Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

https://www.paidorama.com/pos-prepei-na-einai-ta-kakakia-toy-moroy

On 25/11/2021 at 4:30 ΠΜ, violeta3 είπε:

Περαστικα να είναι !!!!Με τον ύπνο πως τα πάτε?Αληθευει που λενε πως όταν σαραντησουν στρώνουν λίγο?Ο δικός μου εχθές θήλαζε σαν να μην υπάρχει αύριο και κοιμόταν 20λεπτα

Καλημέρα!! Εμένα από πιο νωρίς από τον σαραντισμο κοιμόταν μια χαρά!!! Τώρα έχουμε τα άλματα ανάπτυξης κ είναι λίγο ζορικα!! Καλό είναι που σου τρώει τόσο καλά!! Να χαίρεσαι!!!!

On 27/11/2021 at 11:48 ΜΜ, depifish είπε:

Επιτελους βγηκαμε απο το νοσοκομειο το προηγουμενο Σαββατο! Αλλα δεν προλαβαμε και πολυ να χαρουμε γιατι εδω και 4-5 μερες η μικρη εχει πρασινα κακακια και ψαχνουμε να δουμε γιατι... Γενικα ειναι και αρκετα ανησυχη πολλες ωρες της μερας και πολλες φορες και στον υπνο της η καημενη. Σε δουλεια να βρισκομαστε δηλαδη...! 

Να ξέρεις εξαρτάται κ το ποσό πράσινα είναι!!! Δεν ξέρω αν θα δεις τον σύνδεσμο που θα βάλω, πάντως αναφέρει φωτογραφίες κ λέει πως τα καφέ/πράσινα είναι μάλλον από κάτι που έφαγες. Τα πράσινα (καθαρό πράσινο χρώμα) είναι από αρρώστια που πέρασε ή περνάει κ πάλι δεν είναι ανησυχητικό αλλά να μιλήσεις με τον παιδίατρο σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Συγνωμη που επανερχομαι απλα τωρα το σκεφτηκα.Ο θερμαντηρας δηλαδη δεν καταστρεφει την ποιοτητα του μητρικου γαλακτος;Επιτρεπεται σσωστα;Αχ πως θα τα μαθουμε ολα αυτα;Βουνο μου φαινονται..

Δν νομίζω ότι την καταστρέφει αφού είναι ίδιο με το μπεν μαρι. Στα  3 λεπτά που το βάζω εγώ να ζεσταθεί πάντως το νερό μέσα δν βράζει ,απκα είναι αρκετά ζεστό κ ζεσταίνει το μπιμπερο κ έτσι ζεσταίνεται το γάλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τ κανετε πως είστε?έχετε προσαρμοστεί καθόλου?εμείς μπορώ να πω ότι έχουμε μπει σε μια σειρά...έχω παρατηρήσει ότι όταν έρθει κάποιος η πάω εγώ κάπου τότε η μικρή έχει μεγάλη σύγχυση...δεν ξέρω γτ το κάνει αυτό...αργεί πολύ να ηρεμήσει...επίσης έχουμε εδώ και μια εβδομάδα πράσινα κακά...δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά κάνω αποχή από γάλακτοκομικα και έχουμε αλλάξει και την φόρμουλα σε υποαλλεργικο...στην αρχή είχε διάρροιες...τώρα όχι όμως συνέχεια με τα αέρια της φεύγουν και κακακια...είναι μονίμως λερωμενη πως γίνεται αυτό?έχει συγκαψει πάρα πολύ...να είναι σημάδι της αλλεργίας ότι λερώνεται συνέχεια?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dimitra93 said:

Κορίτσια μου τ κανετε πως είστε?έχετε προσαρμοστεί καθόλου?εμείς μπορώ να πω ότι έχουμε μπει σε μια σειρά...έχω παρατηρήσει ότι όταν έρθει κάποιος η πάω εγώ κάπου τότε η μικρή έχει μεγάλη σύγχυση...δεν ξέρω γτ το κάνει αυτό...αργεί πολύ να ηρεμήσει...επίσης έχουμε εδώ και μια εβδομάδα πράσινα κακά...δεν ξέρω αν θυμάστε αλλά κάνω αποχή από γάλακτοκομικα και έχουμε αλλάξει και την φόρμουλα σε υποαλλεργικο...στην αρχή είχε διάρροιες...τώρα όχι όμως συνέχεια με τα αέρια της φεύγουν και κακακια...είναι μονίμως λερωμενη πως γίνεται αυτό?έχει συγκαψει πάρα πολύ...να είναι σημάδι της αλλεργίας ότι λερώνεται συνέχεια?

Καλημερα! Αρχικα, θα σου ελεγα να δωσεις μια καλλιεργεια κοπρανων της μικρουλας μηπως ειναι καποια ιωσουλα. Ειχαμε ακριβως το ιδιο θεμα, απο την προηγουμενη εβδομαδα ειχε η μικρη πρασινα κακα και με επιασε πανικος! Καναμε καλλιεργεια (θελει 3 μερες) η οποια δεν εδειξε κατι, και η παιδιατρος μου ειπε οτι το υποαλλεργικο κανει πρασινα κακα οποτε να μην ανησυχουμε αφου βγηκε και η καλλιεργεια καθαρη. Εμεις της δινουμε το υποαλλεργικο το Hipp HΑ το οποιο το ξεκινησαμε καμια 20αρια μερες πριν και τα πρασινα ξεκινησαν τωρα καμια βδομαδα.

Ακομα ομως και να σου βγαλει καποιον ιο η καλλιεργεια μην ανχωθεις, θα κανει το κυκλο του και θα περασει. Πριν 10 μερες περασε η μικρη μου γαστρεντεριτιδα απο τον ιο rota που κολλησε στο νοσοκομειο επειδη ειχαμε κατσει 10 μερες λογω ουρολοιμωξης. Ειχε διαρροιες για 1-2 μερες και μετα πολλα αερια που βγαζανε και κακακια μαζι και γενικα εκανε παρα πολυ συχνα κακακια, ειμασταν οι καλυτεροι πελατες των παμπερς, ο πατερας της μου εφερνε καθε μερα απο 5-6 αλλαξιες γιατι λερωνοταν συνεχεια! Καθε φορα που εκανε κακακια ακουγοταν σαν νεροχυτης που ξεβουλωνει! Χαχαχαχα! Αν και μετα που το περασε που και που ακουγεται παλι ετσι! Βεβαια, τοτε τα κακακια δεν ηταν πρασινα και ηταν μολις που ειχαμε ξεκινησει το υποαλλεργικο. Αρα θεωρω οτι τωρα που εχουν περασει πανω απο 15 μερες που το παιρνουμε, μαλλον γι αυτο πρασινησαν.  Τωρα μαλιστα μας ειπε η παιδιατρος οτι επειδη περασε τον ιο rota δεν θα χρειαστει να κανει και το εμβολιο του. 

Και μας ειχε συγκαψει τοτε αρκετα, της εβαζα κρεμουλα της frezyderm και περνουσε! Θυμαμαι μια μερα δεν ειχα προλαβει να βαλω το παμπερς και της φευγει μια κλανια και εκτοξευτηκαν κουραδακια παντου! Φρικη! Χαχαχαχα! 

Οπως και να χει μην αγχωνεσαι, αν εχει εντονη αλλεργια ξερω οτι βγαινει και αιμα στα κακακια τους. Ρωτα και τον παιδιατρο σου, θα ξερει να σου πει! 

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2021 at 1:26 ΜΜ, Sweetheart12 είπε:

Κ γω στην αρχή που με πονούσαν πολύ δν έβαζα σουτιεν. Τώρα αυτές τις μερες που βγαζω κ με το θήλαστρο γάλα κ του το δίνω σε μπιμπερο μόνο το βράδυ δν με πονάνε τόσο. Απλά το φοράω αυτές τις μερες Γτ τρέχει το γάλα  κ μετά όταν τον ταΐζω το αφήνω ακάλυπτο με πετσέτα κ γω. 

Καλησπερα, μετά από παρότρυνση της συμβούλου θηλασμού από χτες φοράω τα κοχύλια συνεχώς εκτός από τις ώρες που την θηλάζω. Γενικά προς το παρον έχουν βοηθήσει, βγάζουν τη θηλη προς τα έξω κ την πιάνει πιο εύκολα και έχουν αποσυμφορηθει λίγο το στήθος μετάξυ των γευμάτων. Επίσης μπορώ κ παίρνω αγκαλιά την μπέμπα που πριν δεν άντεχα λόγω πόνου. Ελπίζω να μην είναι τυχαίο κ να βοήθησαν όντως... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Irisss είπε:

Καλησπερα, μετά από παρότρυνση της συμβούλου θηλασμού από χτες φοράω τα κοχύλια συνεχώς εκτός από τις ώρες που την θηλάζω. Γενικά προς το παρον έχουν βοηθήσει, βγάζουν τη θηλη προς τα έξω κ την πιάνει πιο εύκολα και έχουν αποσυμφορηθει λίγο το στήθος μετάξυ των γευμάτων. Επίσης μπορώ κ παίρνω αγκαλιά την μπέμπα που πριν δεν άντεχα λόγω πόνου. Ελπίζω να μην είναι τυχαίο κ να βοήθησαν όντως... 

Άντε ωραία κορίτσι μου . Νομίζω σε βοήθησαν κ τα κοχύλια , αλλά κ το μωράκι σου θα πιάνει καλύτερα.Εμένα ο δικός μου έστρωσε κ πιάνει καλύτερα τη θηλη κ δν πονάω πια.Ίσως κάποια φορά νιώσω μια μικρή ενόχληση αλλά περνάει αμεσως. Εγώ είχα πάρει ψευδοθηλες, τις εβαλα κάνα δυο φορες στην αρχή που πονούσα αλλά μετά δν τα χρησιμοποίησα για να μη μάθει με αυτά. Κ γω θα έπαιρνα σύμβουλο θηλασμού αλλά τελικά το βρήκαμε καπως με τον θηλασμο κ δν πήρα . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κορίτσια... χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Η μπέμπα μου είναι 40 ημερών!! Θηλάζει πλέον κανονικά, εννοώ πιάνει τη θηλή σωστά κ κάνει σωστές κινήσεις κ κατάποση. Ωστόσο, είναι κάποιες στιγμές που νιώθω ότι το γάλα δεν της φτάνει. Τι εννοώ? Ενώ καταλαβαίνω ότι πεινάει, το βάζει στο στόμα της κ ενώ ρουφάει, δεν καταπίνει κ μετά δυσανασχετεί κ κλαίει. Σαν να μην έχει άλλο γάλα...

Τι μπορώ να κάνω? Το ξέρω ότι το στήθος είναι προσφορά κ ζήτηση κ ότι όσο πιο πολύ είναι στο στήθος, τόσο περισσότερο γάλα θα έχω. Αλλά ειλικρινά θηλάζει σχεδόν συνέχεια... Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω. Μακάρι να συνεχίζει να πιπιλαει κ να ρουφάει για να κατέβει περισσότερο γάλα αλλά δεν έχει υπομονή. Εννοείται ότι της δίνω το άλλο στήθος κ μετά πάλι το πρώτο κ πάλι κ πάλι.... Κάθε συμβουλή δεκτή!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα!! Κορίτσια... χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Η μπέμπα μου είναι 40 ημερών!! Θηλάζει πλέον κανονικά, εννοώ πιάνει τη θηλή σωστά κ κάνει σωστές κινήσεις κ κατάποση. Ωστόσο, είναι κάποιες στιγμές που νιώθω ότι το γάλα δεν της φτάνει. Τι εννοώ? Ενώ καταλαβαίνω ότι πεινάει, το βάζει στο στόμα της κ ενώ ρουφάει, δεν καταπίνει κ μετά δυσανασχετεί κ κλαίει. Σαν να μην έχει άλλο γάλα...

Τι μπορώ να κάνω? Το ξέρω ότι το στήθος είναι προσφορά κ ζήτηση κ ότι όσο πιο πολύ είναι στο στήθος, τόσο περισσότερο γάλα θα έχω. Αλλά ειλικρινά θηλάζει σχεδόν συνέχεια... Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω. Μακάρι να συνεχίζει να πιπιλαει κ να ρουφάει για να κατέβει περισσότερο γάλα αλλά δεν έχει υπομονή. Εννοείται ότι της δίνω το άλλο στήθος κ μετά πάλι το πρώτο κ πάλι κ πάλι.... Κάθε συμβουλή δεκτή!! 

Πόσο σε καταλαβαίνω!!! Κ γω έτσι ήμουν με την μικρή μου πριν κλείσουμε τον πρώτο μας μηνα!!! Κ ανησυχούσα κ αναρωτιομουν αν θα πρέπει να αγοράσουμε σκόνη γάλα για να έχουμε να της δίνω! Είχα φτάσει σε σημείο να ρωτήσω την παιδίατρο μας. Αλλά τελικά κορίτσι μου δεν χρειάστηκε. Ξέρεις γτ; Γτ πίεζα λίγο το στήθος μου(το οποίο ήταν μαλακό κ ενιωθα να είναι άδειο) και έβγαζα κανονικά σταγόνα γάλα. Αυτό σημαίνει πως έχουμε γάλα κ το μωράκι μας θα φάει. Απλά θέλει πιο συχνά να την βάζεις στο στήθος για να αυξηθεί η παραγωγή σου! Κ η. Έτσι έκανα! Βέβαια με βοήθησε το ίδιο το μωράκι γτ ήταν ανήσυχο, οπότε την έβαζα στο στήθος! Σιγά σιγά μου έφτιαξε την ροή κ την ποσότητα! Τώρα πλέον κοντευουνε να κλείσουμε κ άλλον μηνα κ αυξάνεται πάλι η ποσότητα που τρώει οπότε μου τρώει πάλι πιο συχνά κ πιο πολύ! Έτσι να κάνεις κ συ! Μην ανησυχείς, απλά να την βάζει πιο συχνά να θηλάζει! Μια από το ένα κ μια από το άλλο για να αυξηθεί η ροή κ η ποσότητα! Κ όλα καλά!!! Θα δεις!!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω!!! Κ γω έτσι ήμουν με την μικρή μου πριν κλείσουμε τον πρώτο μας μηνα!!! Κ ανησυχούσα κ αναρωτιομουν αν θα πρέπει να αγοράσουμε σκόνη γάλα για να έχουμε να της δίνω! Είχα φτάσει σε σημείο να ρωτήσω την παιδίατρο μας. Αλλά τελικά κορίτσι μου δεν χρειάστηκε. Ξέρεις γτ; Γτ πίεζα λίγο το στήθος μου(το οποίο ήταν μαλακό κ ενιωθα να είναι άδειο) και έβγαζα κανονικά σταγόνα γάλα. Αυτό σημαίνει πως έχουμε γάλα κ το μωράκι μας θα φάει. Απλά θέλει πιο συχνά να την βάζεις στο στήθος για να αυξηθεί η παραγωγή σου! Κ η. Έτσι έκανα! Βέβαια με βοήθησε το ίδιο το μωράκι γτ ήταν ανήσυχο, οπότε την έβαζα στο στήθος! Σιγά σιγά μου έφτιαξε την ροή κ την ποσότητα! Τώρα πλέον κοντευουνε να κλείσουμε κ άλλον μηνα κ αυξάνεται πάλι η ποσότητα που τρώει οπότε μου τρώει πάλι πιο συχνά κ πιο πολύ! Έτσι να κάνεις κ συ! Μην ανησυχείς, απλά να την βάζει πιο συχνά να θηλάζει! Μια από το ένα κ μια από το άλλο για να αυξηθεί η ροή κ η ποσότητα! Κ όλα καλά!!! Θα δεις!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Εμείς είμαστε 42 ημερων σήμερα. Πίστεψέ με σχεδόν όλη μέρα την έχω στο στήθος.... Μακάρι να τα καταφέρω!! Σε ευχαριστώ και πάλι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Καλησπέρα!! Κορίτσια... χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Η μπέμπα μου είναι 40 ημερών!! Θηλάζει πλέον κανονικά, εννοώ πιάνει τη θηλή σωστά κ κάνει σωστές κινήσεις κ κατάποση. Ωστόσο, είναι κάποιες στιγμές που νιώθω ότι το γάλα δεν της φτάνει. Τι εννοώ? Ενώ καταλαβαίνω ότι πεινάει, το βάζει στο στόμα της κ ενώ ρουφάει, δεν καταπίνει κ μετά δυσανασχετεί κ κλαίει. Σαν να μην έχει άλλο γάλα...

Τι μπορώ να κάνω? Το ξέρω ότι το στήθος είναι προσφορά κ ζήτηση κ ότι όσο πιο πολύ είναι στο στήθος, τόσο περισσότερο γάλα θα έχω. Αλλά ειλικρινά θηλάζει σχεδόν συνέχεια... Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω. Μακάρι να συνεχίζει να πιπιλαει κ να ρουφάει για να κατέβει περισσότερο γάλα αλλά δεν έχει υπομονή. Εννοείται ότι της δίνω το άλλο στήθος κ μετά πάλι το πρώτο κ πάλι κ πάλι.... Κάθε συμβουλή δεκτή!! 

Κορίτσι μου συνέχισε αυτό που κανεις και μην ανησυχείς, εφόσον φυσικά το μωρό παίρνει βάρος κανονικά,  βρέχει πάνες (6-8) ημερησιωσ και έχει και κενώσεις . Η αίσθηση ότι το στήθος σου είναι άδειο, που συμβαίνει συνήθως το απόγευμα, τις περισσότερες φορές δεν είναι και πραγματική , γιατί με το που τοποθετείς το μωρό στο στήθος ενεργοποιείται το αντανακλαστικό ροής του γάλακτος και παράγεται νέο γαλατάκι επιτόπου και μάλιστα συνήθως είναι το πιο πηχτό που έχει και περισσότερες θερμίδες. Λογικά έχει εδραιωθεί ο θηλασμός σας τώρα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Flolipop είπε:

Κορίτσι μου συνέχισε αυτό που κανεις και μην ανησυχείς, εφόσον φυσικά το μωρό παίρνει βάρος κανονικά,  βρέχει πάνες (6-8) ημερησιωσ και έχει και κενώσεις . Η αίσθηση ότι το στήθος σου είναι άδειο, που συμβαίνει συνήθως το απόγευμα, τις περισσότερες φορές δεν είναι και πραγματική , γιατί με το που τοποθετείς το μωρό στο στήθος ενεργοποιείται το αντανακλαστικό ροής του γάλακτος και παράγεται νέο γαλατάκι επιτόπου και μάλιστα συνήθως είναι το πιο πηχτό που έχει και περισσότερες θερμίδες. Λογικά έχει εδραιωθεί ο θηλασμός σας τώρα.

Αχ σε ευχαριστώ. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει εδραιωθεί. Όλα είναι δύσκολα για μας. Τέλος πάντων, πάνες βρέχει 9-10 κ κενώσεις 4-5. 200 γραμμάρια πήρε την προηγούμενη εβδομάδα. Έχω τρομερό άγχος γιατί γεννήθηκε κ πολύ μικρή, 2360 γραμμάρια κ είχαμε ξεκινήσει με ξένο γάλα. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , xrys1988 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει εδραιωθεί. Όλα είναι δύσκολα για μας. Τέλος πάντων, πάνες βρέχει 9-10 κ κενώσεις 4-5. 200 γραμμάρια πήρε την προηγούμενη εβδομάδα. Έχω τρομερό άγχος γιατί γεννήθηκε κ πολύ μικρή, 2360 γραμμάρια κ είχαμε ξεκινήσει με ξένο γάλα. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. 

Είναι πολυ καλές και οι πάνες του μωρού και το βάρος! Συνεχίστε έτσι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, xrys1988 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει εδραιωθεί. Όλα είναι δύσκολα για μας. Τέλος πάντων, πάνες βρέχει 9-10 κ κενώσεις 4-5. 200 γραμμάρια πήρε την προηγούμενη εβδομάδα. Έχω τρομερό άγχος γιατί γεννήθηκε κ πολύ μικρή, 2360 γραμμάρια κ είχαμε ξεκινήσει με ξένο γάλα. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. 

Καλημέρα 41ημερων εμείς ,το ίδιο και το δικό μου στήθος εδώ κ αρκετό καιρό ,πάει να πει πως έχει εδραιωθεί ο θηλασμός ,εμένα ακόμα κ μετά από 3ωρες να φάει το στήθος μου φαίνεται άδειο αλλά μόλις τον βάλω κατευθείαν νιώθω να κατεβαίνει γάλα ,από το απόγευμα κ μετά είναι ποοολυ πιο άδειο και εγώ πίστευα πως δεν έχω γάλα αλλά αν πατήσεις θα βγάλει.

Κορίτσια πως τα πάτε με τα μωράκια σας!!!Εμείς σαραντησαμε εχθές !!!Με τον θηλασμό τα πάμε πολύ καλά ,έχουμε αρχίσει και κοιμαστε περισσότερο από πριν .Το μόνο θέμα μας εδώ και καμία 10ρια μέρες είναι ότι τον ακούω ρουθουνιζει (όχι πάντα)του κάνω όρο και ακούγεται σαν να έχει μυξες βλεννες στον λαιμό τα οποία με το που θηλασουμε φεύγουν ,τον άκουσε η παιδίατρος δεν μου είπε κάτι παρά μόνο να συνεχίσουμε όρο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2021 at 8:21 ΠΜ, violeta3 είπε:

Καλημέρα 41ημερων εμείς ,το ίδιο και το δικό μου στήθος εδώ κ αρκετό καιρό ,πάει να πει πως έχει εδραιωθεί ο θηλασμός ,εμένα ακόμα κ μετά από 3ωρες να φάει το στήθος μου φαίνεται άδειο αλλά μόλις τον βάλω κατευθείαν νιώθω να κατεβαίνει γάλα ,από το απόγευμα κ μετά είναι ποοολυ πιο άδειο και εγώ πίστευα πως δεν έχω γάλα αλλά αν πατήσεις θα βγάλει.

Κορίτσια πως τα πάτε με τα μωράκια σας!!!Εμείς σαραντησαμε εχθές !!!Με τον θηλασμό τα πάμε πολύ καλά ,έχουμε αρχίσει και κοιμαστε περισσότερο από πριν .Το μόνο θέμα μας εδώ και καμία 10ρια μέρες είναι ότι τον ακούω ρουθουνιζει (όχι πάντα)του κάνω όρο και ακούγεται σαν να έχει μυξες βλεννες στον λαιμό τα οποία με το που θηλασουμε φεύγουν ,τον άκουσε η παιδίατρος δεν μου είπε κάτι παρά μόνο να συνεχίσουμε όρο.

Κοπέλα μου έτσι ήμασταν κ είμαστε ακόμα απλά με λιγότερες μυξουλες. Αρκεί που είναι καθαροι οι βρόγχοι τους. Εμείς σε 4 μέρες κλείνουμε 2 μήνες. Βάρος παίρνει απλά είμαστε στο όριο. Εμ με την μυτούλα έτσι...με το ένα ρουθούνι μπουκωμενο τι να κάνει η καημένη μου;...  Το θέμα είναι ότι παίρνει κ ότι δεν ανησυχεί ούτε η παιδίατρος μας!... Συνέχισε με ορό. Εγώ έκανα κ με τον ρινικό αποφρακτηρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Deppybach είπε:

Κοπέλα μου έτσι ήμασταν κ είμαστε ακόμα απλά με λιγότερες μυξουλες. Αρκεί που είναι καθαροι οι βρόγχοι τους. Εμείς σε 4 μέρες κλείνουμε 2 μήνες. Βάρος παίρνει απλά είμαστε στο όριο. Εμ με την μυτούλα έτσι...με το ένα ρουθούνι μπουκωμενο τι να κάνει η καημένη μου;...  Το θέμα είναι ότι παίρνει κ ότι δεν ανησυχεί ούτε η παιδίατρος μας!... Συνέχισε με ορό. Εγώ έκανα κ με τον ρινικό αποφρακτηρα. 

Πήρα σήμερα την παιδίατρο ξανά παρόλο που μας είδε την Πέμπτη,μου είπε να μην ανησυχώ θα φύγει κάνει κάπου 15 ημέρες .Κ εμένα το ένα ρουθούνι μου φαίνεται βουλωμένο και μηξα δεν βγάζει απλά ακούω που πηγαίνουν στον λαιμό του και φοβάμαι μην τυχόν του κάνει κανένα βήχα .Βάρος παίρνουν πάρα πολύ καλό σε 27 ημέρες πήρε 1.200 .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...