Recommended Posts

Just now, Anniee είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου , το μόνο που θα σου ευχηθώ είναι να βρεις την δύναμη να παλέψεις για το όνειρο σου και πιστεψε με θα συμβεί, στο λέει μια κοπέλα που παρόλο που η σύλληψη δεν ήταν θέμα, δεν έχω καταφέρει να κρατήσω μωρακι ακόμη, είναι και αυτό δύσκολο να χαίρεσαι και μετα πάλι στο 0. Έχω πέσει λοιπόν πολλές φορές αλλά κάθε φορά γινόταν κάτι και σηκωνομουν να παλέψω  .... θα συμβεί και το τυχερο μωράκι/α και για εμάς και για όλα τα κορίτσια 

Τωρα για το Ιασω , έχει πολύ καλό εργαστήριο αυτό είναι σίγουρο, θεωρείται ακριβό ανάλογα με τον γιατρό που θα διαλέξεις πχ κάποιον από τους 2-3 γνωστούς που παίζουν εκεί, έχει όμως αξιόλογους γιατρούς χωρίς να είναι τόσο γνωστοί και κάνουν  καλή δουλειά 

Και εγώ από ότι άκουσα το εργαστήριο είναι καλό με τα υπόλοιπα μάλλον να είναι προβληματικά. 

Δε ξέρω πραγματικά ποιο είναι πιο δύσκολο. Όλα είναι.. Μη σου τύχουν.. Φαντάζομαι έχεις ψάξει τα πάντα άρα μη σου πω και εγώ χιλιοειπωμενα πράγματα να κοιτάξεις. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

Just now, Andri M είπε:

Συνολικά μας κόστισε γύρω στις 7000...μαζί με την υστεροσκόπηση...Άστα...

500 ευρώ συνολικά μας πήρε ο γιατρός για τους υπέρηχους παρακολούθησης (μεγάλη απατεωνιά αυτό...)

Υστεροσκόπηση: 1500 αμοιβή γιατρού + 350 νοσοκομείο

3500 αμοιβή του γιατρού + δότριας + 1800 το νοσοκομείο αν δεν κάνω λάθος. Κάτι θα μου ξεφεύγει βέβαια...

Από ότι βλέπω η προσπαθεία αυτή καθ εαυτή λίγο πάνω από 5000.!Και συγνώμη στην υστεροσκοπηση τι σου έκαναν και ήθελαν τόσα χρηματα;Καινουργια μήτρα σου έβαλαν.. Δηλαδή να κλαις για την αποτυχία  να κλαις και τα χρήματα σου.. 

Ευτυχώς τώρα ξεκίνησε κάτι όμορφο. Από το νέο κέντρο είσαι ευχαριστημένη προς το παρόν; 

• Ευχαριστώ 1

Just now, anoulious είπε:

Και εγώ από ότι άκουσα το εργαστήριο είναι καλό με τα υπόλοιπα μάλλον να είναι προβληματικά. 

Δε ξέρω πραγματικά ποιο είναι πιο δύσκολο. Όλα είναι.. Μη σου τύχουν.. Φαντάζομαι έχεις ψάξει τα πάντα άρα μη σου πω και εγώ χιλιοειπωμενα πράγματα να κοιτάξεις. 

Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

Από ότι βλέπω η προσπαθεία αυτή καθ εαυτή λίγο πάνω από 5000.!Και συγνώμη στην υστεροσκοπηση τι σου έκαναν και ήθελαν τόσα χρηματα;Καινουργια μήτρα σου έβαλαν.. Δηλαδή να κλαις για την αποτυχία  να κλαις και τα χρήματα σου.. 

Ευτυχώς τώρα ξεκίνησε κάτι όμορφο. Από το νέο κέντρο είσαι ευχαριστημένη προς το παρόν; 

Οτι υπάρχει τα πάντα όμως και μην πω δις και τρεις φορές, απάντηση δεν πήρα ούτε βρέθηκε κάτι...

Είναι δύσκολα όλα...όμως keep going :x

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ είμαι στο Ιασώ.. αλλά ο γιατρός μου είναι εξωτερικός συνεργάτης ..δλδ υπέρηχοι κ κλπ τα κάνω στο ιατρείο του κ στο Ιασώ πάω μόνο για τις εμβρυομεταφορες.το πακέτο για τη δωρεά εμένα ήταν 3300 με την κρυοσηντηρηση μέσα.πηρα από τα 9 που έδωσε η δοτρια 6 έμβρυα τα 3 έγιναν  βλαστοκυστες λόγω πολύ κακου υλικού του συζύγου.εμείνα έγκυος με την πρώτη.απλα παλινδρόμησε στην 8η εβδομάδα.

Εγώ λοιπόν ειμαι ευχαριστημένη από το Ιασώ αλλά ξαναλέω ο γιατρός μου δεν είναι στο team.απο τους γιατρούς του Ιασώ δεν εχω κ πολύ καλή άποψη γενικά αν εξαιρέσω κάποιους.απο το εμβρυολογικο είμαι ευχαριστημένη.

Όλα αυτά πάντα άποψη μου..εμπιστεύομαι το γιατρό μου οπότε κ το Ιασώ.. αν θέλεις να με ρωτήσεις κάτι άλλο ελεύθερα.

Αρα επιβεβαιωνεις την άποψη ότι το εμβρυολογικο είναι καλό και η τιμή εξαρτάται από το γιατρό. Εσύ έδωσες πολύ καλά χρήματα γιατί ο γιατρός σου προφανως σου κάνει αυτή τη τιμή.. 

Ευχαριστώ πολύ. Δε θα σου πω σε περιμένουμε για να μην σε αγχωσω..

• Μου αρέσει 1

Just now, anoulious said:

Αρα επιβεβαιωνεις την άποψη ότι το εμβρυολογικο είναι καλό και η τιμή εξαρτάται από το γιατρό. Εσύ έδωσες πολύ καλά χρήματα γιατί ο γιατρός σου προφανως σου κάνει αυτή τη τιμή.. 

Το εμβρυολογικό κι εγώ πιστευω πως ειναι καλό.

Οπως ειπαν οι κοπελες, πολλα χρηματα φευγουν μαυρα στον γιατρο + τα χρηματα των εξετασεων και των διαδικασιων του κεντρου.

Με τον γιατρό στο τηλ δεν μιλησαμε ποτε, δεν εδωσε ουτε το κινητο του . Μιλαγαμε μονο με τις γραμματεις του.

Εχουν υποδομες γενικως αλλα ειναι κριμα γιατι αφηνει πολυ κακη εμπειρια στην αναμονη και στην ολη οργανωση/διαδικασιες. Καλα και ο γιατρος που ειχαμε ηταν απαραδεκτος αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.  

Αν εχεις κλεισει ραντεβου με καποιο γιατρο απο εκει θα σου ελεγα πηγαινε για να δεις πως ειναι για να παρεις μια γευση, αλλα προσωπικα δεν θα το συνιστουσα. 

• Λυπημένη/-ος 1

H8z0p3.png

Όχι δεν κάναμε....στην 7η εβδομάδα παλινδρόμησε γράφτηκε 8η..

Φοβάμαι πολύ το υλικό του συζύγου..  πάρα πολύ όμως..!!

Δεν λένε όμως ότι τα νεανικά ωάρια διορθώνουν βλάβες στο σπέρμα;

Διαφημίσεις

Γλυκό μου κορίτσι δεν με αγχώνεις.. διαβάζω καθημερινά και στεναχωριέμαι κ χαίρομαι με όλα γράφετε.. ειδικά για σένα στεναχωρήθηκα πολύ αλλά προτίμησα να μείνω σιωπηλή για να μη σου προσθέσω περισσότερη ίσως λύπη.. 

Σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι..Δεν ξέρω πια αν πιστεύω ότι τώρα καταφέρω.. απλά ακόμα παλεύω.. Δεν τα χω παρατήσει..δε θτλω να με μιλήσει η ατυχία η αδικία θέλω εγώ να νικησω..ευτυχώς έχω σύμμαχο το γιατρό μου..που μόλις λίγο κιοτευω ειναι εκεί κ με εμψυχώνει.

Αν τα καταφέρω πάντως να ξέρετε θα είστε οι πρώτες που θα το μάθετε..!!!

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Δεν λένε όμως ότι τα νεανικά ωάρια διορθώνουν βλάβες στο σπέρμα;

Για αυτό κ εγώ απογοητεύτηκα.. Και μετά έκανα άλλη μια ετ με το τελευταιο κ φυσικά πήρα 0.

Τι να σου πω..ειναι όπως τα έλεγαν τα κορίτσια τι προάλλες.. σου φουσκώνουν τα μυαλά με τα δανεικά κ τις  τρελες πιθανότητες.. αλλά φυσικά κ δεν είναι έτσι.. 

• Λυπημένη/-ος 4

Just now, playbunny είπε:

Το εμβρυολογικό κι εγώ πιστευω πως ειναι καλό.

Οπως ειπαν οι κοπελες, πολλα χρηματα φευγουν μαυρα στον γιατρο + τα χρηματα των εξετασεων και των διαδικασιων του κεντρου.

Με τον γιατρό στο τηλ δεν μιλησαμε ποτε, δεν εδωσε ουτε το κινητο του . Μιλαγαμε μονο με τις γραμματεις του.

Εχουν υποδομες γενικως αλλα ειναι κριμα γιατι αφηνει πολυ κακη εμπειρια στην αναμονη και στην ολη οργανωση/διαδικασιες. Καλα και ο γιατρος που ειχαμε ηταν απαραδεκτος αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο.  

Αν εχεις κλεισει ραντεβου με καποιο γιατρο απο εκει θα σου ελεγα πηγαινε για να δεις πως ειναι για να παρεις μια γευση, αλλα προσωπικα δεν θα το συνιστουσα. 

Όχι καλά ακόμη μέχρι το ραντεβού για επόμενη δότρια δεν έφτασα. Απλά νόμιζα ότι είναι καλύτερο κέντρο. Ακούω λίγο διφορούμενα λόγια. 

Just now, anoulious said:

Όχι καλά ακόμη μέχρι το ραντεβού για επόμενη δότρια δεν έφτασα. Απλά νόμιζα ότι είναι καλύτερο κέντρο. Ακούω λίγο διφορούμενα λόγια. 

και ευχομαι να μην φτασεις! να μεινεις σε αυτην που εισαι και η επομενη φορα να ειναι η τυχερη!! :wub:

H8z0p3.png

πρίν από 29 λεπτά , anoulious είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα. 

εγω πετυχα στο ιασω! απο θεμα περιβαλλοντος κ αναμονων ειναι πλ καλα...δηλ δν περιμενα ποτε κ πουθενα,ολα γινονταν στην ωρα τους χωρις ουρες κ περιμενε.  το εμβρυολογικο ειναι εξαιρετικο οντως.. τα λεφτα εξαρτονται απ το γιατρο...αλλα κ εμενα δν με πειθει κανενας απ τους γιατρους τ ..ουτε καν αυτος π ειχα...για το λογο αυτο δν θα το ξαναεπελεγα/ξαναεπιλεξω ...

• Μου αρέσει 2

Και έρχομαι τώρα να πω μόλις είδα ένα ρεπορτάζ για το Ιασώ που αναφέρει την συνεργασία με έναν κορυφαίο εμβρυολογος μια νέα μέθοδο που λέγεται νοητης νοημοσύνης ...που με απλα λογια έχει 2 μεθόδους η μια διαλέγουν τα καλύτερα έμβρυα με την μέθοδο αυτή.. δλδ υπολογιστής κάτι που μέχρι τώρα έκανε ανθρώπινο μάτι.κ το 2ο σημαντικότερο.που με ενδιαφέρει κιόλας διαλέγει το καλύτερο σπερματοζωάριο και το γονιμοποιουν με το καλό ωάριο.

Εγγυώνται μέχρι 92.5% επιτυχία.

Σας μεταφερω τι είπαν on camera οι εμβρυολογοι του Ιασώ.. 

Σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό μου όταν θα ξαναπάω.ειναι λέει πρωτοπορεια στην Ελλάδα...!!

Και έρχομαι τώρα να πω μόλις είδα ένα ρεπορτάζ για το Ιασώ που αναφέρει την συνεργασία με έναν κορυφαίο εμβρυολογος μια νέα μέθοδο που λέγεται νοητης νοημοσύνης ...που με απλα λογια έχει 2 μεθόδους η μια διαλέγουν τα καλύτερα έμβρυα με την μέθοδο αυτή.. δλδ υπολογιστής κάτι που μέχρι τώρα έκανε ανθρώπινο μάτι.κ το 2ο σημαντικότερο.που με ενδιαφέρει κιόλας διαλέγει το καλύτερο σπερματοζωάριο και το γονιμοποιουν με το καλό ωάριο.

Σκέφτομαι να ρωτήσω το γιατρό μου όταν θα ξαναπάω.ειναι λέει πρωτοπορεια στην Ελλάδα...!!

Μέθοδος τεχνητής νοημοσύνης λέγεται.. 

ΑI for IVF..

• Μπερδεμένη/-ος 1

Διαφημίσεις

ΑI for IVF..

Διάβασα και εγώ κάτι σχετικό. Ενημερωσε μας όταν μάθεις κάτι. Αυτό που με προβληματίζει ειναι πολλές φορές αυτές οι συνεργασίες είναι πιο πολύ για διαφημιστικους λόγους και δε ξέρω αν αυτή  η νέα υπηρεσία θα παρέχεται σε όλα τα ζευγάρια μέσα στην τιμή της εξωσωματικής ή θα είναι μια διαδικασία με μεγάλο επιπλέον κόστος. 

• Μου αρέσει 4

Διάβασα και εγώ κάτι σχετικό. Ενημερωσε μας όταν μάθεις κάτι. Αυτό που με προβληματίζει ειναι πολλές φορές αυτές οι συνεργασίες είναι πιο πολύ για διαφημιστικους λόγους και δε ξέρω αν αυτή  η νέα υπηρεσία θα παρέχεται σε όλα τα ζευγάρια μέσα στην τιμή της εξωσωματικής ή θα είναι μια διαδικασία με μεγάλο επιπλέον κόστος. 

Ναι αυτό ακριβώς είπα κ εγώ στον άντρα μου..που με το που το είδε χαμογέλασε πλατιά.

Εννοείται ότι θα σας πω μόλις μιλήσω με το γιατρό μου και μάθω.. 

• Μου αρέσει 2

ΑI for IVF..

Το ειδα στις ειδησεις χθες...ξερει καμμια κοπελα αν γινεται κ στο εμβρυογενεσις καποια παρομοια τεχνικη; ειδικα το 2ο που επιλεγεται το καλυτερο σπερματοζωαριο

Συγγνώμη να ρωτήσω, όλες πετύχατε να την πρώτη στο ΙΑΣΩ;;Δεν εχω καταλαβει ακομα τι παιζει με τιμες κι εγω διαφορα εχω ακουσει..και καλα και μετρια...έχει τόσο μεγάλη επιτυχία όντως;

xu6xp2.png

Καλησπέρα κορίτσια 

Μια ερώτηση 

Λοιπόν έκανα υστεροσκοπηση διαγνωστική όπου έγινε επεμβατική στο ιατρείο χωρίς αναισθησία ή μέθη με μια ένεση ξυλοκαινης  μόνο στο τράχηλο 

Μου έκανε διάνοιξη τραχήλου 

Και μου καθάρισε αρκετές συμφησεις

Δε πόνεσα σχεδόν καθόλου ,μόνο λίγους πόνους περιόδου 

Και η ερώτηση μου είναι αν έρθει η στιγμή να κάνω ωολληψια είναι πιο επώδυνη διαδικασία από την επεμβατική υστεροσκοπηση ή πιο ανώδυνη 

Ευχαριστώ πολύ

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα