Recommended Posts

On 24/9/2021 at 9:47 ΠΜ, NataSou είπε:

Άστα να πάνε...μου έβαλαν και προγεστερόνη, τεστοστερόνη οχι. 

Τι να πω...Ο Θεός βοηθός..σε ποια περιοχή περνάς Επιτροπή? 

Μαρούσι… κ ο θεός βοηθός!

On 24/9/2021 at 1:44 ΜΜ, Troia είπε:

Με ένα κακό κι ένα φυσιολογικό εμάς μας πέρασαν και όλα τα άλλα τα δικά μου φυσιολογικά. Αρκεί ένα κακό και η βεβαίωση του ουρολόγου.

Έχω δυο παρόμοια κακά… 0% κινητικότητα κ τα δυο…18 εκ το πρώτο κ 20 εκ το δεύτερο. Τώρα λείπει η βεβαίωση του ουρολόγου μόνο να ξεμπερδευω…

On 24/9/2021 at 1:52 ΜΜ, Moomin είπε:

Όχι μην αγχώνεσαι. Κ μας που είχε φτιαξει το σπερμοδιαγραμμα( όχι τόσο για να πάμε φυσιολογικά) με βιταμίνες μας πέρασαν. Θέλει προσοχή στις σφραγίδες κ να είναι πρωτότυπα γιατί εκεί εμείς τη πατήσαμε κ χρειάστηκε να ξαναπάμε μετά από μερικές μέρες. Τη δεύτερη φορά μου έκαναν νούμερα αλλά για τελείως διαφορετικό λόγο, δεν έχει σημασία τώρα..

Ναι τα έχω όλα πρωτότυπα μέσα στον φάκελο κ στα σπερμοδιαγραμματα έχω ζητήσει κ σφραγίδες εοππυ κτλ… κ στις δικές μου εξετάσεις το ίδιο… θα τα σκανάρω όταν μαζέψω κ τα τελευταία χαρτιά για να τα έχω στον υπολογιστή σε έναν φάκελο μαζεμένα μήπως χρειαστεί να εκτυπωσω ξανά τπτ για αλλου…

On 24/9/2021 at 2:31 ΜΜ, Freida είπε:

Mια χαρα ειναι η επιτροπη ετο Μαρουσι , μην αγχωνεσαι. Κατευθειαν με περασαν χωρις ιδιαιτερο προβλημα 

Ελπίζω να ξεμπερδεψω χωρίς προβλήματα… τώρα κάθε στάδιο έχει το άγχος του… πρώτα η επιτροπή… μετά οι ενέσεις… μετά αν θα κάνω αρκετά ωάρια… αν θα γονιμοποιηθουν… αν θα γίνουν βλαστοκυστες… κ πάει λέγοντας… 

• Μου αρέσει 2

4 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Μαρούσι… κ ο θεός βοηθός!

Έχω δυο παρόμοια κακά… 0% κινητικότητα κ τα δυο…18 εκ το πρώτο κ 20 εκ το δεύτερο. Τώρα λείπει η βεβαίωση του ουρολόγου μόνο να ξεμπερδευω…

Ναι τα έχω όλα πρωτότυπα μέσα στον φάκελο κ στα σπερμοδιαγραμματα έχω ζητήσει κ σφραγίδες εοππυ κτλ… κ στις δικές μου εξετάσεις το ίδιο… θα τα σκανάρω όταν μαζέψω κ τα τελευταία χαρτιά για να τα έχω στον υπολογιστή σε έναν φάκελο μαζεμένα μήπως χρειαστεί να εκτυπωσω ξανά τπτ για αλλου…

Ελπίζω να ξεμπερδεψω χωρίς προβλήματα… τώρα κάθε στάδιο έχει το άγχος του… πρώτα η επιτροπή… μετά οι ενέσεις… μετά αν θα κάνω αρκετά ωάρια… αν θα γονιμοποιηθουν… αν θα γίνουν βλαστοκυστες… κ πάει λέγοντας… 

Κάθε στάδιο να έχει και τη χαρά του!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

On 25/9/2021 at 4:32 ΜΜ, mominthemaking είπε:

να τρως αλμυρα βοηθαει και ζεστα...

Καλημερα,αλμυρα βοηθαει ή το εντελως αντιθετο?Να κοψω το αλατι γιατι δημιουργειται κατακρατηση?

Κοριτσια για βοηθηστε με λιγο οι πιο εμπειρες.Ο γιατρος θεωρησε σαν σχεδον δεδομενο(ισως επειδη εχω ΣΠΩ)οτι θα παθω υπερδιεγερση ωοθηκων και μας το χε πει πριν καν ξεκινησουμε τη διαδικασια.
Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο?Σε εσας εχει συμβει κι αν ναι,τι συμπτωματα ειχατε και πώς περασαν?
Εγω με το που βγηκα απο την ωοληψια ειχα ποναλακια και το 1ο βραδυ που ηρθα σπιτι μου δε μπορεσα να κοιμηθω γιατι ειχα εντονη συχνοουρια και επιτακτικη αναγκη για ουρηση.Δηλ αν δεν πηγαινα ποναγα.Αυτο συνεχιστηκε για 2-3 μερες ακομα.Και μετα καπως ηρεμησα με τη συχνοουρια.Δεν εκανα καποια πιο προσεκτικη διατροφη,απλα εφαγα αρκετες μερες κοτοπουλο,ενω αλατι ετρωγα κανονικα.Γιατι δεν εχω καποια κατακρατηση.Με το ματι τουλαχιστον δε φαινομαι φουσκωμενη.Κι επισης ειχα διαβασει για το εντελως αντιθετο,δηλ ολιγοουρια.
Μου ειχαν πει να παρω μονο 2 μερες αντιβιωση.Κι εσας ετσι σας λενε?
Οταν ομως αφου ειχα διακοψει την αντιβιωση μιλησα με το γιατρο κ του πα πως ακομα ποναω,μου πε να συνεχισω ολο το κουτι δηλ αλλες 2 μερες.Ετσι ομως οπως εγινε διεκοψα μια μερα και μετα ξανααρχισα και δεν ξερω αν εγινε σωστα η θεραπεια.
Το Σαββατο ηπια το τελευταιο χαπι,αλλα εξακολουθω κι εχω καποια ενοχληση ειδικα αν ψηλαφισω τη δεξια πλευρα.Δε μου μοιαζει ωστοσο για ουρολοιμωξη,αν μπορουσα να το παρομοιασω με κατι ειναι οπως οταν μας ποναει το εντερο.Δεν εχω τσουξιμο.
Ειναι 6 ημερες απο την ωοληψια.Τι λετε να κανω?Να παω για υπερηχο?Να κανω γενικη ουρων?Ομως ποσες μερες μετα την αντιβιωση μπορω να κανω γενικη?

πρίν από 52 λεπτά , despina. είπε:

Καλημερα,αλμυρα βοηθαει ή το εντελως αντιθετο?Να κοψω το αλατι γιατι δημιουργειται κατακρατηση?

Κοριτσια για βοηθηστε με λιγο οι πιο εμπειρες.Ο γιατρος θεωρησε σαν σχεδον δεδομενο(ισως επειδη εχω ΣΠΩ)οτι θα παθω υπερδιεγερση ωοθηκων και μας το χε πει πριν καν ξεκινησουμε τη διαδικασια.
Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο?Σε εσας εχει συμβει κι αν ναι,τι συμπτωματα ειχατε και πώς περασαν?
Εγω με το που βγηκα απο την ωοληψια ειχα ποναλακια και το 1ο βραδυ που ηρθα σπιτι μου δε μπορεσα να κοιμηθω γιατι ειχα εντονη συχνοουρια και επιτακτικη αναγκη για ουρηση.Δηλ αν δεν πηγαινα ποναγα.Αυτο συνεχιστηκε για 2-3 μερες ακομα.Και μετα καπως ηρεμησα με τη συχνοουρια.Δεν εκανα καποια πιο προσεκτικη διατροφη,απλα εφαγα αρκετες μερες κοτοπουλο,ενω αλατι ετρωγα κανονικα.Γιατι δεν εχω καποια κατακρατηση.Με το ματι τουλαχιστον δε φαινομαι φουσκωμενη.Κι επισης ειχα διαβασει για το εντελως αντιθετο,δηλ ολιγοουρια.
Οταν ομως αφου ειχα διακοψει την αντιβιωση μιλησα με το γιατρο κ του πα πως ακομα ποναω,μου πε να συνεχισω ολο το κουτι δηλ αλλες 2 μερες.Ετσι ομως οπως εγινε διεκοψα μια μερα και μετα ξανααρχισα και δεν ξερω αν εγινε σωστα η θεραπεια.
Το Σαββατο ηπια το τελευταιο χαπι,αλλα εξακολουθω κι εχω καποια ενοχληση ειδικα αν ψηλαφισω τη δεξια πλευρα.Δε μου μοιαζει ωστοσο για ουρολοιμωξη,αν μπορουσα να το παρομοιασω με κατι ειναι οπως οταν μας ποναει το εντερο.Δεν εχω τσουξιμο.
Ειναι 6 ημερες απο την ωοληψια.Τι λετε να κανω?Να παω για υπερηχο?Να κανω γενικη ουρων?Ομως ποσες μερες μετα την αντιβιωση μπορω να κανω γενικη?

Εγω εχω εικονα πολυκυστικων κ επαθα υπερδιεγερση εκανα 10 μερες να επανελθω περιπου .. καθολου αλατι πολλα ασπραδια αυγων κ πολλα υγρα

πρίν από 26 λεπτά , Natassou85 είπε:

Εγω εχω εικονα πολυκυστικων κ επαθα υπερδιεγερση εκανα 10 μερες να επανελθω περιπου .. καθολου αλατι πολλα ασπραδια αυγων κ πολλα υγρα

Τι συμπτωματα ειχες?

Διαφημίσεις

1 hour ago, despina. είπε:

Καλημέρα! Το καλύτερο είναι να μειώσεις το αλάτι Και τους υδατάνθρακες  και να καταναλώνεις πολλή πρωτεΐνη. Εγώ πήρα τρεις μέρες αντιβίωση... κι εγώ είχα πόνο αριστερά στην κοιλιά λίγες μέρες μετά την ωοληψια και προερχόταν από το έντερο... 

Αν πάθεις υπερδιεγερση πιστεύω θα το καταλάβεις. Μην αγχώνεσαι! 

πρίν από 10 λεπτά , [email protected] είπε:

Καλημέρα! Το καλύτερο είναι να μειώσεις το αλάτι Και τους υδατάνθρακες  και να καταναλώνεις πολλή πρωτεΐνη. Εγώ πήρα τρεις μέρες αντιβίωση... κι εγώ είχα πόνο αριστερά στην κοιλιά λίγες μέρες μετά την ωοληψια και προερχόταν από το έντερο... 

Αν πάθεις υπερδιεγερση πιστεύω θα το καταλάβεις. Μην αγχώνεσαι! 

Μα μου ειπαν οτι εχω υπερδιεγερση.Ομως δεν εχω φουσκωμα.Εχω ομως κοιλιακο πονο κυριως αριστερα πλεον.Λες να ειναι και εμενα απο το εντερο?
Εσυ πώς το καταλαβες οτι ηταν το εντερο?Πηρες κατι μετα γι αυτο?

πρίν από 23 λεπτά , Natassou85 είπε:

Φουσκωμα πολυ κ πονακια στις ωοθηκες

Ειχε πρηστει η κοιλια σου?Ειχες ολιγοουρια?
Εγω αντιθετα ειχα συχνοουρια και δεν ειχα πρηστει καθολου

Διαφημίσεις

Εγω πηρα μονο 3 βλαστοκυστες απο 16 που ειχα συνολικα και σημερα ειμαι στις μαυρες μου.Περιμενω να ξεκινησει η περιοδος για να ξεκινησει η ετ.Θα βαλουν μονο τις δυο

πρίν από 13 λεπτά , despina. είπε:

Εγω πηρα μονο 3 βλαστοκυστες απο 16 που ειχα συνολικα και σημερα ειμαι στις μαυρες μου.Περιμενω να ξεκινησει η περιοδος για να ξεκινησει η ετ.Θα βαλουν μονο τις δυο

Βρε συ μη σκας. Είναι πολύ καλό αριθμός οι 3 βλαστοκυστες. Μακαρι να τις είχα και εγω χαχαχαχα

• Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 22 λεπτά , despina. είπε:

ακριβως αυτο π λεει η νικη..ας ειναι υγιεις κ ας κανεις τα παιδακια σου κ ολα μια χαρα. κ γω θυμασαι π σ ειχα πει απο 18....4 πηρα...! κ τωρα εχω τη κορη μου!! οι αλλες 3 δν ηταν υγιεις.. αλλα μια κ καλη...φτανει!

• Μου αρέσει 3

πρίν από 29 λεπτά , nina21 είπε:

Κορίτσια 7 πήραμε τελικά τα άλλα ήταν μικρά...στην αναμονή τώρα!!

Πολύ καλά μπράβο!!! Όλα να πάνε καλά!!!

πρίν από 27 λεπτά , despina. είπε:

Κορίτσι μου μη σκας..τώρα βέβαια θα πεις τι μου λέει η τρελή...αν είναι καλές (που θα είναι) όλα θα πάνε σούπερ!!!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα