Recommended Posts

11 hours ago, Ellidr said:

Όχι 

Καρδιογραφημα κάνεις για την ωοληψια 

Επειδή γίνεται με μέθη 

Μην τους μείνουμε και στα χέρια

Αν δε κάνεις μέθη δε χρειάζεται

Εμένα γιατί μου έκαναν καρδιογράφημα ενώ ήμουν χωρίς μέθη? 

πρίν από 21 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Νομίζω κάνουν πάντα προοληπτικά. Αυτό συμβαίνει γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να κρίνει ο γιατρός της στιγμή της ωοληψίας πως πρέπει να πάρεις μέθη (πχ δύσκολη ωοληψία, κρυμμένη ωοθήκη κτλ)

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , KoraliaP είπε:

Νομίζω κάνουν πάντα προοληπτικά. Αυτό συμβαίνει γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που μπορεί να κρίνει ο γιατρός της στιγμή της ωοληψίας πως πρέπει να πάρεις μέθη (πχ δύσκολη ωοληψία, κρυμμένη ωοθήκη κτλ)

Τι να πω ρε κορίτσια δε ξέρω κ εγώ 

Αλλά δε πείραζει έκανα και το τσεκ της καρδουλας μου 

Κακό δε μου έκανε 

Στη τσέπη μου έκανε κακό 

Που έφυγε πάλι η πενηνταρου χαχαχαχα

• Μου αρέσει 1

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά παρότι τα ωάρια είναι καλά, η μια αιματολογική δεν βγήκε όπως την θέλει ο γιατρός όποτε θα με δει πάλι αύριο και όπως φαίνεται δεν θα κάνω ωοληψια Σάββατο αλλά αργότερα!!

• Μου αρέσει 2

1 hour ago, Ευαγγελιαα είπε:

καλημέρα κορίτσια!!!εμένα στο ιασω κ τις 2 φορές..κ μου κανε κ εντύπωση..λέω για χειρουργείο με βαζουν;;χαχαχχα 

Καλημέρα! Σιγά μην χάνανε τα 30€ για 2’ υπόθεση στο Ιασώ… :lol: εδώ χρεώνουν 40€ το άνοιγμα φακέλου κ σου δίνουν ένα ταμπλετ κ τα συμπληρώνεις όλα μόνος σου….μάλλον πάει με το δευτερόλεπτο η χρήση του ταμπλετ για να περάσεις τα στοιχεία σου χαχαχα

• Χαχα 1

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, despina. είπε:

Οχι,οι ανδρολογοι μπορουν να γραψουν ακομα πιο λιγες εξετασεις.Και φυσικα μονο στον ανδρα.Εμενα ο γυναικολογος μου γραψε κ για τους δυο.Κι οπως σου πα δυο ανδρολογους ρωτησα εγω και κανεις τους δε μπορουσε.Αυτο για το ΕΟΠΥΥ μου το παν και σε διαγνωστικο που ρωτησα και η γραμματεας του γυναικολογου.

10 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μήπως οι ανδρολόγοι μπορούν να γράψουν κανονικά την εξέταση ακόμα κ αν δεν είναι του ΕΟΠΥΥ? 

Ωραία, σε ευχαριστώ. Αυτό θα κάνω. Θα πάρω τηλ αύριο το πρωί. 

Καλό βράδυ!

Καλημέρα κορίτσια!

Όχι, μάλλον το αντίθετο θα έλεγα.. σε αυτό που συμφωνούμε με τη @despina. σίγουρα είναι ότι ουρολόγος/ανδρολόγος δεν μπόρεσε να τη γράψει και στις δύο μας.. Αλλά ίσως οι γυναικολόγοι να μπορούν ασχέτως αν είναι του ΕΟΠΥΥ ή όχι..

πρίν από 34 λεπτά , Patataki83 είπε:

Καλημέρα! Σιγά μην χάνανε τα 30€ για 2’ υπόθεση στο Ιασώ… :lol: εδώ χρεώνουν 40€ το άνοιγμα φακέλου κ σου δίνουν ένα ταμπλετ κ τα συμπληρώνεις όλα μόνος σου….μάλλον πάει με το δευτερόλεπτο η χρήση του ταμπλετ για να περάσεις τα στοιχεία σου χαχαχα

Τραγελαφικό..! Πραγματικά..

• Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

1 hour ago, kateriiina25 said:

Eγω στο Γενεσις  μαλωνα καθε φορα για να μην μου κανουν καρδιογραφημα ,αφου δεν επαιρνα μεθη...Ο καρδιολογος ουτε καλημερα δεν μου ελεγε...

• Χαχα 4

49 minutes ago, anoulious said:

Eγω στο Γενεσις  μαλωνα καθε φορα για να μην μου κανουν καρδιογραφημα ,αφου δεν επαιρνα μεθη...Ο καρδιολογος ουτε καλημερα δεν μου ελεγε...

Και είχες φαντάζομαι μία σκασίλα που δεν σου έλεγε καλημέρα χαχαχα. Κι εγώ στην επόμενη θα ζητήσω χωρίς. Μα για 1-2 ωάρια είναι σαν να κάνεις καρδιογράφημα για τεστ παπ. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Αν μία εμβρυομεταφορά δεν φέρει τελικά θετικό αποτέλεσμα και προχωρήσεις κάποια στιγμή αργότερα σε άλλη, πόσο σε χρεώνουν για την κατάψυξη των εμβρύων που έχεις ήδη?

Και μία διευκρίνιση... Στην εξωσωματική με φυσικούς που κάνεις πολλές ωοληψίες και μπορεί να πάρει κάποιους μήνες η διαδικασία, φαντάζομαι η κατάψυξη των εμβρύων είναι μέσα στο συνολικό ποσό, σωστά?  

1 hour ago, Patataki83 said:

Στο ιασω εκτός από καρδιογράφημα, τι άλλο κάνεις τη μέρα της ωοληψιας;

Και εμενα με ειχε δει καρδιολογος πριν την ωοληψια αλλα ηταν μεσα στην τιμη.Ωραιος τυπος,τον ειχα ζαλισει γιατι φοβομουν (αν και ειχα ξανακανει μεθη).

Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια,σημερα πηγα πρωτη φορα στο τμημα αποβολων στο Ελενα.
Μαλλον πρεπει να χω κανει ολες τις εξετασεις και δε μου γραψε τιποτα.Απλα μου δωσε καποιες συμβουλες.
Και βασικα να κανω μονο στο Ελενα τη 10η μερα του κυκλου μια καλλιεργεια κολπικου υγρου για να δουμε λεει το περιβαλλον της μητρας.
Φυσικα εστιασε στο σπερμα που χουμε το πρβλημα.Κατα τα αλλα μου ειπε οτι οι εξετασεις θρομβοφιλιας εχουν γινει σαν καραμελιτσα και δε θα πρεπει να γινονται προληπτικα.
Εγω ειχα ομοζυγο εναν παραγοντα και ετεροζυγο εναν αλλο,ομως μου πε δε θεωρειται θρομβοφιλια.Με ειδε μια νεα κοπελα με ξανθο καρε μαλλι.Ειναι η γιατρος που λεγατε?
Ειχα αλλο ενα ραντεβου 9/12.Θα το χρειαστει καμια σας?

• Μου αρέσει 2

3 hours ago, kateriiina25 said:

Και είχες φαντάζομαι μία σκασίλα που δεν σου έλεγε καλημέρα χαχαχα. Κι εγώ στην επόμενη θα ζητήσω χωρίς. Μα για 1-2 ωάρια είναι σαν να κάνεις καρδιογράφημα για τεστ παπ. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Αν μία εμβρυομεταφορά δεν φέρει τελικά θετικό αποτέλεσμα και προχωρήσεις κάποια στιγμή αργότερα σε άλλη, πόσο σε χρεώνουν για την κατάψυξη των εμβρύων που έχεις ήδη?

Και μία διευκρίνιση... Στην εξωσωματική με φυσικούς που κάνεις πολλές ωοληψίες και μπορεί να πάρει κάποιους μήνες η διαδικασία, φαντάζομαι η κατάψυξη των εμβρύων είναι μέσα στο συνολικό ποσό, σωστά?  

Να  το απαιτησεις.Καποια στιγμη μου λεει μια θα ενημερωσουμε το γιατρο κλπ για να με φοβισουν και της λεω να του πειτε οτι δε θελω να κανω καρδιογραφημα για την ωοληψια χωρις μεθη γιατι δε θα εχω  να πληρωσω  τα διοδια!!Δεν ειπε τιποτα.

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

1 hour ago, anoulious είπε:

Στο Μητερα που ειμαι εγω 400 πηραν για ενα χρονο

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, despina. είπε:

Γεια σας κοριτσια,σημερα πηγα πρωτη φορα στο τμημα αποβολων στο Ελενα.
Μαλλον πρεπει να χω κανει ολες τις εξετασεις και δε μου γραψε τιποτα.Απλα μου δωσε καποιες συμβουλες.
Και βασικα να κανω μονο στο Ελενα τη 10η μερα του κυκλου μια καλλιεργεια κολπικου υγρου για να δουμε λεει το περιβαλλον της μητρας.
Φυσικα εστιασε στο σπερμα που χουμε το πρβλημα.Κατα τα αλλα μου ειπε οτι οι εξετασεις θρομβοφιλιας εχουν γινει σαν καραμελιτσα και δε θα πρεπει να γινονται προληπτικα.
Εγω ειχα ομοζυγο εναν παραγοντα και ετεροζυγο εναν αλλο,ομως μου πε δε θεωρειται θρομβοφιλια.Με ειδε μια νεα κοπελα με ξανθο καρε μαλλι.Ειναι η γιατρος που λεγατε?
Ειχα αλλο ενα ραντεβου 9/12.Θα το χρειαστει καμια σας?

αυτο για τη θρομβοφιλια μου το χαν πει κ μενα οτι κανονικα δεν θεωρειται απαραιτητος προληπτικος ελςγχος..κ.συνηθως σχετιζεται με ιστορικο κ κληρονομικοτητα για νανκριθει απαραιτητο

53 minutes ago, despina. said:

Στο Μητερα που ειμαι εγω 400 πηραν για ενα χρονο

Εγώ νομίζω ότι στο Ιασω είναι περισσότερο από 400; Στα 400 περιλαμβάνεις και την παρακολούθηση μέχρι την κατάψυξη ή μόνο την κατάψυξη;

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα