Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Visit a vis είπε:

Μια γυναίκα που προσπάθησε τόσο να αποκτήσει το μωρό της τελικά δεν θα το χαρεί. Αντιεμβολιαστές. Πώς να νιώθει αυτός ο σύζυγος; Πραγματικά αυτοί οι πνευματικοί οι δήθεν καθοδηγητές πρέπει να οδηγηθούν στη δικαιοσύνη. Γιατί όταν βρίσκεσαι σε ευάλωτη θέση δεν έχεις ορθή κρίση, αλλά αυτοί συνεχίζουν να εκμεταλλεύονται την κατάστασή σου. Κρίμα! Ένα ακόμη ορφανό χωρίς λόγο… 

Αυτό διάβαζα τώρα, 10 χρόνια προσπαθούσε η γυναίκα, δυστυχώς επηρεάστηκε και έχασε τη ζωή της κρίμα 

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Γίνε μια θέα έτσι για να ανέβεις ψυχολογικά και πήγαινε να υποδεχτεί τα εμβρυακια σου!!! 

Είδα κ εγώ το ενδομήτριο που χτες έφτασε 9. Από σήμερα έκοψα τα λευκά σικλακουρ και μου είπε να παίρνω 1 καφέ την ημέρα μέχρι τις 10 του μήνα. Φαντάζομαι θα σου δώσει άδεια για ξεκούραση έτσι;

Δεν δουλεύω κορίτσι μου ευτυχώς… οποτε θα λιώσω στην ξαπλα! Έχω προνοήσει κ έχω καταψύξει φαγητά για αρκετές μέρες γτ ο άντρας μου δεν μαγειρεύει κ θα πάθουμε κανένα σκορβουτο απτό πολύ ντελίβερι… έκανα κ τη γενική μου… θα στολισω κ το δέντρο μου αύριο-μεθαύριο κ όλα θα ναι έτοιμα για τα σπορακια μου! Εμένα μόνο τα λευκά μου είπε να πάρω 

1 ώρα πρίν, Mary.G είπε:

Καλή επιτυχία! Εγώ είχα υπέρηχο σήμερα ήταν 6χιλ το ενδομήτριο, οπότε ανεβάζουμε λίγο δόση των σικλακουρ...και ξανά υπέρηχο το Σάββατο. Μου είπε εμβρυομεταφορα την άλλη εβδομάδα αν όλα πάνε καλα! 

Με το καλό! Προχωράμε παρεούλα! :wub:

zfL0p2.png

Διαφημίσεις

29 minutes ago, Patataki83 said:

Δεν δουλεύω κορίτσι μου ευτυχώς… οποτε θα λιώσω στην ξαπλα! Έχω προνοήσει κ έχω καταψύξει φαγητά για αρκετές μέρες γτ ο άντρας μου δεν μαγειρεύει κ θα πάθουμε κανένα σκορβουτο απτό πολύ ντελίβερι… έκανα κ τη γενική μου… θα στολισω κ το δέντρο μου αύριο-μεθαύριο κ όλα θα ναι έτοιμα για τα σπορακια μου! Εμένα μόνο τα λευκά μου είπε να πάρω 

Με το καλό! Προχωράμε παρεούλα! :wub:

Ποπο κι εγώ τα ίδια έκανα, σήμερα στόλισα το δέντρο, ξεκίνησα να βάζω ταπερακια στην κατάψυξη και το Σάββατο να τελειώνω και με την καθαριότητα. Λες και πάμε για εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς χαχαχα. Μην ξεχάσεις να βάψεις μαλλί, νυχια κλπ 

• Χαχα 3

1 hour ago, Visit a vis said:

Μια γυναίκα που προσπάθησε τόσο να αποκτήσει το μωρό της τελικά δεν θα το χαρεί. Αντιεμβολιαστές. Πώς να νιώθει αυτός ο σύζυγος; Πραγματικά αυτοί οι πνευματικοί οι δήθεν καθοδηγητές πρέπει να οδηγηθούν στη δικαιοσύνη. Γιατί όταν βρίσκεσαι σε ευάλωτη θέση δεν έχεις ορθή κρίση, αλλά αυτοί συνεχίζουν να εκμεταλλεύονται την κατάστασή σου. Κρίμα! Ένα ακόμη ορφανό χωρίς λόγο… 

Η θνησιμότητα στις έγκυες γυναίκες στην Ελλάδα είναι 5 θάνατοι ανά 100.000 έγκυες γυναίκες. Τόσο ήταν το 18 προ covid και τόσο είναι και το 20 με covid. Ναι, έχουν πεθάνει γυναίκες από αυτό, ναι έχουν μεγαλύτερο ρίσκο οι ανεμβολίαστες για επιπλοκές αλλά καλό είναι να μην τρομάζετε τις κοπέλες που έχουν κάνει μία επιλογή να προχωρήσουν με ένα ρίσκο παραπάνω ούτε και να τις κρίνετε. Το λέω πολύ φιλικά γιατί πραγματικά εδώ μέσα προσπαθούμε να κατευνάσουμε το άγχος μας και όχι να το κάνουμε χειρότερο. 

• Μου αρέσει 5

eardp2.png

1 hour ago, Mary.G είπε:

Ποπο κι εγώ τα ίδια έκανα, σήμερα στόλισα το δέντρο, ξεκίνησα να βάζω ταπερακια στην κατάψυξη και το Σάββατο να τελειώνω και με την καθαριότητα. Λες και πάμε για εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς χαχαχα. Μην ξεχάσεις να βάψεις μαλλί, νυχια κλπ 

Εγώ σήμερα καθάρισα το μπαλκονι γτ γινόταν χαμός τις τελευταίες μέρες με τον αέρα… πέταξα μια σακούλα φύλλα κ διαφορα κλαδάκια κ ξερα που κλάδεψα γτ ήταν έτοιμα κ αυτά να πέσουν κάτω… τράβηξα γλάστρες, έτριψα πλακάκια… χαχαχα θέλω να κρεμάσω κ εκεί τα φωτάκια μου κ ήταν να το κλαις! Έπεφταν γλάστρες κάτω, έφευγαν χώματα… πανικός! :lol: 
Στην κατάψυξη έχω μαγειρεμένα σουτζουκάκια, μοσχαράκι κοκκινιστό, φασολάδα (ω ναι!) αύριο θα φτιάξω κ κιμά για μακαρονια να φυλάξω μαγειρεμένο… κ έχω πλάσει μπιφτέκια με ανάμεικτο κιμά, μπιφτέκια κοτοπουλο κ γιουβαρλακια κ τα έχω φυλάξει ωμά έτοιμα να μαγειρευτούν για να γλυτωσω την ορθοστασία της προετοιμασίας.. θα τα πετάω στον φούρνο ή στην κατσαρολα κ όλα κομπλέ. Θα φάμε κ τπτ απέξω κ θα περάσουν οι μέρες… 

Νυχι δεν έβαψα γτ δεν ήξερα αν κάνει για την εμβρυομεταφορα κ βαριέμαι να βγάζω το ημιμονιμο γτ τα φτιάχνω μόνη μου… μαλλί όμως θέλω μια ρίζα τώρα που το είπες γτ έχουν γκριζάρει οι κρόταφοι κ εκπέμπω πολύ γοητεία τις τελευταίες μέρες χαχαχα

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

zfL0p2.png

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Η θνησιμότητα στις έγκυες γυναίκες στην Ελλάδα είναι 5 θάνατοι ανά 100.000 έγκυες γυναίκες. Τόσο ήταν το 18 προ covid και τόσο είναι και το 20 με covid. Ναι, έχουν πεθάνει γυναίκες από αυτό, ναι έχουν μεγαλύτερο ρίσκο οι ανεμβολίαστες για επιπλοκές αλλά καλό είναι να μην τρομάζετε τις κοπέλες που έχουν κάνει μία επιλογή να προχωρήσουν με ένα ρίσκο παραπάνω ούτε και να τις κρίνετε. Το λέω πολύ φιλικά γιατί πραγματικά εδώ μέσα προσπαθούμε να κατευνάσουμε το άγχος μας και όχι να το κάνουμε χειρότερο. 

οι 100000 εγκυες που αναφερεις ειχαν κολλησει κοβιντ??? καλυτερα να μην χρησιμοποιουμε νουμερα απλα για εντυπωσιασμο.. το σωστο στατιστικο ειναι στις τοσες γυναικες που κολλησαν κοβιντ ποσες απο αυτες νοσηλευτηκαν ποσες διασωληνωθηκαν ποσες κατεληξαν και τελικα ποσες εξ αυτων ηταν εμβολιασμενες η μη. καλως η κακωςοι εγκυες ανηκουν στις ομαδες υψηλου κινδυνου κι αυτο που δειχνουν τα δεδομενα εως τωρα ειναι στις ευπαθεις ομαδες αυξανονται οι πιθανοτητες επιπλοκων. γι αυτο και πρεπει να γινεται οτι περναει απ το χερι μας να προστατευτουμε. δεν ειμαστε πλεον μονες, φερουμε μια ακομα ζωη. δεν γινεται να εμπιστευομαστε τους γιατρους μας για αυχενικες, β επιπεδου, εξετασεις, εμ βολια γριπης, κοκκυτη, αμνιοπαρακεντησεις κοκ κ στον κοβιντ οχι...αν ηταν ετσι κι ακουγε η καθεμια μονο τον πνευματικο οπως λεει η @Visit a vis ουτε διαγνωστικες εξετασεις θα πρεπε να κανει..να περιμενει να ρθει το παιδι κι οτι γινει. μην ειμαστε οτι μας συμφερει.

• Μου αρέσει 8

8 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Εγώ σήμερα καθάρισα το μπαλκονι γτ γινόταν χαμός τις τελευταίες μέρες με τον αέρα… πέταξα μια σακούλα φύλλα κ διαφορα κλαδάκια κ ξερα που κλάδεψα γτ ήταν έτοιμα κ αυτά να πέσουν κάτω… τράβηξα γλάστρες, έτριψα πλακάκια… χαχαχα θέλω να κρεμάσω κ εκεί τα φωτάκια μου κ ήταν να το κλαις! Έπεφταν γλάστρες κάτω, έφευγαν χώματα… πανικός! :lol: 
Στην κατάψυξη έχω μαγειρεμένα σουτζουκάκια, μοσχαράκι κοκκινιστό, φασολάδα (ω ναι!) αύριο θα φτιάξω κ κιμά για μακαρονια να φυλάξω μαγειρεμένο… κ έχω πλάσει μπιφτέκια με ανάμεικτο κιμά, μπιφτέκια κοτοπουλο κ γιουβαρλακια κ τα έχω φυλάξει ωμά έτοιμα να μαγειρευτούν για να γλυτωσω την ορθοστασία της προετοιμασίας.. θα τα πετάω στον φούρνο ή στην κατσαρολα κ όλα κομπλέ. Θα φάμε κ τπτ απέξω κ θα περάσουν οι μέρες… 

Νυχι δεν έβαψα γτ δεν ήξερα αν κάνει για την εμβρυομεταφορα κ βαριέμαι να βγάζω το ημιμονιμο γτ τα φτιάχνω μόνη μου… μαλλί όμως θέλω μια ρίζα τώρα που το είπες γτ έχουν γκριζάρει οι κρόταφοι κ εκπέμπω πολύ γοητεία τις τελευταίες μέρες χαχαχα

Καλημέρα !!! Πίνω καφέ και γελάω μόνη μου!! Μα τι ωραίο να αντετωπιζεις με χιούμορ την προετοιμασία!! Να χαρώ εγώ νοικοκυρουλα και μέλλουσα μανούλα!!! 

• Μου αρέσει 1

8 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Γιατί, σας συνέστησαν οι εξωσωματιστές σας μετά την εμβρυομεταφορά ξάπλα; Μπορεί να σας πουν συνεχίζετε τη ζωή σας κανονικά. Φαγητά καλά κάνατε και αποθηκεύσατε, γιατί αν παίρνετε utrogestan, θα είσαστε τη μισή μέρα τέζα. Το ημιμόνιμο άστο καλύτερα...

• Μου αρέσει 2

πρίν από 44 λεπτά , Troia είπε:

Γιατί, σας συνέστησαν οι εξωσωματιστές σας μετά την εμβρυομεταφορά ξάπλα; Μπορεί να σας πουν συνεχίζετε τη ζωή σας κανονικά. Φαγητά καλά κάνατε και αποθηκεύσατε, γιατί αν παίρνετε utrogestan, θα είσαστε τη μισή μέρα τέζα. Το ημιμόνιμο άστο καλύτερα...

Εμενα την προηγουμενη φορα αυτο μου ειχε συστησει.Και utrogestan που επαιρνα δε με πειραξαν καθολου.
Ειναι σχετικα τα παντα.Βεβαια και που μου χε πει να καθομαι ξαπλα εκανα τα δικα μου,οχι τιποτα ιδιαιτερο,μπορει πχ να εβαζα τα πιατα στο πλ.πιατων που ειναι διπλα ακριβως απο το νεροχυτη.Και τωρα ειπα την επομενη για να μην το χω βαρος στη συνείδηση μου θα κατσω οσο μπορω ξαπλα.Απλα και μονο γι'αυτο,αλλιως κι εγω θεωρω οτι αν ειναι να γινει η εμφυτευση θα γινει,εκτος βεβαια και υπαρχει καποιο γυναικολογικο θεμα.

Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Troia είπε:

Καλημέρα. Εμένα μου είπε να συνεχίσω κανονικά τη ζωή μου  χωρίς υπερβολές όμως. Να μη σηκώνω βάρη κλπ, αλλά σε καμία περίπτωση να είμαι ξάπλα. Ζάχαρη και αλάτι μου είπε να αποφεύγω, να πίνω πολύ νερό και απο τρίτη μέρα να βγω κ έξω, χωρίς να κουραστώ. Νομίζω πως ξέρουμε τα όριά μας και το σώμα μας. 

• Μου αρέσει 1

Νομίζω ακριβώς γι’αυτό το λόγο συμβουλεύουν κάποιοι όσο γίνεται περισσότερο ακινησία - για να μην το έχουμε βάρος στη συνείδησή μας αν δεν πετύχει. Οι αμφιβολίες και οι ενοχές είναι ύπουλες και επώδυνες. 

• Μου αρέσει 2

Κοριτσια Καλησπερα θελω την βοήθεια σας..ειναι η 3η προσπάθεια με εξωσωματική.Σε αυτο το κύκλο καναμε averkap +gonal εγινε η ωοληψια μου πηραν 6 ωάρια.Σημερα τηλεφώνησαν και μ ειπαν το 1μονο γονομοποιηθηκε με φυσική γονιμοποιηση.Ηλιακά ειμαι κατω των 30 με καλο σπερμα.Εχει τυχει σε καμια;; Ψυχολογικά ειμαι χαλια 

πρίν από 30 λεπτά , koukouvagia είπε:

Νομίζω ακριβώς γι’αυτό το λόγο συμβουλεύουν κάποιοι όσο γίνεται περισσότερο ακινησία - για να μην το έχουμε βάρος στη συνείδησή μας αν δεν πετύχει. Οι αμφιβολίες και οι ενοχές είναι ύπουλες και επώδυνες. 

Ακριβώς γιαυτο τον λόγο. Πολύ σημαντικός εννοείται. 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 35 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα θελω την βοήθεια σας..ειναι η 3η προσπάθεια με εξωσωματική.Σε αυτο το κύκλο καναμε averkap +gonal εγινε η ωοληψια μου πηραν 6 ωάρια.Σημερα τηλεφώνησαν και μ ειπαν το 1μονο γονομοποιηθηκε με φυσική γονιμοποιηση.Ηλιακά ειμαι κατω των 30 με καλο σπερμα.Εχει τυχει σε καμια;; Ψυχολογικά ειμαι χαλια 

ποιο ακριβως να εχει τυχει; συγγνωμη αλλα μπερδευτηκα....αρχικα γιατι προχωρατε σε εξωσωμ ποιο ειναι το θεμα σας;

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα