Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , despina. είπε:

Κι εμεις εχουμε θεμα με το σπερμα και εγω ΣΠΩ,αλλα οχι σε βαθμο να χω θεμα με την περιοδο μου

ουτε εγω ειχα αλλα κ παλι δυστυχως επηρεαζει την ποιοτητα των ωαριων.

4 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Ευχαριστώ… θα τον πάρω τηλ. Γιαυτο ρώτησα εδώ μήπως το έχει κάνει καμια κ ήξερε ουρολόγο που βοηθάει… εμείς δεν έχουμε δικό μας γτ τα νούμερα του άντρα μου ήταν γύρω στα 200 εκ με πάνω από 50% κινητικότητα τα α+β που γράφουν συνήθως…αυτά ήταν από τα σπερμοδιαγραμματα που έχουμε από τις σπερματεγχυσεις. Από απλό διαγνωστικό που είχαμε κάνει παλιότερα έβγαιναν γύρω στα 100 εκ με παρόμοια καλή κινητικότητα. Τώρα για να καταφέρω να ρίξω τα νούμερα πήγα το κυπελλάκι με το δείγμα 39 ώρες μετά από τη συλλογή. Κ πάλι βγήκε 20 εκ αλλά μας έσωσε η κινητικότητα που έπεσε στο 0% κ μας είπαν ότι μας κάνει. Το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα είναι φτιαχτό τελείως για να ταιριάζει με το πρώτο.

Δεν μας φτάνει που έχουμε τα άγχη μας για το πως θα πάει κ αν θα πετύχει, έχουμε κ αυτά…

Με ένα κακό κι ένα φυσιολογικό εμάς μας πέρασαν και όλα τα άλλα τα δικά μου φυσιολογικά. Αρκεί ένα κακό και η βεβαίωση του ουρολόγου.

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Ευχαριστώ… θα τον πάρω τηλ. Γιαυτο ρώτησα εδώ μήπως το έχει κάνει καμια κ ήξερε ουρολόγο που βοηθάει… εμείς δεν έχουμε δικό μας γτ τα νούμερα του άντρα μου ήταν γύρω στα 200 εκ με πάνω από 50% κινητικότητα τα α+β που γράφουν συνήθως…αυτά ήταν από τα σπερμοδιαγραμματα που έχουμε από τις σπερματεγχυσεις. Από απλό διαγνωστικό που είχαμε κάνει παλιότερα έβγαιναν γύρω στα 100 εκ με παρόμοια καλή κινητικότητα. Τώρα για να καταφέρω να ρίξω τα νούμερα πήγα το κυπελλάκι με το δείγμα 39 ώρες μετά από τη συλλογή. Κ πάλι βγήκε 20 εκ αλλά μας έσωσε η κινητικότητα που έπεσε στο 0% κ μας είπαν ότι μας κάνει. Το δεύτερο σπερμοδιαγραμμα είναι φτιαχτό τελείως για να ταιριάζει με το πρώτο.

Δεν μας φτάνει που έχουμε τα άγχη μας για το πως θα πάει κ αν θα πετύχει, έχουμε κ αυτά…

Ρώτησα αλλά δεν έχουν κάποιο δικό τους…

κατι τέτοια διαβάζω για το Μαρούσι κ αγχώνομαι…

Όχι μην αγχώνεσαι. Κ μας που είχε φτιαξει το σπερμοδιαγραμμα( όχι τόσο για να πάμε φυσιολογικά) με βιταμίνες μας πέρασαν. Θέλει προσοχή στις σφραγίδες κ να είναι πρωτότυπα γιατί εκεί εμείς τη πατήσαμε κ χρειάστηκε να ξαναπάμε μετά από μερικές μέρες. Τη δεύτερη φορά μου έκαναν νούμερα αλλά για τελείως διαφορετικό λόγο, δεν έχει σημασία τώρα..

1 ώρα πρίν, despina. είπε:

Οχι,ολες τις φορες με εχει παρει αυτος!Κι επειδη δεν ειναι ο ιδιος ο εξωσωματιστης,αλλα συνεργατης του,δηλ θελω να πω ο επικεφαλης ειναι ο Ιωαννιδης απο το Μητερα,ο δικος μου με παιρνει μονο οταν παει εκει.
Του λεω ποτε ξαναμιλαμε?Μου λεει οταν κανουμε την εμβρυομεταφορα.Λεω να μη μιλησουμε παλι στις 5 μερες?Μου λεει οχι,αφου προχωρανε μια χαρα

Να τον πάρεις να ρωτήσεις τί βλαστοκυστες έχετε τελικά κ τί ποιότητας. Συνήθως έτσι γίνεται δεν μένουν πολλές αλλά ξέρεις ότι αν έβαζες τριών ημερών από τα άλλα δεν θα προχωρούσαν.

T4Rzp2.png

13 ώρες πρίν, Troia είπε:

Ανέτρεξε στις προηγούμενες σελίδες, αναφέρουμε συνέχεια ένα όνομα (και αν πας πιο πίσω εγώ σε ένα ποστ αναφέρω κι άλλα) και πάρε να ρωτήσεις αν σου κάνει αυτή την εξυπηρέτηση. 

Δεν περνάς μόνο με χαμηλή ΑΜΗ. 

Εγώ πέρασα μόνο με χαμηλή αμή

• Μου αρέσει 1

5 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Ρώτησα αλλά δεν έχουν κάποιο δικό τους…

κατι τέτοια διαβάζω για το Μαρούσι κ αγχώνομαι…

Mια χαρα ειναι η επιτροπη ετο Μαρουσι , μην αγχωνεσαι. Κατευθειαν με περασαν χωρις ιδιαιτερο προβλημα 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, Malntalia είπε:

Εγώ πέρασα μόνο με χαμηλή αμή

Αλήθεια; Ενδιαφέρον...Δεν έχω χαμηλή ΑΜΗ, ωστόσο κάποια στιγμή που είχα ρωτήσει το γιατρό μου μου είχε πει ότι η χαμηλή ΑΜΗ δεν είναι από μόνη της λόγος να σε περάσουν.

Να ρωτήσω κάτι, εφόσον δεν ζητάνε να τους πας εξέταση ΑΜΗ, πώς σε πέρασαν για κάτι που δεν είναι καν μέσα στις ζητούμενες εξετάσεις; Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι βέβαια από πέρυσι τέτοια εποχή που είχα περάσει εγώ και πλέον τη ζητάνε...

1 hour ago, Moomin είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι. Κ μας που είχε φτιαξει το σπερμοδιαγραμμα( όχι τόσο για να πάμε φυσιολογικά) με βιταμίνες μας πέρασαν. Θέλει προσοχή στις σφραγίδες κ να είναι πρωτότυπα γιατί εκεί εμείς τη πατήσαμε κ χρειάστηκε να ξαναπάμε μετά από μερικές μέρες. Τη δεύτερη φορά μου έκαναν νούμερα αλλά για τελείως διαφορετικό λόγο, δεν έχει σημασία τώρα..

Δε ζητάνε πια σφραγίδες και πρωτότυπα. Όποια περνάει επιτροπή όμως να το τσεκάρει. Το λέω για να μην τρέχει άδικα αν της λείπει καμία σφραγίδα.

4 ώρες πρίν, despina. είπε:

Καλημερα ,ειμαι στη φαση της γονιμοποιησης και σημερα ειμαι καπως στεναχωρημενη.
Μου πηραν 16 και μου παν οτι ωριμα ηταν τα 12.Απο αυτα προχωρησαν μονο τα 10 και τα 6 μου πε ειναι σιγουρα,ενω τα αλλα 4 θα τα αφηναν να δουν.Αυτα μου τα παν την 1η μερα.
Και μαλιστα μου παν οτι μια χαρα θα χω δυνατοτητα για πολλες εμβρυομεταφορες.
Σημερα που ειναι η 3η μερα μου παν οτι τα 4 εκεινα δεν προχωρησαν τελικα και απο τα 6 εμειναν τα 5 ,τα οποια θα τα αφησουν να γινουν βλαστοκυστες.
Απο 16, εμειναν 5 μονο δηλ!Και εχω μπει στη διαδικασια να αγχωνομαι μηπως αφηνοντας τα να γινουν βλαστοκυστες χαθουν και καποια.Ο γιατρος μου πε οχι!Πώς το ξερει?
Καναμε καλα λετε που τα αφησαμε?
Εν τω μεταξυ οσες ειστε πανω απο 40 ποσα σας βαζουν καθε φορα?Εγω τον ρωτησα για 3 για να αυξησουμε τις πιθανοτητες και μου πε οτι 3 ειναι πολλα και να βαλουμε 2.Ειναι καθετος σε αυτο.Υπηρχε κοπελα εδω μεσα που μου ειπε οτι τις βαλαν και 4.

Στα 39,5 μου από 16 ωάρια μου έμειναν 7 βλαστοκύστες. Και 5 να σου μείνουν είναι καλό σαν σκόρ, είναι μέσα στα στατιστικά που μου είχε πει ο γιατρός για το πόσα γονιμοποιούνται, προχωράνε κτλ.

Κι εμένα στα 40 μου ο γιατρός μου δεν ήθελε να μου βάλει 3 παρόλο που ο νόμος το επέτρεπε. Θεωρεί ότι η δίδυμη κύηση είναι εξ' ορισμού υψηλού κινδύνου και δεν ήθελε να το ρισκάρει. Τότε παρακαλούσα να μείνω έγκυος σε δίδυμα για να ξεμπερδεύω, ωστόσο έχω τόσο καλή εγκυμοσύνη και είμαι τόσο λειτουργική ακόμα και τώρα που τολμώ να πω ότι μάλλον είχε δίκιο...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 30 λεπτά , Troia είπε:

Δε ζητάνε πια σφραγίδες και πρωτότυπα. Όποια περνάει επιτροπή όμως να το τσεκάρει. Το λέω για να μην τρέχει άδικα αν της λείπει καμία σφραγίδα.

Εγω που περασα πριν 4 μηνες μου ζητησαν σφραγίδες και πρωτότυπα.

πρίν από 31 λεπτά , Troia είπε:

Κι εμένα στα 40 μου ο γιατρός μου δεν ήθελε να μου βάλει 3 παρόλο που ο νόμος το επέτρεπε. Θεωρεί ότι η δίδυμη κύηση είναι εξ' ορισμού υψηλού κινδύνου και δεν ήθελε να το ρισκάρει. Τότε παρακαλούσα να μείνω έγκυος σε δίδυμα για να ξεμπερδεύω, ωστόσο έχω τόσο καλή εγκυμοσύνη και είμαι τόσο λειτουργική ακόμα και τώρα που τολμώ να πω ότι μάλλον είχε δίκιο...

Σε ποιο εισαι εγκυος εσυ κοριτσι μου?Στο 1ο?Ποτε με το καλο γεννας?

2 ώρες πρίν, despina. είπε:

Εγω που περασα πριν 4 μηνες μου ζητησαν σφραγίδες και πρωτότυπα.

Σε ποιο εισαι εγκυος εσυ κοριτσι μου?Στο 1ο?Ποτε με το καλο γεννας?

Είμαι στο 1ο τώρα στα 40 μου (το λέω για να παίρνεις κουράγιο). Είμαι στον 8ο μήνα και γεννάω πρώτα ο Θεός μέσα Νοεμβρίου.

• Μου αρέσει 5

πρίν από 8 λεπτά , Troia είπε:

Είμαι στο 1ο τώρα στα 40 μου (το λέω για να παίρνεις κουράγιο). Είμαι στον 8ο μήνα και γεννάω πρώτα ο Θεός μέσα Νοεμβρίου.

Αντε λιγο ακομα σου εμεινε.Με το καλο!Ποσες προσπαθειες εκανες?

πρίν από 7 λεπτά , despina. είπε:

Αντε λιγο ακομα σου εμεινε.Με το καλο!Ποσες προσπαθειες εκανες?

Μία διέγερση και η εγκυμοσύνη ήρθε στη 2η εμβρυομεταφορά. Γι' αυτό σου λέω να μην απογοητεύεσαι, όλα καλά θα πάνε!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Troia είπε:

Μία διέγερση και η εγκυμοσύνη ήρθε στη 2η εμβρυομεταφορά. Γι' αυτό σου λέω να μην απογοητεύεσαι, όλα καλά θα πάνε!

Αχ,κοριτσι μου!Απο το στομα σου και στου θεου το αυτι!Εμεις καταλαβαινομαστε!Εχουν φυγει τοσα λεφτα σε εξετασεις,τοση αγωνια και τοση αβεβαιοτητα λογω ηλικιας(και κακου σπερματος) αν θα τα καταφερουμε που μου φαινονται ολα βουνο!
Επισης ο γιατρος με τον οποιο κανω την εξωσωματικη δεν ειναι ενας γιατρος που γνωριζω χρονια.Τον εχω τον τελευταιο χρονο γιατι εκανε μια βλακεια ο δικος μου κι ειπα να αλλαξω!

7 ώρες πρίν, Troia είπε:

Αλήθεια; Ενδιαφέρον...Δεν έχω χαμηλή ΑΜΗ, ωστόσο κάποια στιγμή που είχα ρωτήσει το γιατρό μου μου είχε πει ότι η χαμηλή ΑΜΗ δεν είναι από μόνη της λόγος να σε περάσουν.

Να ρωτήσω κάτι, εφόσον δεν ζητάνε να τους πας εξέταση ΑΜΗ, πώς σε πέρασαν για κάτι που δεν είναι καν μέσα στις ζητούμενες εξετάσεις; Εκτός κι αν έχει αλλάξει κάτι βέβαια από πέρυσι τέτοια εποχή που είχα περάσει εγώ και πλέον τη ζητάνε...

Στα 39,5 μου από 16 ωάρια μου έμειναν 7 βλαστοκύστες. Και 5 να σου μείνουν είναι καλό σαν σκόρ, είναι μέσα στα στατιστικά που μου είχε πει ο γιατρός για το πόσα γονιμοποιούνται, προχωράνε κτλ.

Τον Ιανουάριο που περασα έγραψε ο γιατρός μου χαμηλή αμη.. Και έβαλα και μια εξέταση.. Επιτροπή Ιωαννίνων

Κοριτσια εχει κανει καμια απο εσας διεργεση πρώτα με averkap κ μετα με gonal??? Ξερετε ποσο κοστίζουν οι averkap αν τις συνταγογραφήσει ο γιατρός; Ή τις δίνουν κ αυτες μαζι με τις gonal στην επιτροπή;

πρίν από 33 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια εχει κανει καμια απο εσας διεργεση πρώτα με averkap κ μετα με gonal??? Ξερετε ποσο κοστίζουν οι averkap αν τις συνταγογραφήσει ο γιατρός; Ή τις δίνουν κ αυτες μαζι με τις gonal στην επιτροπή;

Εμένα απτην επιτροπή μου είχαν δώσει gonal και manopur( κάπως έτσι τις έλεγαν) έχουν περάσει 6 χρόνια από τότε.... 

JRlOp2.png

36 minutes ago, Μπισκοτακι27 said:

Αν θυμαμαι καλα τις averkap δεν τις δινουν στην επιτροπη.Εγω τουλαχιστον δεν τις πηρα ποτε απο την επιτροπη

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα