Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Σου λένε ελα στις 7 για να γίνει η ωοληψια στις 10. Αλλα το ξέρεις γιατι εχεις κανει και την ovitrelle 10-11. Τώρα στον φυσικό χωρις μέθη ειναι αλλη φαση , η ωοληψια γινεται 7.30-8 στα χειρουργεία και όχι στο κανονικό δωμάτιο με τις ωοληψιες. Κυλούν ολα πολυ γρήγορα.

Στείλε μειλ στην γραμματεία του για συνταγογραφηση και πήγανε μια βιοϊατρική πριν πας γενεσις για μεταφορά. Και του στέλνεις το απογευμα το αποτέλεσμα.

Ναι έτσι το κάνω απλά είναι Σάββατο και το Ιατροπολις σ λέει δεν είναι σίγουρο …

50€ πολλά , εγώ όλες έξω τις έκανα , θα πάω πιο πριν Ιατροπολις 

εγω για την ωοληψια τωρα πήγα 6.45 και 8.20 την είχα κάνει με μέθη 

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι. Το πολύ να περπατήσεις 2 στενά. Βρίσκεις πάντα όμως. Θα κάνεις 1-2 κύκλους στην ανάγκη. Και μένα με αφήνει ο άντρας μου και ψάχνει εκτός κ αν πάμε πολύ νωρίς που βρίσκεις απ' έξω. Για ωοληψίες συνήθως λέει να είσαι εκεί 7:30 με 9:00. Έχει τύχει να μπω σε 30-40 λεπτά και έχει τύχει να περιμένω και 2 ώρες. 

Το δωμάτιο που μπήκα εγώ για τις ωοληψίες χωρίς μέθη και το δωμάτιο που μπήκα για ωοληψία και υστεροσκόπηση με μέθη ήταν ακριβώς δίπλα.

Στην 1η ωοληψια που με είδε καρδιολόγος ήταν μεγαλύτερη η διαδικασία κ με πήραν από τα δωμάτια με καροτσάκι ενώ στην 2η που ζήτησα χωρίς καρδιολόγο έγιναν όλα μπαμ. Πήγα απευθείας κάτω στα χειρουργεία μόνη μου, γδύθηκα, ξάπλωσα, το πήραν, ντύθηκα και έφυγα. Λες και μπήκα για υπέρηχο. Η 3η φορά με μέθη κτλ ήταν η πιο χρονοβόρα απ όλες. Λογικό

@winspert εσύ κάνεις με μέθη?

Εγώ τις εξετάσεις τις κάνω στην Κηφισιά με το που φύγω από το Γεν πηγαίνοντας σπίτι μου 

Ναι κάνω παντα με μεθη...Δεν ειμαι φοβιτσιαρα καθόλου...απλα δεν το εχω δοκιμάσει ακομα...Δεν το ηθελε και ο γιατρός που ημουν...Εκει κανεις καθε φορα καρδιολογικη; Δεν ισχυει για ενα 6μηνο;

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

33 minutes ago, winspert said:

Ναι κάνω παντα με μεθη...Δεν ειμαι φοβιτσιαρα καθόλου...απλα δεν το εχω δοκιμάσει ακομα...Δεν το ηθελε και ο γιατρός που ημουν...Εκει κανεις καθε φορα καρδιολογικη; Δεν ισχυει για ενα 6μηνο;

Εμένα ήθελαν κάθε φορά, αλλά χωρίς μέθη για ποιο λόγο να έκανα? Τσάμπα τα λεφτά. Αν στην επόμενη έχεις 1 ωάριο, αξίζει να δοκιμάσεις χωρίς μέθη. Είναι 2' υπόθεση χωρίς πόνο. Έναν ελάχιστο μόνο που κρατάει 5-10 δευτερόλεπτα. Εμένα ο Σφακ μου το είχε προτείνει   

• Μου αρέσει 2

eardp2.png

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Εμένα ήθελαν κάθε φορά, αλλά χωρίς μέθη για ποιο λόγο να έκανα? Τσάμπα τα λεφτά. Αν στην επόμενη έχεις 1 ωάριο, αξίζει να δοκιμάσεις χωρίς μέθη. Είναι 2' υπόθεση χωρίς πόνο. Έναν ελάχιστο μόνο που κρατάει 5-10 δευτερόλεπτα. Εμένα ο Σφακ μου το είχε προτείνει   

Εμενα πάλι μου προτείνει με μέθη χαχα πέρασα τη Δευτέρα καρδιολόγο θέλει πάλι το Σάββατο ;

εγω ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω που βρήκε το άλλο ωάριο αφού στον υπερυχο είδαμε ένα …

ενα και ένα δώρο 

Εν το μεταξύ έστειλα πριν λίγο εμαιλ μην το ξεχάσω αύριο να μ γράψουν Τις αιματολογικές και ήρθε τωρα η συνταγή !!! Έχουν γίνει 24/7;

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

4 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ειχα 2 ωαρια μια φορα σε φυσικο.. τα τσιμπησε κ τα 2 και τι χαρα εκανα..αλλα το 1  μονο γονιμοποιηθηκε !Μου ειπε συμβαινει ..και επισης οτι μπορει να συμβει να γινουν 2 ωοληψιες σε ενα μηνα..

Ααα όντως?? Φαίνονταν απ' τον υπέρηχο ότι ήταν 2?? 

πρίν από 51 λεπτά , silvy22 είπε:

Εμενα πάλι μου προτείνει με μέθη χαχα πέρασα τη Δευτέρα καρδιολόγο θέλει πάλι το Σάββατο ;

εγω ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω που βρήκε το άλλο ωάριο αφού στον υπερυχο είδαμε ένα …

ενα και ένα δώρο 

Εν το μεταξύ έστειλα πριν λίγο εμαιλ μην το ξεχάσω αύριο να μ γράψουν Τις αιματολογικές και ήρθε τωρα η συνταγή !!! Έχουν γίνει 24/7;

Τώρα που τα ακούω αυτά το χω ψιλομετανιωσει λίγο που ξεκινάω με φάρμακα.. θα πρέπε να δοκιμάσω σε φυσικό κύκλο πρώτα.. έχω και τις πολυκυστικες..οπότε απ' τη φύση μου έχω μπόλικα.. βέβαια ποιότητα δεν ξέρουμε.. πόσο σας κοστίζει κορίτσια η κάθε ωολληψια?

• Μπερδεμένη/-ος 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, silvy22 said:

ενα και ένα δώρο 

Εσύ δεν είχες πει ότι πονάς ακόμα και στον υπέρηχο ή κάνω λάθος? Μήπως γι αυτό? 
Τέτοια ώρα σου έστειλαν? Μπραβοοο

19 minutes ago, Lilian 28 said:

Τώρα που τα ακούω αυτά το χω ψιλομετανιωσει λίγο που ξεκινάω με φάρμακα.. θα πρέπε να δοκιμάσω σε φυσικό κύκλο πρώτα.. έχω και τις πολυκυστικες..οπότε απ' τη φύση μου έχω μπόλικα.. βέβαια ποιότητα δεν ξέρουμε.. πόσο σας κοστίζει κορίτσια η κάθε ωολληψια?

Δεν είχε διαφορά η τιμή με φάρμακα ή χωρίς. Απλώς με φάρμακα ήταν μία ωοληψία και τέλος ενώ με φυσικούς 4 ωοληψίες. Παρόλα αυτά να σου πω την τιμή που πληρώνω ανά ωοληψία κάθε φορά (που αφαιρείται από το συνολικό ποσό) είναι 400€ + 80€ νομίζω η μέθη + 30€ καρδιολόγος 

eardp2.png

3 hours ago, kateriiina25 said:

Δεν σας τις γράφουν τις εξετάσεις? Εγώ για Ε2 και LH δίνω 3,8€ αν θυμάμαι καλά

Ναι πάντα απλά έτυχε παραμονή Πρωτοχρονιάς να είναι κλειστό το εργαστήριο που πάω εγώ και ρώτησα εκεί πόσο κάνουν αλλά τελικά έφυγα και βρήκα ένα άλλο εργαστήριο , σιγά μην πλήρωνα τόσα λεφτά 

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

πρίν από 33 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν είχε διαφορά η τιμή με φάρμακα ή χωρίς. Απλώς με φάρμακα ήταν μία ωοληψία και τέλος ενώ με φυσικούς 4 ωοληψίες. Παρόλα αυτά να σου πω την τιμή που πληρώνω ανά ωοληψία κάθε φορά (που αφαιρείται από το συνολικό ποσό) είναι 400€ + 80€ νομίζω η μέθη + 30€ καρδιολόγος 

Απορώ αλήθεια γιατί δεν μου το πρότεινε..  μακάρι να είναι αχρειαστες περαιτέρω ωολληψιες και να πετύχει με την πρώτη.. αλλά ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ω θα κανεις με Σφ κι ουτε που θα καταλάβεις τιποτα. Μεχρι 4 έκατσα και μου πηρε ηταν ανεκτός ο πονος.

οσον αφορα τον καρδιολόγο μια πονεμένη ιστορία , σε κυνηγάει να σε εξετάσει καθε μήνα. Προσωπικα αρνηθηκα τις τελευταιες φορές κι εγινε χαμός. Με στεναχωρεσαι βεβαια που στο τελος μου ειπε οτι δεν φταις εσυ , αλλα αυτός που σου το επιτρέπει. Δεν θα θέλα με τιποτα να φέρω σε δύσκολη θεση τον γιατρο μου για τα 30 ευρώ, αλλα να πάει να μπιπ..... ειπα στην νοσοκομα εμενα ειναι το ημερομίσθιο μου αυτα τα 30 ευρώ και δεν θελω να τα δώσω για μια εξέταση 3 λεπτών που την ξαναέκανα τον προηγούμενο μήνα.

1 hour ago, silvy22 είπε:

ενα και ένα δώρο 

Για ψυχολογικούς λόγους νομιζω τα μικρά στον υπέρηχο δεν στα λέει και στα κανει εκπληξουλα στην ωοληψια! Οι γραμματείς που εχει στο ιατρείο ειναι αστέρια μολις τους στείλεις μήνυμα εχεις την συνταγή. Φαντάσου μου έγραψαν το αντιγριπικό φέτος.που εχω να πάω απο περυσι τον Φλεβάρη.

πρίν από 46 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Δεν θα σου έκανε κανένας φυσικούς σαν πρώτη προσπαθεια. Οι φυσικοί κύκλοι έχουν ταλαιπωρία και συχνή παρακολουθηση. Οι γιατροι δεν τους προτιμούν.

Τωρα ποσο κοστίζει η ωοληψια θα σου πω καθε κέντρο εχει το δικο του τιμολόγιο, παντως να ξέρεις η εξωσωματική πάει στα 3.500 στους περισσότερους.

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

1 hour ago, Lilian 28 said:

Απορώ αλήθεια γιατί δεν μου το πρότεινε..  μακάρι να είναι αχρειαστες περαιτέρω ωολληψιες και να πετύχει με την πρώτη.. αλλά ευχαριστώ πάρα πολύ!!! 

1 hour ago, Καντι said:

Δεν θα σου έκανε κανένας φυσικούς σαν πρώτη προσπαθεια. Οι φυσικοί κύκλοι έχουν ταλαιπωρία και συχνή παρακολουθηση. Οι γιατροι δεν τους προτιμούν.

Εμένα μου το πρότεινε ο ίδιος γιατί γνώριζε την φοβία μου με τα φάρμακα καθώς έχω ιστορικό σε καρκίνο μαστού από μητέρα και γιαγιά και μου είπε ότι και μόνο για ψυχολογικούς λόγους είναι το ιδανικό για μένα. Προσπαθούσα ήδη 3 χρόνια μαζί του να έρθει φυσιολογικά οπότε δεν είναι ότι το πρότεινε σε μία πρώτη συνάντηση. Κι εσύ @Lilian 28 στον Σφακ είσαι?

eardp2.png

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ναι ναι εγώ 

τοσο και μένα η ωόηληψια 

η μεταφορά ποσό είναι ;

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ω θα κανεις με Σφ κι ουτε που θα καταλάβεις τιποτα. Μεχρι 4 έκατσα και μου πηρε ηταν ανεκτός ο πονος.

οσον αφορα τον καρδιολόγο μια πονεμένη ιστορία , σε κυνηγάει να σε εξετάσει καθε μήνα. Προσωπικα αρνηθηκα τις τελευταιες φορές κι εγινε χαμός. Με στεναχωρεσαι βεβαια που στο τελος μου ειπε οτι δεν φταις εσυ , αλλα αυτός που σου το επιτρέπει. Δεν θα θέλα με τιποτα να φέρω σε δύσκολη θεση τον γιατρο μου για τα 30 ευρώ, αλλα να πάει να μπιπ..... ειπα στην νοσοκομα εμενα ειναι το ημερομίσθιο μου αυτα τα 30 ευρώ και δεν θελω να τα δώσω για μια εξέταση 3 λεπτών που την ξαναέκανα τον προηγούμενο μήνα.

Για ψυχολογικούς λόγους νομιζω τα μικρά στον υπέρηχο δεν στα λέει και στα κανει εκπληξουλα στην ωοληψια! Οι γραμματείς που εχει στο ιατρείο ειναι αστέρια μολις τους στείλεις μήνυμα εχεις την συνταγή. Φαντάσου μου έγραψαν το αντιγριπικό φέτος.που εχω να πάω απο περυσι τον Φλεβάρη.

Τωρα ποσο κοστίζει η ωοληψια θα σου πω καθε κέντρο εχει το δικο του τιμολόγιο, παντως να ξέρεις η εξωσωματική πάει στα 3.500 στους περισσότερους.

Α κάνει κ τέτοια ;

τον τελευτ υπερυχο μου τον έκανε μια κυρία συνεργάτης του , και αυτή ένα είδε …

μπραβο που στο γράψαν , εμενα για το εισπνεόμενο η πνευμονολόγος θέλει να πάω απο κει να πληρώσω τη συνταγογράφηση , φυσικά κ έχω αυλή αλλά να μη χάσει τα 10€ και δεν θέλω μου λέει να δώσω ιβαν κτλ 

νευρακια τσαταλακια

2 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Ναι μένα ήταν αρνητικός γενικά γιατί δεν έχω Σταθερο κύκλο , γενικά οι φυσικοί μέχρι να πετύχεις κάτι μπορεί να πάρει και 6 μήνες , πχ εγώ τον προηγ δεν έκανα έπεφτε πάνω στα Χριστούγεννα , μπορεί κάποιο μήνα να τύχαινε να έχω κυστικο ,  ή να μην προχωρούσε η γονιμοποιηση ουσιαστικά ο κόπος είναι ίδιος όπως κ με τη διέγερση όπου εκεί μπορεί να πετύχεις με την πρώτη έμβρυα για δυο και Τρις προσπάθειες 

Κοριτσια ,η E2 ποσο φτανει συνήθως σε ενα φυσικο κυκλο; Δεν εχω μετρησει και δεν ξερω...Επειδη στο μικροβιολογικό που ρωτησα μου ειπαν πως το μηχανημα τους μετραει μέχρι εναν αριθμό...Καπου 3000 νομίζω...Αλλα τοσο φτανει στα πολλα ωοθηλακια,σωστα;

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 23 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσια ,η E2 ποσο φτανει συνήθως σε ενα φυσικο κυκλο; Δεν εχω μετρησει και δεν ξερω...Επειδη στο μικροβιολογικό που ρωτησα μου ειπαν πως το μηχανημα τους μετραει μέχρι εναν αριθμό...Καπου 3000 νομίζω...Αλλα τοσο φτανει στα πολλα ωοθηλακια,σωστα;

Ε ναι στα πολλά είναι . Εγω την τελευταίας φορά είχα περίπου 300/500 δεν θυμάμαι ακριβώς  

Λοιπόν βρήκα μια εξέταση οιστραδιολη σ και είχε φτάσει 847.

• Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 55 λεπτά , winspert είπε:

Ε ναι!3000 σιγουρα με διεγερση & πολλα ωοθηλακια οπως λες!με φυσικο 160-200 ειχα το πολυ και μια φορα  είχα 360 με 2 ωαρια και μιλαω παντα για 8η μερα γιατι μετα δεν ξανακαναμε εξετασεις(πηγαινα για ωοληψια) 

πρίν από 41 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ε ναι στα πολλά είναι . Εγω την τελευταίας φορά είχα περίπου 300/500 δεν θυμάμαι ακριβώς  

Λοιπόν βρήκα μια εξέταση οιστραδιολη σ και είχε φτάσει 847.

847 ειχες με ενα ωαριο ;; Ποια μερα κυκλου;

• Ευχαριστώ 1

VzB1p2.png

πρίν από 47 λεπτά , Nephele78 είπε:

Ε ναι!3000 σιγουρα με διεγερση & πολλα ωοθηλακια οπως λες!με φυσικο 160-200 ειχα το πολυ και μια φορα  είχα 360 με 2 ωαρια και μιλαω παντα για 8η μερα γιατι μετα δεν ξανακαναμε εξετασεις(πηγαινα για ωοληψια) 

847 ειχες με ενα ωαριο ;; Ποια μερα κυκλου;

Λοιπόν όχι δεν ήταν με 1 αλλά με

3.  Με τροποποιημένο κύκλο 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις