Recommended Posts

9 hours ago, Troia said:

Καλημέρα,

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα προχθές το κοριτσάκι μου, 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ πήγαν όλα καλά και είμαστε κι οι 2 μια χαρά! Εύχομαι και στα δικά σας όσες κοπέλες είστε στην προσπάθεια. Σας φιλώ!

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!!!!Ο άγωνας δικαιώνεται!!!!!!!!Να την χαίρεσαι, να είναι πάντα υγιής και καλότυχη!!! Σου στέλνω όλη μου την αγάπη, να μου τη φιλήσεις!!

xu6xp2.png

9 hours ago, Troia said:

Καλημέρα,

Ήθελα να σας ενημερώσω ότι γέννησα προχθές το κοριτσάκι μου, 3,300 κιλά και 51εκ. Δόξα τω Θεώ πήγαν όλα καλά και είμαστε κι οι 2 μια χαρά! Εύχομαι και στα δικά σας όσες κοπέλες είστε στην προσπάθεια. Σας φιλώ!

Να σας ζήσει η μικρούλα σας και να έχει όοοολη την καλή τύχη του κόσμου!!! :wub:

6 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Γύρισα πίσω στο μήνυμα σου και γράφεις ότι πηγατε. Κατι δεν καταλαβαινω σωστά μάλλον φίλη μου.

Σωστά λέει η @giannaher , εμείς είχαμε πάει. 

Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα!  Τι κάνετε? Ερώτηση έχει  ένα κυστικο ωοθυλακιο που μεγαλώνει.. Και περιμένουμε να σκάσει.. Να αδιαθετησω για να δουμε τον επόμενο κυκλο.. Ήταν 2 εκ.. Πήγε 2,8... Σε τι μέγεθος σκάνε? Όταν σκάσει έρχεται περίοδος η περιμένουμε κ ποσο? 

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Το Φεκ  5138/5-11-2021 ,124 σελιδες το διαβασα ολο σελ 61167 για Νοσοκομεια, ιατρεια εινσι ξεκαθαρο για το ελαχιστο απαιτουμενο. Απο εκει και περα ενας ιδιωτης μπορει στο χωρο του να βαλει ο,τι μετρα θελει και να το δικαιολογησει οπως θελει γιατι μπορει να νομιζει οτι απευθυνεται σε ανενημερωτους. Μου συνεβει και εμενα κατι σχετικο και οταν πηγε να μου πει για προστιμα κλπ και της ειπα οτι αρθρο του Φεκ κλπ και μου ξανατηλ μου ειπαν ξεκαθαρα οτι ειναι δικη τους αποφαση , απολυτα σεβαστη. Προς το παρον κατι αλλο δεν εχει νομοθετηθει...

Ξέρω ότι πλέον το ζητάνε αρκετοί γιατροί! Κ εμένα μου είπαν για την επόμενη φορά να κάνω rapid! Ο σύζυγος έχει εμβολιαστεί οπότε μπορεί να έρχεται έτσι.. Επειδή η γιατρός μου με πίεσε τελευταία για το εμβόλιο, νομίζω ότι αυτή η τακτική είναι περισσότερο στο πλαίσιο για να σε πείσουν να το κάνεις! Ξενέρωσα λιγάκι αλλά δν έχω αλλη επιλογή! 

4 ώρες πρίν, Ευαγγελία 704 είπε:

Κορίτσια αναζητώ meriofert 150 iu γιατί θα κάνω επόμενη προσπάθεια και δεν μπορώ να περάσω επιτροπή μπορεί κανείς να βοηθήσει? 

Έχω περίσσευμα 7 meriofert 150 πως να σου τις δώσω?   Μπορείς να μου στείλεις μαιλ?πάρε με αύριο τηλ 6934856553

Διαφημίσεις

Καλησπέρα πρώτη μέρα περιόδου σήμερα και πήγα για τον υπέρηχο να δούμε τι έχουμε 

Λοιπόν έχουμε 8 ωοθυλάκια και μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη μου είπε αύριο οιστραδιόλη κ αν βγει πάνω από 45 πάμε για τον επόμενο κύκλο 

Σκατουλες 

• Μου αρέσει 1

1 hour ago, Αγγελίνα said:

Ξέρω ότι πλέον το ζητάνε αρκετοί γιατροί! Κ εμένα μου είπαν για την επόμενη φορά να κάνω rapid! Ο σύζυγος έχει εμβολιαστεί οπότε μπορεί να έρχεται έτσι.. Επειδή η γιατρός μου με πίεσε τελευταία για το εμβόλιο, νομίζω ότι αυτή η τακτική είναι περισσότερο στο πλαίσιο για να σε πείσουν να το κάνεις! Ξενέρωσα λιγάκι αλλά δν έχω αλλη επιλογή! 

Ο γιατρος σου ειναι σε Δημοσιο Νοσοκομειο; Στα ιδιωτικα ιατρεια (οχι κεντρα εξωσωματικης)συνηθως για απλους υπερηχους  δε ζητανε απο τους εξεταζομενους και ειναι νομιμο βασει του Φεκ. Στο Δημοσιο Νοσοκομειο που παω για τη θεραπεια μου ηθελαν ραπιντ απο ασθενη και συνοδο  για εμβολιασμενους και  pcr απο ανεμβολιαστους μετα απο αποφαση της Δυν/ντριας του Τμηματος 

πρίν από 15 λεπτά , anoulious είπε:

Ο γιατρος σου ειναι σε Δημοσιο Νοσοκομειο; Στα ιδιωτικα ιατρεια (οχι κεντρα εξωσωματικης)συνηθως για απλους υπερηχους  δε ζητανε απο τους εξεταζομενους και ειναι νομιμο βασει του Φεκ. Στο Δημοσιο Νοσοκομειο που παω για τη θεραπεια μου ηθελαν ραπιντ απο ασθενη και συνοδο  για εμβολιασμενους και  pcr απο ανεμβολιαστους μετα απο αποφαση της Δυν/ντριας του Τμηματος 

Αναφέρθηκα στον ιδιώτη γιατρό που πάω απλά για την παρακολούθηση.. Τωρα στις 23 έχω το ντομπλερ κ μου είπε η γραμματέας να έχω κάνει ραπιντ.. Στη γιατρό του νοσοκομείου έχω 6/12 ραντεβού.. Δν πήρα ακόμα τηλ για να δω τι θα μου πούνε κ εκεί! Αλλά νομίζω ότι δε ζητάνε στο συγκεκριμένο νοσοκομείο.. Χωρίς να είμαι σίγουρη.. 

13 minutes ago, Αγγελίνα said:

Αναφέρθηκα στον ιδιώτη γιατρό που πάω απλά για την παρακολούθηση.. Τωρα στις 23 έχω το ντομπλερ κ μου είπε η γραμματέας να έχω κάνει ραπιντ.. Στη γιατρό του νοσοκομείου έχω 6/12 ραντεβού.. Δν πήρα ακόμα τηλ για να δω τι θα μου πούνε κ εκεί! Αλλά νομίζω ότι δε ζητάνε στο συγκεκριμένο νοσοκομείο.. Χωρίς να είμαι σίγουρη.. 

Εγω που εχω doppler αυριο εφαρμοζει το Φεκ και δε μου ζητησε τιποτα ως εξεταζομενη. Τα Δημοσια Νοσοκομεια συνηθως ειναι πιο αυστηρα λιγο που το εψαξα. Να φανταστεις η Δντρια μου ειπε η νοσηλευτρια  ειχε ζητησει τους ανεμβολιαστους να μην τους κανουν τη θεραπεια καθολου...Που ειναι κυριως ασθενεις με καρκινο στο αιμα! Εφριξα.Δεν κοιμηθηκα το βραδυ απο την αγωνια οτι θα με διωξουν στον 8 μηνα!

• Λυπημένη/-ος 2

πρίν από 28 λεπτά , anoulious είπε:

Εγω που εχω doppler αυριο εφαρμοζει το Φεκ και δε μου ζητησε τιποτα ως εξεταζομενη. Τα Δημοσια Νοσοκομεια συνηθως ειναι πιο αυστηρα λιγο που το εψαξα. Να φανταστεις η Δντρια μου ειπε η νοσηλευτρια  ειχε ζητησει τους ανεμβολιαστους να μην τους κανουν τη θεραπεια καθολου...Που ειναι κυριως ασθενεις με καρκινο στο αιμα! Εφριξα.Δεν κοιμηθηκα το βραδυ απο την αγωνια οτι θα με διωξουν στον 8 μηνα!

Θα ξαναπαρω τηλ μέχρι να πάω, μήπως το αλλάξει έως τότε! Αχ.. Δν μπορώ που ο καθένας εφαρμόζει ο, τι θέλει!κ ειδικά σε δημοσιο νοσοκομείο!! Δλδ που βασίζονται;; 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

27 minutes ago, Αγγελίνα said:

Θα ξαναπαρω τηλ μέχρι να πάω, μήπως το αλλάξει έως τότε! Αχ.. Δν μπορώ που ο καθένας εφαρμόζει ο, τι θέλει!κ ειδικά σε δημοσιο νοσοκομείο!! Δλδ που βασίζονται;; 

Mα σου λεω μου λεει η νοσηλευτρια που της τηλ ελα  με  pcr αν και τα τελευταια νεα προ 5 λεπτων ειναι να μην μπαινουν ουτε με pcr οι ανεμβολιαστοι!Να πεθανουν δηλαδη στο δρομο! Τρελαθηκα.Δηλαδη θα με   διωξετε στον 8 της ελεγα... Μεχρι και  μια φιλη μου παλια συνδφο δικηγορο που ειναι στον Ιατρικο Συλλογο  τηλεφωνησα για να ξερω τι να κανω αν δε με δεχοτανε! Τελικα με δεχτηκαν με  pcr αλλα δε ξερω για ποσο. 

Εννοειται να τηλ πριν πας. Εχει αλλαξει πολυ η προσβαση στα Δημοσια Νοσοκομεια.

1 hour ago, Ellidr είπε:

Καλησπέρα πρώτη μέρα περιόδου σήμερα και πήγα για τον υπέρηχο να δούμε τι έχουμε 

Λοιπόν έχουμε 8 ωοθυλάκια και μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη μου είπε αύριο οιστραδιόλη κ αν βγει πάνω από 45 πάμε για τον επόμενο κύκλο 

Σκατουλες 

Καλησπέρα, κι εγώ που αδιαθετησα την Παρασκευή, βρήκαμε μια ωραία κυστουλα στην αριστερή, 2.3×2.1εκ. Η οιστραδιολη μου 37 οπότε ξεκινήσαμε το Σάββατο κανονικα ενεσουλες. Σήμερα στον υπέρηχο είδαμε ότι μικρύνε κιόλας. Μην αγχωνεσαι, όλα θα πάνε καλά. Στείλε να αύριο να μας πεις! Καλά αποτελέσματα! 

• Ευχαριστώ 1

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Σκατουλες 

Κ εγώ είχα την πρώτη μέρα, αλλά την 3η εξαφανίστηκε κ η οιστραδιολη ήταν 21 οποτε ξεκίνησα κανονικά… περίμενε να δεις

πρίν από 19 λεπτά , anoulious είπε:

Mα σου λεω μου λεει η νοσηλευτρια που της τηλ ελα  με  pcr αν και τα τελευταια νεα προ 5 λεπτων ειναι να μην μπαινουν ουτε με pcr οι ανεμβολιαστοι!Να πεθανουν δηλαδη στο δρομο! Τρελαθηκα.Δηλαδη θα με   διωξετε στον 8 της ελεγα... Μεχρι και  μια φιλη μου παλια συνδφο δικηγορο που ειναι στον Ιατρικο Συλλογο  τηλεφωνησα για να ξερω τι να κανω αν δε με δεχοτανε! Τελικα με δεχτηκαν με  pcr αλλα δε ξερω για ποσο. 

Χαμός γίνεται… πριν 3-4 εβδομάδες με παίρνει η κουμπαρα μου τηλ κ μου λέει έλα να με πας νοσοκομείο… κ να κλαίει απτον πόνο. Είχε καλέσει ασθενοφόρο 3 φορές κ δεν ερχόταν. Πήρε ραδιοταξί κ ούτε αυτό ερχόταν μόλις είπε ότι θέλει να πάει ευαγγελισμο που εφημέρευε. Πάω να την πάρω με το αμάξι κ μας έρχεται επιφοίτηση να πάμε πρώτα στο κέντρο υγείας στην Αλεξάνδρας που είναι κοντά μας μήπως την δουν κ της κάνουν καμια παυσιπονη. Η κουμπαρα μου ανεμβολιαστη… κ της λένε στην είσοδο ότι δεν δέχονται ανεμβολιαστους κανονικά καθόλου, αλλά την είδαν που ήταν διπλωμενη στα δυο κ είπαν να κάνουν εξαίρεση λέει..της έκαναν ραπιντ, την έβαλαν μέσα να την δουν, της έκαναν κ μια παυσιπονη η οποία δεν την έπιανε κ κάλεσαν ασθενοφόρο γτ δεν είχαν ακτινολόγο εκείνη την ώρα ούτε για υπέρηχο ούτε για ακτινογραφία. Ήταν μεσημέρι 2-3. αφού πέρασαν 2 ώρες κ δεν ερχόταν ασθενοφόρο ούτε εκεί, την άφησαν να την πάρω εγώ κ μας είπαν να πάμε στο Αγία ολγα που δεν έχει πολύ κόσμο. Την φορτώνω πάλι στο αμάξι κ την πάω στα επείγοντα εκεί… άλλες 3 ώρες (ευτυχώς κ πάλι καλά λέμε γτ στον ευαγγελισμο δεν θα φεύγαμε ούτε την επόμενη μέρα) για να της πουν ότι έπαθε κολικό νεφρού, να της δώσουν μια αντιβίωση κ να τη διώξουν.
Αν ήταν ενας ανθρωπος με κάτι πολύ σοβαρό κ δεν είχε κάποιον να τον πάει θα είχε πεθάνει στο σπίτι! Κ αν είχε πετύχει κανέναν πολύ τυπικό κ δεν την έβαζε στο κέντρο υγείας ως ανεμβολιαστη, θα μου λιποθυμούσε στα χέρια απτον πόνο κ δεν θα ήξερα τι να κάνω.

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

zfL0p2.png

1 hour ago, anoulious είπε:

Απογοήτευση! Κ ποια η λογική του pcr μόνο στους ανεμβολιαστους, από τη στιγμή που μπορεί να κολλήσουν από κπν εμβολιασμένο που δε θα έχει κάνει κπ τεστ;; Φυσικά κ δν είμαι υπέρ του διχασμου,αν κ βλέπω ότι κάνουν ότι μπορούν για να μας διχάσουν αλλά αυτά τα μέτρα μόνο για την προστασία μας δν είναι!! Καθαρά τιμωρητικα θα τα χαρακτήριζα! Τουλάχιστον σε κπς περιπτώσεις.. Κ προσέχω πολύ κ δν έχω σχεδόν καμία συναναστροφη πέρα από το στενό συγγενικο μου περιβάλλον κ αυτό με προσοχή.. Κ αφού γεννησω με το καλό, μετά από κπ διάστημα θα κάνω το εμβόλιο... Αλλά αυτή η κατάσταση με θυμώνει! 

• Μου αρέσει 3

20 ώρες πρίν, Troia είπε:

Καλημέρα,

Να σας ζήσει κορίτσι μου,να έχει όλα τα καλά του του κόσμου,μα πάνω απ'.  όλα ναναι γερή και σεις να ζήσετε και να την καμαρώνετε.Υ.Γ.ερχεται και η δικιά μας μπέμπα,ευτυχώς όλα καλά μεχρι στιγμής,κάναμε αυχενική και προχωράμε με πολύ φόβο πάντα που δεν μας αφήνει να χαρούμε το θαύμα.Ειμαι στην 14 εβδομάδα.

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα