Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Οκτωβρίου 2021!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ntepaki22 είπε:

Καλησπέρα!! Κορίτσια η αλλεργία δεν φαίνεται από τις γουλιες... Θα ήταν αλλεργικό το μωρό στην μπανάνα αν εκείνη την ώρα που έδινες το γεύμα στην έβγαζε όλη μετά... Μπορεί να έφαγε πολύ κ να του έπεσε βαρύ..  απλά είναι κρίμα να δίνουν λάθος οδηγίες οι παιδογαστρεντελογοι..  

Κ εννοείται αν έβλεπες αίμα στα κακά..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Απλά αγχώθηκα γιατί έβγαλε σήμερα πολλές γουλιες. Αλλα βέβαια κάθεται κ πολύ στον ποπό. Βασικά θέλει να κάτσει αλλά γυρίζει μπροστά. 

Βασικά κ η @itsathina το ίδιο λέει με εσένα ότι της είπε ο παιδογαστρεντερολόγος. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 hours ago, Roulaa@ said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Απλά αγχώθηκα γιατί έβγαλε σήμερα πολλές γουλιες. Αλλα βέβαια κάθεται κ πολύ στον ποπό. Βασικά θέλει να κάτσει αλλά γυρίζει μπροστά. 

Βασικά κ η @itsathina το ίδιο λέει με εσένα ότι της είπε ο παιδογαστρεντερολόγος. 

Ναιι δεν είπε κάτι διαφορετικό... Απλά δεν ειδικεύονται στις αλλεργίες κ στις εισαγωγές των τροφών...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια έχουμε κρύο και χιόνια δεν λέει να φτιάξει ο καιρός να βγούμε μια βόλτα!!! 

Της έφτιαξα κρέμα πατάτα καρότο κολοκύθα και μπρόκολο ούτε να δει δεν ήθελε κοντεύουμε να τελειώσουμε με το άλμα 1 εβδομάδα ακόμα έχει περιορίσει πολύ την τροφή στη κρέμα θέλει μόνο γάλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχουμε κρύο και χιόνια δεν λέει να φτιάξει ο καιρός να βγούμε μια βόλτα!!! 

Της έφτιαξα κρέμα πατάτα καρότο κολοκύθα και μπρόκολο ούτε να δει δεν ήθελε κοντεύουμε να τελειώσουμε με το άλμα 1 εβδομάδα ακόμα έχει περιορίσει πολύ την τροφή στη κρέμα θέλει μόνο γάλα!!! 

Να σκέφτεσαι ότι θέλει τουλάχιστον γάλα!!! Ποσο είστε εσείς? Εμείς 5 κ 1 εβδομάδα κ μόνο φρούτα βάλαμε. Από εβδομάδα λαχανικά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Roulaa@ είπε:

Να σκέφτεσαι ότι θέλει τουλάχιστον γάλα!!! Ποσο είστε εσείς? Εμείς 5 κ 1 εβδομάδα κ μόνο φρούτα βάλαμε. Από εβδομάδα λαχανικά 

Εμείς είμαστε 6 και 1 εβδομάδα και εμείς με φρουτα ξεκινήσαμε και μετά από 3 εβδομάδες βάλαμε λαχανικά και μετά από 2 εβδομάδες κρέας όπου δεν έχω πάρει ακόμα γιατί πρέπει να πάω στην πόλη να ψωνίσω ευελπιστώ αύριο 2 μέρες μοσχάρι 2 μέρες κοτόπουλο 2 μέρες μοσχάρι και μια μέρα ζυμαρικό μας είπε!!! Το μοσχαράκι μου είπαν να το βάλω μισό μαγειρεμένο στην κατάψυξη ανά μερίδες και να το ξεπαγώνω και να βάζω έπειτα μέσα εκεί τα λαχανικά να βράσουν... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , Penny28 είπε:

Εμείς είμαστε 6 και 1 εβδομάδα και εμείς με φρουτα ξεκινήσαμε και μετά από 3 εβδομάδες βάλαμε λαχανικά και μετά από 2 εβδομάδες κρέας όπου δεν έχω πάρει ακόμα γιατί πρέπει να πάω στην πόλη να ψωνίσω ευελπιστώ αύριο 2 μέρες μοσχάρι 2 μέρες κοτόπουλο 2 μέρες μοσχάρι και μια μέρα ζυμαρικό μας είπε!!! Το μοσχαράκι μου είπαν να το βάλω μισό μαγειρεμένο στην κατάψυξη ανά μερίδες και να το ξεπαγώνω και να βάζω έπειτα μέσα εκεί τα λαχανικά να βράσουν... 

Ναι το έχω ακούσει ότι το κάνουν πολλές. Εγω στη μεγάλη μου να σου πω δε το έκανα. Τώρα πήρα ατμομαγειρα κ ίσως πάλι δε θα το κάνω. Θα δω κιολας

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Ναι το έχω ακούσει ότι το κάνουν πολλές. Εγω στη μεγάλη μου να σου πω δε το έκανα. Τώρα πήρα ατμομαγειρα κ ίσως πάλι δε θα το κάνω. Θα δω κιολας

Κι εγώ δεν ψήνομαι να το κάνω να σου πω την αλήθεια το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν γίνετε κάθε 2 ημέρες να πηγαίνω στην πόλη 1 ώρα από εδώ για να παίρνω κρέας...εδω δεν υπάρχει φρέσκο κρέας για αυτό και οι κοπέλες εδώ το κάνουν έτσι... 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Εμείς είμαστε 6 και 1 εβδομάδα και εμείς με φρουτα ξεκινήσαμε και μετά από 3 εβδομάδες βάλαμε λαχανικά και μετά από 2 εβδομάδες κρέας όπου δεν έχω πάρει ακόμα γιατί πρέπει να πάω στην πόλη να ψωνίσω ευελπιστώ αύριο 2 μέρες μοσχάρι 2 μέρες κοτόπουλο 2 μέρες μοσχάρι και μια μέρα ζυμαρικό μας είπε!!! Το μοσχαράκι μου είπαν να το βάλω μισό μαγειρεμένο στην κατάψυξη ανά μερίδες και να το ξεπαγώνω και να βάζω έπειτα μέσα εκεί τα λαχανικά να βράσουν... 

Γιατί να το βάλεις μισό μαγειρεμένο ?κόψε σε μερίδες το κρέας και βάλτο σε σακουλάκια .

16 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Κι εγώ δεν ψήνομαι να το κάνω να σου πω την αλήθεια το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν γίνετε κάθε 2 ημέρες να πηγαίνω στην πόλη 1 ώρα από εδώ για να παίρνω κρέας...εδω δεν υπάρχει φρέσκο κρέας για αυτό και οι κοπέλες εδώ το κάνουν έτσι... 

Πάρε την ποσότητα που πιστεύεις κάντο μερίδες σε σακουλάκια κ στην κατάψυξη κρατάει αρκετό καιρό δεν βρίσκω τον λόγο που πρέπει να το βράσεις πρώτα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2022 at 10:33 ΜΜ, Roulaa@ είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Απλά αγχώθηκα γιατί έβγαλε σήμερα πολλές γουλιες. Αλλα βέβαια κάθεται κ πολύ στον ποπό. Βασικά θέλει να κάτσει αλλά γυρίζει μπροστά. 

Βασικά κ η @itsathina το ίδιο λέει με εσένα ότι της είπε ο παιδογαστρεντερολόγος. 

Ναι, ακριβώς αυτό είπα και εγώ.. δε ξέρω ποιος παιδογαστρεντερολόγος έδωσε λάθος οδηγία :S
Σίγουρα όχι ο δικός μου!

On 24/3/2022 at 2:52 ΜΜ, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια έχουμε κρύο και χιόνια δεν λέει να φτιάξει ο καιρός να βγούμε μια βόλτα!!! 

Της έφτιαξα κρέμα πατάτα καρότο κολοκύθα και μπρόκολο ούτε να δει δεν ήθελε κοντεύουμε να τελειώσουμε με το άλμα 1 εβδομάδα ακόμα έχει περιορίσει πολύ την τροφή στη κρέμα θέλει μόνο γάλα!!! 

Πόσο κρέμα σου τρώει; Εγώ σήμερα έκανα εισαγωγή μοσχαράκι άπαχο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , itsathina είπε:

Ναι, ακριβώς αυτό είπα και εγώ.. δε ξέρω ποιος παιδογαστρεντερολόγος έδωσε λάθος οδηγία :S
Σίγουρα όχι ο δικός μου!

Πόσο κρέμα σου τρώει; Εγώ σήμερα έκανα εισαγωγή μοσχαράκι άπαχο.

50γρ κρέμα τρώει προσθέσα και άλλα λαχανικά μήπως και αλλάξει η γεύση και της αρέσει αλλά τίποτα...θα δούμε πως θα πάει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, βιολετα3 είπε:

Γιατί να το βάλεις μισό μαγειρεμένο ?κόψε σε μερίδες το κρέας και βάλτο σε σακουλάκια .

Πάρε την ποσότητα που πιστεύεις κάντο μερίδες σε σακουλάκια κ στην κατάψυξη κρατάει αρκετό καιρό δεν βρίσκω τον λόγο που πρέπει να το βράσεις πρώτα?

Έτσι σκέφτομαι να το κάνω δεν πολύ ψήνομαι να το μαγειρεύω και να το βάλω κατάψυξη...ειναι ότι δεν έχουμε κρεοπωλείο αλλιώς θα επερνα κάθε φορά φρέσκο να έβαζα! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

50γρ κρέμα τρώει προσθέσα και άλλα λαχανικά μήπως και αλλάξει η γεύση και της αρέσει αλλά τίποτα...θα δούμε πως θα πάει! 

έτσι κι η δικιά μου.. 50γρ. 60γρ στο τσακίρ κέφι >.<

εντάξει, θα μάθουν.. σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε. 
είναι φυσιολογικό! είδα ον-λαίν πως το φυσιολογικό 6-8 μηνών, είναι 4-9 κουταλάκια σκέψου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , itsathina είπε:

έτσι κι η δικιά μου.. 50γρ. 60γρ στο τσακίρ κέφι >.<

εντάξει, θα μάθουν.. σιγά σιγά θα ανεβαίνουμε. 
είναι φυσιολογικό! είδα ον-λαίν πως το φυσιολογικό 6-8 μηνών, είναι 4-9 κουταλάκια σκέψου..

Δεν με αγχώνει να σου πω την αλήθεια έστω αυτό το λιγο ας το τρώει πιστεύω μετά τον 9ο θα στρώσει το θέμα με το φαγητό...στα φρούτα πάνε ακόμα πιο κάτω το πολύ 10 κουταλιές...τουλάχιστον πίνει το βασικό το γάλα!!!Απλά επειδή είμαι αγχώδης σκέφτομαι συνέχεια μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος και για αυτό δεν τα θέλει. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Δεν με αγχώνει να σου πω την αλήθεια έστω αυτό το λιγο ας το τρώει πιστεύω μετά τον 9ο θα στρώσει το θέμα με το φαγητό...στα φρούτα πάνε ακόμα πιο κάτω το πολύ 10 κουταλιές...τουλάχιστον πίνει το βασικό το γάλα!!!Απλά επειδή είμαι αγχώδης σκέφτομαι συνέχεια μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος και για αυτό δεν τα θέλει. 

Το σκέφτομαι και εγώ πολύ αυτό. Σκέφτομαι τα πάντα. Μήπως ταΐζω λάθος ώρα; Πολύ νωρίς; Πολύ αργά; Μήπως φταίει το καρεκλάκι; Μήπως νιώθει το άγχος μου; Μήπως δε της αρέσει; Τα πάντα σκέφτομαι. Αλλά εντάξει, σιγά ανεβαίνουμε! Δε πιστεύω πως κάνουμε κάτι λάθος που δεν πιέζουμε τα παιδιά μας. Γίνεται να μην μάθουν να τρώνε; Όχι. Χίλιες φορές να φάει όταν είναι έτοιμη, παρά να της δημιουργήσω αποστροφή επειδή την πίεσα ή να φτάσει 5 ετών και να τρώει επιλεκτικά, γιατί το πήρε στραβά! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, itsathina είπε:

Το σκέφτομαι και εγώ πολύ αυτό. Σκέφτομαι τα πάντα. Μήπως ταΐζω λάθος ώρα; Πολύ νωρίς; Πολύ αργά; Μήπως φταίει το καρεκλάκι; Μήπως νιώθει το άγχος μου; Μήπως δε της αρέσει; Τα πάντα σκέφτομαι. Αλλά εντάξει, σιγά ανεβαίνουμε! Δε πιστεύω πως κάνουμε κάτι λάθος που δεν πιέζουμε τα παιδιά μας. Γίνεται να μην μάθουν να τρώνε; Όχι. Χίλιες φορές να φάει όταν είναι έτοιμη, παρά να της δημιουργήσω αποστροφή επειδή την πίεσα ή να φτάσει 5 ετών και να τρώει επιλεκτικά, γιατί το πήρε στραβά! 

Ναι και εγώ δεν την πιέζω καθόλου όταν δω πως δεν θέλει και αρχίζει γκρίνια στοπ αμέσως εγώ δεν τρώω τα περισσότερα φαγητά και για αυτό επειδή σαν παιδί δεν έτρωγα τα περισσότερα φαγητά και με πίεσαν πολύ και το μόνο που κατάφεραν είναι να μην τα ξανά φάω ποτέ βασικά η επιμονή του μπαμπά μου φταίει αλλά τότε δεν ήξεραν τι να πω!!! Δεν θα κάνω το ίδιο στο παιδί μου....και το έχουν πάρει τώρα σχοινί κορδόνι ότι δεν θα τρώει όπως εγω... Έλεος! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...