Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

      τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

      Τα επιδόματα βρε angot δεν τα δίνουν σε αυτούς που πληρώνουν φόρους . Τα επιδόματα τα δίνουν σε αυτούς που έχουν ανάγκη . Άμα ήταν έτσι Κ ο Βαρδινογιάννης είναι επιχειρηματίας 30 χρόνια Κ πληρώνει εργαζόμενους Κ φόρους κτλ δικαιουτε επίδομα γέννας η γυναίκα του... Δηλαδή μια καθαρίστρια που δουλεύει 15 χρόνια θα πάρει τα ίδια λεφτά με εσένα Κ εμένα  σαν επίδομα επειδή γέννησε . .  

      Μην μπερδεύεις τα εργασιακά δικαιώματα με τα επιδόματα. Την άδεια κ τον μισθό απτήν δουλειά σου όσο δεν δουλεύεις θα τα πάρεις. 

      Το τι κρατάνε στους ναυτικούς άσε το ξέρω από πρώτο χέρι. Αλλά αυτό δεν έχει σχέση με την περιουσία του καθένα Κ το τι έχει να πληρώσει.

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Flolipop είπε:

Κι εγώ συμφωνώ εδώ, δηλαδή ως προς το αν δεν ύπαρχει κάποιος ιατρικός λόγος , όπως πχ διαβήτης κύησης, ελλιποβαρες μωρό, ανεπάρκεια πλακούντα κλπ η κύηση μπορεί να συνεχιστεί ως κ τις 42 εβδομάδες που σίγουρα θα ξεκινήσει αυθόρμητα. Εγώ τα δυο παιδιά μου τα γέννησα φυσιολογικά την ημέρα της ΠΗΤ μου με πρόκληση επειδή είχαν μικρό βάρος , χωρίς όμως κάποια παθολογία, απλά προληπτικά και μόνο, ενώ ο γιατρός μου μου είχε τονίσει πως αν δεν υπήρχε αυτό το θέμα με το βάρος θα με περίμενε ακόμα δυο βδομάδες. Όλα αυτά φυσικά εφόσον όλα βαίνουν ομαλά, δηλαδή τα αμνιακα υγρά είναι φυσιολογικά , η τροφοδοσία του μωρού είναι κανονική κλπ. Και σε μένα ο γιατρός έλεγε ότι όσο μένει το μωρό στη μήτρα , μέχρι να ξεκινήσει αυθόρμητα ο τοκετός, είναι κέρδος Γι αυτό. 

Ποσο νόμιζες ότι ήσουν δηλαδή;

Όπως τα λες! 

Εγώ μετρούσα με βάση την αυχενική αλλά ο γιατρός μου είπε πως όταν η διαφορά είναι μικρότερη της μια εβδομάδας (εμένα είχε 5 μέρες διαφορά) μένουμε με βάση την περίοδο οπότε βαση περιόδου (και τώρα το υπερηχογράφημα τόσο με βγάζει αλλά μου λέει τώρα δεν έχει και τόσο σημασία αυτό ότι και να έβγαζε μιας και το κάθε μωρό έχει άλλη ανάπτυξη) είμαι ακριβώς 36 εβδομάδων οπότε να πρέπει να προσέξω μια εβδομάδα μέχρι να κλείσω 37 ώστε να είναι τελειωμηνο και από εκεί και πέρα δεν μας νοιάζει οπότε και αν γεννηθεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Κορίτσια πήγα κι εγώ στο γιατρό σήμερα τελικά είμαι 36+0 λάθος το μετρούσα τόσο καιρό ότι να ναι !!:-D ... Του είπα για τις συσπάσεις που έχω και μου μέτρησε αν έχω διαστολή τελικά έχω δύο εκατοστά και μου είπε να προσέχω μια εβδομάδα μέχρι να κλείσω τις 37 ώστε να μην υπάρξει προβλημα να γεννηθεί πρόωρα και μου έγραψε μαγνήσιο για μια εβδομάδα ... Κατά τ'αλλα όλα καλά ... Εσείς ?

 

Καλεεεεεεε κοντεύεις και εσύ δλδ....δεν το πιστεύω...μια μια παίρνει σειρά....άντε κορίτσι Μ με το καλό εύχομαι και με ένα πόνο ...

 

Κορίτσια μου εγώ είμαι 35+2....έχω την εντύπωση ότι έχουν μειωθεί οι κινήσεις του μωρου...βασικά κουνάει...απλά ποια δεν πολύ κλωτσαει ...το εχει καμία άλλη κοπέλα αυτό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Dimitra93 είπε:

Καλεεεεεεε κοντεύεις και εσύ δλδ....δεν το πιστεύω...μια μια παίρνει σειρά....άντε κορίτσι Μ με το καλό εύχομαι και με ένα πόνο ...

 

Κορίτσια μου εγώ είμαι 35+2....έχω την εντύπωση ότι έχουν μειωθεί οι κινήσεις του μωρου...βασικά κουνάει...απλά ποια δεν πολύ κλωτσαει ...το εχει καμία άλλη κοπέλα αυτό?

Ευχαριστω!! Επίσης !! Αχ έχω αγχωθει ... Δεν ξέρω πότε θα έρθει θα δούμε και την άλλη Παρασκευή αν εξελίχθηκε κι άλλο μου είπε μπορεί να μείνει και τόσο για λίγο κανείς δεν ξέρει αλλά τουλάχιστον παρακαλάω να μην εξελιχθεί σε αυτή την εβδομάδα !! Μήπως επειδή έχει μεγαλώσει πολύ και δεν έχει χώρο δεν νιώθεις τόσο έντονες τις κλωστιες ? Γιατί είναι κουλουριασμένο ?

*Θυμάμαι στο πρώτο μου μωρό πήγα πρωί στο νοσοκομείο με 2 διαστολή και γέννησα ξημερώματα της επόμενης μέρας ενώ είχα περπατήσει 9χλμ (επίτηδες) τώρα ξάπλα !! Χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Brigitt είπε:

Ευχαριστω!! Επίσης !! Αχ έχω αγχωθει ... Δεν ξέρω πότε θα έρθει θα δούμε και την άλλη Παρασκευή αν εξελίχθηκε κι άλλο μου είπε μπορεί να μείνει και τόσο για λίγο κανείς δεν ξέρει αλλά τουλάχιστον παρακαλάω να μην εξελιχθεί σε αυτή την εβδομάδα !! Μήπως επειδή έχει μεγαλώσει πολύ και δεν έχει χώρο δεν νιώθεις τόσο έντονες τις κλωστιες ? Γιατί είναι κουλουριασμένο ?

*Θυμάμαι στο πρώτο μου μωρό πήγα πρωί στο νοσοκομείο με 2 διαστολή και γέννησα ξημερώματα της επόμενης μέρας ενώ είχα περπατήσει 9χλμ (επίτηδες) τώρα ξάπλα !! Χαχα

Στο δεύτερο όλα είναι πιο εύκολα το σώμα έχει μάθει ,εγώ στην δεύτερη μου κόρη 9και μου έβαλαν τον όρο και 11+45 είχα γεννήσει κ πήγα με ραντεβού χωρίς καμία διαστολή ,απλά το μωρό ήταν καλά στην λεκάνη ο τράχηλος πολύ μαλακός .

3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Κορίτσια πήγα κι εγώ στο γιατρό σήμερα τελικά είμαι 36+0 λάθος το μετρούσα τόσο καιρό ότι να ναι !!:-D ... Του είπα για τις συσπάσεις που έχω και μου μέτρησε αν έχω διαστολή τελικά έχω δύο εκατοστά και μου είπε να προσέχω μια εβδομάδα μέχρι να κλείσω τις 37 ώστε να μην υπάρξει προβλημα να γεννηθεί πρόωρα και μου έγραψε μαγνήσιο για μια εβδομάδα ... Κατά τ'αλλα όλα καλά ... Εσείς ?

 

Απο κάτω σε κοίταξε γιατί του είπες για της συσπάσεις?Εσύ τ συσπάσεις πως της καταλαβαίνεις?Όπως μια κοπέλα που είπε ότι νιώθει κ ένα πνιξημο στο λαιμό?Γιατί έτσι νιώθω κ εγώ όταν σκληραίνει η κοιλιά.Σημερα είμαι 33+2 και έχω την Τετάρτη γιατρό.Σημερσ πήρα κ την μαία να της πω αυτό που νιώθω γιατί αρχίζω κ ανησυχώ .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Μιας κ είπατε για τις συσπασεις αυτό με το να σκληραίνει σαν καρούμπαλο δεξια κ αριστερά του αφαλου κ το σφίξιμο στο λαιμό το νιώθω κ γω από τον 6ο μήνα . Κ γι αυτό στις 25 κ κάτι βδομαδες είχα ξεκινήσει ουτροτζεσταν . Βέβαια σε 1 βδομάδα κ κάτι που θα μπω στην 32η θα τα κόψω. Να ρωτήσω κ κάτι καρδιοτοκογραφημα σε ποια βδομάδα ξεκινάμε κ κάνουμε ; Εγώ 27/9 έχω ντοπλερ θα είμαι 32+1κ μετά 13/10 έχω γιατρό που θα είμαι 34+3 . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Στο δεύτερο όλα είναι πιο εύκολα το σώμα έχει μάθει ,εγώ στην δεύτερη μου κόρη 9και μου έβαλαν τον όρο και 11+45 είχα γεννήσει κ πήγα με ραντεβού χωρίς καμία διαστολή ,απλά το μωρό ήταν καλά στην λεκάνη ο τράχηλος πολύ μαλακός .

Απο κάτω σε κοίταξε γιατί του είπες για της συσπάσεις?Εσύ τ συσπάσεις πως της καταλαβαίνεις?Όπως μια κοπέλα που είπε ότι νιώθει κ ένα πνιξημο στο λαιμό?Γιατί έτσι νιώθω κ εγώ όταν σκληραίνει η κοιλιά.Σημερα είμαι 33+2 και έχω την Τετάρτη γιατρό.Σημερσ πήρα κ την μαία να της πω αυτό που νιώθω γιατί αρχίζω κ ανησυχώ .

Εμένα κανονικά από κάτω θα με έβλεπε την άλλη Παρασκευή που θε έκλεινα 37 εβδομάδες με ρώτησε σήμερα που λες αν είναι όλα καλά αν έχω τίποτα πόνους και του λέω πως συσπάσεις έχω γενικά και του ανέφερα πριν λίγες μέρες που ένα μεσημέρι πηγα για ύπνο και όλο γινόταν η κοιλιά μου πέτρα , πέτρα όμως έπαιρνε ένα ομοιόμορφο σχήμα και ήταν πολύ σκληρή αν γυρνούσα δεξιά και αριστερά στο κρεβάτι αυτή έμενε τούρλα και ακίνητη με ελαφρύ πόνο περιόδου και το πάθαινα απανωτά μέχρι να με πάρει ο ύπνος ΕΕ μου έβαλε κολποδιαστολεα για να μου πάρει και δείγμα για καλλιέργεια κολπικού υγρού και μου λέει φαίνεται να έχεις 2 με 3 εκ. διαστολή μετά με είδε και με το χέρι για σιγουριά και μου είπε πως έχω 2εκ. και αν ξανά πάθω και κάνω συσπάσεις και κρατήσουν πάνω από μία ώρα ακόμα και αν δεν υπάρχει πόνος να πάω στο νοσοκομείο να μην περιμένω γιατί όπως λες στη δεύτερη γέννα όλα γίνονται πολύ γρήγορα έτσι είπε....

*Σαν να πνίγομαι δεν αισθάνομαι όχι καθόλου μόνο αυτό στη κοιλιά και νιώθω μια μικρή δυσφορία

πρίν από 20 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Κορίτσι καλησπέρα. Μιας κ είπατε για τις συσπασεις αυτό με το να σκληραίνει σαν καρούμπαλο δεξια κ αριστερά του αφαλου κ το σφίξιμο στο λαιμό το νιώθω κ γω από τον 6ο μήνα . Κ γι αυτό στις 25 κ κάτι βδομαδες είχα ξεκινήσει ουτροτζεσταν . Βέβαια σε 1 βδομάδα κ κάτι που θα μπω στην 32η θα τα κόψω. Να ρωτήσω κ κάτι καρδιοτοκογραφημα σε ποια βδομάδα ξεκινάμε κ κάνουμε ; Εγώ 27/9 έχω ντοπλερ θα είμαι 32+1κ μετά 13/10 έχω γιατρό που θα είμαι 34+3 . 

Καρδιοτοκογραφο μου είπε θα ξεκινήσω μόλις κλείσω τις 37 εβδομάδες δηλαδή την άλλη Παρασκευή λέει δεν έχει νόημα (για εμένα τουλάχιστον) νωρίτερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Brigitt είπε:

Εμένα κανονικά από κάτω θα με έβλεπε την άλλη Παρασκευή που θε έκλεινα 37 εβδομάδες με ρώτησε σήμερα που λες αν είναι όλα καλά αν έχω τίποτα πόνους και του λέω πως συσπάσεις έχω γενικά και του ανέφερα πριν λίγες μέρες που ένα μεσημέρι πηγα για ύπνο και όλο γινόταν η κοιλιά μου πέτρα , πέτρα όμως έπαιρνε ένα ομοιόμορφο σχήμα και ήταν πολύ σκληρή αν γυρνούσα δεξιά και αριστερά στο κρεβάτι αυτή έμενε τούρλα και ακίνητη με ελαφρύ πόνο περιόδου και το πάθαινα απανωτά μέχρι να με πάρει ο ύπνος ΕΕ μου έβαλε κολποδιαστολεα για να μου πάρει και δείγμα για καλλιέργεια κολπικού υγρού και μου λέει φαίνεται να έχεις 2 με 3 εκ. διαστολή μετά με είδε και με το χέρι για σιγουριά και μου είπε πως έχω 2εκ. και αν ξανά πάθω και κάνω συσπάσεις και κρατήσουν πάνω από μία ώρα ακόμα και αν δεν υπάρχει πόνος να πάω στο νοσοκομείο να μην περιμένω γιατί όπως λες στη δεύτερη γέννα όλα γίνονται πολύ γρήγορα έτσι είπε....

*Σαν να πνίγομαι δεν αισθάνομαι όχι καθόλου μόνο αυτό στη κοιλιά και νιώθω μια μικρή δυσφορία

Καρδιοτοκογραφο μου είπε θα ξεκινήσω μόλις κλείσω τις 37 εβδομάδες δηλαδή την άλλη Παρασκευή λέει δεν έχει νόημα (για εμένα τουλάχιστον) νωρίτερα...

Έτσι γίνεται κ εμένα η κοιλιά αλλά νιώθω κ αυτήν την δυσφορία που σου είπα ,το παθαίνω αρκετές φορές μεσα στην μέρα,βέβαια δεν έδωσα κ σημασία γιατί λέω αφού δεν πονάω το μωρό θα είναι.Πηρα τηλ αλλά είναι σε τοκετό θα ξαναπάρω αργότερα γιατί φοβάμαι γιατί είμαι μόλις 33 βδομ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , βιολετα3 είπε:

Έτσι γίνεται κ εμένα η κοιλιά αλλά νιώθω κ αυτήν την δυσφορία που σου είπα ,το παθαίνω αρκετές φορές μεσα στην μέρα,βέβαια δεν έδωσα κ σημασία γιατί λέω αφού δεν πονάω το μωρό θα είναι.Πηρα τηλ αλλά είναι σε τοκετό θα ξαναπάρω αργότερα γιατί φοβάμαι γιατί είμαι μόλις 33 βδομ.

Μην φοβάσαι εντάξει κι εγώ το ένιωθα από την αρχή του 8ου και δεν το είχα αναφέρει καν απλά όσο περνάει ο καιρός νιώθω ειλικρινά μεγάλη πίεση στη λεκάνη σα να σπρώχνει προς τα κάτω έντονα εκεί που περπατάω λες και θα μου φύγει το μωρό ένα πράγμα ε και σκέφτηκα καιρός να του το πω αλλά είναι όντως το κεφάλι πολύ χαμηλά μέση στη λεκάνη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια νοιωθω κι εγω νομιζω περισσοτερες συσπασεις. Ειμαι 35+4. Η αληθεια ειναι οτι τις μπερδευω με τις κινησεις της μικρης, αλλα εχω κι εγω αυτο το πνιξιμο που αναφερατε καποιες κοπελες. Και μια δυσφορια αοριστη, ειδικα αν ειμαι στο αριστερο πλαι που ταυτοχρονα νοιωθω και τους παλμους μου πολυ εντονα και μου προκαλουν ακομα μεγαλυτερη δυσφορια! 

Καρδιοτοκογραφημα εκανα πρωτη φορα τη προηγουμενη εβδομαδα στις 34 βδομαδες. Και απο Δευτερα που θα μπω στην 36η θα πηγαινω καθε βδομαδα πλεον. 

Απο χτες παντως η μικρη με εχει ξεπατωσει! Περπαταω εδω και 2 βδομαδες καθε μερα καμια ωρα και, μηπως και την καταφερω να γυρισει με το κεφαλι κατω. Πριν 2-3 μερες λοιπον, οπως και προχτες, ενοιωσα να εχει λοξυγγα και το ενοιωσα χαμηλα, αριστερα ελαχιστα πιο κατω απο τον αφαλο και χαρηκα γιατι υπεθεσα οτι μαλλον καταφερε και γυρισε!! Αλλα απο χτες το μεσημερι ηταν τοοοοσο δραστηρια, που εβλεπα τη κοιλια μου να κανει κυμματα σαν να ηταν απο ταινια θριλερ και θα βγαινε το αλιεν!!! Χωρια τους συνεχεις πονους που ενοιωθα παντου με τις εντονες κινησεις σε εντερα, κυστες, στομαχια κτλ Οποτε συμπερανα οτι ετσι οπως δεν την χωραγε ο τοπος, μαλλον θα ξαναγυρισε με το κεφαλι πανω! Χαχαχχα! 

26 minutes ago, βιολετα3 said:

Έτσι γίνεται κ εμένα η κοιλιά αλλά νιώθω κ αυτήν την δυσφορία που σου είπα ,το παθαίνω αρκετές φορές μεσα στην μέρα,βέβαια δεν έδωσα κ σημασία γιατί λέω αφού δεν πονάω το μωρό θα είναι.Πηρα τηλ αλλά είναι σε τοκετό θα ξαναπάρω αργότερα γιατί φοβάμαι γιατί είμαι μόλις 33 βδομ.

Κι εγω θα σου λεγα να μην αγχωνεσαι, αυτη τη δυσφορια με το πνιξιμο το παθαινα μερες, αλλα δεν ηξερα οτι ηταν συσπασεις, δεν μπορουσα να τις καταλαβω ευκολα. Οταν το αναφερατε καταλαβα οτι ηταν αυτο! Αλλα νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο γιατι ξεκινα σιγα σιγα η προετοιμασια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Τωρα τελευταια νοιωθω κι εγω νομιζω περισσοτερες συσπασεις. Ειμαι 35+4. Η αληθεια ειναι οτι τις μπερδευω με τις κινησεις της μικρης, αλλα εχω κι εγω αυτο το πνιξιμο που αναφερατε καποιες κοπελες. Και μια δυσφορια αοριστη, ειδικα αν ειμαι στο αριστερο πλαι που ταυτοχρονα νοιωθω και τους παλμους μου πολυ εντονα και μου προκαλουν ακομα μεγαλυτερη δυσφορια! 

Καρδιοτοκογραφημα εκανα πρωτη φορα τη προηγουμενη εβδομαδα στις 34 βδομαδες. Και απο Δευτερα που θα μπω στην 36η θα πηγαινω καθε βδομαδα πλεον. 

Απο χτες παντως η μικρη με εχει ξεπατωσει! Περπαταω εδω και 2 βδομαδες καθε μερα καμια ωρα και, μηπως και την καταφερω να γυρισει με το κεφαλι κατω. Πριν 2-3 μερες λοιπον, οπως και προχτες, ενοιωσα να εχει λοξυγγα και το ενοιωσα χαμηλα, αριστερα ελαχιστα πιο κατω απο τον αφαλο και χαρηκα γιατι υπεθεσα οτι μαλλον καταφερε και γυρισε!! Αλλα απο χτες το μεσημερι ηταν τοοοοσο δραστηρια, που εβλεπα τη κοιλια μου να κανει κυμματα σαν να ηταν απο ταινια θριλερ και θα βγαινε το αλιεν!!! Χωρια τους συνεχεις πονους που ενοιωθα παντου με τις εντονες κινησεις σε εντερα, κυστες, στομαχια κτλ Οποτε συμπερανα οτι ετσι οπως δεν την χωραγε ο τοπος, μαλλον θα ξαναγυρισε με το κεφαλι πανω! Χαχαχχα! 

Κι εγω θα σου λεγα να μην αγχωνεσαι, αυτη τη δυσφορια με το πνιξιμο το παθαινα μερες, αλλα δεν ηξερα οτι ηταν συσπασεις, δεν μπορουσα να τις καταλαβω ευκολα. Οταν το αναφερατε καταλαβα οτι ηταν αυτο! Αλλα νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο γιατι ξεκινα σιγα σιγα η προετοιμασια. 

Άντε κοντεύεις @depifish μου!!! Μην το λες αυτό για τις κινήσεις του μωρού που νιωθεις, μπορεί και να έχει γυρίσει! Εμένα έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω ήδη από τις 31 εβδομάδες και τώρα που είμαι 32+3 πέφτει μεγάλο κλωτσιδι προς τα πάνω και μετακινείται η κοιλιά ολόκληρη δεξιά κι αριστερά φουλ. Ο χαμος γίνεται εκεί μέσα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Μην φοβάσαι εντάξει κι εγώ το ένιωθα από την αρχή του 8ου και δεν το είχα αναφέρει καν απλά όσο περνάει ο καιρός νιώθω ειλικρινά μεγάλη πίεση στη λεκάνη σα να σπρώχνει προς τα κάτω έντονα εκεί που περπατάω λες και θα μου φύγει το μωρό ένα πράγμα ε και σκέφτηκα καιρός να του το πω αλλά είναι όντως το κεφάλι πολύ χαμηλά μέση στη λεκάνη 

Μίλησα με την μαία μου είπε να μην ανησυχώ κ ότι είναι φυσιολογικό και ότι της θέλουμε αυτές τ συσπάσεις ,επίσης επειδή είναι το 4ο εγώ τα νιώθω πιο έντονα .Μου είπε θα δούμε κ στον υπέρηχο που βρίσκεται το μωρό αν δηλαδή έχει μπει το κεφάλι μες στην λεκανη ίσως πρεπει να προσέχω περισσότερο μέχρι της 37.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??

Εχθές 10:30 ήρθε στον κόσμο η μπεμπούλα μας πήγαν όλα καλά με την καισαρική τσάμπα το άγχος που είχα επανήλθαν όλα γρήγορα και το σημαντικότερο το μωράκι μας είναι υγιέστατο η χαρά μας δεν περιγράφεται είμαστε πανευτυχής!!!Με τον θηλασμό έχουμε ένα μικρό θέμα έχω γάλα αλλά η θηλή μου την δυσκολεύει έχει πείσμα όμως όπως και εγώ και πιστεύω θα τα καταφέρουμε στο τέλος!!! Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας και να πάνε όλα καλά!!!Θα σας γράφω νέα μας! 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??

Εχθές 10:30 ήρθε στον κόσμο η μπεμπούλα μας πήγαν όλα καλά με την καισαρική τσάμπα το άγχος που είχα επανήλθαν όλα γρήγορα και το σημαντικότερο το μωράκι μας είναι υγιέστατο η χαρά μας δεν περιγράφεται είμαστε πανευτυχής!!!Με τον θηλασμό έχουμε ένα μικρό θέμα έχω γάλα αλλά η θηλή μου την δυσκολεύει έχει πείσμα όμως όπως και εγώ και πιστεύω θα τα καταφέρουμε στο τέλος!!! Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας και να πάνε όλα καλά!!!Θα σας γράφω νέα μας! 

Καλημέρα να σας ζήσει το μωράκι σας να το χαίρεστε!!!! 

Να της βάζεις καλά τη θηλαία άλω να πιάνει για να μην σου πληγώσει τη θηλή και θα τα καταφέρετε τέλεια !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??

Εχθές 10:30 ήρθε στον κόσμο η μπεμπούλα μας πήγαν όλα καλά με την καισαρική τσάμπα το άγχος που είχα επανήλθαν όλα γρήγορα και το σημαντικότερο το μωράκι μας είναι υγιέστατο η χαρά μας δεν περιγράφεται είμαστε πανευτυχής!!!Με τον θηλασμό έχουμε ένα μικρό θέμα έχω γάλα αλλά η θηλή μου την δυσκολεύει έχει πείσμα όμως όπως και εγώ και πιστεύω θα τα καταφέρουμε στο τέλος!!! Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας και να πάνε όλα καλά!!!Θα σας γράφω νέα μας! 

Καλημέρα κορίτσι μου ! Να σας ζήσει η μικρούλα σας! Πάντα γερή κ τυχερή να είναι! Με το θηλασμό πιστεύω θα το βρείτε, άμα υπάρχει θέληση όλα γίνονται! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε πως είστε??

Εχθές 10:30 ήρθε στον κόσμο η μπεμπούλα μας πήγαν όλα καλά με την καισαρική τσάμπα το άγχος που είχα επανήλθαν όλα γρήγορα και το σημαντικότερο το μωράκι μας είναι υγιέστατο η χαρά μας δεν περιγράφεται είμαστε πανευτυχής!!!Με τον θηλασμό έχουμε ένα μικρό θέμα έχω γάλα αλλά η θηλή μου την δυσκολεύει έχει πείσμα όμως όπως και εγώ και πιστεύω θα τα καταφέρουμε στο τέλος!!! Εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλίτσα σας και να πάνε όλα καλά!!!Θα σας γράφω νέα μας! 

Να σας ζησει κορίτσι μου και όπως επιθυμείς να την δεις ...γερή και δυνατή να είναι....:D

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...