Recommended Posts

Just now, happykar είπε:

Επίσης, Freida επειδη σκεφτομουν την περιπτωση σου, καλα πες δε σου ειπε να πας στο Αττικο, γιατι θεωρησε πιο ευκολο να σου πει να ακυρωσετε τον κυκλο. Σκεφτομουν, αν ειχες μονο δυο ωοθυλακια γιατι να μη στα επαιρνε χωρις μεθη αρα χωρις τεστ κοβιντ; Εμενα μου ζητανε μονο οταν πρεπει να παρω ναρκωση. Οταν κανω φυσικους που μου παιρνουν μοβο ενα, δε μου ζητανε τεστ γιατι δεν κανω ναρκωση. Τι ισχυει στο δικο σας κεντρο εχεις υποψη;

Επειδή διάβασα ότι είμαστε στο ίδιο κέντρο (δεν ξέρω αν έχουμε τον ίδιο γιατρό) ζητούν covid test ανεξαρτήτως μέθης! Τώρα, αν υπήρχε κι άλλη επιλογή και δεν την ενημέρωσαν...μεγάλο φάουλ!

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, *Μυρτώ είπε:

Άσχετο, απορία που προέκυψε κατόπιν συζήτησης: μεταφέρεται βλαστοκυστη 6 ημέρας; Θεωρείται καλύτερη από εκείνη της 5ης; Ή δεν έχει καμία σημασία;

Βεβαιως κ μεταφέρεται...Εμενα 6ης μερας ηταν κ μαλιστα προχωρημένη...Οσο προχωράει μια βλαστοκυστη δειχνει τη δυναμικη της...Αλλα σπανια να την αφησουν να φτασει 6η μερα...Ισως ενεχει κ κινδυνο να μην προλαβουν...Δεν το γνωριζω αυτό

• Μου αρέσει 1

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Βεβαιως κ μεταφέρεται...Εμενα 6ης μερας ηταν κ μαλιστα προχωρημένη...Οσο προχωράει μια βλαστοκυστη δειχνει τη δυναμικη της...Αλλα σπανια να την αφησουν να φτασει 6η μερα...Ισως ενεχει κ κινδυνο να μην προλαβουν...Δεν το γνωριζω αυτό

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Γνώριζα για 5ης μέρας αλλά δεν είχα ακούσει για 6ης! Λογικό ακούγεται αυτό που λες και για τη δυναμική και για τον κίνδυνο!

• Μου αρέσει 1

Πήρα μόλις τα δικαιολογητικά για την επιτροπή, και αναφέρει τρίπλεξ όσχεος. Είναι απαραίτητο αυτό; Δεν υπήρχε παλιά...Χωρίς επιβεβαιωμένο πρόβλημα ζητούν και αυτό; Επίσης, τους παλαιότερους φακέλους μας τους κρατούν, λογικά, ε; 

Just now, happykar είπε:

Επίσης, Freida επειδη σκεφτομουν την περιπτωση σου, καλα πες δε σου ειπε να πας στο Αττικο, γιατι θεωρησε πιο ευκολο να σου πει να ακυρωσετε τον κυκλο. Σκεφτομουν, αν ειχες μονο δυο ωοθυλακια γιατι να μη στα επαιρνε χωρις μεθη αρα χωρις τεστ κοβιντ; Εμενα μου ζητανε μονο οταν πρεπει να παρω ναρκωση. Οταν κανω φυσικους που μου παιρνουν μοβο ενα, δε μου ζητανε τεστ γιατι δεν κανω ναρκωση. Τι ισχυει στο δικο σας κεντρο εχεις υποψη;

Ειχα ζητησει εγω μεθη γτ φοβομουν... επισης υποθετω φοβηθηκέ...πες αυτο δε με πειραζει να φοβηθηκε αλλα μη μου πει να παω στο αττικο;;;; !!!!!!! Δεν εχω κουραγιο καν να τον παρω τηλ!!! Θελω να δω τι εξηγηση θα.δωσει πραγματικα 

Διαφημίσεις

Just now, mirtouli12 είπε:

Δεν υπάγεσαι στον υπαλληλικό κωδικό αλλά στην εργατική νομοθεσία ως ιδοχ. Τώρα πρόκειται να περάσει ρύθμιση για τον ιδιωτικό τομέα και προφανώς και για ιδοχ.

Αα.. Οκ, σε ευχαριστώ! Άρα τωρα ούτε για την εξωσωματική δικαιούμαι ε; ξέρει καμια τι γίνεται με την αναρρωτική της εξωσωματικης; πόσες μερες δικαιούμαστε; 

Just now, Freida είπε:

Ειχα ζητησει εγω μεθη γτ φοβομουν... επισης υποθετω φοβηθηκέ...πες αυτο δε με πειραζει να φοβηθηκε αλλα μη μου πει να παω στο αττικο;;;; !!!!!!! Δεν εχω κουραγιο καν να τον παρω τηλ!!! Θελω να δω τι εξηγηση θα.δωσει πραγματικα 

Μαλιστα...Καλα μην προδικαζεις...μπορει να σου πει (και οντως αυτο να ισχυει, δεν μπορω να το επιβεβαιωσω) πως οταν δε συντρεχει κινδυνος απλα ο κυκλος ακυρωνεται. Ενδεχομενως, να το γνωριζει για το Αττικο, αλλα να μεταφερονται εκει περιστατικα, με υπερδιεγερσεις και τα συναφη. Κατσε πρωτα να μιλησεις με τον γιατρο, να δεις τι θα σου πει.

Just now, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Γνώριζα για 5ης μέρας αλλά δεν είχα ακούσει για 6ης! Λογικό ακούγεται αυτό που λες και για τη δυναμική και για τον κίνδυνο!

Εαν κανεις προεμφυτευτικο οι βλαστοκυστες ειναι παντα 6ης μερας, γιατι την 5 μερα κανουν τη βιοψια και την 6η σου μεταφερουν τις υγιεις βλαστοκυστες, εαν υπαρχουν.

Just now, *Μυρτώ είπε:

Επειδή διάβασα ότι είμαστε στο ίδιο κέντρο (δεν ξέρω αν έχουμε τον ίδιο γιατρό) ζητούν covid test ανεξαρτήτως μέθης! Τώρα, αν υπήρχε κι άλλη επιλογή και δεν την ενημέρωσαν...μεγάλο φάουλ!

Και στη σπερματεγχυση κανουν κοβιντ; Επειδη δεν ειναι επεμβατικη διαδικασια αλλα σαν την ετ. Θα μπορουσαν εναλλακτικα να κανουν κατι τετοιο.

• Μου αρέσει 1

Just now, Freida είπε:

Το σωστό είναι αυτό που έκαναν δλδ που δεν έκαναν ωοληψία οι ίδιοι, για λόγους υγείας τόσο δικής τους όσο και των γυναικών που πηγαίνουν στο κέντρο. Ωστόσο, η μη παραπομπή σου στο Αττικό (που έπρεπε οι ίδιοι να είχαν κανονίσει) είναι κάτι για το οποίο πρέπει να σου δώσουν εξηγήσεις. και δεν έχει σημασία νομίζω πόσα ωάρια είχες, αφού είχες πάρει τόσα φάρμακα...

• Λυπημένη/-ος 1

gcglp2.png

Just now, Αγγελίνα είπε:

Αα.. Οκ, σε ευχαριστώ! Άρα τωρα ούτε για την εξωσωματική δικαιούμαι ε; ξέρει καμια τι γίνεται με την αναρρωτική της εξωσωματικης; πόσες μερες δικαιούμαστε; 

Δικαιούσαι κανονική αναρρωτική, ανεξαρτήτως εξωσωματικής. Αν έχεις δουλέψει τουλάχιστον 10 μέρες στη σύμβαση σου, παίρνεις κανονικά άδεια αναρρωτική, όση κρίνει ο γιατρός ότι χρειάζεσαι (κ δεν χρειάζεται να σου γράψει ο γιατρός και την ακριβή αιτία).

• Μου αρέσει 1

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω καμμία πληροφόρηση για το αντίθετο απλά αναρωτιέμαι αν το έψαξε κάποια κοπέλα πιο εξειδικευμένα επειδή δεν το ξέρω. Για τη δική μου περίπτωση ο λοιμωξιολογος μου είπε ότι ελάχιστη δουλειά θα έκαναν τα γιαούρτια, κεφίρ κλπ.. Και γενικά από ότι κατάλαβα σε ενδομητριτιδες. Ασχετα που εγώ πίνω κεφιρ κάθε μέρα.. 

Οι καλλιέργειες μου είναι πάντα πεντακάθαρες.Όσο για τη συνεννόηση γυναικολόγου λοιμωξιολογου είναι απίθανη. Εγώ έγραψα αν κάποια κοπέλα το ξέρει και έχει πάρει.. Μηπως κάτι δεν χρειαστεί να το ψάξω.. Βαρέθηκα τόσα χρόνια να ψάχνω τα πάντα.. 

Όχι που δε θα έπινες εσύ κάθε μέρα κεφίρ.. χαχαχα σε αγαπώωωω!!! Μην αγχώνεσαι αγάπη μ και μην βασανίζεις άλλο το μυαλουδάκι σου. Και στο λέω εγώ που το βασανίζω συνέχεια . Όλα καλά θα πάνε θα δεις! Ρώτησε την Τσεκούρα για να σου φύγουν οι απορίες 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Liakada είπε:

Το σωστό είναι αυτό που έκαναν δλδ που δεν έκαναν ωοληψία οι ίδιοι, για λόγους υγείας τόσο δικής τους όσο και των γυναικών που πηγαίνουν στο κέντρο. Ωστόσο, η μη παραπομπή σου στο Αττικό (που έπρεπε οι ίδιοι να είχαν κανονίσει) είναι κάτι για το οποίο πρέπει να σου δώσουν εξηγήσεις. και δεν έχει σημασία νομίζω πόσα ωάρια είχες, αφού είχες πάρει τόσα φάρμακα...

Θα ζητησω οπωσδηποτε εξηγησεις κ θα σας ενημερωσω!!! Κ γω ετσι πιστευω οτι επρεπε να γινει, με ενα παραπεμπτικο απο το εμβρυογενεσις θα μπορουσε να με στειλει..  τον πηρα τηλ κ μολις ειχε τελειωσει γεννα, μου ειπε θα με παρει το πρωι...ελπιζω πραγματικα να εχει μια καλη εξηγηση...οπως ειπε η @happykar ισως να γινεται μονο σε περιπτωσεις υπερδιεγεσης 

• Μου αρέσει 1

Just now, thalasa είπε:

Όχι που δε θα έπινες εσύ κάθε μέρα κεφίρ.. χαχαχα σε αγαπώωωω!!! Μην αγχώνεσαι αγάπη μ και μην βασανίζεις άλλο το μυαλουδάκι σου. Και στο λέω εγώ που το βασανίζω συνέχεια . Όλα καλά θα πάνε θα δεις! Ρώτησε την Τσεκούρα για να σου φύγουν οι απορίες 

Καλα και η Τσεκουρα δεν ξερω αν ειναι ειδικη για ολα τα θεματα.Μια πολυ καλη αιματολογος ειναι που το δικο μου το θεμα δεν το αντιληφθηκε ακριβως (το πιο βασικο δεν εδωσαν λυση)και σιγουρα δεν ανακαλυψαν αυτο ιδιαιτερο γονιδιο που εχω και που μου προκαλει την ενδομητριτιδα.Αρα ολα σχετικα ειναι και ευτυχως που δεν αρκεστηκα και συνεχισα να το ψαχνω. Θα μου πεις ειχες κατι που εχει μια στις 10000.Που να το φανταστουν..Ναι αλλα για να παιδευομαι τοσα χρονια δε θα ειχα κατι που εχει ενας στους 10!Ο Σουβ που ειναι πολυ ψαγμενος και διαβασμενος οταν του το εδειξα ,απορησε που το βρηκε ο γιατρος και ειπε μπραβο του που το εψαξε!!

• Μου αρέσει 2

Just now, happykar είπε:

Just now, happykar είπε:

Και στη σπερματεγχυση κανουν κοβιντ; Επειδη δεν ειναι επεμβατικη διαδικασια αλλα σαν την ετ. Θα μπορουσαν εναλλακτικα να κανουν κατι τετοιο.

Αυτό δεν το γνωρίζω, για να είμαι ειλικρινής. Πάντως, για το φυσικό σίγουρα ισχύει, γιατί την Τετάρτη έγινε ωοληψία ενός ωαρίου χωρίς μέθη (τροποποιημένος φυσικός) και τη Δεύτερα έκανα covid test.

• Μου αρέσει 1

Just now, mirtouli12 είπε:

Δικαιούσαι κανονική αναρρωτική, ανεξαρτήτως εξωσωματικής. Αν έχεις δουλέψει τουλάχιστον 10 μέρες στη σύμβαση σου, παίρνεις κανονικά άδεια αναρρωτική, όση κρίνει ο γιατρός ότι χρειάζεσαι (κ δεν χρειάζεται να σου γράψει ο γιατρός και την ακριβή αιτία).

Αα.. Αλήθεια;; αυτό δν το ήξερα! Για την αιτία εννοώ.. Ειμαι καινούρια στη δουλειά, οπότε δν έχω ιδέα από άδειες κτλ..ειμαι στον 5ο μήνα βέβαια.. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. Αυτές οι μέρες είναι με αποδοχές; γνωρίζετε πόσες μέρες δίνουν συνήθως για εξωσωματική; 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα