Recommended Posts

46 minutes ago, Dindindan said:

Καλημέρα! Αύριο πάω για ωοληψια. Έχω άγχος για την διαδικασία. Εσείς καθίσατε μέρες μετά ή επιστρέψατε σε δουλειές κλπ;

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Μην έχεις άγχος, θα κοιμηθείς ωραία και ούτε που θα το καταλάβεις για πότε θα έχει τελειώσει. Την επόμενη μέρα δουλειά κανονικά εγώ, ένιωθα μια χαρά. 

1 ώρα πρίν, giannaher είπε:

Μπραβοοοο!Πως και σου βαλανε 3?

2 ηταν να μου βαλουνε, αλλα τελευταια στιγμη μου ειπε ο γιατρος οτι ο έμβρυολογος ειχε βγάλει 3 και αν θελω το ενα να το βαλουν πισω και να βαλω 2.απλα δεν θα υπηρχε πιθανότητα να σωθει. Επειδη θαηταν ομως η τελευταία μου προσπάθεια ειχα αλλα 2 αλλα πιο χαλια ποιότητα το ρισκαρα. Τα καλα τα ειχαν παρει στις αλλες 2.απο την πρωτη εχω ενα αγορακι. Ουτε εγω το πιστευα ειλικρινα 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

19 minutes ago, dimi.mar said:

2 ηταν να μου βαλουνε, αλλα τελευταια στιγμη μου ειπε ο γιατρος οτι ο έμβρυολογος ειχε βγάλει 3 και αν θελω το ενα να το βαλουν πισω και να βαλω 2.απλα δεν θα υπηρχε πιθανότητα να σωθει. Επειδη θαηταν ομως η τελευταία μου προσπάθεια ειχα αλλα 2 αλλα πιο χαλια ποιότητα το ρισκαρα. Τα καλα τα ειχαν παρει στις αλλες 2.απο την πρωτη εχω ενα αγορακι. Ουτε εγω το πιστευα ειλικρινα 

Δηλαδή τα δυο που δεν προχώρησαν τα απορρόφησε ο οργανισμός ή παρενέβη ο γιατρός;

πρίν από 57 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλημέρα πόσα αυγουλάκια έχεις?

Καλημέρα συναγωνίστριες,έκανα χθές ωοληψία σε φυσικό κύκλο ενα ωάριο, με πήραν σήμερα δεν προχώρησε, αλλα μου είπε θα το παρακολουθήσουν έως την πέμπτη, υπάρχει περίπτωση να πάρει μπρός?
@chrysa1982 το δικό σου ήταν που προχώρησε τη 2η μέρα?

Καλημέρα!!! Ναι το δικό μου ήταν. Έκανα ωοληψια Δευτέρα και την Τετάρτη πήρε μπρος χαχαχαχα. Εύχομαι και το δικό σου να προχωρήσει έστω και αργά.

• Μου αρέσει 1

1 hour ago, Dindindan said:

Καλημέρα! Αύριο πάω για ωοληψια. Έχω άγχος για την διαδικασία. Εσείς καθίσατε μέρες μετά ή επιστρέψατε σε δουλειές κλπ;

Μην αγχωνεσαι.Εγω μετα πηρα αστικο και πηγα Βυρωνα απο Μαρουσι και πηγα και εφαγα σε ταβερνα.Δε δουλευα τοτε,ειχα ερθει Αθηνα για τη διαδικασια αλλα και την επαυριο να πηγαινα για δουλεια,δεν νομιζω να ειχα θεμα.

Διαφημίσεις

1 hour ago, Dindindan είπε:

Δηλαδή τα δυο που δεν προχώρησαν τα απορρόφησε ο οργανισμός ή παρενέβη ο γιατρός;

Οταν λες τα αλλα 2 πιο χαλια ποιοτητα κοριτσι μ δλδ;;; Αυτα τα 3 ειπες βγ τα αλλα δλδ τι ηταν ;; Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη

1 hour ago, Dindindan είπε:

Οχι ευτυχως τα απορροφησε ο οργανισμος, θεωρώ οτι ηταν οτι καλυτερο γιατι δεν ειχα προθεση να προχωρήσω σε μειωση

πρίν από 18 λεπτά , Natassou85 είπε:

Οταν λες τα αλλα 2 πιο χαλια ποιοτητα κοριτσι μ δλδ;;; Αυτα τα 3 ειπες βγ τα αλλα δλδ τι ηταν ;; Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη

Εχω ακομα αλλα αλλα δυο και αυτα Βc αλλα μου ειπαν κατωτερα δεν ξερω τι αριθμό εχουν μπροστά 

20 hours ago, Vasiliki84 said:

Σ'ευχαριστω κορίτσι μου!!!! Και εγώ πάντως έτσι το σκέφτομαι!!!! Έχουμε θέμα με το σπέρμα έχει περίπου 10.000.000 και κίνηση 37% συνολική  καρυότυπο κάναμε βγήκε καλός έχουμε κάνει και κατακερματισμό σπέρματος Ειχε βγει 26% ήταν ανεβασμένος.στην αρχή είχα δύο ΑΑ και τα έβαλα δεν έγινε κάτι τώρα είπα να βάλω ένα και να έχω δύο για μετά αλλά το ένα δεν άντεξε πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει όντως υπάρχουν και τέτοιες βλαστοκυστες που δίνουν εγκυμοσύνη αλλά με την ψυχολογία να πάω δεν ξέρω!!!

Τοσα εχουμε και εμεις σε αριθμο,με χαμηλοτερη κινητικοτητα.Για τον κατακερματισμο ειδατε κανενα γιατρο?Μηπως υπαρχει κανενα μικροβιο,πχ που θελει πιο ψαγμενο εργαστηριο απο ο,τι τα κλασικα μικροβιολογικα?

Κορίτσια μου όμορφα

Μόλις με πήρε ο γιατρός 

Τα τρία γονιμοποιηθηκαν 

Τα άλλα δύο είναι λίγο πιο πίσω 

Την τρίτη θα πάω για εμβρυομεταφορα Μου είπε ότι α βάλουμε τα δύο και το άλλο θα το αφήσει να γίνει 5 μέρας και θα το καταψυξει 

Είμαι συγκρατημένα αισιόδοξη 

• Μου αρέσει 6

9 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλησπέρα σας, επειδή πρόσφατα έψαχνα να κάνω την εξέταση για κυστική ίνωση και έμαθα πως μπορούμε να τη κάνουμε δωρεάν με παραπεμπτικό στο λαϊκό που καλύπτει το 92% των μεταλλάξεων και δεν μπόρεσα να την κάνω εκεί την εξέταση λόγω του ότι δεν είχε διαθέσιμα ραντεβού, ήθελα να σας πω για οποία ενδιαφέρεται και δεν το ξέρει ήδη οτι στο μητέρα κάνουν το πακέτο που καλύπτει το 99.6% των μεταλλάξεων με 190€. Και με 50€ κάνουν το 50% των μεταλλάξεων... Την έκανα τη Παρασκευή και αναμένω τα αποτελέσματα.... Απλά δεν το ήξερα ότι υπάρχει εξέταση που να καλύπτει τέτοιο τεράστιο ποσοστό ήθελα να σας το πω να το γνωρίζετε.... 

Εύα μου δεν έχει χαρτογραφηθεί τέτοιο ποσοστό μεταλλάξεων της κυστικής ίνωσης..! Αυτό που έχει χαρτογραφηθεί και μπορεί να εξεταστεί είναι μέχρι και το 95%! Το 99% που υπόσχονται τα ιδιωτικά κέντρα είναι καθαρά marketing για να σου πουλήσουν το πακέτο της εξέτασης και σου αφήνουν το 1% με <1% ως περιθώριο για το ποσοστό που δεν μπορεί να εξεταστεί (δηλαδή αυτό το 5%)! Ένας ακόμα λόγος για να γίνει η εξέταση στο Λαϊκό πέρα από το οικονομικό είναι το ότι το Λαϊκό είναι το κέντρο αναφοράς στην Ελλάδα για τη κυστικη ίνωση και το πλέον αξιόπιστο για να γίνει εκεί η εξέταση!

Όσο για τα ραντεβού, έγραψε και μια άλλη κοπέλα που πήρε τηλέφωνο ότι ανοίγουν τώρα 1/12, για όσες τυχόν ενδιαφέρονται το ξαναγράφω..

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου! :wub:

• Μου αρέσει 3

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, dimi.mar είπε:

Οχι ευτυχως τα απορροφησε ο οργανισμος, θεωρώ οτι ηταν οτι καλυτερο γιατι δεν ειχα προθεση να προχωρήσω σε μειωση

Εχω ακομα αλλα αλλα δυο και αυτα Βc αλλα μου ειπαν κατωτερα δεν ξερω τι αριθμό εχουν μπροστά 

Αυτα που εβαλες κοριτσι μ ηταν 2βγ αν θυμαμαι καλα;

1 hour ago, Kiddo είπε:

Εύα μου δεν έχει χαρτογραφηθεί τέτοιο ποσοστό μεταλλάξεων της κυστικής ίνωσης..! Αυτό που έχει χαρτογραφηθεί και μπορεί να εξεταστεί είναι μέχρι και το 95%! Το 99% που υπόσχονται τα ιδιωτικά κέντρα είναι καθαρά marketing για να σου πουλήσουν το πακέτο της εξέτασης και σου αφήνουν το 1% με <1% ως περιθώριο για το ποσοστό που δεν μπορεί να εξεταστεί (δηλαδή αυτό το 5%)! Ένας ακόμα λόγος για να γίνει η εξέταση στο Λαϊκό πέρα από το οικονομικό είναι το ότι το Λαϊκό είναι το κέντρο αναφοράς στην Ελλάδα για τη κυστικη ίνωση και το πλέον αξιόπιστο για να γίνει εκεί η εξέταση!

Όσο για τα ραντεβού, έγραψε και μια άλλη κοπέλα που πήρε τηλέφωνο ότι ανοίγουν τώρα 1/12, για όσες τυχόν ενδιαφέρονται το ξαναγράφω..

Καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι μου! :wub:

Ε εντάξει 95% καλό είναι και αυτό... Δυστυχώς δεν την έκανα την εξέταση πριν την εξωσωματική οπότε δεν γινόταν να περιμένω... Είχα πάρει τηλέφωνο στο 1535 και μου είχαν πει ότι δεν θα βρω νωρίτερα από Ιανουαρίο Φεβρουαριο οπότε δεν γινόταν να περιμένω και την εκανα στο μητέρα.... 

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη !! 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 23 λεπτά , Eva92 είπε:

Ε εντάξει 95% καλό είναι και αυτό... Δυστυχώς δεν την έκανα την εξέταση πριν την εξωσωματική οπότε δεν γινόταν να περιμένω... Είχα πάρει τηλέφωνο στο 1535 και μου είχαν πει ότι δεν θα βρω νωρίτερα από Ιανουαρίο Φεβρουαριο οπότε δεν γινόταν να περιμένω και την εκανα στο μητέρα.... 

Σε ευχαριστώ πολύ αγάπη !! 

Μωρέ εσύ καλά έκανες! Μπαίνεις τώρα και στο δεύτερο τρίμηνο (μπήκες; Διόρθωσε με..) της εγκυμοσύνης σου.. θέλουν και ένα μήνα για να βγουν τα αποτελέσματα.. εννοείτε καλά έκανες!

Αλλά ήταν μια καλή ευκαιρία να το σχολιάσω, μιας και το ανέφερες, για όσες κοπέλες διαβάζουν και το φόρουμ..!

Να πω επίσης ότι στο 1535 επειδή είναι τηλεφωνικό κέντρο για κλείσιμο ραντεβού σε διάφορα νοσοκομεία δεν μπορούν να γνωρίζουν επακριβώς πότε ανοίγει το κάθε ραντεβού στο κάθε τμήμα..! Το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να τηλεφωνούμε στο ίδιο το τμήμα του νοσοκομείου που ενδιαφερόμαστε ώστε να ενημερωθούμε έγκυρα για το πότε ανοίγουν τα ραντεβού του!

Φιλάκια πολλά στη κοιλίτσα Εύα μου!!:wub:

OiAXp2.pngbfhkp3.png

πρίν από 27 λεπτά , Kiddo είπε:

Μωρέ εσύ καλά έκανες! Μπαίνεις τώρα και στο δεύτερο τρίμηνο (μπήκες; Διόρθωσε με..) της εγκυμοσύνης σου.. θέλουν και ένα μήνα για να βγουν τα αποτελέσματα.. εννοείτε καλά έκανες!

Αλλά ήταν μια καλή ευκαιρία να το σχολιάσω, μιας και το ανέφερες, για όσες κοπέλες διαβάζουν και το φόρουμ..!

Να πω επίσης ότι στο 1535 επειδή είναι τηλεφωνικό κέντρο για κλείσιμο ραντεβού σε διάφορα νοσοκομεία δεν μπορούν να γνωρίζουν επακριβώς πότε ανοίγει το κάθε ραντεβού στο κάθε τμήμα..! Το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να τηλεφωνούμε στο ίδιο το τμήμα του νοσοκομείου που ενδιαφερόμαστε ώστε να ενημερωθούμε έγκυρα για το πότε ανοίγουν τα ραντεβού του!

Φιλάκια πολλά στη κοιλίτσα Εύα μου!!:wub:

Ναι ναι αύριο μπαίνω στο 2ο τρίμηνο ! Απίστευτο μου φαίνεται περνάει γρήγορα ο καιρός.... Ναι καλά έκανες και το διευκρινήσες ότι πληροφορία έχουμε να την ανταλλάζουμε μπας και βγάλουμε άκρη... Σε ευχαριστώ κορίτσι μου φιλάκια πολλά και σε εσένα σου στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη! 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 17 λεπτά , Eva92 είπε:

Ναι ναι αύριο μπαίνω στο 2ο τρίμηνο ! Απίστευτο μου φαίνεται περνάει γρήγορα ο καιρός.... Ναι καλά έκανες και το διευκρινήσες ότι πληροφορία έχουμε να την ανταλλάζουμε μπας και βγάλουμε άκρη... Σε ευχαριστώ κορίτσι μου φιλάκια πολλά και σε εσένα σου στέλνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη! 

Σε ευχαριστώ βρε κοριτσάκι μου!!:wub:

Όντως περνάει πολύ γρήγορα..!! Κοίτα να την απολαύσεις και λίγο τώρα όμως.. τόσο πάλεψες για να τα καταφέρεις άλλωστε..! Με το καλό να πάνε όλα κατ'ευχήν και να κρατήσεις υγιές και τελειομηνο το μωράκι σας!:wub:

• Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα