητανε μονο οταν πρεπει να παρω ναρκωση. Οταν κανω φυσικους που μου παιρνουν μοβο ενα, δε μου ζητανε τεστ γιατι δεν κανω ναρκωση. Τι ισχυει στο δικο σας κεντρο εχεις υποψη;

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά.να ρωτήσω... Γνώμες για σκράτσινγκ;

Και αν ναι, πότε γίνεται; Θεωρείτε ότι σε περιπτώσεις που γίνονται εμφυτεύσεις χρειάζεται; 

xu6xp2.png

Just now, Αγγελίνα είπε:

Δεν υπάγεσαι στον υπαλληλικό κωδικό αλλά στην εργατική νομοθεσία ως ιδοχ. Τώρα πρόκειται να περάσει ρύθμιση για τον ιδιωτικό τομέα και προφανώς και για ιδοχ.

Just now, mominthemaking είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε όλες καλά.να ρωτήσω... Γνώμες για σκράτσινγκ;

Και αν ναι, πότε γίνεται; Θεωρείτε ότι σε περιπτώσεις που γίνονται εμφυτεύσεις χρειάζεται; 

Συνήθως γίνεται 18-20 ημέρα προηγουμενου κυκλου από την εμβρυομεταφορα.Αν γίνει με υστεροσκοπηση, δηλαδή πάρεις για κάποιο λόγο μέθη θα γίνει πιο "πολλή" δουλειά. Αν την κανεις στο ιατρείο με απλό παυσίπονο τότε προφανώς θα γίνει λιγότερο σκρατσ.Παλι μια χαρά είναι. Ίσως σε περιπτώσεις όπως τη δική σου ειναι περιττό. 

Just now, anoulious said:

Συνήθως γίνεται 18-20 ημέρα προηγουμενου κυκλου από την εμβρυομεταφορα.Αν γίνει με υστεροσκοπηση, δηλαδή πάρεις για κάποιο λόγο μέθη θα γίνει πιο "πολλή" δουλειά. Αν την κανεις στο ιατρείο με απλό παυσίπονο τότε προφανώς θα γίνει λιγότερο σκρατσ.Παλι μια χαρά είναι. Ίσως σε περιπτώσεις όπως τη δική σου ειναι περιττό. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για την απάντηση.

Κι εγώ έτσι νομίζω να σου πω, ότι ίσως είναι περιττό. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει δε νομίζω το σκρατσινγκ να ανεβασει πιθανότητες...Και δεδομένου ότι έκανα απόξεση πριν απο δυο μήνες

• Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα