Recommended Posts

Just now, konik said:

Ναι αυτό θα κάνω.......... Ηδη έχω συγκεκτρωσει καποιες πληροφορίες που σιγουρα δεν αρκούν βεβαια θα πρεπει να κανω και ραντεβου....Να ρωτησω και κατι ακόμα όλο αυτό με την συγκέντρωση των εξετάσεων για την επιτροπή είναι ιδιαίτερα χρονοβόρο??

πέρασε επιτυχως απο την επιτροπη η @Stellouni την Παρασκευη οπότε ισως μπορει να μοιραστει την εμπειρια της που ειναι πιο προσφατη :)

• Μου αρέσει 1

H8z0p3.png

Just now, VASSSO80 είπε:

Κι εγώ παρακολούθησα το λαιβ και δεν μπορώ να πω ότι με έπεισε ιδιαίτερα. Ξέρω ότι η τεχνική του δεν αναγνωρίζεται από πολλούς γιατρούς και όπως είπε και ο ίδιος δεν έχει στατιστικά, ώστε να δούμε ποσό επιτυχημένη είναι.  Εμένα εκεί που με έχασε είναι ότι είναι τόσο αντίθετος με την υστεροσκοπηση και ότι η προτεινόμενη θεραπεία είναι δίμηνη θεραπεία κολπικων εγχύσεων με αντιβίωση ευρέος φάσματος χωρίς να στοχεύει σε συγκεκριμένο μικρόβιο. 

Ακριβώς, και αυτό με προβλημάτισε. Αν δεν είχα κάνει προσπάθειες ή αν είχα πλήρη μεσάνυχτα για ό,τι γίνεται ίσως να με είχε πείσει. Όχι ότι δεν σκέφτομαι μελλοντικά να κάνω το τεστ αν χρειαστεί, θα το κάνω. Αλλά βλέποντας τη συζήτηση σκέφτηκα πόσες κοπέλες βρήκε σύμφωνες ή όχι. Θέλει τελικά πολύ φιλτράρισμα η όλη διαδικασία....

• Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Just now, konik είπε:

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση @Freida...όχι δεν θα βιαστώ έχω λίγο χρόνο....Έχω ακούσει καλά λόγια και για το γέννημα, θα δω και το εμβρυογεννεσις που μου είπες εσυ... Μπορείς να μου πεις στο περίπου κόστος στο εμβρυογεννεσις αν δεν θες να το γράψεις στείλε μου πμ.....

Τωρα ξεκιναω κ γω, γυρω στα 3 μου ειπε ο γιατρος συνολο ενω στο ιασω εδωσα 6.

Just now, Freida είπε:

Τωρα ξεκιναω κ γω, γυρω στα 3 μου ειπε ο γιατρος συνολο ενω στο ιασω εδωσα 6.

Ευχαριστώ καλή επιτυχία  σου εύχομαι να έχεις......

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 2 λεπτά , anoulious είπε:

Δυστυχως αν παρεις τα αποτελεσματα του endimetriome απο το Γεν.κατι παρομοιο γινεται.Προεκτυπωμενη ετοιμη αντιβιωση ιδια για ολους.Πρεπει μονος να το τρεξεις.

Αννούλα μου τα φώτα σου..είδες που σου είπα για την ε2 κ προγ που εκαβα 1η μέρα κύκλου.. Η ε2 65 η προγ 1.40 κ σήμερα βγήκε κ η fsh που είχα κάνει κ ειναι 13.31..αυξημενη δεν είναι??Τι λες??Μήπως ο κύκλος αυτός δεν είναι καλός?αύριο θα πάω γιατρό για υπέρηχο αλλά πεςμου αν ξέρεις κ εσύ μεωρξν εμπειρία σου..σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.. 

Διαφημίσεις

Just now, natassaki2006 είπε:

Αννούλα μου τα φώτα σου..είδες που σου είπα για την ε2 κ προγ που εκαβα 1η μέρα κύκλου.. Η ε2 65 η προγ 1.40 κ σήμερα βγήκε κ η fsh που είχα κάνει κ ειναι 13.31..αυξημενη δεν είναι??Τι λες??Μήπως ο κύκλος αυτός δεν είναι καλός?αύριο θα πάω γιατρό για υπέρηχο αλλά πεςμου αν ξέρεις κ εσύ μεωρξν εμπειρία σου..σε ευχαριστώ εκ των προτέρων.. 

Fsh 13?!! Σορυ αλλα για μένα ειναι τελεια.μια χαρα ειναι ο κυκλος !!!!

• Μου αρέσει 2

ZAeBp3.png

Just now, Nephele78 είπε:

Fsh 13?!! Σορυ αλλα για μένα ειναι τελεια.μια χαρα ειναι ο κυκλος !!!!

Αγάπημενη μου.. Τι κάνεις??Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες.. δλδ σου φαίνονται όλες καλές οι ορμόνες για 1η μέρα του κύκλου μετά από κύκλο με κυστικό??

Just now, natassaki2006 είπε:

Αγάπημενη μου.. Τι κάνεις??Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες.. δλδ σου φαίνονται όλες καλές οι ορμόνες για 1η μέρα του κύκλου μετά από κύκλο με κυστικό??

Ολα καλά ,πτωμα αλλα χαπι :-) Ναι!και ειδικα η fsh ειναι σουπερ και επισης και η ε2 μια χαρα.γιατι ειχα ρωτησει το γιατρο συγκεκριμενα για το 60 μια φορά και μου ειχε πει ειναι οκ και οτι πανω απο 80 δεν μας αρεσει καθολου..

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Just now, Nephele78 είπε:

Ολα καλά ,πτωμα αλλα χαπι :-) Ναι!και ειδικα η fsh ειναι σουπερ και επισης και η ε2 μια χαρα.γιατι ειχα ρωτησει το γιατρο συγκεκριμενα για το 60 μια φορά και μου ειχε πει ειναι οκ και οτι πανω απο 80 δεν μας αρεσει καθολου..

Τα μωρά σου πως είναι???πτώμα και χαπι πάνε μαζί σε νιώθω απόλυτα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κουκλί μου που ξέρεις κ με βοηθάς πάντα!!!Σε ευχαριστώ πολύ πολύ...!!

• Μου αρέσει 2

πρίν από 47 λεπτά , natassaki2006 είπε:

Σε εμβρυομεταφορες κατεψυγμένων (αυτό δε θα κάνεις;) η fsh παίζει ελάχιστο έως καθόλου ρόλο. Ασε που απαγορευτική δεν είναι σίγουρα για οτιδήποτε. . Η prg είναι το ερώτημα. Γρίφος. Με το καλο αύριο. Να μας γράψεις νεα σου. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Σε εμβρυομεταφορες κατεψυγμένων (αυτό δε θα κάνεις;) η fsh παίζει ελάχιστο έως καθόλου ρόλο. Ασε που απαγορευτική δεν είναι σίγουρα για οτιδήποτε. . Η prg είναι το ερώτημα. Γρίφος. Με το καλο αύριο. Να μας γράψεις νεα σου. 

Σε ευχαριστώ πολύ.. φυσικά και θα σας πω για να ξέρουμε όλες αυτης της ηλικίας.. χιχιχι..!!!

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

22 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Ακριβώς, και αυτό με προβλημάτισε. Αν δεν είχα κάνει προσπάθειες ή αν είχα πλήρη μεσάνυχτα για ό,τι γίνεται ίσως να με είχε πείσει. Όχι ότι δεν σκέφτομαι μελλοντικά να κάνω το τεστ αν χρειαστεί, θα το κάνω. Αλλά βλέποντας τη συζήτηση σκέφτηκα πόσες κοπέλες βρήκε σύμφωνες ή όχι. Θέλει τελικά πολύ φιλτράρισμα η όλη διαδικασία....

Αυτό που είπαν για το intralipid που δινουν σε αυξημενα nk πώς σας φάνηκε; 

Ότι αν υπάρχει φλεγμονή τη φουντώνει ουσιαστικά, καθώς πρόκειται για θρεπτικά υλικά που θρέφουν εκτος των αλλων κ τα μικροβια που προκαλουν τη φλεγμονη...

Just now, Χαμογέλα είπε:

Αυτό που είπαν για το intralipid που δινουν σε αυξημενα nk πώς σας φάνηκε; 

Ότι αν υπάρχει φλεγμονή τη φουντώνει ουσιαστικά, καθώς πρόκειται για θρεπτικά υλικά που θρέφουν εκτος των αλλων κ τα μικροβια που προκαλουν τη φλεγμονη...

Καλησπέρα, όντως είπαν και αυτό! Αλλά δεν ξέρω καθόλου λεπτομέρειες τί ακριβώς κάνει. Από εδώ το έχω διαβάσει και έχω δει ότι έχει βοηθήσει. Άρα ερωτηματικό και γι'αυτό...

Προσωπικά κρατάω κάποιες πληροφορίες και προχωράω. 

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Καλησπέρα κοριτσια θέλω να ρωτήσω κάτι έκανα απόξεση 15 Δεκέμβρη Εχθές μου ήρθε η τρίτη περίοδος αλλά πονάω πολύ ιδιαίτερα την 2η ημέρα ενω δεν υπηρχαν αυτα τα συμπτώματα πριν την αποξεση!!!Με πιάνουν δυνατές σουβλιες και πρέπει να διπλωθω για δευτερόλεπτα μέχρι να επανέλθω!!!Πήρα τον γιατρό μίλησα με την μαία και μου είπε ότι συνήθως άλλες γυναίκες πονάνε στην περιοδο μετά την αποξεση και άλλες Όχι!!!Εντωμεταξύ έκανα υπέρηχο πριν κάνα μήνα στον γιατρό ήταν όλα οκ έκανα και παπ τέλειο και καλλιέργεια!!!Ρωτάω αν κάποια έχει αντίστοιχα συμπτωματα δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ!!!

• Λυπημένη/-ος 1

Just now, Didimakia said:

Καλησπέρα κοριτσια θέλω να ρωτήσω κάτι έκανα απόξεση 15 Δεκέμβρη Εχθές μου ήρθε η τρίτη περίοδος αλλά πονάω πολύ ιδιαίτερα την 2η ημέρα ενω δεν υπηρχαν αυτα τα συμπτώματα πριν την αποξεση!!!Με πιάνουν δυνατές σουβλιες και πρέπει να διπλωθω για δευτερόλεπτα μέχρι να επανέλθω!!!Πήρα τον γιατρό μίλησα με την μαία και μου είπε ότι συνήθως άλλες γυναίκες πονάνε στην περιοδο μετά την αποξεση και άλλες Όχι!!!Εντωμεταξύ έκανα υπέρηχο πριν κάνα μήνα στον γιατρό ήταν όλα οκ έκανα και παπ τέλειο και καλλιέργεια!!!Ρωτάω αν κάποια έχει αντίστοιχα συμπτωματα δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ!!!

Γειά σου κοπέλα μου. Είμαστε μαζί. Κι εγώ έκανα απόξεση 17 Δεκέμβρη. Ημουν όμως 13 εβδομάδων δεν ξέρω αν έχει σημασία. Εγω δεν πονάω καθόλου στην περίοδο που μου έχει έρθει δύο φορές. Ενώ πριν την εγκυμοσύνη πονούσα αρκετά...Τις επόμενες ημέρες θα μου έρθει η τρίτη και θα σου πω..Αν θέλεις μπορείς να πας για έναν υπέρηχο στην Παλαιογιαννίδου στο Έλενα να ελέγξει το ενδομήτριό σου. Εγώ πήγα μετά την απόξεση για να ήμουν ήσυχη. 

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα