Recommended Posts

Just now, *Μυρτώ said:

Καλημέρα κορίτσια! Πετάγομαι σαν σφήνα και ρωτώ κάτι εντελώς άσχετο με αυτά συζητάτε! Όσες κάνατε/κάνετε ένεση προγεστερόνης prolutex νιώθατε ένα στιγμιαίο τσούξιμο κατά τη διάρκεια της ένεσης; Επίσης, μετά την ένεση νιώθατε στην κοιλίτσα σας έναν ελαφρύ πόνο, όπως όταν έχετε μια μικρή μελάνια;

Καλημέρα! οι ατιμούτσικες οι prolutex πονάνε λίγο. δεν είσαι η μοναδική που το νιώθει.

Just now, Catalina είπε:

Σε αντίστοιχη κουβέντα με τη γυναικολόγο μου - τη ρώτησα, της ζήτησα βασικά να πάρω - το δέχτηκε υπό την προϋπόθεση να το λάβω για διάστημα 6-8 εβδομάδες αυστηρά (75 mg ημερησίως). Ο ενδοκρινολόγος του Έλενα φάνηκε να μη συμφωνεί με τη χορήγηση DHEA καθόλου ( θεωρώντας το αχρείαστο και μη αποτελεσματικό), του είπα ότι ήδη έχω ολοκληρώσει τις 6 εβδομάδες (παρενέργειες δεν είχα) και μου είπε κάτι του τύπου 'Εντάξει, τώρα το σταματάς'. Ο ίδιος μου είπε ότι αν μπορεί κάτι να βοηθήσει στην ποιότητα των ωαρίων ( τονίζοντας το ΑΝ), αυτό είναι το coq10 και ίσως βιταμίνη Ε. Σε κάθε περίπτωση όμως,  απαραίτητη προϋπόθεση συζήτηση με τη γιατρό μου.

Αυτό που λες για τα κυστικά μου κίνησε την περιέργεια και θα ρωτήσω τη γιατρό μου αν είναι γνωστή παρενέργεια του DHEA. Από περιέργεια, ο δικός σου γιατρός τι είπε για αυτό;

Το coq10 δε βοηθά πάντα και ολες

Κορίτσια εγώ το πιστεύω, ότι κάνουμε καλό είναι για εμάς και την ψυχολογία μας ,αλλα βοηθούν, άλλα οχι

Εγώ έχω πάρει άπειρες φορές από τα 19 μου διαφορα σκευάσματα σιδήρου, Ε σα τις Fertilimax κανένα δε μου το ανέβασε!!! 

Που έχει κ μικρή ποσότητα μεσα

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Troia είπε:

Παιδιά, ξαναγυρίζουμε πίσω στο Δεκέμβριο του 2019. Όποια θέλει, μπορεί να επικοινωνεί μαζί μου με προσωπικό μήνυμα. 

Ελπιζω να μη φταιω εγω γι αυτο!! Εγω για καλο το ειπα οτι διαβασα το βιβλιο που προτεινεις απλα...φυσικα ειμαστε νοημονες ανθρωποι κ φιλτραρουμε οτι διαβαζουμε κ μαζευουμε πληροφοριες κτλ... ετσι κ αλλιως ειμαστε γιατροι των εαυτων μας απ οτι εχουμε καταλαβει αφου οι αποψεις των ειδικων διιστανται σε απιστευτα μεγαλο βαθμο....πραγματικα λυπαμαι τωρα που ανοιξα ολη αυτη τη συζητηση κ παρεξηγηθηκε κατι που εσυ μονο για καλο εχεις απλα προτεινει οτι εχεις προτεινει . Εγω παντως σ ευχαριστω για οτι γραφεις κ απο κει κ περα η καθε μια μας φιλτραρει τι κανει...εδω απλα γραφουμε  γραφουμε η καθε μια οτι ξερει κ ενημερωνουμε απλα ....

• Μου αρέσει 8

Just now, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια για το dhea να πω την εμπειρια μου. Με amh στα πατωματα, στις 2 διργερσεις με γιατρο που μου εδωσε dhea και q10 για 40 μερες κ η amh μου αυξηθηκε κ εβγαλα κ 4 ωαρια πολυ καλης ποιορητας (το ενα μου εδωσε εγκυμοσυνη που δεν προχωρησε για αλλο λογο). Στην τριτη διεγερση με γιατρο που δεν πιστευε στο dhea κ δεν πηρα, ιδια φαρμακα ιδια διεγερση, εβγαλα ενα τζουφιο ωαριο κ δεν εκανα ουτε ετ. Σε εμενα μου ταιριαξε θελω να πω και το.πιστευω. Γενικα στη Μεση Ανατολη που κανουν απο 5 παιδια και απειρες εξοσωματικες το dhea το παιρνουν παρα πολυ!

Η άμη δεν αυξάνεται 

Επειδή είχα κι εγώ αυτό το θέμα, δηλαδή σε τρεις μετρήσεις αυξήθηκε, ίδια μέτρηση,  η Ενδοκρινολογος στο Έλενα μου είπε, καλά ο πρώτος γιατρός σου έδωσε ψεύτικα αποτελέσματα, τα άλλα δύο που έγιναν σε διαφορετικά εργαστήρια επειδή η απόκλιση είναι μεγάλη, δείχνουν άλλα πραγματα(τα έχω γράψει παλιότερα και ισχύουν για εμένα απλώς δυστυχώς Έφυγα κ δεν είχα χρόνο να το ψάξω περισσότερο) 

Θα σου έλεγα να ψάξεις εξονυχιστικα θυρεοειδή και τι άλλο μπορεί άσε επηρεαζει

Ξανθούλα όχι τώρα φυσικα

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Konna! είπε:

Καλημέρα! οι ατιμούτσικες οι prolutex πονάνε λίγο. δεν είσαι η μοναδική που το νιώθει.

Με νιώθεις λοιπόν...Τόσες ενέσεις έχω κάνει! Με αυτήν, όταν είναι να την κάνω, ξεκινάω με αχ και ουφ! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Διαφημίσεις

Just now, *Μυρτώ said:

Με νιώθεις λοιπόν...Τόσες ενέσεις έχω κάνει! Με αυτήν, όταν είναι να την κάνω, ξεκινάω με αχ και ουφ! 

αλλάζεις βελόνα? δεν την κάνεις με το σουβλι το χοντρό? 

Just now, Konna! είπε:

αλλάζεις βελόνα? δεν την κάνεις με το σουβλι το χοντρό? 

Καλέ εννοείται! Διάβασα μια κοπέλα ότι δεν άλλαζε και έπαθα σοκ! Αν υπήρχε και μικρότερη, θα την χρησιμοποιούσα! Χαχαχα:D

Just now, Thia1985 said:

Η άμη δεν αυξάνεται 

Επειδή είχα κι εγώ αυτό το θέμα, δηλαδή σε τρεις μετρήσεις αυξήθηκε, ίδια μέτρηση,  η Ενδοκρινολογος στο Έλενα μου είπε, καλά ο πρώτος γιατρός σου έδωσε ψεύτικα αποτελέσματα, τα άλλα δύο που έγιναν σε διαφορετικά εργαστήρια επειδή η απόκλιση είναι μεγάλη, δείχνουν άλλα πραγματα(τα έχω γράψει παλιότερα και ισχύουν για εμένα απλώς δυστυχώς Έφυγα κ δεν είχα χρόνο να το ψάξω περισσότερο) 

Θα σου έλεγα να ψάξεις εξονυχιστικα θυρεοειδή και τι άλλο μπορεί άσε επηρεαζει

Ξανθούλα όχι τώρα φυσικα

Τωρα ουτε να ξανακουσω για amh, fsh,ανεβαινει δεν ανεβαινει,  ποια βιταμινη να.παρω κτλ. Μαυρη πετρα! Χα χα χα

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

Just now, Blondie 2020 είπε:

Τωρα ουτε να ξανακουσω για amh, fsh,ανεβαινει δεν ανεβαινει,  ποια βιταμινη να.παρω κτλ. Μαυρη πετρα! Χα χα χα

μαύρη δε λες τπτ

σήμερα τοιμαζα βαλίτσα μαιευτηρίου, τα πολύ βασικά(δεν έχω εμπιστοσύνη στον άντρα μου σε αυτό θα πελαγώσει οπότε όλα νωρίτερα:roll:) κι έλεγα Παναγιά μου μην τυχει τώρα τπτ και πάθει τπτ τ μωράκι μου

το Σάββατο, έχει ρεπό ο άντρας μου και θέλουμε να κάνουμε κάποιες μετακομίσεις και του λέω το πρωί, πρώτα θα πάμε βόλτα νωρίς και μετά ότι θες!!!:mrgreen:

να περπατήσω, να δω κόσμο, μετά δε με νοιάζει

• Μου αρέσει 7

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, Thia1985 said:

μαύρη δε λες τπτ

σήμερα τοιμαζα βαλίτσα μαιευτηρίου, τα πολύ βασικά(δεν έχω εμπιστοσύνη στον άντρα μου σε αυτό θα πελαγώσει οπότε όλα νωρίτερα:roll:) κι έλεγα Παναγιά μου μην τυχει τώρα τπτ και πάθει τπτ τ μωράκι μου

το Σάββατο, έχει ρεπό ο άντρας μου και θέλουμε να κάνουμε κάποιες μετακομίσεις και του λέω το πρωί, πρώτα θα πάμε βόλτα νωρίς και μετά ότι θες!!!:mrgreen:

να περπατήσω, να δω κόσμο, μετά δε με νοιάζει

Αχ τι ωραια!! Ναι να το απολαυσετε μαζι ολο αυτο, τερμα τα αγχη τωρα!! Ολα.καλα ειναι κ θα ειναι!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

11 hours ago, Arriel_83 said:

Σε αυτό θα συμφωνήσω! 

Αν έχεις πολυκυστικες πχ μακριά από dhea. Όπως επίσης αν έχεις φυσιολογικες ορμονες. Είναι κι αυτή μια προ ορμονη και θέλει προσοχή. 

Παιδιά εμένα μου έδινε μια τραγική ενδοκρινολόγος μεπολυκυστικές  ΑΜΗ 6ng/ml! και ιστορικό υπερδιέγερσης...

είχε φτάσει η HSBG 400!!!

• Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2

xu6xp2.png

Just now, mominthemaking είπε:

Παιδιά εμένα μου έδινε μια τραγική ενδοκρινολόγος μεπολυκυστικές  ΑΜΗ 6ng/ml! και ιστορικό υπερδιέγερσης...

είχε φτάσει η HSBG 400!!!

Τραγική.. απλά. 

• Λυπημένη/-ος 2

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

1 hour ago, *Μυρτώ said:

Καλέ εννοείται! Διάβασα μια κοπέλα ότι δεν άλλαζε και έπαθα σοκ! Αν υπήρχε και μικρότερη, θα την χρησιμοποιούσα! Χαχαχα:D

εμένα να σου πω μπροστά στην ινοχεπ η προλουτεξ ειναι παιχνίδι.. αν κ εννοεειται οτι πονάει κ η προλουτεξ κ μελανιες κ όλα...

• Μου αρέσει 4

1 ώρα πρίν, *Μυρτώ είπε:

Εγω στην αρχή αλλαζα βελόνα αλλα κ παλι ποναγε πολυ αλλά μετά βρήκα κατι πορτοκαλί ενεσακια ινσουλίνης (με ενιαια βελόνα πίσω μέρος της ένεσης) που ηταν πάνω απο 1mg να χωράει η ποσότητα κ ήταν πολύ καλύτερα, αλλα μ αυτη τη μικρή βελονιτσα για να περάσει το φάρμακο, ήταν το μαρτύριο της σταγόνας.. Υπομονή, τουλάχιστον να αξίζει το αποτέλεσμα. Εγώ είμαι καλύτερα με τον κορονοιο, ήρθε κ περίοδος με κανονική ροή κ διάρκεια, 17. 03 περνάω επιτροπή. Κάνω ομοιοπαθητικη, ειχα κανει κ βελονισμό για τον αυχιενα, μ ειπε πριν την ετ να κάνουμε κάποιες συνεδρίες για τα γυναικολογικα , ο δικός μου Είναι στον περισσό το επώνυμο ειναι Αβ, αν εχει κάποια κοπέλα έμπειρια να μου στείλει πμ ευχαριστώ 

• Μου αρέσει 2

2 ώρες πρίν, *Μυρτώ είπε:

Έρχομαι να επιβεβαιώσω κ εγώ για τις prolutex.. Σκέψου πως ενώ τις άλλες τις έκανα μόνη, αυτές δεν μπορούσα! Οκ.. Δν είναι κ αβασταχτος πόνος αλλά με ενοχλούσαν αρκετά..Υπομονή! Κ καλή επιτυχία! 

Καλησπέρα κορίτσια.. Δν ξέρω αν κπς από εσάς θυμάστε την ιστορία μου, πάντως για ακόμα μια φορά νιώθω με τα χέρια "δεμένα".. Ήταν να ξεκινήσω (μετά από 1 χρόνο αναμονής), εξωσωματικη στο νοσοκομείο αλλά κ πάλι μου τα μασάνε.. Τεσπα.. Ας μη μακρηγορησω σχετικά με αυτό.. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι από περσι το καλοκαίρι παίρνω βιταμίνες.. Ξεκίνησα με fertilovit, Οκτώβριο πήρα τις fertilimax για 2 μήνες κ από Δεκέμβριο παίρνω τις ovamax.. Επειδή με πάνε απο μήνα σε μήνα, δν τις σταμάτησα καθόλου.. Λέτε να μου δημιουργήσει κπ πρόβλημα αυτό; 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα