Recommended Posts

10 minutes ago, Makelen said:

Το 8 διαιρεσεων ειναι 3ης μερας. Αυτες οι διαιρεσεις πριν 15 χρονια.. θεωρουνταν.. το "τελειο" για εμβρυομεταφορα..! Αργοτερα ξεκινησαν οι βλαστοκυστες.. αλλα αρκετοι εμβρυολογοι συνεχιζουν να επιλεγουν 3ης μερας γιατι ευνοειται η εμφυτευση οταν οι "πολλες" διαιρεσεις γινονται στη μητρα. Ευχομαι να εχουν διαιρεθει λοιπον.. και να εχουν εμφυτευτει ηδη!

Κοριτσι μου καλη σου επιτυχια! Ποτε θα τα βαλεις;? Και τα 3;?

Σε ευχαριστώ πολύ! Αύριο έχω 3η ωοληψία και λογικά άλλη μία 4η και αμέσως μετά ετ. 2 θα βάλω αλλά θα κρατήσουμε και κάποια κατάψυξη για περίπτωση αποτυχίας ή 2ης εγκυμοσύνης. 

• Μου αρέσει 1

eardp2.png

πρίν από 9 λεπτά , Bela είπε:

@kateriiina25

Μακάρι να είναι δυνατά και να την παλέψουν και γίνει το θαύμα για όλες μας σ ευχαριστώ πολύ!!!!! 

@Makelen μακάρι!!!! Η αλήθεια είναι ότι από χθες αρχίζει να με καταβάλλει πάλι το άγχος... Το πιο δύσκολο κομμάτι για μένα είναι οι άτιμες οι χοριακες δεν τις μπορώ καθόλου..... 

Η αναμονη μεχρι την χοριακη παντα σκοτωνει.. είτε ειναι απο εξωσωματικη ειτε απο απλη επαφη. Παντα ελπιζουμε.. και παντα φοβομαστε. Λιγο ακομα εμεινε.. μετρας αντιστροφα τωρα..!

πρίν από 6 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Αύριο έχω 3η ωοληψία και λογικά άλλη μία 4η και αμέσως μετά ετ. 2 θα βάλω αλλά θα κρατήσουμε και κάποια κατάψυξη για περίπτωση αποτυχίας ή 2ης εγκυμοσύνης. 

Ακομα καλυτερα τοτε! Μακαρι να γινουν ολα οπως ακριβως τα θελεις..! Και συντομα με διδυμακιαα!!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, nina21 είπε:

δεν εχω παει καθολου... την τελευταια επισκεψη την εκανα στο χωρο της εμβρυογεννεσις που κρατησε το προσωπικο του ιατρειο ο Μαστ... θεωρω βεβαια οτι θα ειναι αψογο... λογικα απο πεμτη- παρασκευη θα παω εγω...οποτε ενημερωσε μας πως ειναι! στον ιδιο γιατρο ειμαστε?

Εγω θα πάω την επόμενη Δευτέρα...Δεν ειμαστε στον ιδιο γιατρό...Εγω ειμαι στον Μακράκη που ηταν στο Μητέρα...Οποια παει πρώτη λεει εντυπωσεις!!! Καλη μας επιτυχία!!!!

• Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 4 λεπτά , winspert είπε:

Εγω θα πάω την επόμενη Δευτέρα...Δεν ειμαστε στον ιδιο γιατρό...Εγω ειμαι στον Μακράκη που ηταν στο Μητέρα...Οποια παει πρώτη λεει εντυπωσεις!!! Καλη μας επιτυχία!!!!

ααα λογικα θα εχω παει πρωτη τοτε! θα ενημερωσω! καλη μας επιτυχια κοριτσι μου...

να ξερετε...εγω το αναψα το κερακι για ολες στην παναγια την τσαμπικα μιας και ειμαι ροδο να μας βοηθησει! 

• Μου αρέσει 10

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσια μου εσείς που ξεκινάτε πολύ πολύ καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!! Ελπίζω να είναι και η τυχερή σας προσπάθεια. Λίγο υπομονή με το θέμα της διατροφής αξίζει τον κόπο όμως!! 

Κοριτσι διαβαζω τα νεα σου.. Κοντευεις κι εσυ.. εύχομαι τα καλυτερα! Με θυμασαι;?

Διαφημίσεις

5 hours ago, Bela said:

@Mary.G αα κατάλαβα.. Εγώ τα παίρνω κάθε μέρα στις 08:00 και έλεγα να πάω για αίμα κατά τις 10:30.. Θα στείλω μήνυμα στο γιατρό μου να ρωτήσω!!!!

Σ ευχαριστώ πολύ :-P

Αυτό είναι το καλύτερο! Γιατί ο κάθε γιατρος τα θέλει διαφορετικά!

12 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Κοριτσι διαβαζω τα νεα σου.. Κοντευεις κι εσυ.. εύχομαι τα καλυτερα! Με θυμασαι;?

Έχουμε ξαναμιλήσει κορίτσι μου εννοείται σε θυμάμαι!!! Χαίρομαι που ξεκινάς κ εσύ σιγά σιγά. Να δεις αυτή θα είναι η χρονιά μας για όσες προσπαθούμε και δεν τα έχουμε καταφέρει ..εμένα μου έκανε surprise το κυστικό ωάριο ελπίζω να φύγει σύντομα και να μπω στην τελική ευθεια

• Μου αρέσει 1

16 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα Κατερίνα,
πως πήγε σήμερα ? πως είσαι?

Κοριτσια καλησπέρα! Εχω καποιες απορίες! Εκανα εξωσωματικη τον Ιούνιο του 2020 στο Γενεσις με εξωτερικο συνεργατη ομως. Δηλαδη τις ενεσεις, εξετασεις υπερηχοι κλπ τα εκανα στο ιατρειο του και οωληψια και εμβρυομεταφορα μαζι του εκανα στο κεντρο. Απο την διαδικασια απεκτησα ενα παιδακι τωρα ειναι  1 ετους και εχω καταψυξη ακομα 10 βλαστοκυστες. Αυτα για την ιστορια.

Ο προβληματισμος εγκειται στο οτι δεν ειμαι σιγουρη εαν θελω να προχωρησω σε δευτερη εμβρυομεταφορα με τον ιδιο γιατρο γιατι εχω καποια θεματα που δεν με ειχαν βρει ησυχη μαζι του. Το ενα ειναι οτι ειχα παθει τοτε υπερδιεγερση με 32 ωαρια και ωστοσο με προχωρησε σε εμβρυομεταφορα και ειχα περασει μεγαλο λούκι μεχρι να ξεπριστώ και το αλλο ειναι οτι γενικα ειναι ενας γιατρος που δεν τον βρισκεις παραμονο μιλας με τις μαιες του, γιατι τον ειχα κρατησει και στην εγκυμοσυνη μετα και δεν ενιωθα τοσο ασφαλεια σε πολλα θεματα που προεκυψαν. Τωρα ας πουμε προσπαθω να τον βρω να ρωτησω καποια πραγματα και ειναι αφαντος. Οποτε φανταστειτε πηγα σε αλλο γιατρο για τσεκ απ και ρωτησα και καποια πραγματα. Θα ηθελα και δικες σας  εμπειριες απο αυτο το γιατρο αν τυχαινει να τον εχει καποια ειναι στο Παλαιο Φαληρο το ιατρειο του ο Βαμ..ρης. 

Θέλω να κανω εμβρυομεταφορα παλι κατα τον Ιουνιο και σκεφτομαι αν εχετε να μου προτεινετε καποιον γιατρο που θα μπορουσα να επικοινωνησω στο γενεσις για να κανω εμβρυομεταφορα αλλα και που ισως θα μπορουσα μετα να τον κρατησω και στην εγκυμοσυνη(που ευχομαι να ερθει ευκολα παλι). Επισης, ποια η διαδικασια αν πας κατευθειαν σε εμβρυομεταφορα? Ποτε πρεπει να επικοινωνησω, ξεκινας αρχη του μηνα πχ με φαρμακα και ρυθμιση του κυκλου και μετα κανεις εμβρυομεταφορα? Επίσης πριν την εξωσωματικη ειχα κανει υστεροσκοπηση και καπως μου εχει καρφωθει οτι ειχε παιξει θετικο ρολο στην εμφυτευση..  Εσεις θα ξανα κανετε πριν την εμβρυομεταφορα ή είναι περιττό πιστεύετε? Συγγνωμη για τις χαζες ερωτησεις! 

kJQgp2.png

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το πρώτο διαδικτυακό ραντεβού με την Embryolab σήμερα το απόγευμα για ενημέρωση. Τώρα θα ξεκινήσω τη διαδικασία με σπέρμα δότη. Δεν έχω κάνει καμία άλλη προσπάθεια ποτέ μου. Μ ενημέρωσαν πως θα μιλήσω με τη κ.Χατζηπαρασιδου. Αν τη γνωρίζει κάποια βέβαια... Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάτι πρέπει να ρωτήσω οπωσδήποτε στην ενημέρωση που θα μου γίνει. Σας ευχαριστώ πολύ.

Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το πρώτο διαδικτυακό ραντεβού με την Embryolab σήμερα το απόγευμα για ενημέρωση. Τώρα θα ξεκινήσω τη διαδικασία με σπέρμα δότη. Δεν έχω κάνει καμία άλλη προσπάθεια ποτέ μου. Μ ενημέρωσαν πως θα μιλήσω με τη κ.Χατζηπαρασιδου. Αν τη γνωρίζει κάποια βέβαια... Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κάτι πρέπει να ρωτήσω οπωσδήποτε στην ενημέρωση που θα μου γίνει. Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλησπέρα κορίτσι μου ,αν μπορείς ενημέρωσε με πως πήγε πως σου φάνηκε . Θα πάμε και εμείς τον άλλο μήνα για ενημερωση , από γνωστή που έκαναν εκεί μια εξωσωματική αν και δε πέτυχε η πρώτη  μου είπε τα καλύτερα αλλά κάθε γνώμη παραπάνω είναι δεκτή 

• Μου αρέσει 1

Γειά σας κορίτσια πως είστε?? Εγώ έκανα σήμερα (7η μέρα από την εμβρυομεταφορά) προγεστερόνη και Οιστραδιολη. Λοιπόν προγεστερόνη 11,5 και Οιστραδιολη 257. Πως σας φαίνονται??

1 hour ago, Hope.2019 said:

Κοριτσια καλησπέρα! Εχω καποιες απορίες! Εκανα εξωσωματικη τον Ιούνιο του 2020 στο Γενεσις με εξωτερικο συνεργατη ομως. Δηλαδη τις ενεσεις, εξετασεις υπερηχοι κλπ τα εκανα στο ιατρειο του και οωληψια και εμβρυομεταφορα μαζι του εκανα στο κεντρο. Απο την διαδικασια απεκτησα ενα παιδακι τωρα ειναι  1 ετους και εχω καταψυξη ακομα 10 βλαστοκυστες. Αυτα για την ιστορια.

Ο προβληματισμος εγκειται στο οτι δεν ειμαι σιγουρη εαν θελω να προχωρησω σε δευτερη εμβρυομεταφορα με τον ιδιο γιατρο γιατι εχω καποια θεματα που δεν με ειχαν βρει ησυχη μαζι του. Το ενα ειναι οτι ειχα παθει τοτε υπερδιεγερση με 32 ωαρια και ωστοσο με προχωρησε σε εμβρυομεταφορα και ειχα περασει μεγαλο λούκι μεχρι να ξεπριστώ και το αλλο ειναι οτι γενικα ειναι ενας γιατρος που δεν τον βρισκεις παραμονο μιλας με τις μαιες του, γιατι τον ειχα κρατησει και στην εγκυμοσυνη μετα και δεν ενιωθα τοσο ασφαλεια σε πολλα θεματα που προεκυψαν. Τωρα ας πουμε προσπαθω να τον βρω να ρωτησω καποια πραγματα και ειναι αφαντος. Οποτε φανταστειτε πηγα σε αλλο γιατρο για τσεκ απ και ρωτησα και καποια πραγματα. Θα ηθελα και δικες σας  εμπειριες απο αυτο το γιατρο αν τυχαινει να τον εχει καποια ειναι στο Παλαιο Φαληρο το ιατρειο του ο Βαμ..ρης. 

Θέλω να κανω εμβρυομεταφορα παλι κατα τον Ιουνιο και σκεφτομαι αν εχετε να μου προτεινετε καποιον γιατρο που θα μπορουσα να επικοινωνησω στο γενεσις για να κανω εμβρυομεταφορα αλλα και που ισως θα μπορουσα μετα να τον κρατησω και στην εγκυμοσυνη(που ευχομαι να ερθει ευκολα παλι). Επισης, ποια η διαδικασια αν πας κατευθειαν σε εμβρυομεταφορα? Ποτε πρεπει να επικοινωνησω, ξεκινας αρχη του μηνα πχ με φαρμακα και ρυθμιση του κυκλου και μετα κανεις εμβρυομεταφορα? Επίσης πριν την εξωσωματικη ειχα κανει υστεροσκοπηση και καπως μου εχει καρφωθει οτι ειχε παιξει θετικο ρολο στην εμφυτευση..  Εσεις θα ξανα κανετε πριν την εμβρυομεταφορα ή είναι περιττό πιστεύετε? Συγγνωμη για τις χαζες ερωτησεις! 

Καλησπέρα. Να χαίρεσαι αρχικά το παιδάκι σου κι εύχομαι να έρθουν όσα θέλεις ακόμα. Ο γιατρός μου είναι στο Γένεσις (Θεσσαλονίκη υποθέτω εννοείς) και συνεργάζεται με fivi. Λέγεται Κιουσης. Εγώ τουλάχιστον και κουμπαρουλα μου που μου τον συνέστησε είμαστε πολύ ευχαριστημένες

3 ώρες πρίν, Bela είπε:

Γειά σας κορίτσια πως είστε?? Εγώ έκανα σήμερα (7η μέρα από την εμβρυομεταφορά) προγεστερόνη και Οιστραδιολη. Λοιπόν προγεστερόνη 11,5 και Οιστραδιολη 257. Πως σας φαίνονται??

Απο μονη σου έκανες; Οι περισσοτεροι  γιατροί δεν μετρανε..εγω ειχα 8η μερα ετ ε2:307 και  prg:48 ..μου ειχε πει μια χαρα ..σικλακουρ δεν ειχα παρει , μονο ουτρο 1 στομα 1 κολπο Π Μ & βραδυ.εσυ τι παιρνεις απο προγεστερονη; 

VzB1p2.png

πρίν από 30 λεπτά , Nephele78 είπε:

Απο μονη σου έκανες; Οι περισσοτεροι  γιατροί δεν μετρανε..εγω ειχα 8η μερα ετ ε2:307 και  prg:48 ..μου ειχε πει μια χαρα ..σικλακουρ δεν ειχα παρει , μονο ουτρο 1 στομα 1 κολπο Π Μ & βραδυ.εσυ τι παιρνεις απο προγεστερονη; 

@Nephele78 όχι από μόνη μου ο γιατρος μου το είπε. Προγεστερόνη παίρνω 5 την ημέρα κολπικά. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις