Recommended Posts

Just now, VASSSO80 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά να σας ρωτήσω κάτι. Τις ενέσεις innohep και prolutex τις κάνατε μόνο στην κοιλιά ή και κάπου άλλου ; Δεν έχω που άλλου να τρυπήσω την κοιλιτσα έχει γίνει όλη μπλε. 

Τόσο πολύ :(

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ητανε πολυ αρνητικη .Και φταιω και εγω που αφησα να μου κανουν κατι τετοιο γιατι εχασα λεει και πολυ χρονο  μεχρι να επανελθω

Καλά σε αυτό το κομμάτι και να ξέρει όσα ξέρει δεν είναι η ειδικότητα της. Και τίποτα να μην έκανες πάλι δεν θα έπρεπε να περιμένεις να συνέλθει η μήτρα έστω με καλή διατροφή; Κρατάς αυτά που σου είπε για να ξέρεις πώς να προχωρήσεις και όσα άλλα είπε βάλτα στην άκρη. 

• Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Just now, VASSSO80 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά να σας ρωτήσω κάτι. Τις ενέσεις innohep και prolutex τις κάνατε μόνο στην κοιλιά ή και κάπου άλλου ; Δεν έχω που άλλου να τρυπήσω την κοιλιτσα έχει γίνει όλη μπλε. 

Για τις μελανιές βάλε πάνω απλό βούτυρο! Κάνει θαύματα!

• Μου αρέσει 3

Just now, *Μυρτώ said:

Μπούτι ε; Δεν σε πονούσε; Κι εμένα πουά έχει γίνει η κοιλιά!

Όχι!δειτε στις οδηγίες ακριβώς μεριά θέλει κάπως προς τα έξω και όλα καλα

• Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

Just now, mominthemaking είπε:

Όχι!δειτε στις οδηγίες ακριβώς μεριά θέλει κάπως προς τα έξω και όλα καλα

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα το δοκιμάσω!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, VASSSO80 είπε:

Εγώ στα 2 μου μπούτια.. γτ έχω κ τις ενέσεις τις αρθρίτιδας.. είχε γίνει η κοιλιά μου χάλια.. 

Και βαραγα μπουτάκια.. αυτή η προλουτεξ με πέθαινε.. 

• Μου αρέσει 1

3 hours ago, VASSSO80 said:

Κι εγω είχα ταλαιπωρηθεί πολύ και στο τέλος βρήκα ένα δικό μου τρόπο, τις ινοχεπ τις έκανα στα πλαινά παχάκια μπροστά και δεν πονούσαν καθόλου μα καθόλου και τις prolutex που μου φαίνεται ότι τρυπάνε καλύτερα τις έκανα όπως λένε 3 δάχτυλα μακριά από τον αφαλό αλλά όταν πονούσα παντού κι αυτές τις έκανα στα πλαινά όπως σου είπα. Οι μαίες μου έχουν δώσει μια φωτογραφία πάντως που δείχνει ότι μπορείς να τις κάνεις και στα πλαινά από το μπούτι ψηλά και πίσω στη μέση που έχουμε λιπάκι. Στο μπούτι έχω κάνει μερικές φορές δε με πόνεσε καθόλου.

Επίσης για να μη γίνεται μπλε η κοιλίτσα το υγρό να το βάζεις όσο πιο αργά μπορείς και μετά να μην το τρίβεις καθόλου.

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!

• Μου αρέσει 2

Just now, Χαμογέλα said:

Κορίτσια έχει τύχει να ακούσει ή να κάνει καμία εκτομή του πυθμένα;

τί είναι αυτό κοπέλα μου δεν το έχω ακούσει;στο συστήσανε για ποιό λόγο; δεν το έχω ακούσει..

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Μου είπε να δω κάποιον Κουρετα είναι στο Τμήμα Βιοχημείας του Πανεπιστημίου Λάρισας  νομίζω και να  μπω να δω την Foodoxys. Να κάνω μια εξέταση αν θέλω για το οξειδωτικο στρες και να μου δώσει διατροφή που θα βοηθήσουν τους γαλακτοβακιλους.Θεωρει ότι έχω ευθύνη και εγώ που πήρα τόση αντιβιωση και άφησα να μου κάνουν εγχύσεις κλπ.Γιατι πέρασαν και τα χρόνια κλπ.. 

Με ρωτησε την αντιβιωση σας τη έδωσε το γνωστό κέντρο;... 

Καλησπέρα κορίτσια, υπάρχει ειδική διατροφή που βοηθά τους γαλακτοβακιλους; Ρωτάω γιατί πρόσφατα έμαθα για την εξέταση της βιοψία μήτρας και οι γαλακτοβακιλοι μου είναι χαμηλό το ποσοστό. Έκανα θεραπεία με εκχυσεις ενδομητρικές με αντιβίωση και από το στόμα αντιβίωση αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά....

• Μου αρέσει 1

Just now, Ανδριανα2021 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, υπάρχει ειδική διατροφή που βοηθά τους γαλακτοβακιλους; Ρωτάω γιατί πρόσφατα έμαθα για την εξέταση της βιοψία μήτρας και οι γαλακτοβακιλοι μου είναι χαμηλό το ποσοστό. Έκανα θεραπεία με εκχυσεις ενδομητρικές με αντιβίωση και από το στόμα αντιβίωση αλλά δεν είδα μεγάλη διαφορά....

Συμβουλή σταματά τις εγχύσεις. Ξεκινάς γιαούρτια με πέτσα, κεφίρ. Προβιοτικα από το στόμα και τον κόλπο(ecovag) κάθε μέρα. Υπολόγισε ότι περίπου λιγότερο  από 10% κάθε μήνα αναπληρώνεται.Αρα αν είχες πολυ χαμηλους γαλακτοβακιλους άφησε μήνες για την επόμενη προσπαθεια σου. Να είναι πάνω από 70-80% για την επόμενη προσπαθεια.

• Μου αρέσει 4

6 hours ago, VASSSO80 said:

Innohep εγω εκανα κοιλια και μπουτια, αναλογα τα κέφια της ημερας. Τα μπουτια βολεψαν πιο πολύ αππ ενα σημείο και μετά. :mrgreen: Ειχα κανει και στα μπρατσα πολυ λιγες φορες ομως. 

Εχει βιντεακια στο γιουτουμπ για αντιπηκτικες ενεσεις που γίνονται και πως.

• Μου αρέσει 1

sBP3p3.png

Καλημέρα!

ήθελα να δώσω feedback για το Ανδρολογικό του Έλενα (το επισκεφθήκαμε χθες με το σύζυγό μου) μήπως κι ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα. Στην ουσία το ιατρείο στελεχώνεται από ενδοκρινολόγους, δηλαδή  μας είδε ενδοκρινολόγος και μας είδε ως ζευγάρι γιατί εγώ είχα κλείσει ξεχωριστό ραντεβού με αυτόν για δικό μου έλεγχο (νομίζω όμως ότι θα μπορούσε να μας δει έτσι και χωρίς το δικό μου ραντεβού). Ο γιατρός είναι ο Χ. Μηλιώνης. Πήρε πλήρες ιστορικό του συζύγου ( το δικό μου το είχε), είδε όλες τις εξετάσεις (και της ειδικότητάς του, ορμονολογικές δηλ. και ό,τι άλλο είχαμε) και στην ουσία εξήγησε τα προβλήματα που υπάρχουν με το σπέρμα και συμφώνησε με την αγωγή που έδωσε ο (ιδιώτης) ουρολόγος. Παρόλο που ήταν πολύ επεξηγηματικός και ευθύς, δεν ξέρω αν μπορεί να καλύψει τον ανδρικό παράγοντα χωρίς τη συνδρομή ουρολόγου. Δηλ. εμείς πήγαμε έχοντας κάνει ήδη πολλές εξετάσεις που μας έδωσαν ουρολόγοι και με μια αγωγή από τον τελευταίο ουρολόγο τον οποίο επισκεφθήκαμε. Αν δεν τα είχαμε αυτά, δεν ξέρω τι ακριβώς θα μας ζητούσε να κάνουμε από εξετάσεις πέρα από ορμόνες και αν θα μας παρέπεμπε σε ουρολόγο ή θα έδινε ο ίδιος αγωγή. Επίσης, έτυχε να μπει  και η κ. Κούκου ( δεν τη γνώριζα, εξίσου πρόθυμη και φιλική και πολύ πρακτική) και ανέλαβε αυτή από εκείνο το σημείο και μετά, συμφωνώντας όμως στην ουσία με την προσέγγιση του ιδιώτη ουρολόγο, για τον οποίο μάλιστα είπε ότι τον γνωρίζει και τον εμπιστεύεται πλήρως - έχει γίνει κουβέντα για αυτόν εδώ ξανά πολλές φορές, είναι ο κ. Ά. Με λίγα λόγια, αξίζει μια πρώτη επίσκεψη εκεί, με την έννοια ότι έχουν διάθεση και όρεξη να βοηθήσουν αλλά δεν ξέρω αν αρκεί.

Για τις μελανιές στην κοιλιά, είχα κι εγώ οδηγία να βάζω το φάρμακο αργά και επίσης, έβαζα άρνικα ( από το φαρμακείο) - νομίζω βοηθούσε στο να φεύγουν λίγο πιο γρήγορα.

• Μου αρέσει 5

Καλημέρα κορίτσια!! Δεν εχω ξαναγραψει αλλά σας παρακολουθώ στενά από τον Δεκέμβριο που μπηκα σε διαδικασια ΕΤ φυσικων κύκλων. Αναμενω να περασω επιτροπη για να κανω διέγερση αλλά μέχρι τότε εκμετελλευομαι το διάστημα αυτο.. Εχω ήδη ένα εμβρυο στην κατάψυξη. 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Πρωτη φορα αυτο το μηνα η Ε2 μου ειναι 70 την 2η μέρα του κύκλου Διαβάζοντας καταλαβινω πως το ωαριο αυτο μπορει να μην ειναι καλο. Δεν το συζητησα με τον γιατρο. ο ιδιο με προχωραει. Εσεις τι θα κανατε; θα προχωρουσατε σε ωοληψία ή θα το αφήνατε για επόμενο κύκλο; Ευχαριστώ πολυ!!

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα