Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Κορίτσια πως καταλαβαίνετε τον λόξυγκα; Ή δεν έχει εμένα ή εγώ δεν την έχω καταλάβει να έχει!....

Κάτι άλλο!!! Σχετικά με την είσοδο στο ιδιωτικό μαιευτήριο! Εμένα μου είπαν πως πρέπει να κάνουμε μοριακό τέστ είτε κάπου αλλού είτε εκεί (αν πάμε με σπασμένα τα νερά εκτός ΠΗΤ). Κ επίσης μου είπαν πως το pcr που θα κάνουμε δεν έχει ισχύ 2 εικοσιτετράωρα κ πως την επόμενη κ την μεθεπόμενη μέρα ο άντρας μου(κ όποιος άλλος έρθει στο επισκεπτήριο) θα κάνει rapid test ! Εσάς τι σας έχουν πει; 

Κ οι τιμές που ανέφεραν ήταν τραγικές! Βγήκε όμως ΚΥΑ που βάζει όριο σε αυτήν την αισχροκέρδεια κ αύριο θα πάρω τηλέφωνο ξανά στο μαιευτήριο για να ρωτήσω πάλι τις τιμές τους σχετικά με τα τεστ! Αν μου πουν πάλι τις ίδιες παράλογες τιμές θα απευθυνθώ παντού για να βρω το δίκιο μου! Θα γίνει απλά χαμός!!

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα στην κλινική που θα γεννήσω μου είπαν ότι το δικό μου τεστ είναι δωρεάν κ του άντρα μου θα πληρώσω 60€ . Αυτό που λες ότι δν ισχύει το μοριακό για 48 ωρες κ ισχύει το ραπιντ μου φαίνεται πολύ χαζό Γτ το μοριακό είναι κ 100% αξιόπιστο ενώ το ραπιντ όχι κ τόσο. Απλά θέλουν να σας πάρουν κ αλλά χρήματα με τα τεστ. Εγώ πάντως θα πάω προγραμματισμένα να γεννήσω κ η τράπεζα που θα φυλάξω τα βλαστοκύτταρα μας κάνει δώρο τα τεστ για μένα κ τον άντρα μου . Όποτε μια μέρα πριν πάω στη κλινική θα έρθουν στο σπιτι να μας πάρουν το δείγμα κ έτσι δν θα χρειαστεί να περιμένουμε στην κλινική μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα του τεστ. Απλά ψάξε το λίγο με την κλινική Γτ είναι πολλή χαζή η τακτική τους με τα τεστ.

9 ώρες πρίν, depifish είπε:

Το λοξυγγα εγω τον καταλαβαινω οταν νοιωθω ρυθμικα χτυπηματακια ελαφρα. Σαν μικρες κλωτσιτσες αλλα εχουν ρυθμο. Υποθετω δηλαδη οτι αυτο ειναι, γιατι χλωμο το κοβω ενα μωρακι να χτυπαει ρυθμικα π.χ. το ποδαρακι του. Εχω παρατηρησει οτι δεν κραταει πολυ, μερικα δευτερολεπτα ή ελαχιστα λεπτα. Αλλα εχω ακουσει σε αλλες κοπελες οτι κραταει και περισσοτερο. 

Για τα τεστ δεν εχω ιδεα τι παιζει στο μαιευτηριο που θα παω και τωρα που το λες ισως πρεπει να ρωτησω! Δηλαδη θα παω εγω π.χ. μεσα στο πανικο με σπασμενα νερα και συσπασεις και θα πρεπει να περιμενω να κανω τεστ; Και ο αντρας μου που ειναι εμβολιασμενος θα πρεπει να κανει κι αυτος; 

Καλημέρα ! Κάλε μόνο μερικά δευτερόλεπτα έχει λοξυγγα  εσένα; Εμένα του κρατάει κάποια λεπτά. Λοιπόν όσον αφορά το τεστ ναι θα πρέπει να περιμένεις δυστυχως να βγουν τα αποτελέσματα. Ο άντρας σου που είναι εμβολιασμένος θα κάνει ραπιντ κ όχι μοριακό. Όποτε τα δικά του αποτελέσματα βγαίνουν πιο γρήγορα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια εγώ εχθές καταλαβα για πρώτη φορά τον λόξυγκα αριστερά περίπου κάτω από τον αφαλό ,ρυθμικό ελαφρυ χτυπηματακι ,δεν το είχα ξανανιώσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως κοιμαστε?? Εγω αποτην προηγουμενη εβδομαδα αρχισε η ταλαιπωρια μου! Με το που βραδιαζει μπουκωνω σα να εχω κρυωμα, ξεκινανε οι καουρες κ η δυσφορια, βαραινει η κοιλια κ δεν κοιμαμαι με τιποτα. Γενικα πλησιαζει το βραδυ κ αγχωνομαι για το τι με περιμενει! Υπομονη αλλα εσεις τι κανετε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σκατουλες λοξυγγα ειχα καταλαβει τελικα εχω να σας πω! Η μικρη ειναι ακομα με το κεφαλι πανω! Δεν εχω ιδεα τι ηταν αυτο που αισθανομουν εγω σαν λοξυγγα, γιατι τον εχω νοιωσει αρκετες φορες. Ο γιατρος μου λεει οτι ηταν μαλλον κλωτσιες, αλλα τοσο ρυθμικες πια;; Τι να πω... Αρα με βλεπω για καισαρικη, δεν τη γλιτωνω...! 

47 minutes ago, Blondie 2020 said:

Καλημερα κοριτσια! Πως κοιμαστε?? Εγω αποτην προηγουμενη εβδομαδα αρχισε η ταλαιπωρια μου! Με το που βραδιαζει μπουκωνω σα να εχω κρυωμα, ξεκινανε οι καουρες κ η δυσφορια, βαραινει η κοιλια κ δεν κοιμαμαι με τιποτα. Γενικα πλησιαζει το βραδυ κ αγχωνομαι για το τι με περιμενει! Υπομονη αλλα εσεις τι κανετε; 

Εμενα τα βραδια με πιανει μια νευρικοτητα. Δεν με χωραει ο τοπος και με πιανει ενας εκνευρισμος με αποτελεσμα να μην μπορω να κοιμηθω ευκολα. Και καποιες φορες με πιανει και δυσφορια απο το πλακωμα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε?? Θα ήθελα την βοήθεια σας....

Όσες έχετε αποφασίσει να κάνετε φύλαξη βλαστοκυττάρων, σε ποια εταιρεία έχετε καταλήξει? Σκέφτηκα, έστω κ τελευταία στιγμή, να το ψάξω τελικά το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, xrys1988 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε?? Θα ήθελα την βοήθεια σας....

Όσες έχετε αποφασίσει να κάνετε φύλαξη βλαστοκυττάρων, σε ποια εταιρεία έχετε καταλήξει? Σκέφτηκα, έστω κ τελευταία στιγμή, να το ψάξω τελικά το θέμα. 

Εμεις ειχαμε παρει προσφορα απο τη Future Health αλλα τελικα δε θα κανουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Εμεις ειχαμε παρει προσφορα απο τη Future Health αλλα τελικα δε θα κανουμε. 

Αν θέλεις, πες μου το κόστος σε παρακαλώ. Γιατί αλλάξατε γνώμη? 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, xrys1988 said:

Αν θέλεις, πες μου το κόστος σε παρακαλώ. Γιατί αλλάξατε γνώμη? 

Μας ειχαν πει 2500 αλλα για διδυμα! Αλλαξαμε γνωμη γιατι απο αυτα που διαβασα κ μιλησα κ με γιατρο η επιστημη εχει προχωρησει πολυ κ πλεον υπαρχουν χιλιοι δυο αλλοι τροποι σε περιπτωση αναγκης. Αλλα αν σου εχει πει ο γιατρος σου να το κανεις τοτε να το κανεις. Εγω ακουσα τον δικο μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Μας ειχαν πει 2500 αλλα για διδυμα! Αλλαξαμε γνωμη γιατι απο αυτα που διαβασα κ μιλησα κ με γιατρο η επιστημη εχει προχωρησει πολυ κ πλεον υπαρχουν χιλιοι δυο αλλοι τροποι σε περιπτωση αναγκης. Αλλα αν σου εχει πει ο γιατρος σου να το κανεις τοτε να το κανεις. Εγω ακουσα τον δικο μου!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/9/2021 at 1:47 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Μετα απο 3 καισαρικές ας σου απαντήσω κι εγω.. Αν και δεν θέλω να τα σκέφτομαι. Το κραταω για την μερα που γεννήσω. Οσο να'ναι 4η κ.τ και γνωρίζοντας ακριβως το τι με περιμένει, με πιάνει άγχος.

Ξεκινάω...

Εγω γενναω Ρεα. Λοιπον πας με τη βαλιτσουλα σου και λες έχω καισαρική. Ο συνοδός σε αφήνει και παει για τα διαδικαστικά. Ερχεται τραυματιοφορεας. Πας παραλαβη.

Σου κανουν προετοιμασία στην παραλαβη, στις 2 πρωτες δεν μου εκαναν κλυσμα στην 3η μου εκαναν(και δεν θελω να μου κανουν τωρα στην 4η)

Υστερα παίρνουν οι νοσηλευτριες ιστορικό, σου παίρνουν πίεση κτλ

 Σε ντυνουν με τα ρουχα του χειρουργείου. Με πανε στην αίθουσα αναμονης. Εκεί ξαπλώνεις παλι, σου βαζουν φλεβα, ορο και σε βαζουν στο nst εως οτου έρθει η ωρα σου. Χαζευει για αρκετή ωρα τους γυρω σου και μιλας με αλλες κοπελες αν υπάρχουν.

Οταν έρθει η ωρα, σου αποσυνδεουν το nst και σε πάνε στο χειρουργείο. Οι τραυματιοφορεις του Ρεα ειναι ολοι αψογα παιδια και την περισσότεροι υποστήριξη απ αυτα τα παιδια την βρηκα. Στις 2 πρωτες κιολας φωναξαν τον αντρα μου για να μου δωσει ενα φιλι. (Πάνε το φορείο εξω σε ειδικό θαλαμο)

Πας χειρουργείο... Κανει λιγο κρυο εκεί μεσα. Ερχεται ο αναισθησιολογος και σου κανει την επισκληριδιο. Είτε καθιστή σκυφτή, είτε ξαπλωμένη στα πλάγια. Η ενεση δεν πονάει. Γιατι σου κανει πρωτα μια τοπικη. Οταν μπει το φάρμακο νιωθεις σαν κατι παγωμένο να ρεει στην σπονδυλική σου στήλη. Μετα νιώθεις το μουδιασμα στα ποδια. Τα νιωθεις λες και είναι 300 κιλα το καθένα.

Τα ποδια τα κουνάς να ξερεις απλα δε νιωθεις τπτ. Υστερα σε βάζουν στο χειρουργικό τραπέζι και βαζουν πανι μπροστα σου για να μη βλεπεις τπτ.

Γενικα στο χειρουργείο εχει τοσα πολλα ατομα που ξεκινα να τους ακους και να τους παρατηρεις για να περασει η ωρα χωρις τέρμα άγχος. Αν σου πεσουν καλοι νοσηλευτές θα σου μιλανε και θα σου κάνουν πλακα. Εμενα στις 2 μου μιλούσαν και στη μια δεν μου εδιναν σημασία (μου εκανε χαβαλε ομως ο γιατρος μου).

Επισης στην 1η μου εδεσαν τα χερια στις αλλες δυο δεν θυμαμαι αν το εκαναν. Φαντάσου ποσο αγχωμενη ήμουν. Στη 2η ειχα τοσο αγχος μου καποια στιγμή δεν αντεξα να το πνιγω το συναισθημα και αρχισαν να τρεχουν δακρυα. Εκει αρχισε τις πλακες και τις ερωτήσεις ο παιδιατρος για να ξεχαστω και ηρεμησα.

Δυστυχως το μωρο στο δίνουν για δευτερόλεπτα και μετα στο παίρνουν. Τουλάχιστον στο Ρέα.. ίσως είναι και θεμα γιατρού. Γιατι μετα το τελος του χειρουργείου, σε πάνε ανάνηψη για καμια ωρα και μονο σε μια μαμα πέτυχα να της φέρνουν το μωρο να το θηλασει κι αυτο κατοπιν εντολη του γιατρού της.

Οταν περάσει η ωρα της ανανηψης, σε πανε στο δωμάτιο.

Αυταααα 

@βιολετα3 ναι ναι αυτο το σφίξιμο ειναι 100% συσπασεις..

 

 

Αχαχαα εγραφα εγραφα και μετά ειδα οτι γεννησες!! 

Να σας ζήσει κοριτσάρα ❤️❤️❤️ 

Γεια σου!!! Τι κάνεις??? Δεν ξέρω αν με θυμάσαι, αλλά μιλάγαμε το μακρινό 2018 που ήμουν κι εγώ έγκυος στο 1ο μου!!! Εσύ ήσουν έγκυος στο 3ο!!! Και τώρα βλέπω πως είσαι έτοιμη να γεννήσεις το 4ο μωράκι σου!!! Πόσο χάρηκα!!!! Εύχομαι μια εύκολη γεννά και ταχεία ανάρρωση!!!! :)

Κορίτσια συγγνώμη για την παρεμβολή στο γκρουπακι σας, αλλά χάρηκα που είδα μια παλιά γνώριμη!!!! Εύχομαι με το καλό τα μωράκια σας!!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε?? Θα ήθελα την βοήθεια σας....

Όσες έχετε αποφασίσει να κάνετε φύλαξη βλαστοκυττάρων, σε ποια εταιρεία έχετε καταλήξει? Σκέφτηκα, έστω κ τελευταία στιγμή, να το ψάξω τελικά το θέμα. 

Εγώ θα τα φυλάξω στην biohellenika είναι θεσσαλονικη κ νομίζω έχει κ Αθήνα. Ρώτησα τον γιατρό για την εταιρεία κ μου είπε είναι από τις πιο παλιές κ είναι αξιόπιστες. Το κόστος στο πλήρες πακετο που θα κάνω είναι 1800 . Εγώ προτίμησα την ιδιωτική φύλαξη Γτ έχω κ γω κ άλλοι στην οικογένεια μου αιματολογικά νοσήματα . Όποτε αυτός κ μόνο ήταν ο λόγος της ιδιωτικής φύλαξης .Αλλιώς θα τα δώριζα στη δημόσια τράπεζα του Παπανικολάου . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Sweetheart12 είπε:

Εγώ θα τα φυλάξω στην biohellenika είναι θεσσαλονικη κ νομίζω έχει κ Αθήνα. Ρώτησα τον γιατρό για την εταιρεία κ μου είπε είναι από τις πιο παλιές κ είναι αξιόπιστες. Το κόστος στο πλήρες πακετο που θα κάνω είναι 1800 . Εγώ προτίμησα την ιδιωτική φύλαξη Γτ έχω κ γω κ άλλοι στην οικογένεια μου αιματολογικά νοσήματα . Όποτε αυτός κ μόνο ήταν ο λόγος της ιδιωτικής φύλαξης .Αλλιώς θα τα δώριζα στη δημόσια τράπεζα του Παπανικολάου . 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως κοιμαστε?? Εγω αποτην προηγουμενη εβδομαδα αρχισε η ταλαιπωρια μου! Με το που βραδιαζει μπουκωνω σα να εχω κρυωμα, ξεκινανε οι καουρες κ η δυσφορια, βαραινει η κοιλια κ δεν κοιμαμαι με τιποτα. Γενικα πλησιαζει το βραδυ κ αγχωνομαι για το τι με περιμενει! Υπομονη αλλα εσεις τι κανετε; 

Μια από τα ίδια ,το μπούκωμα το έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης, πρωί, βράδυ είναι από την αύξηση του όγκου του αίματος.κακουρες δεν έχω συχνά γιατί αποφεύγω να τρώω πράγματα που ξέρω ότι θα με πειράξουν ,προχθές είπα να ρισκάρω και να φάω ελάχιστα πατατακια και κόντεψαν να πεθάνω από την καούρα .Εμένα με δυσκολεύει η κοιλιά δεν ξέρω πως να την βολεψω παρόλο που δεν είναι και πολύ μεγάλη σε σχέση με τ άλλες εγκυμοσύνες μου ,ευτυχώς με βολεύει το ανάσκελα και αριστερά λίγο.

2 ώρες πρίν, depifish είπε:

Σκατουλες λοξυγγα ειχα καταλαβει τελικα εχω να σας πω! Η μικρη ειναι ακομα με το κεφαλι πανω! Δεν εχω ιδεα τι ηταν αυτο που αισθανομουν εγω σαν λοξυγγα, γιατι τον εχω νοιωσει αρκετες φορες. Ο γιατρος μου λεει οτι ηταν μαλλον κλωτσιες, αλλα τοσο ρυθμικες πια;; Τι να πω... Αρα με βλεπω για καισαρικη, δεν τη γλιτωνω...! 

Εμενα τα βραδια με πιανει μια νευρικοτητα. Δεν με χωραει ο τοπος και με πιανει ενας εκνευρισμος με αποτελεσμα να μην μπορω να κοιμηθω ευκολα. Και καποιες φορες με πιανει και δυσφορια απο το πλακωμα.

Ποσο είσαι?Εμένα η τρίτη μου κόρη γύρισε τελευταία στιγμή ενώ είχε αλλάξει 3,4 φορές θέση .Δεν σου κρύβω πως κ εμένα με ανχωνει αυτό να παραμείνει με το κεφάλι κάτω γιατί εμένα επειδή είναι το 4ο έχει αρκετό χώρο να κάνει τούμπες.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, βιολετα3 said:

Μια από τα ίδια ,το μπούκωμα το έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης, πρωί, βράδυ είναι από την αύξηση του όγκου του αίματος.κακουρες δεν έχω συχνά γιατί αποφεύγω να τρώω πράγματα που ξέρω ότι θα με πειράξουν ,προχθές είπα να ρισκάρω και να φάω ελάχιστα πατατακια και κόντεψαν να πεθάνω από την καούρα .Εμένα με δυσκολεύει η κοιλιά δεν ξέρω πως να την βολεψω παρόλο που δεν είναι και πολύ μεγάλη σε σχέση με τ άλλες εγκυμοσύνες μου ,ευτυχώς με βολεύει το ανάσκελα και αριστερά λίγο.

Ποσο είσαι?Εμένα η τρίτη μου κόρη γύρισε τελευταία στιγμή ενώ είχε αλλάξει 3,4 φορές θέση .Δεν σου κρύβω πως κ εμένα με ανχωνει αυτό να παραμείνει με το κεφάλι κάτω γιατί εμένα επειδή είναι το 4ο έχει αρκετό χώρο να κάνει τούμπες.

 

Αστα! Εχω κοψει τα παντα απο βραδινο, ενα τοστ ολικης τρωω με γκουντα κ αυτο στις 730. Αν λενε οτο σημαινει μωρα με μαλλια τα δικα μου θα βγουνε αφρο!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Blondie 2020 είπε:

Αστα! Εχω κοψει τα παντα απο βραδινο, ενα τοστ ολικης τρωω με γκουντα κ αυτο στις 730. Αν λενε οτο σημαινει μωρα με μαλλια τα δικα μου θα βγουνε αφρο!

Έχω πάψει πλέον να τρώω τοστ με πειράζει παααρα πολύ το τυρί ,σήμερα είχα γεμιστά είδη νιώθω πως δεν θα περάσουμε καλά το βράδυ.Εχθες νομίζω ήταν το μοναδικό βράδυ που κοιμήθηκα 10+μισή κ δεν ξύπνησα καθόλου παρά μόνο 5 το πρωί να πάω τουαλέτα ,έφαγα για βράδυ χιλοπιτες νεροβραστες σκέτες χωρίς τυρί.Συνηθως τα βράδια δεν κοιμάμαι γιατί δεν μπορώ να βολεψω την κοιλιά μου γιατί έχω καούρα ή πιναω γιατί δεν ξέρω τι να φάω κ να μην με πειράξει .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...