Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Ερώτηση 

Πριν την ωοληψια μπορώ να φάω ή να πιω καφέ; Υπάρχει θέμα;

Τιποτα δεν τρως , ουτε μια στάλα νερό!

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημερα...Αν θα γίνει με μεθη απαγορεύεται να φας και να πιεις οτιδήποτε το πρωί...Οτι κανεις το προηγούμενο βράδυ... Ουτε τσίχλα και καραμέλα δεν επιτρέπεται...

Και χωρις μέθη να πας δεν τρως τιποτα, γιατι δεν ξέρεις αν πονάς  ή ειναι σε δύσκολο σημείο και σου κανει μέθη τελικα.

3 ώρες πρίν, Janie είπε:

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Είμαι 46, με αυτή τη λογική μου λέει ο γιατρός ότι να κάνω μια ακόμη προσπάθεια γιατί δεν έχω χρόνο. Αυτό που δεν μου άρεσε στην προσέγγιση του είναι ότι δεν θέλει να αλλάξει τίποτα στην προσέγγιση του. Του είπα για προεμφυτευτικο έλεγχο, για να ξέρουμε αν υπάρχει χρωμοσωμικη ανωμαλια στα έμβρυα. Μου είπε δεν έχει νόημα. Επίσης τον ρώτησα μήπως να αφήσουμε να φτάσουν στην πέμπτη μέρα. Ούτε αυτό έχει νόημα.. Αλλά αν θέλω εγώ ας το δοκιμάσουμε.. Στο τέλος του είπα να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλια. Το δέχτηκε μετά από πίεση. Γενικά νοιώθω ότι πρέπει να είμαι συνέχεια από πάνω να ρωτάω και να πιέζω για τα πάντα. 

Βασικα σε ολα αυτα που γράφεις ως προβληματισμοί εισαι πολυ σωστή, αν δεν υπήρχε η ηλικία των 46 ετών.

Παρακολουθώ πολλα χρόνια το φόρουμ και η αλήθεια ειναι οτι δεν εχω διαβάσει καποια κοπελα σε αυτην την ηλικία να έκανε υγιες μωράκι με δικά της ωάρια.

Δεν στο λέω να σε απογοητεύσω, αλλα αφου θέλεις να προσπαθήσεις με δικο σου υλικό για μενα ο Προεμφυτευτικος ειναι μονόδρομος. Και η πεμπτη μερα εχει νόημα γιατι γινεται μεγάλο ξεκαθάρισμα 

wRSzp2.pngUIzHp2.png

2 hours ago, Ellidr said:

Καλημέρα κορίτσια 

Ερώτηση 

Πριν την ωοληψια μπορώ να φάω ή να πιω καφέ; Υπάρχει θέμα;

Αν κάνεις μέθη πρέπει να σου έδωσαν οδηγίες να είσαι εντελώς νηστική, ούτε νερό το πρωί. Καλή επιτυχία!!

Διαφημίσεις

@Janie θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Καντι. Αν είναι να προχωρήσεις με δικά σου ωάρια μόνο με βλαστοκύστες και προεμφυτευτικο. Όλα τα υπόλοιπα είναι αναίτια ρίσκα περιέχουν και ένα μεγάλο κόστος και Ψυχικό και οικονομικό

• Μου αρέσει 2

Καλημερα σας. Και εγώ Προεμφυτευτικό  έκανα αν και είμαι 34 λόγω συνδρόμου που δεν θα ήθελα να αναφέρω. Την Τρίτη έκανα την εμβρυμεταφορα και αναμένω. Ο έλεγχος θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικός ανεξαρτήτου ηλικίας.

• Μου αρέσει 6

Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Vasiliki84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όλες!!! Μετά από την τρίτη εμβρυομεταφορα με αρνητικό αποτέλεσμα μου έχει μείνει στην κατάψυξη μια βλαστοκυστη 1ΒΑ πιστεύετε αξίζει να την βάλω; Είχα 5 έβαλα στις αρχή δύο πολύ καλές ΑΑ δεν πέτυχε μετά βγάλαμε άλλες δύο η μία δεν άντεξε μετέφερα μια 1ΑΒ πάλι δεν έγινε κάτι και μου έμεινε  μια 1ΒΑ. Είμαι 37 και καταλήξαμε σε εξωσωματική λόγω σπέρματος αλλά δυσκολατα πράγματα.

Καλημερα κοριτσι μου!Κι εγω ειμαι στην αρχη αυτου του δρομου που λεγεται εξωσωματικη.Ομως 1ΑΒ που σου βαλαν και 1ΒΑ που λες εχεις τωρα,μου φαινεται πολυ χαζο που ο γιατρος σε προχωρησε σε ετ.Τελικα εχω αρχισει να πιστευω οτι κοιτανε καθαρα να μας εκμεταλλευτουν.Δεν ξερω,θα σου πουν και οι πιο εμπειρες εδω μεσα.
Ξερω οτι μπορει να τυχει και καποια κακη βλαστοκυστη να προχωρησει εν αντιθεσει με μια καλη που ισως μην προχωρησει.Ομως μου φαινεται χαζο να προχωρας σε μια τετοια (πολυεξοδη κιολας διαδικασια)με τοσες λιγες πιθανοτητες.Και ειδικα οταν ειναι ενα το εμβρυο.Γιατι δε σου βαλε κι αυτο που περίσσεψε την προηγουμενη φορα,αφου το ενα δεν αντεξε?
Στα λεω εγω που κι εμεις εχουμε μεγαλο θεμα με το σπερμα,εχω κανει μια ετ με 5ΑΒ και 3ΑΒ βλαστοκυστες και εχει μεινει μια που δε μου ειπαν καν πώς ειναι μορφολογικα,απλα οτι ειναι μετρια.Αρα υποθετω οτι θα ναι χειροτερη απο την  3ΑΒ που μου βαλαν.Οποτε μαλλον ή δε θα τη χρησιμοποιησω ή θα τη βαλω μαζι με αλλες.Τη διεγερση παντως δεν τη γλιτωνω.
Τι προβλημα εχετε εσεις με το σπερμα?
Καρυοτυπο εχετε κανει?

1 ώρα πρίν, Ellidr είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια 

Τελειώσαμε 

Δόξα το Θεό πήγανε όλα καλά 

Πήραμε 5 ωάρια 

Αύριο τα νεότερα 

Μπράβο κορίτσι μου!! 

πρίν από 16 λεπτά , koukouvagia είπε:

Κορίτσια μου καλά τα νέα, 222 η χοριακή σήμερα, 28η μέρα του κύκλου μου. Πάμε τώρα για διπλασιασμούς… (γαντζώσου καλά μικρούλι μου!)

Mπραβο!!Ολα θα πανε καλα! :wub:

• Μου αρέσει 1

πρίν από 19 λεπτά , koukouvagia είπε:

Κορίτσια μου καλά τα νέα, 222 η χοριακή σήμερα, 28η μέρα του κύκλου μου. Πάμε τώρα για διπλασιασμούς… (γαντζώσου καλά μικρούλι μου!)

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Τέλεια τα νέα σου!!! Άντε με το καλό, υπερδιπλασιασμούς εύχομαι ώστε να το "χορτάσεις" και απολαύσεις!!

• Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Διαφημίσεις

42 minutes ago, Kiddo said:

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Τέλεια τα νέα σου!!! Άντε με το καλό, υπερδιπλασιασμούς εύχομαι ώστε να το "χορτάσεις" και απολαύσεις!!

Ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκειά μου… για πολλά! ♥️

• Μου αρέσει 1

3 hours ago, Ellidr said:

Σας ευχαριστώ κορίτσια 

Τελειώσαμε 

Πήραμε 5 ωάρια 

Αύριο τα νεότερα 

Πως σου φανηκε η φαση?Το κεντρο?

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Και χωρις μέθη να πας δεν τρως τιποτα, γιατι δεν ξέρεις αν πονάς  ή ειναι σε δύσκολο σημείο και σου κανει μέθη τελικα.

Ναι...πολυ σωστά...απλα δεν εχει τυχει να παω χωρις μεθη και γι'αυτό δεν το ανεφερα...

1 ώρα πρίν, koukouvagia είπε:

Μπράβο!!! Συγχαρητήρια!!!! Καλους διπλασιασμους!!!!

• Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

3 ώρες πρίν, despina. είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Κι εγω ειμαι στην αρχη αυτου του δρομου που λεγεται εξωσωματικη.Ομως 1ΑΒ που σου βαλαν και 1ΒΑ που λες εχεις τωρα,μου φαινεται πολυ χαζο που ο γιατρος σε προχωρησε σε ετ.Τελικα εχω αρχισει να πιστευω οτι κοιτανε καθαρα να μας εκμεταλλευτουν.Δεν ξερω,θα σου πουν και οι πιο εμπειρες εδω μεσα.
Ξερω οτι μπορει να τυχει και καποια κακη βλαστοκυστη να προχωρησει εν αντιθεσει με μια καλη που ισως μην προχωρησει.Ομως μου φαινεται χαζο να προχωρας σε μια τετοια (πολυεξοδη κιολας διαδικασια)με τοσες λιγες πιθανοτητες.Και ειδικα οταν ειναι ενα το εμβρυο.Γιατι δε σου βαλε κι αυτο που περίσσεψε την προηγουμενη φορα,αφου το ενα δεν αντεξε?
Στα λεω εγω που κι εμεις εχουμε μεγαλο θεμα με το σπερμα,εχω κανει μια ετ με 5ΑΒ και 3ΑΒ βλαστοκυστες και εχει μεινει μια που δε μου ειπαν καν πώς ειναι μορφολογικα,απλα οτι ειναι μετρια.Αρα υποθετω οτι θα ναι χειροτερη απο την  3ΑΒ που μου βαλαν.Οποτε μαλλον ή δε θα τη χρησιμοποιησω ή θα τη βαλω μαζι με αλλες.Τη διεγερση παντως δεν τη γλιτωνω.
Τι προβλημα εχετε εσεις με το σπερμα?
Καρυοτυπο εχετε κανει?

Σ'ευχαριστω κορίτσι μου!!!! Και εγώ πάντως έτσι το σκέφτομαι!!!! Έχουμε θέμα με το σπέρμα έχει περίπου 10.000.000 και κίνηση 37% συνολική  καρυότυπο κάναμε βγήκε καλός έχουμε κάνει και κατακερματισμό σπέρματος Ειχε βγει 26% ήταν ανεβασμένος.στην αρχή είχα δύο ΑΑ και τα έβαλα δεν έγινε κάτι τώρα είπα να βάλω ένα και να έχω δύο για μετά αλλά το ένα δεν άντεξε πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει όντως υπάρχουν και τέτοιες βλαστοκυστες που δίνουν εγκυμοσύνη αλλά με την ψυχολογία να πάω δεν ξέρω!!!

5 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια 

Τελειώσαμε 

Πήραμε 5 ωάρια 

Αύριο τα νεότερα 

Μπράβο αγάπη μου!! Ελπίζω αύριο να έχουν γονιμοποιηθεί και τα 5!! Περιμένω με αγωνία νέα σου!!

3 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Πολύ καλή!!! Πάρε μια βαθιά ανάσα και όλα θα πάνε καλά!!!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα