Recommended Posts

Εγω στο ΙΑΣΩ 2 ετ αποτυχημενες με 3 αα βλαστοκυστες κ κανενα προβλημα γυναικολογικο η απο τη μερια του αντρα... τιμες εξωφρενικες !!!! Θα το λεω σε καθε ευκαιρια που μου δινεται γτ ηταν μαυρα κ ολο προεκυπταν εξοδα στη πορεια ... η τιμη 4πλασσιαστηκε απο την αρχικα συμφωνηθεντα 

• Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 1

Just now, Freida είπε:

Εγω στο ΙΑΣΩ 2 ετ αποτυχημενες με 3 αα βλαστοκυστες κ κανενα προβλημα γυναικολογικο η απο τη μερια του αντρα... τιμες εξωφρενικες !!!! Θα το λεω σε καθε ευκαιρια που μου δινεται γτ ηταν μαυρα κ ολο προεκυπταν εξοδα στη πορεια ... η τιμη 4πλασσιαστηκε απο την αρχικα συμφωνηθεντα 

Αυτό με τον τετραπλάσιασμο της τιμής ξαφνικά με εξοργίζει. Τι νομίζουν; Ότι έχουμε κανένα δέντρο που βγάζει χρηματα; 

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Just now, Ellidr said:

Καλησπέρα κορίτσια 

Μια ερώτηση 

Λοιπόν έκανα υστεροσκοπηση διαγνωστική όπου έγινε επεμβατική στο ιατρείο χωρίς αναισθησία ή μέθη με μια ένεση ξυλοκαινης  μόνο στο τράχηλο 

Μου έκανε διάνοιξη τραχήλου 

Και μου καθάρισε αρκετές συμφησεις

Δε πόνεσα σχεδόν καθόλου ,μόνο λίγους πόνους περιόδου 

Και η ερώτηση μου είναι αν έρθει η στιγμή να κάνω ωολληψια είναι πιο επώδυνη διαδικασία από την επεμβατική υστεροσκοπηση ή πιο ανώδυνη 

Ευχαριστώ πολύ

Γεια σου κοπέλα μου, ανάλογα τον αριθμό των ωαρίων θα σου πω εγω που έχω κάνει και υστεροσκόπηση και βιοψία χωρίς μέθη και άπειρους φυσικούς χωρίς μέθη.

Μέχρι τρία θα έλεγα είναι οκ. μετά είναι στο χέρι του γιατρού...πονάει κάπως πιο έντονα από την υστεροσκόπηση και νιώθεις μια πίεση όταν τρυπάει το ωοθυλάκιο και μετά πόνους περιόδου αλλά οκ δεν είναι τραγικό

xu6xp2.png

Just now, mominthemaking είπε:

Γεια σου κοπέλα μου, ανάλογα τον αριθμό των ωαρίων θα σου πω εγω που έχω κάνει και υστεροσκόπηση και βιοψία χωρίς μέθη και άπειρους φυσικούς χωρίς μέθη.

Μέχρι τρία θα έλεγα είναι οκ. μετά είναι στο χέρι του γιατρού...πονάει κάπως πιο έντονα από την υστεροσκόπηση και νιώθεις μια πίεση όταν τρυπάει το ωοθυλάκιο και μετά πόνους περιόδου αλλά οκ δεν είναι τραγικό

Σ ευχαριστώ πολύ 

Θέλω να προετοιμάζομαι σιγά σιγά 

Γιατί μάλλον κατά εκεί κλείνω και θέλω να ξέρω 

Βέβαια με άφησε μετά την υστεροσκοπηση δύο μήνες γιατί ήταν ο τράχηλος τελείως κλειστός και τον άνοιξε μήπως ήταν εκεί το θέμα. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Freida είπε:

Εγώ τι να σ πω..έχω κάνει τόσες προσπάθειες εκεί.. καμμία φορά δε με γδυσανε..δλδ τα χρήματα ήταν όπως μου τα έλεγαν.. απλά η διαφορά είναι ότι ο γιατρός μου δεν είναι στο team τους .ίσως εκεί είναι η διαφορά.. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Ellidr said:

Σ ευχαριστώ πολύ 

Θέλω να προετοιμάζομαι σιγά σιγά 

Γιατί μάλλον κατά εκεί κλείνω και θέλω να ξέρω 

Βέβαια με άφησε μετά την υστεροσκοπηση δύο μήνες γιατί ήταν ο τράχηλος τελείως κλειστός και τον άνοιξε μήπως ήταν εκεί το θέμα. 

Όλα καλά θα είναι να μη φοβάσαι.

Είμαστε πολύ δυνατές εμείς οι γυναίκες!!!

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

Just now, anoulious είπε:

Αυτό με τον τετραπλάσιασμο της τιμής ξαφνικά με εξοργίζει. Τι νομίζουν; Ότι έχουμε κανένα δέντρο που βγάζει χρηματα; 

Σκεψου εκει που ειχαμε τελειωσει θεωρητικα με πηρε η μαια 7 το πρωι την ημερα της εμβρυομεταφορας κ μου εβγαλε ενα επιπλεον εξοδο 800 ευρω που ετρεχα να τα βρω σα μουρλη γτ φυσικα δε μου περισσευουν....κ μετα μου το παιζε ολο γλυκες κ ελεγε να μην αγχωνομαι ...τραγικη...Μαγδα στο ονομα...μακαρι να ηξερα κ το επιθετο της να το γραψω δυστυχως δε το ρωτησα ποτε....επισης οποτε τη χρειαστηκα για σοβαρες ερωτησεις δε το ειχε σηκωσει ουτε μια φορα , με επαιρνε πισω βραδυ οταν πια δεν ειχε νοημα....

• Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 5

Just now, natassaki2006 είπε:

Εγώ τι να σ πω..έχω κάνει τόσες προσπάθειες εκεί.. καμμία φορά δε με γδυσανε..δλδ τα χρήματα ήταν όπως μου τα έλεγαν.. απλά η διαφορά είναι ότι ο γιατρός μου δεν είναι στο team τους .ίσως εκεί είναι η διαφορά.. 

Ναι μπορει να επαιξε ρολο κ αυτο γτ περαν του γιατρου μου που με εγδυσε με εγδυσε κ το ιδιο το κεντρο....

• Λυπημένη/-ος 3

Just now, Freida είπε:

Ναι μπορει να επαιξε ρολο κ αυτο γτ περαν του γιατρου μου που με εγδυσε με εγδυσε κ το ιδιο το κεντρο....

Πω τραγικό εντάξει...έχεις δίκιο να έχεις την χειρότερη γνώμη μετά από όλα αυτά...δεξ ξέρω πώς μας διαλέγουν  κόβουν κ ράβουν...πιστεύω ακράδαντα παίζει ρόλο ο γιατρός  ...!!!

• Μου αρέσει 2

Just now, Ellidr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Μια ερώτηση 

Λοιπόν έκανα υστεροσκοπηση διαγνωστική όπου έγινε επεμβατική στο ιατρείο χωρίς αναισθησία ή μέθη με μια ένεση ξυλοκαινης  μόνο στο τράχηλο 

Μου έκανε διάνοιξη τραχήλου 

Και μου καθάρισε αρκετές συμφησεις

Δε πόνεσα σχεδόν καθόλου ,μόνο λίγους πόνους περιόδου 

Και η ερώτηση μου είναι αν έρθει η στιγμή να κάνω ωολληψια είναι πιο επώδυνη διαδικασία από την επεμβατική υστεροσκοπηση ή πιο ανώδυνη 

Ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα, εύχομαι καλή ανάρρωση κ γιατί όχι να μη συλλάβεις φυσιολογικα! Εγώ στην υστεροσκοπηση είχα κάνει μέθη. Καταλαβαίνεις αλλά εισαι σαν ζαλισμενη...αν κάνεις ωοληψια τελικά κάπως έτσι θα είναι, δεν πονάς. Ίσως σου κάνουν πιο πολύ μέθη κ ρίξεις έναν μικρό υπνακο. Πάντως δεν πονάει. 

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Όχι καλά ακόμη μέχρι το ραντεβού για επόμενη δότρια δεν έφτασα. Απλά νόμιζα ότι είναι καλύτερο κέντρο. Ακούω λίγο διφορούμενα λόγια. 

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου, επιτέλους!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Γλυκό μου κορίτσι δεν με αγχώνεις.. διαβάζω καθημερινά και στεναχωριέμαι κ χαίρομαι με όλα γράφετε.. ειδικά για σένα στεναχωρήθηκα πολύ αλλά προτίμησα να μείνω σιωπηλή για να μη σου προσθέσω περισσότερη ίσως λύπη.. 

Σε νιώθω όσο δε φαντάζεσαι..Δεν ξέρω πια αν πιστεύω ότι τώρα καταφέρω.. απλά ακόμα παλεύω.. Δεν τα χω παρατήσει..δε θτλω να με μιλήσει η ατυχία η αδικία θέλω εγώ να νικησω..ευτυχώς έχω σύμμαχο το γιατρό μου..που μόλις λίγο κιοτευω ειναι εκεί κ με εμψυχώνει.

Αν τα καταφέρω πάντως να ξέρετε θα είστε οι πρώτες που θα το μάθετε..!!!

Για αυτό κ εγώ απογοητεύτηκα.. Και μετά έκανα άλλη μια ετ με το τελευταιο κ φυσικά πήρα 0.

Τι να σου πω..ειναι όπως τα έλεγαν τα κορίτσια τι προάλλες.. σου φουσκώνουν τα μυαλά με τα δανεικά κ τις  τρελες πιθανότητες.. αλλά φυσικά κ δεν είναι έτσι.. 

Όχι δεν είναι έτσι κι εγώ έχω 3 αποτυχίες με δωρεά όμως θέλει επιμονή....

• Μου αρέσει 1

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, εύχομαι καλή ανάρρωση κ γιατί όχι να μη συλλάβεις φυσιολογικα! Εγώ στην υστεροσκοπηση είχα κάνει μέθη. Καταλαβαίνεις αλλά εισαι σαν ζαλισμενη...αν κάνεις ωοληψια τελικά κάπως έτσι θα είναι, δεν πονάς. Ίσως σου κάνουν πιο πολύ μέθη κ ρίξεις έναν μικρό υπνακο. Πάντως δεν πονάει. 

Εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου, επιτέλους!

Σας ευχαριστώ πολύ σας είχαν βρει τίποτα στην υστεροσκοπηση;

• Μου αρέσει 1

Just now, Freida είπε:

Σκεψου εκει που ειχαμε τελειωσει θεωρητικα με πηρε η μαια 7 το πρωι την ημερα της εμβρυομεταφορας κ μου εβγαλε ενα επιπλεον εξοδο 800 ευρω που ετρεχα να τα βρω σα μουρλη γτ φυσικα δε μου περισσευουν....κ μετα μου το παιζε ολο γλυκες κ ελεγε να μην αγχωνομαι ...τραγικη...Μαγδα στο ονομα...μακαρι να ηξερα κ το επιθετο της να το γραψω δυστυχως δε το ρωτησα ποτε....επισης οποτε τη χρειαστηκα για σοβαρες ερωτησεις δε το ειχε σηκωσει ουτε μια φορα , με επαιρνε πισω βραδυ οταν πια δεν ειχε νοημα....

Αυτή η Μαγδα ηταν η αιτία που δεν επέλεξα το Ιασω ουτε η συμπεριφορά του γιατρού μου άρεσε, ηταν σαν να μιλάει ρομπότ κ έπαιζε κασέτα 

• Μου αρέσει 2

Just now, silvy22 είπε:

Αυτή η Μαγδα ηταν η αιτία που δεν επέλεξα το Ιασω ουτε η συμπεριφορά του γιατρού μου άρεσε, ηταν σαν να μιλάει ρομπότ κ έπαιζε κασέτα 

Σοβαρα ε;;; ποσο χαιρομαι που μπορω να μιλησω με μια κοπελα που ετυχε να γνωρισει αυτη τη Μαγδα!!! Ποσο γλοιωδης ανθρωπος!!!! Τσακωθηκα μαζι της τη 1η φορα που την ειδα με το γεια σας κ μετα τα γυρναγε για να μη με χασει απο πελατη εξαιτιας της κ με τουμπαρε δυστυχως....ο γιατρος εξισου απογοητευση....παλι καλα που τους πηρες χαμπαρι νωρις κ εστριψες....

• Μου αρέσει 1

Just now, Freida είπε:

Σοβαρα ε;;; ποσο χαιρομαι που μπορω να μιλησω με μια κοπελα που ετυχε να γνωρισει αυτη τη Μαγδα!!! Ποσο γλοιωδης ανθρωπος!!!! Τσακωθηκα μαζι της τη 1η φορα που την ειδα με το γεια σας κ μετα τα γυρναγε για να μη με χασει απο πελατη εξαιτιας της κ με τουμπαρε δυστυχως....ο γιατρος εξισου απογοητευση....παλι καλα που τους πηρες χαμπαρι νωρις κ εστριψες....

Ρε κορίτσια μου ποιος είναι αυτός ο γιατρός??Μπορείτε να πείτε τα αρχικα του??

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα