Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κορίτσια μετα απο τοσο κλάμα που έριξα..σημερα ακουσα κ ενα καλο νεο.Αυτο το ενα που γονομοποιηθηκε έφτασε τελικα σε βλαστοκύστη 6η μερα.Είχε καποια κοπελα θετικά νέα απο μια βλαστοκύστη 6ως μέρας;;

Είδες που άδικα στενοχωριόσουν;;;; Μπράβο κορίτσι μου!

• Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Είδες που άδικα στενοχωριόσουν;;;; Μπράβο κορίτσι μου!

Μακαρι να δείξει..δεν το περιμενε κανει μας απο τη μια μερα στην αλλη αλλαξαν πολλα πραγματα 

Διαφημίσεις

43 minutes ago, Μπισκοτακι27 said:

Ειχες καλα αποτελέσματα ;

Έκανα μια χοριακη που βγήκε θετική, αλλά θα την επαναλάβω πάλι σε λίγες μέρες.. 

• Μου αρέσει 8

πρίν από 16 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ευχομαι να πάει καλά!

Ευχαριστω!!!

πρίν από 17 λεπτά , Lena3 είπε:

Έκανα μια χοριακη που βγήκε θετική, αλλά θα την επαναλάβω πάλι σε λίγες μέρες.. 

Ευχομαι να πανε ολα τελεια και να ειναι το τυχερό σου μωρακι 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

4 hours ago, Μπισκοτακι27 said:

Κορίτσια μετα απο τοσο κλάμα που έριξα..σημερα ακουσα κ ενα καλο νεο.Αυτο το ενα που γονομοποιηθηκε έφτασε τελικα σε βλαστοκύστη 6η μερα.Είχε καποια κοπελα θετικά νέα απο μια βλαστοκύστη 6ως μέρας;;

Μα τι υπέροχα νέα! Είναι δυνατό το εμβρυάκι σου, κρατάμε τις θετικές σκέψεις και προχωράμε! 

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 17 λεπτά , koukouvagia είπε:

Μα τι υπέροχα νέα! Είναι δυνατό το εμβρυάκι σου, κρατάμε τις θετικές σκέψεις και προχωράμε! 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Κ σε σενα ευχομαι τα καλυτερα! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας 

• Μου αρέσει 2

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Εμενα ο μικρός ειναι απο βλαστοκύστη έκτης μέρας. Μακάρι κι εσενα εκεί να κρύβεται το μωράκι σου!

4 ώρες πρίν, despina. είπε:

Καλησπερα ,ποιος ειναι ο δικος σου?

Σφακ

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Για τον δικο μου θα πω, πολυ καλος ανθρωπος, ευγενέστατος, νιώθεις εγκυτητα και οτι αγκαλιάζει την προσπαθεια σου. Επισης οτι κανει οτι περνάει απο το χέρι του για να πετύχετε. Στο πρώτο ραντεβού εχει αρκετή διάρκεια και αξιολογεί καταγράφει τα πάντα. Η επικοινωνία αν θέλεις να ειναι άμεση του στέλνεις μειλ και απαντάει τάχιστα. Αν θέλεις να του μιλήσεις στο τηλεφωνο θα σε καλέσει συνήθως η μαια αν ειναι για απλή απορία, αν κατι πιο σύνθετο συνήθως σου τηλεφωνεί αργά το βράδυ ο ίδιος μετα απο κανα δυο μερες ή το σκ. Αν του γράψεις ομως τι θες εχεις άμεση απάντηση. Φυσικοί κύκλοι άπειροι καθημερινα , πολυ ςλαφροχερης χωρις μέθη και με συχνη παρακολουθηση υπέρηχο και ορμόνες. Νομιζω οτι προτιμά τους τρποποιημενους για λιγο καλύτερο αποτέλεσμα. Οικονομικά απ οτι κατάλαβα κατι άλλαξε απο το 2019 που εκανα την τελευταια ωοληψια μου. Τότε έδινες 300 στην ωοληψια και περιπου 2.000 στην ετ , με την κατάψυξη μεσα και βλαστοκυστες εννοειται και έξτρα χρέωση αναισθησιολόγου αν έπαιρνες μέθη. Απο το έμβρυολογικό δεν εχω κανένα παράπονο πάντα ειχαμε καλο σκορ με τα σχετικά σκαμπανεβάσματα φυσικα κάποιους μηνες. Να πας δεν θα την μετανιώσεις την επισκεψη.

Τον Κοντόπουλο δεν τον εχω ακουσει.

Σε ευχαριστώ πολύ για το αναλυτικό σχολιο!!! 

6 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Λυπάμαι τόσο πολύ γι'αυτό που ακούω...γιατί κάτι μου λέει ότι ήταν θέμα γιατρού; Εσένα πώς στο δικαιολόγησαν; Και γιατί προχώρησαν στην εμβρυομεταφορά με έμβρυα κακής ποιότητας; Σε είχαν ενημερώσει;

Προχωρησαν γιατί αν περιμεναν να προχωρήσουν πέραν της δευτερης μερας απλά δεν θα τα καταφερναν και θα εχαοτα λεφτά της εμβρυομεταφορας...Αυτο είναι σίγουρο...Οχι,δεν με ειχαν ενημερωσει...Την μια μερα πήγα για την ωοληψια και την μεθεπόμενη για την εμβρυομεταφορα...χαλια μαυρα

6 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Το αγορακι μου ηταν μια βλαστοκυστουλα 6ης ημέρας!!!! Με το καλο σου εύχομαι!!!

Απο τον Ψαθά καποια που να εχει εμπειρία προσωπική ή να ξέρει οτι εχει επιτυχιες;

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Γεια σας κορίτσια ! 
Εχθές έκανα ωοληψια και μου πήραν 32 ωάρια, από την αρχή της διέγερσης φοβόμουν μην πάθω υπερδιέγερση  λόγω μεγαλης ΑΜΗ ,στις 3 τα ξημερώματα ξύπνησα από πόνο και ήθελα να κάνω εμετό αλλά σε μισή ώρα μου πέρασε και ξανά κοιμήθηκα .

Σήμερα είμαι στο κρεβάτι και εντάξει δεν πεθαίνω νιώθω μέτρια ,πονάω λιγο. Έχετε να μου πείτε για συμπτώματα εκτός των κλασικών που διαβάζω στο διαδύκτιο ..κάτι που παραλείψετε στον εαυτό σας και τελικά δεν έπρεπε; 
Κάποια συμβουλή για να γλιτώσω την υπερδιέγερση ;; 
Περιμενω να με πάρουν να μου πουν ποσά γονιμοποιήθηκαν.. αλλά πρέπει να νιώθω καλά στην εμβρυομεταφορα έτσι δεν είναι ;;;

Ευχαριστω εκ των προτέρων !

Διαφημίσεις

26 minutes ago, Σιμον said:

Γεια σας κορίτσια ! 
Εχθές έκανα ωοληψια και μου πήραν 32 ωάρια, από την αρχή της διέγερσης φοβόμουν μην πάθω υπερδιέγερση  λόγω μεγαλης ΑΜΗ ,στις 3 τα ξημερώματα ξύπνησα από πόνο και ήθελα να κάνω εμετό αλλά σε μισή ώρα μου πέρασε και ξανά κοιμήθηκα .

Σήμερα είμαι στο κρεβάτι και εντάξει δεν πεθαίνω νιώθω μέτρια ,πονάω λιγο. Έχετε να μου πείτε για συμπτώματα εκτός των κλασικών που διαβάζω στο διαδύκτιο ..κάτι που παραλείψετε στον εαυτό σας και τελικά δεν έπρεπε; 
Περιμενω να με πάρουν να μου πουν ποσά γονιμοποιήθηκαν.. αλλά πρέπει να νιώθω καλά στην εμβρυομεταφορα έτσι δεν είναι ;;;

32 ωαρια;; Δεν ήξερα ότι παίζουν τέτοια νούμερα!! Μπράβο σου! Εμένα 7 με το ζόρι!

• Μου αρέσει 1

30 minutes ago, Lena3 said:

32 ωαρια;; Δεν ήξερα ότι παίζουν τέτοια νούμερα!! Μπράβο σου! Εμένα 7 με το ζόρι!

Ναι στον υπέρηχο 5ης μέρας διέγερσης μου είχαν πει 17 και εχθές στην ωοληψια ρώτησα ξανά ρώτησα μου έλεγαν θα σου πουν θα σου πουν 32!! Σοκ αλλά είμαι χάλια σωματικά από την πρώτη ένεση είμαι κομμάτια .. είπαν θα προσπαθήσουν να τα γονιμοποιήσουν όλα .. συνήθως ποσά καταφέρνουν ξέρετε ;;

πρίν από 40 λεπτά , Σιμον είπε:

Γεια σας κορίτσια ! 

Με το καλό!!!! Εγώ ήμουν στα όρια για υπερδιέγερση με 15 ωάρια. Είχα πόνο, πρήξιμο κ ελαφρώς ανεβασμένα λευκά αιμοσφαίρια. Επειδή ο γιατρός μου το είχε υποψιαστεί πριν να ξεκινήσω τα φάρμακα για την διέγερση, μου είχε πει πως η εμβρυομεταφορά δε θα γίνει στον ίδιο κύκλο αλλά μεταγενέστερα γιατί σε περίπτωση εγκυμοσύνης τα συμπτώματα χειροτερεύουν. Οι συμβουλές που μου είχε δώσει είναι όχι αλάτι και ζάχαρη, πολύ νερό, να ελέγχω αν τα ούρα είναι ανάλογα του νερού που πίνω, να τρώω πρωτείνη και να ζυγίζομαι αν αυξάνεται το βάρος χωρίς να τρώω παραπάνω λόγω κατακρατήσεων κ πρηξίματος. Όντως με αυτά κ με κάποια φάρμακα που μου ειχε δώσει συνήλθα άμεσα. Καλό θα ήταν να ενημερώσεις τον γιατρό σου για τα συμπτώματα που έχεις κ να σου πει τι πρέπει να κάνεις.

• Μου αρέσει 1

19 minutes ago, Konisn said:

Με το καλό!!!! Εγώ ήμουν στα όρια για υπερδιέγερση με 15 ωάρια. Είχα πόνο, πρήξιμο κ ελαφρώς ανεβασμένα λευκά αιμοσφαίρια. Επειδή ο γιατρός μου το είχε υποψιαστεί πριν να ξεκινήσω τα φάρμακα για την διέγερση, μου είχε πει πως η εμβρυομεταφορά δε θα γίνει στον ίδιο κύκλο αλλά μεταγενέστερα γιατί σε περίπτωση εγκυμοσύνης τα συμπτώματα χειροτερεύουν. Οι συμβουλές που μου είχε δώσει είναι όχι αλάτι και ζάχαρη, πολύ νερό, να ελέγχω αν τα ούρα είναι ανάλογα του νερού που πίνω, να τρώω πρωτείνη και να ζυγίζομαι αν αυξάνεται το βάρος χωρίς να τρώω παραπάνω λόγω κατακρατήσεων κ πρηξίματος. Όντως με αυτά κ με κάποια φάρμακα που μου ειχε δώσει συνήλθα άμεσα. Καλό θα ήταν να ενημερώσεις τον γιατρό σου για τα συμπτώματα που έχεις κ να σου πει τι πρέπει να κάνεις.

Ευχαριστω πολύ , σήμερα είναι η πρώτη μετά μετά την ωοληψια και θεωρώ είναι λογικό να πονάω από ποια μέρα να αρχίσω να ανησυχώ για υπερδιέγερση αν δεν ηρεμήσω ας πούμε από αύριο μεθαύριο ;

πρίν από 16 λεπτά , Σιμον είπε:

Ευχαριστω πολύ , σήμερα είναι η πρώτη μετά μετά την ωοληψια και θεωρώ είναι λογικό να πονάω από ποια μέρα να αρχίσω να ανησυχώ για υπερδιέγερση αν δεν ηρεμήσω ας πούμε από αύριο μεθαύριο ;

Δε γνωρίζω πότε υπάρχει όντως λόγος ανησυχίας. Εγώ επειδή είμαι φοβιτσιάρα τον είχα πάρει αμέσως τηλέφωνο.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα