Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 hour ago, Deppybach είπε:

Τελικά όλα καλά! Έπεσε αρκετά ο ίκτερος κ πήγαμε σπίτι μας την Παρασκευή!!! Με τον θηλασμό όλα τέλεια!!! Κοιμάται αρκετά η μπουμπούκα!! Είναι πολύ καλή!!! Βέβαια συνειδητοποίησα πως έχει ερεθιστεί το ποπουδακι της απο το μαιευτήριο κ συγχιστηκα... Της βάζω εν άλλαξε σουντοκριμ κ φρεζιντερμ.... 

Τέλεια μπράβο !!! Αν έχεις κεραλοιφη δοκίμασε την είναι φυτικη και κάνει θαύματα στο συγκαμα έγω ποτέ δεν χρησιμοποίησα χημικές κρέμες η σουντοκριμ είναι πολύ βαριά δυστυχώς (μπορεί να προκαλέσει και συγκαμα από μόνη της όταν δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και χρησιμοποιείται συχνά) 

Εγώ ακόμα στην αναμονή από χθες δεν μπορώ πια να περπατήσω πονάνε φρικτά οι προσαγωγή μου και όλο το από κάτω κόκαλο δεν μπορώ να σηκώσω ούτε το πόδι να βάλω παντελόνι δεν μπορώ να το εξηγήσω υποφέρω η μαία μου είπε είναι επειδή έχει κατέβει πολυ χαμηλά το κεφάλι αλλά εγώ κοντεύω να πέσω σε κατάθλιψη που δεν λέει να βγει να ησυχάσω !!! Είμαι χάλια όλη μέρα πφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 hours ago, Brigitt said:

Τέλεια μπράβο !!! Αν έχεις κεραλοιφη δοκίμασε την είναι φυτικη και κάνει θαύματα στο συγκαμα έγω ποτέ δεν χρησιμοποίησα χημικές κρέμες η σουντοκριμ είναι πολύ βαριά δυστυχώς (μπορεί να προκαλέσει και συγκαμα από μόνη της όταν δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και χρησιμοποιείται συχνά) 

Εγώ ακόμα στην αναμονή από χθες δεν μπορώ πια να περπατήσω πονάνε φρικτά οι προσαγωγή μου και όλο το από κάτω κόκαλο δεν μπορώ να σηκώσω ούτε το πόδι να βάλω παντελόνι δεν μπορώ να το εξηγήσω υποφέρω η μαία μου είπε είναι επειδή έχει κατέβει πολυ χαμηλά το κεφάλι αλλά εγώ κοντεύω να πέσω σε κατάθλιψη που δεν λέει να βγει να ησυχάσω !!! Είμαι χάλια όλη μέρα πφφ

Λιγο υπομονη κοριτσι! Ξερω οτι δεν εχεις αλλη και εχεις κουραστει αλλα που θα παει, θα τη πειστει να βγει! Θα βαρεθει καποια στιγμη να κολυμπαει! Χαχαχα! 

Εκτος απο σενα και το παπακι ποιες αλλες εχουν μεινει κοριτσια; Ειναι καποια αλλη εδω στα κοντα; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , depifish είπε:

Λιγο υπομονη κοριτσι! Ξερω οτι δεν εχεις αλλη και εχεις κουραστει αλλα που θα παει, θα τη πειστει να βγει! Θα βαρεθει καποια στιγμη να κολυμπαει! Χαχαχα! 

Εκτος απο σενα και το παπακι ποιες αλλες εχουν μεινει κοριτσια; Ειναι καποια αλλη εδω στα κοντα; 

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν...ποιες έχουν μείνει ακόμα???άντε κορίτσια λίγο εμεινε.....με το καλό σας εύχομαι ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κι εγώ είμαι σε αναμονή κορίτσια!! 38+1 σήμερα!! Ο τράχηλος μακρύς κ κλειστός ακόμη... Αν δεν έρθει φυσιολογικά ως την επόμενη Δευτέρα 25/10, θα πάμε προγραμματισμενα... Σε αναμονή λοιπόν!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες! Εγω σημερα το πρωι κατα τις 5.30 εφυγα για το μαιευτηριο γιατι μου εσπασαν τα νερα( 38 +5).Εγινε καισαρικη λογω μυωπιας και γεννησα στις 1.45.Ειδα το μωρακι μου ..3650 παρακαλω!Εκλαψε αμεσως ..Κατουρησε και τις μαιες..κ κει που πηρα βαθεια ανασα οτι ολα ειναι καλα .. Με ενημερωσε ο γιατρος μου οτι θα μπει σε θερμοκοιτιδα γιατι υπηρχε αρκετο υγρο στα πνευμονακια της..Κ οπως καταλαβαινετε ειμαι να πεσω στα πατωματα..αγχος για το πως ειναι..ποτε θα τη δω..αν ολα θα πανε καλα..Δε μπορεσα να χαρω...δε ξερω αν καποια κοπελα ειχε παρομοια  εμπειρια..Δε το  περιμενα καθολου οτι θα χρειαζοταν υποστηριξη τελειομηνο μωρακι..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γέννησα κι εγώ στις 1 τα ξημερώματα στο σπίτι μέσα σε δύο ώρες χωρίς καμία παρέμβαση όπως ακριβώς ήθελα χωρίς κόψιμο ούτε ράμματα δεν χρειάστηκαν μετά και μπόρεσα αμέσως να σηκωθώ να περπατήσω χωρίς πόνο τώρα υστεροπονους έχω στη μήτρα με τραβάει αλλά κάνω υπομονή είχα φοβερά γρήγορο τοκετό ευτυχώς ... Τώρα έχω μια μπέμπα 53 εκατοστά 3700κ. την θήλασα αμέσως ήταν μαζί μου ο άντρας μου ο οποίος έβαλε τα κλάματα μόλις την είδε να γεννιέται δεν το περίμενα !!! Ο μικρός μου γιος (ο οποίος ξύπνησε από τα ουρλιαχτά μου των εξωθησεων) της έδινε φιλιά ξετρελαθηκε και ήθελε να την πάρει αγκαλιά έπαθα πλάκα δεν περίμενα να αντιδράσει έτσι μόλις 17 μηνών πολύ συγκινητικό!!!

3 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Καλησπερα σε ολες! Εγω σημερα το πρωι κατα τις 5.30 εφυγα για το μαιευτηριο γιατι μου εσπασαν τα νερα( 38 +5).Εγινε καισαρικη λογω μυωπιας και γεννησα στις 1.45.Ειδα το μωρακι μου ..3650 παρακαλω!Εκλαψε αμεσως ..Κατουρησε και τις μαιες..κ κει που πηρα βαθεια ανασα οτι ολα ειναι καλα .. Με ενημερωσε ο γιατρος μου οτι θα μπει σε θερμοκοιτιδα γιατι υπηρχε αρκετο υγρο στα πνευμονακια της..Κ οπως καταλαβαινετε ειμαι να πεσω στα πατωματα..αγχος για το πως ειναι..ποτε θα τη δω..αν ολα θα πανε καλα..Δε μπορεσα να χαρω...δε ξερω αν καποια κοπελα ειχε παρομοια  εμπειρια..Δε το  περιμενα καθολου οτι θα χρειαζοταν υποστηριξη τελειομηνο μωρακι..

Να σας ζήσει !! Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς θα την πάρετε σύντομα κοντά σας 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Καλησπερα σε ολες! Εγω σημερα το πρωι κατα τις 5.30 εφυγα για το μαιευτηριο γιατι μου εσπασαν τα νερα( 38 +5).Εγινε καισαρικη λογω μυωπιας και γεννησα στις 1.45.Ειδα το μωρακι μου ..3650 παρακαλω!Εκλαψε αμεσως ..Κατουρησε και τις μαιες..κ κει που πηρα βαθεια ανασα οτι ολα ειναι καλα .. Με ενημερωσε ο γιατρος μου οτι θα μπει σε θερμοκοιτιδα γιατι υπηρχε αρκετο υγρο στα πνευμονακια της..Κ οπως καταλαβαινετε ειμαι να πεσω στα πατωματα..αγχος για το πως ειναι..ποτε θα τη δω..αν ολα θα πανε καλα..Δε μπορεσα να χαρω...δε ξερω αν καποια κοπελα ειχε παρομοια  εμπειρια..Δε το  περιμενα καθολου οτι θα χρειαζοταν υποστηριξη τελειομηνο μωρακι..

Να σας ζήσει!!! Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα κ να γυρίσετε στο σπιτάκι σας!!!!

@Brigitt να σας ζήσει κορίτσι!! Χαίρομαι που όλα έγιναν τόσο φυσιολογικά, όσο ήθελες. Να έχετε την υγεία σας!! Πόσο ήσουν τελικά όταν γέννησες? 

Κορίτσια, μόνο εγώ έμεινα από ότι βλέπω...???!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Brigitt said:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ στις 1 τα ξημερώματα στο σπίτι μέσα σε δύο ώρες χωρίς καμία παρέμβαση όπως ακριβώς ήθελα χωρίς κόψιμο ούτε ράμματα δεν χρειάστηκαν μετά και μπόρεσα αμέσως να σηκωθώ να περπατήσω χωρίς πόνο τώρα υστεροπονους έχω στη μήτρα με τραβάει αλλά κάνω υπομονή είχα φοβερά γρήγορο τοκετό ευτυχώς ... Τώρα έχω μια μπέμπα 53 εκατοστά 3700κ. την θήλασα αμέσως ήταν μαζί μου ο άντρας μου ο οποίος έβαλε τα κλάματα μόλις την είδε να γεννιέται δεν το περίμενα !!! Ο μικρός μου γιος (ο οποίος ξύπνησε από τα ουρλιαχτά μου των εξωθησεων) της έδινε φιλιά ξετρελαθηκε και ήθελε να την πάρει αγκαλιά έπαθα πλάκα δεν περίμενα να αντιδράσει έτσι μόλις 17 μηνών πολύ συγκινητικό!!!

Να σας ζήσει !! Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς θα την πάρετε σύντομα κοντά σας 

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Αχ τι όμορφη γέννα φτου φτου... Αλήθεια πώς το έκανες αυτό; Το σκεφτόμουν κ εγώ. Για το σπίτι...αλλά δεν ήξερα για μετά... Αν με το καλό κάνω και άλλο παιδί το σκέφτομαι. Ο γιατρός σου τι σου είπε για αυτό;όταν βρεις χρόνο θα ήταν χρήσιμο να μας πεις!! 

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , xrys1988 είπε:

Να σας ζήσει!!! Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα κ να γυρίσετε στο σπιτάκι σας!!!!

@Brigitt να σας ζήσει κορίτσι!! Χαίρομαι που όλα έγιναν τόσο φυσιολογικά, όσο ήθελες. Να έχετε την υγεία σας!! Πόσο ήσουν τελικά όταν γέννησες? 

Κορίτσια, μόνο εγώ έμεινα από ότι βλέπω...???!!

 

Κι εγώ και η Βιολεττα!!!! @Brigitt να σου ζήσει ο κοριτσαρος! Είστε σπίτι δηλαδή;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xrys1988 είπε:

Να σας ζήσει!!! Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα κ να γυρίσετε στο σπιτάκι σας!!!!

@Brigitt να σας ζήσει κορίτσι!! Χαίρομαι που όλα έγιναν τόσο φυσιολογικά, όσο ήθελες. Να έχετε την υγεία σας!! Πόσο ήσουν τελικά όταν γέννησες? 

Κορίτσια, μόνο εγώ έμεινα από ότι βλέπω...???!!

 

Γέννησα 40+4 με βάση την περίοδο .. ευχαριστουμε πολύ !!

πρίν από 55 λεπτά , Ntepaki22 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου!! Αχ τι όμορφη γέννα φτου φτου... Αλήθεια πώς το έκανες αυτό; Το σκεφτόμουν κ εγώ. Για το σπίτι...αλλά δεν ήξερα για μετά... Αν με το καλό κάνω και άλλο παιδί το σκέφτομαι. Ο γιατρός σου τι σου είπε για αυτό;όταν βρεις χρόνο θα ήταν χρήσιμο να μας πεις!! 

Είχα βρει μαιευτική ομάδα λίγο καιρό πριν μου τη σύστησαν δύο κοπέλες που γέννησαν μαζί τους κάναμε την πρώτη επαφή μου εξήγησαν πως γίνεται η γέννα στο σπίτι γενικά έκανα ότι ήθελα καθόμουν στην αρχή στο χαλί όταν οι συσπάσεις ήταν οκ μετά μπήκα στην πισίνα έκατσα κι εκεί λίγο και μέσα στην πισίνα έκανε ένα κλατσ το μωρό και γύρισε με το κεφάλι στον ποπό μετά ήθελα να βγω πήγα στο μπάνιο πέρασα άλλες δύο συσπάσεις εκεί στο πάτωμα στην αγκαλιά της μαίας μετά ξάπλωσα στον καναπέ και εκεί με έπιασαν οι τελικές συσπάσεις όπου και γέννησα μέσα σε λίγο και δεν το πίστευα .. Δεν μπορώ να το συγκρίνω με την εμπειρία του μαιευτήριο είναι άλλο πράγμα χωρίς στάλα άγχους φαντάσου όλο και όλο δύο φορές μου μέτρησε τη διαστολή ενώ στο νοσοκομείο όλο χέρι μου έβγαζαν . Ο γιατρός δεν ήξερε κάτι το έμαθε μετά .. σήμερα θα έρθει και ο παιδίατρος να την εξετάσει και θα ξανά έρθει και η μαία μέσα στην βδομάδα να δει κι εμένα να πάρει και αίμα από το μωρό για τις εξετάσεις . 

πρίν από 38 λεπτά , Flolipop είπε:

Κι εγώ και η Βιολεττα!!!! @Brigitt να σου ζήσει ο κοριτσαρος! Είστε σπίτι δηλαδή;

Ευχαριστώ πολύ !! Ναι ναι σπίτι περιμένουμε σήμερα τον παιδίατρο να εξετάσει κι εκείνος το μωρό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ στις 1 τα ξημερώματα στο σπίτι μέσα σε δύο ώρες χωρίς καμία παρέμβαση όπως ακριβώς ήθελα χωρίς κόψιμο ούτε ράμματα δεν χρειάστηκαν μετά και μπόρεσα αμέσως να σηκωθώ να περπατήσω χωρίς πόνο τώρα υστεροπονους έχω στη μήτρα με τραβάει αλλά κάνω υπομονή είχα φοβερά γρήγορο τοκετό ευτυχώς ... Τώρα έχω μια μπέμπα 53 εκατοστά 3700κ. την θήλασα αμέσως ήταν μαζί μου ο άντρας μου ο οποίος έβαλε τα κλάματα μόλις την είδε να γεννιέται δεν το περίμενα !!! Ο μικρός μου γιος (ο οποίος ξύπνησε από τα ουρλιαχτά μου των εξωθησεων) της έδινε φιλιά ξετρελαθηκε και ήθελε να την πάρει αγκαλιά έπαθα πλάκα δεν περίμενα να αντιδράσει έτσι μόλις 17 μηνών πολύ συγκινητικό!!!

Να σας ζήσει !! Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς θα την πάρετε σύντομα κοντά σας 

Εντάξει ότι πιο ωραίο σε τοκετό που έχω διαβάσει...να σου ζήσει κορίτσι Μ γερό κ δυνατό και καλή ανάρρωση και σε σένα ....

13 ώρες πρίν, vasia!!! είπε:

Καλησπερα σε ολες! Εγω σημερα το πρωι κατα τις 5.30 εφυγα για το μαιευτηριο γιατι μου εσπασαν τα νερα( 38 +5).Εγινε καισαρικη λογω μυωπιας και γεννησα στις 1.45.Ειδα το μωρακι μου ..3650 παρακαλω!Εκλαψε αμεσως ..Κατουρησε και τις μαιες..κ κει που πηρα βαθεια ανασα οτι ολα ειναι καλα .. Με ενημερωσε ο γιατρος μου οτι θα μπει σε θερμοκοιτιδα γιατι υπηρχε αρκετο υγρο στα πνευμονακια της..Κ οπως καταλαβαινετε ειμαι να πεσω στα πατωματα..αγχος για το πως ειναι..ποτε θα τη δω..αν ολα θα πανε καλα..Δε μπορεσα να χαρω...δε ξερω αν καποια κοπελα ειχε παρομοια  εμπειρια..Δε το  περιμενα καθολου οτι θα χρειαζοταν υποστηριξη τελειομηνο μωρακι..

Να σας ζήσει κορίτσι Μ καλή ανατροφή..μην αγχώνεσαι μιας φίλης μου το μωρό το έπαθε αυτό...έμεινε μια εβδομάδα και μετά όλα καλά μην αγχώνεσαι...θα δεις πως σε λίγες μέρες θα το πάρεις στην αγκαλιά σου...λογικό να στεναχωριέσαι φυσικά αλλά το παθαίνουν συχνά πολλά μωράκια όταν γεννιούνται

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@vasia!!! Κοριτσι μου να σας ζησει!!! Μην αγχωνεσαι καθολου για τη θερμοκιτιδα, ειναι πολυ συνηθισμενο για τα μωρακια ειδικα της καισαρικης. Ολα καλα θα πανε και θα το εχεις συντομα κοντα σου! Μην στεναχωριεσαι!!!

@Brigitt κοριτσαρα να σου ζησει!!! Ειδες που τελικα την επεισες να βγει! Χαχαχχαχα! Πολυ θαρραλεα βρε παιδι μου να γεννησεις στο σπιτι! Εγω δεν νομιζω να το τολμουσα γιατι θα φοβομουν τη περιπτωση καποιας επιπλοκης! Αλλα απο την αλλη ετσι οπως το περιγραφεις ακουγεται τοσο ιδανικο! Φοβερη εμπειρια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , depifish είπε:

@vasia!!! Κοριτσι μου να σας ζησει!!! Μην αγχωνεσαι καθολου για τη θερμοκιτιδα, ειναι πολυ συνηθισμενο για τα μωρακια ειδικα της καισαρικης. Ολα καλα θα πανε και θα το εχεις συντομα κοντα σου! Μην στεναχωριεσαι!!!

@Brigitt κοριτσαρα να σου ζησει!!! Ειδες που τελικα την επεισες να βγει! Χαχαχχαχα! Πολυ θαρραλεα βρε παιδι μου να γεννησεις στο σπιτι! Εγω δεν νομιζω να το τολμουσα γιατι θα φοβομουν τη περιπτωση καποιας επιπλοκης! Αλλα απο την αλλη ετσι οπως το περιγραφεις ακουγεται τοσο ιδανικο! Φοβερη εμπειρια!

Ευχαριστώ πολύ !! Καλέ ανέβω κατέβαινα τις σκάλες σαν την τρελή τις σκούπισα τις σφουγκαρισα κιόλας μέχρι τον 3ο πως να μην βγει μετά χαχαχα

Η μαία είχε όλα τα απαραίτητα μαζί της ακόμα και μπουκάλα οξυγόνου σε περίπτωση που χρειαστεί αλλά γενικά υπήρχε και plan b σε περίπτωση που κάτι δεν πήγαινε καλα θα μεταφερομουν σε νοσοκομείο αλλά εφόσον είχα όλες τις προοπτικές να γεννήσω φυσιολογικα δεν φοβήθηκα καθόλου 

 

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2021 at 11:24 ΜΜ, Brigitt είπε:

Τέλεια μπράβο !!! Αν έχεις κεραλοιφη δοκίμασε την είναι φυτικη και κάνει θαύματα στο συγκαμα έγω ποτέ δεν χρησιμοποίησα χημικές κρέμες η σουντοκριμ είναι πολύ βαριά δυστυχώς (μπορεί να προκαλέσει και συγκαμα από μόνη της όταν δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και χρησιμοποιείται συχνά) 

Εγώ ακόμα στην αναμονή από χθες δεν μπορώ πια να περπατήσω πονάνε φρικτά οι προσαγωγή μου και όλο το από κάτω κόκαλο δεν μπορώ να σηκώσω ούτε το πόδι να βάλω παντελόνι δεν μπορώ να το εξηγήσω υποφέρω η μαία μου είπε είναι επειδή έχει κατέβει πολυ χαμηλά το κεφάλι αλλά εγώ κοντεύω να πέσω σε κατάθλιψη που δεν λέει να βγει να ησυχάσω !!! Είμαι χάλια όλη μέρα πφφ

Αχ κοπέλα μου! Κουράγιο!! Υπομονή!!! Μην αφήσεις τον εαυτό σου να πέφτει ψυχολογικά!! Κ γω προς το τέλος δεν μπορούσα να κάνω πολλά άλλα κ να κοιμηθώ!!! Έφτασα σε σημείο να θέλω να γεννήσω όσο πιο σύντομα γινόταν αλλά έκανα υπομονή μέχρι να μου δώσει το οκ ο γιατρός μου. Όλα θα πάνε καλά!!! Να ξέρεις!!

14 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Κορίτσια γέννησα κι εγώ στις 1 τα ξημερώματα στο σπίτι μέσα σε δύο ώρες χωρίς καμία παρέμβαση όπως ακριβώς ήθελα χωρίς κόψιμο ούτε ράμματα δεν χρειάστηκαν μετά και μπόρεσα αμέσως να σηκωθώ να περπατήσω χωρίς πόνο τώρα υστεροπονους έχω στη μήτρα με τραβάει αλλά κάνω υπομονή είχα φοβερά γρήγορο τοκετό ευτυχώς ... Τώρα έχω μια μπέμπα 53 εκατοστά 3700κ. την θήλασα αμέσως ήταν μαζί μου ο άντρας μου ο οποίος έβαλε τα κλάματα μόλις την είδε να γεννιέται δεν το περίμενα !!! Ο μικρός μου γιος (ο οποίος ξύπνησε από τα ουρλιαχτά μου των εξωθησεων) της έδινε φιλιά ξετρελαθηκε και ήθελε να την πάρει αγκαλιά έπαθα πλάκα δεν περίμενα να αντιδράσει έτσι μόλις 17 μηνών πολύ συγκινητικό!!!

Να σας ζήσει !! Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς θα την πάρετε σύντομα κοντά σας 

 

On 17/10/2021 at 11:24 ΜΜ, Brigitt είπε:

Τέλεια μπράβο !!! Αν έχεις κεραλοιφη δοκίμασε την είναι φυτικη και κάνει θαύματα στο συγκαμα έγω ποτέ δεν χρησιμοποίησα χημικές κρέμες η σουντοκριμ είναι πολύ βαριά δυστυχώς (μπορεί να προκαλέσει και συγκαμα από μόνη της όταν δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και χρησιμοποιείται συχνά) 

Εγώ ακόμα στην αναμονή από χθες δεν μπορώ πια να περπατήσω πονάνε φρικτά οι προσαγωγή μου και όλο το από κάτω κόκαλο δεν μπορώ να σηκώσω ούτε το πόδι να βάλω παντελόνι δεν μπορώ να το εξηγήσω υποφέρω η μαία μου είπε είναι επειδή έχει κατέβει πολυ χαμηλά το κεφάλι αλλά εγώ κοντεύω να πέσω σε κατάθλιψη που δεν λέει να βγει να ησυχάσω !!! Είμαι χάλια όλη μέρα πφφ

Να σου ζήσει!!! Τώρα είδα πως γεννησες!!!! Μπράβο!!! Να την χαιρεστε την μπουμπούκα σας!!!! Όλα καλά είδες;! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!! Με το καλό να πάτε σπίτι!!!! Γερή να'ναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Deppybach είπε:

Αχ κοπέλα μου! Κουράγιο!! Υπομονή!!! Μην αφήσεις τον εαυτό σου να πέφτει ψυχολογικά!! Κ γω προς το τέλος δεν μπορούσα να κάνω πολλά άλλα κ να κοιμηθώ!!! Έφτασα σε σημείο να θέλω να γεννήσω όσο πιο σύντομα γινόταν αλλά έκανα υπομονή μέχρι να μου δώσει το οκ ο γιατρός μου. Όλα θα πάνε καλά!!! Να ξέρεις!!

 

Να σου ζήσει!!! Τώρα είδα πως γεννησες!!!! Μπράβο!!! Να την χαιρεστε την μπουμπούκα σας!!!! Όλα καλά είδες;! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!! Με το καλό να πάτε σπίτι!!!! Γερή να'ναι!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ !!! Στο σπίτι είμαστε χαχα στο σπίτι γέννησα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...