Recommended Posts

15 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Τέλεια! Άρα καλά έκανα και τις πήρα. Χαίρομαι. Αυτές που πήρα δεν έχουν CoQ10 και ούτε θυμάμαι κάποια prenatal απ όσες είδα να έχει. Ξέρετε εσείς κάποια; Σύγκρινα τα συστατικά όλων μία προς μία και κατέληξα στην Pregnazon της healthAid. Είχε σε όλα την καλύτερη περιεκτικότητα σε σχέση με τις υπόλοιπες και με καλή τιμή. Ω3 παίρνω χωριστά και έχω ξεκινήσει και διατροφή εδώ και κάποιες μέρες. Θέλω να ξέρω πως από μεριάς μου έκανα ότι περνούσε απο το χέρι μου να βοηθήσω. 

προσωπικα η ενδοκριν μ λεγε οτι αυτες οι πολυβιταμινες συλληψης, αλλα ακομα κ εγκυμοσυνης,δεν εχουν καμια αξια γιατι εχουν πολυ μικρες ποσοτητες κ δεν κανουν επι της ουσιας τιποτα. καποιες βιταμινες καλο ειναι να λαμβανονται αλλα σε πολυ διαφορετικες ποσοτητες. σιγουρα d, αναλογα παντα τις εξετασεις σου κ φιλλικο.για τη μυο ινοσιοτολη σε επιπεδο 800mg σε συνδυασμο ομωςμε μετφορμινη υπαρχει πιθανοτητα να επηρεασει την ωορηξια, σε περιπτωσεις σπω. οχι την ποιοτητα ομως. σε περιπτωσεις π δν υπαρχει σπω ομως μ λεγε δν πρεπει να λαμβανεται καθολου. 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 29 λεπτά , Pagotoula είπε:

προσωπικα η ενδοκριν μ λεγε οτι αυτες οι πολυβιταμινες συλληψης, αλλα ακομα κ εγκυμοσυνης,δεν εχουν καμια αξια γιατι εχουν πολυ μικρες ποσοτητες κ δεν κανουν επι της ουσιας τιποτα. καποιες βιταμινες καλο ειναι να λαμβανονται αλλα σε πολυ διαφορετικες ποσοτητες. σιγουρα d, αναλογα παντα τις εξετασεις σου κ φιλλικο.για τη μυο ινοσιοτολη σε επιπεδο 800mg σε συνδυασμο ομωςμε μετφορμινη υπαρχει πιθανοτητα να επηρεασει την ωορηξια, σε περιπτωσεις σπω. οχι την ποιοτητα ομως. σε περιπτωσεις π δν υπαρχει σπω ομως μ λεγε δν πρεπει να λαμβανεται καθολου. 

Έχει φετινή έρευνα για ινοσιτόλη ποιότητα ωαρίων και φτωχές ανταποκρίτριες με πολύ θετικά αποτελέσματα ειδικά στην ωρίμανση των ωοθυλακίων πριν την ωορρηξία. 

• Μου αρέσει 2

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Έχει φετινή έρευνα για ινοσιτόλη ποιότητα ωαρίων και φτωχές ανταποκρίτριες με πολύ θετικά αποτελέσματα ειδικά στην ωρίμανση των ωοθυλακίων πριν την ωορρηξία. 

ναι ναι αυτο λεει κ αυτη. επηρεαζει την ωριμανση κ την ωορρηξια..αλλα μ ελεγε την ποιοτητα δεν μπορει  να την αλλαξει.

πρίν από 17 λεπτά , Pagotoula είπε:

ναι ναι αυτο λεει κ αυτη. επηρεαζει την ωριμανση κ την ωορρηξια..αλλα μ ελεγε την ποιοτητα δεν μπορει  να την αλλαξει.

Μα η σωστή ωρίμανση από την ωογέννεση είναι η ποιότητα. Τώρα βλέπω και άλλες έρευνες αυξάνει το egg quality. Δεν ξέρω τι εννοεί η γιατρός σου ποιότητα (;) 

dancing_kid_avatar_picture_57685.gif

Κράτα το

Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Μα η σωστή ωρίμανση από την ωογέννεση είναι η ποιότητα. Τώρα βλέπω και άλλες έρευνες αυξάνει το egg quality. Δεν ξέρω τι εννοεί η γιατρός σου ποιότητα (;) 

ποιοτητα δεν εννοειται η ωριμανση.αλλα η γεννετικη κ κυτταρικη μορφη κ πληροφορια..ετσι καπως μ το εξηγησε..οτι δηλ αν πχ εισαι ανω των 40 πλεον εκφυλιζεται ως κυτταρο κ αυτο. η αν φερει γεννετικες ανωμαλιες.. δν αλλαζει αυτο με ενα σκευασμα .

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Εμένα πάντως κορίτσια μου δεν με βοήθησαν τα σκευάσματα. 

Μα κι εγώ που πήρα βιταμίνες δεν ξέρω τι θα είχε γίνει χωρίς αυτές, δηλαδή δεν είχα κάνει μία διέγερση χωρίς αυτές και μία με αυτές...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 42 λεπτά , Troia είπε:

Μα κι εγώ που πήρα βιταμίνες δεν ξέρω τι θα είχε γίνει χωρίς αυτές, δηλαδή δεν είχα κάνει μία διέγερση χωρίς αυτές και μία με αυτές...

Καταλαβαινω τι λες κορίτσι μου και εχεις β δίκιο . Όλα είναι σχετικά τι να πω .

• Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 20 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καταλαβαινω τι λες κορίτσι μου και εχεις β δίκιο . Όλα είναι σχετικά τι να πω .

Συμφωνώ απόλυτα! Όλα σχετικά είναι! Εγώ έχω και παράδειγμα να έχω πάρει βιταμίνες και να μην έχω πάρει! Σε όλες τις περιπτώσεις και γονιμοποιήσεις ικανοποιητικές είχα και εγκυμοσύνη πέτυχα! Μάλιστα, εκείνη η προσπάθεια χωρίς βιταμίνες ήταν και η μοναδική εγκυμοσύνη (μέχρι στιγμής) που ολοκληρώθηκε! Άλλη ηλικία ασφαλώς! Κι εγώ θεωρώ ότι οι βιταμίνες βοηθούν τόσο όσο! Δυστυχώς, η βιολογία είναι αμείλικτη και δεν γίνεται με βιταμίνες κλπ να δεις φοβερές αλλαγές από κάποια ηλικία και μετά, όχι μόνο στο αναπαραγωγικό μας σύστημα αλλά και στον οργανισμό μας γενικότερα! Ωστόσο, δεν αμφισβητώ ότι βοήθησε κάποιες κοπέλες, απλώς εγώ δεν πολυ αποδέχομαι αυτήν την άποψη! 

• Μου αρέσει 2

Το θέμα είναι να κάνουμε όσα μπορούμε και ας είναι για να μας βοηθάει ψυχολογικά μόνο. Βιταμίνες είναι, έστω και σε μικρή ποσότητα κάπου θα βοηθήσουν. 

Στον άντρα μου πάντως είδα μεγάλη διαφορά στις εξετάσεις με βιταμίνες και χωρίς. Εκεί έκαναν σίγουρα δουλειά 

• Μου αρέσει 3

eardp2.png

Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Το θέμα είναι να κάνουμε όσα μπορούμε και ας είναι για να μας βοηθάει ψυχολογικά μόνο. Βιταμίνες είναι, έστω και σε μικρή ποσότητα κάπου θα βοηθήσουν. 

Στον άντρα μου πάντως είδα μεγάλη διαφορά στις εξετάσεις με βιταμίνες και χωρίς. Εκεί έκαναν σίγουρα δουλειά 

Ξεκάθαρα!!! Η καλή ψυχολογία βοηθά πάντα και παντού! Ό, τι ευχαριστεί και ανακουφίζει την καθεμία, εννοείται! 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 16 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Συμφωνώ απόλυτα! Όλα σχετικά είναι! Εγώ έχω και παράδειγμα να έχω πάρει βιταμίνες και να μην έχω πάρει! Σε όλες τις περιπτώσεις και γονιμοποιήσεις ικανοποιητικές είχα και εγκυμοσύνη πέτυχα! Μάλιστα, εκείνη η προσπάθεια χωρίς βιταμίνες ήταν και η μοναδική εγκυμοσύνη (μέχρι στιγμής) που ολοκληρώθηκε! Άλλη ηλικία ασφαλώς! Κι εγώ θεωρώ ότι οι βιταμίνες βοηθούν τόσο όσο! Δυστυχώς, η βιολογία είναι αμείλικτη και δεν γίνεται με βιταμίνες κλπ να δεις φοβερές αλλαγές από κάποια ηλικία και μετά, όχι μόνο στο αναπαραγωγικό μας σύστημα αλλά και στον οργανισμό μας γενικότερα! Ωστόσο, δεν αμφισβητώ ότι βοήθησε κάποιες κοπέλες, απλώς εγώ δεν πολυ αποδέχομαι αυτήν την άποψη! 

Σαφώς και κάποιες κοπέλες πιθανόν να βοηθηκαν. Εγω προσωπικά δεν διαθέτω άλλα ευρώ σε ακριβεσ βιταμίνες πλην την d που είναι και φθηνή.

Προσεχω αρκετα την διατροφή μου , αθλούμαι κι έχει ο θεός. 

• Μου αρέσει 5

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 16 λεπτά , koukouvagia είπε:

Κορίτσια μου… έχω πολύ καλά νέα, η επαναληπτική μου χοριακή σήμερα ήταν 1,287 (το Σάββατο ήταν 222). Τρέμω απ’τη χαρά μου. Υπέρηχο με το καλό την άλλη εβδομάδα.

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα