Recommended Posts

Ναι κατάλαβα. Εντάξει ο γιατρός ξέρει καλύτερα. Με τον ίδιο έκανες τη δεύτερη εμβρυομεταφορα όπως κ τη πρώτη; Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ μη σκας. Να αναμενεις με αισιοδοξια. Εμείς λίγους μήνες πριν που κάναμε μεταφορά εδειξα εμπιστοσύνη στο γιατρό γτ ενώ χάσαμε την ωορρηξία ήταν σίγουρος ότι μπορούσαμε να το υπολογίσουμε.

T4Rzp2.png

11 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Ναι κατάλαβα. Εντάξει ο γιατρός ξέρει καλύτερα. Με τον ίδιο έκανες τη δεύτερη εμβρυομεταφορα όπως κ τη πρώτη; Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ μη σκας. Να αναμενεις με αισιοδοξια. Εμείς λίγους μήνες πριν που κάναμε μεταφορά εδειξα εμπιστοσύνη στο γιατρό γτ ενώ χάσαμε την ωορρηξία ήταν σίγουρος ότι μπορούσαμε να το υπολογίσουμε.

Ναι με τον ίδιο γιατρό.... Ενώ τον εμπιστεύομαι... Είμαι άνθρωπος που μου αρέσει να ξέρω ακριβώς τι γίνετε και το ότι δεν έκανα κανένα υπερήχο να δω αν παχυνε το ενδομητριο ήταν δικό μ λάθος. 

Η αλήθεια είναι ότι μια αρνητική χοριακη δε θα με ρίξει στην κατάθλιψη όπως παλιότερα...  Έχω το αστεράκι μ που με μια αγκαλιά του τα ξεχνάω όλα ( ο μικρός με πιέζει για αδελφούλα)

Θα ενημερώσω το Σάββατο για το αποτέλεσμα της πρόχειρης εμβρυονεταφορας μ. Ευχαριστώ! 

• Μου αρέσει 3

JRlOp2.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, αστα είπε:

Ναι με τον ίδιο γιατρό.... Ενώ τον εμπιστεύομαι... Είμαι άνθρωπος που μου αρέσει να ξέρω ακριβώς τι γίνετε και το ότι δεν έκανα κανένα υπερήχο να δω αν παχυνε το ενδομητριο ήταν δικό μ λάθος. 

Η αλήθεια είναι ότι μια αρνητική χοριακη δε θα με ρίξει στην κατάθλιψη όπως παλιότερα...  Έχω το αστεράκι μ που με μια αγκαλιά του τα ξεχνάω όλα ( ο μικρός με πιέζει για αδελφούλα)

Θα ενημερώσω το Σάββατο για το αποτέλεσμα της πρόχειρης εμβρυονεταφορας μ. Ευχαριστώ! 

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω όταν κάνετε υστεροσκοπηση σας καθυστερεί η περίοδος έχει τύχει σε καμμια γιατί έχω 5 μέρες καθυστέρηση και ανησυχώ...:???:

Σε ποια μέρα του κύκλου σ την έκανες;; είχες επαφές μετά; Δεν έχω κάνει αλλά μετά την σαλπιγγογραφια είχα καθυστέρηση... 

JRlOp2.png

18 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μ έχουν μείνει 300 μονάδες  menopur, 1 ovitrelle και μισό κουτί arverkap! Εάν κάποια τα θέλει ας μ στείλει μήνυμα!! 

μπραβο !η προσπαθεια πως πηγε ?

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 47 λεπτά , Didimakia είπε:

Κορίτσια καλημέρα να σας ρωτήσω όταν κάνετε υστεροσκοπηση σας καθυστερεί η περίοδος έχει τύχει σε καμμια γιατί έχω 5 μέρες καθυστέρηση και ανησυχώ...:???:

Υστεροσκόπηση διαγνωστική ή επεμβατική; Αν έχει τραυματιστεί το ενδομήτριο, θα χρειαστείς αγωγή για να επανέλθει. Αν όχι, μπορεί να είναι μια μικρή αναστάτωση στις ορμόνες και να έρθει σε λίγες μέρες. Χρειάζεται ηρεμία όμως.

Καλημέρα,

Επαναναλαμβάνω κι εγώ ένα παλαιότερα ποστ μου σε περίπτωση που κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται:

Σε μία φίλη μου έχουν περισσέψει από διέγερση περίπου 250 μονάδες puregon, άριστα συντηρημένες στο ψυγείο. Βρίσκεται Αθήνα. Όποια ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου.

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια καλημέρα...Εχω μια απορία την οποια θα συζητησω με το γιατρό αλλα κυριως θα φανει κ στους υπερηχους...Οταν συνηθως στην περιοδο έχουμε αρκετη ροη κ για καποιες μερες κ σε καποιον κυκλο έχουμε πολυ λιγότερο αιμα κ λιγότερες μέρες,αυτο δειχνει οτι ο κύκλος αυτός μπορει να μην είναι καλος; Κ τι μπορεί να επηρεασει; Φαντάζομαι οτι ισως να μην είναι καλο το ωαριο του μηνα; Αλλα όταν ενδιαφερόμαστε μονο για εμβρυομεταφορα,λετε να επηρεάσει το ενδομήτριο; ή πανε πακέτο αυτα; Ρωταω εμπειρικα αν εχετε παρατηρήσει κατι τετοιο...

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

1 hour ago, Didimakia είπε:

Εγω αδιαθετησα στις 10 μέρες μετά . Είναι φυσιολογικό !

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 46 λεπτά , Visit a vis είπε:

Υστεροσκόπηση διαγνωστική ή επεμβατική; Αν έχει τραυματιστεί το ενδομήτριο, θα χρειαστείς αγωγή για να επανέλθει. Αν όχι, μπορεί να είναι μια μικρή αναστάτωση στις ορμόνες και να έρθει σε λίγες μέρες. Χρειάζεται ηρεμία όμως.

Διαγνωστική γιατί είχα φλεγμονές και έπαιρνα σχήμα αντιβιωσεων επί 2 μήνες και συνεχίζω για συντηρηση γιατί ευτυχώς καθάρισα και μου είπε ο γιατρός συνεχίζω την vibramycin μόνο μέχρι την εμβρυμεταφορα!!Οπότε περιμένω με ανυπομονησία και δεν ερχεται:roll:

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Εγω αδιαθετησα στις 10 μέρες μετά . Είναι φυσιολογικό !

Α σε ευχαριστώ πολύ αντε να δούμε γιατί ανυπομονώ να ξεκινήσω!!:grin:

Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Didimakia είπε:

Διαγνωστική γιατί είχα φλεγμονές και έπαιρνα σχήμα αντιβιωσεων επί 2 μήνες και συνεχίζω για συντηρηση γιατί ευτυχώς καθάρισα και μου είπε ο γιατρός συνεχίζω την vibramycin μόνο μέχρι την εμβρυμεταφορα!!Οπότε περιμένω με ανυπομονησία και δεν ερχεται:roll:

Α σε ευχαριστώ πολύ αντε να δούμε γιατί ανυπομονώ να ξεκινήσω!!:grin:

Με το καλό κορίτσι μου!

πρίν από 45 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα...Εχω μια απορία την οποια θα συζητησω με το γιατρό αλλα κυριως θα φανει κ στους υπερηχους...Οταν συνηθως στην περιοδο έχουμε αρκετη ροη κ για καποιες μερες κ σε καποιον κυκλο έχουμε πολυ λιγότερο αιμα κ λιγότερες μέρες,αυτο δειχνει οτι ο κύκλος αυτός μπορει να μην είναι καλος; Κ τι μπορεί να επηρεασει; Φαντάζομαι οτι ισως να μην είναι καλο το ωαριο του μηνα; Αλλα όταν ενδιαφερόμαστε μονο για εμβρυομεταφορα,λετε να επηρεάσει το ενδομήτριο; ή πανε πακέτο αυτα; Ρωταω εμπειρικα αν εχετε παρατηρήσει κατι τετοιο...

Δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια. 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

1 hour ago, Neverislate είπε:

μπραβο !η προσπαθεια πως πηγε ?

Καλημέρα!! Αύριο έχω την ωοληψια...είναι 1η μ προσπάθεια οπότε νιώθω λίγο στα χαμένα! Χθες στον υπέρηχο είδαμε 10 μεγάλα και 4 πιο μικρά...και ενδομητριο 11...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 16 λεπτά , nina21 είπε:

Καλημέρα!! Αύριο έχω την ωοληψια...είναι 1η μ προσπάθεια οπότε νιώθω λίγο στα χαμένα! Χθες στον υπέρηχο είδαμε 10 μεγάλα και 4 πιο μικρά...και ενδομητριο 11...

Καλημέρα και καλή επιτυχία! Πας πολύ καλά μπράβο! Θα περιμένουμε νέα σου!

Εγω Τετάρτη ή Πέμπτη θα κάνω ωοληψια.

• Μου αρέσει 4

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 25 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία! Πας πολύ καλά μπράβο! Θα περιμένουμε νέα σου!

Εγω Τετάρτη ή Πέμπτη θα κάνω ωοληψια.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Θα ενημερώσω αύριο...φοβάμαι λιγάκι την διαδικασία! 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα