Recommended Posts

2 ώρες πρίν, KATERINOYLA είπε:

κοριτσια καλησπερα και εμενα τα νεα μου δεν ειναι καλα ...η τελευταια χοριακη που εκανα δεν βγηκε καλη και δεν ειχε διπλασιαστει καν 1149 και μετα απο 4 μερεσ 1580 ..πηγα στον γιατρο και εψαχνε να βρει κατι να δει ..με το ζορι φαινεται ενασ σακοσ αλλα επειδη ειναι πολυ παχυ το ενδωμητριο λογω ουτροτζεσταν δεν φαινοταν καθαρα 

τωρα μου ειπε να ξανακανω χοριακη την Δευτερα και εαν δειχενι να πεφτει μαλλον θα ηταν βιοχημικη κυηση παλι μεσα σε 5 μηνεσ ....

η ασ ελπισουμε να ειναι πολυ καθυστερημενη συλληψη ....θα δειξει μεχρι Δευτερα υπομονη ...

ελπιζω να ειστε καλα ολεσ 

Αχ ελπίζω να είναι καθυστερημένη σύλληψη.... Όλα καλά να πάνε..... Είμαστε εδώ ο,τι θελήσεις να πεις....

On 18/2/2021 at 4:26 ΜΜ, Tina90 είπε:

Ναι οι ειδικοί ξέρουν καλύτερα!! Εξαρτάται βέβαια.. σύμφωνο μαζί σου γιατί και εμένα ένας γιατρός μου είχε κάνει λάθος διάγνωση και ευτυχώς άκουσα το ένστικτο μου, και δεν ακολούθησα τη θεραπεία του !! Α είσαι στην 6η και έχεις κιόλας ζαλάδες και ναυτιες?? Αχ εύχομαι να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ!! Πότε σου είπε να πας για υπέρηχο??? Εγώ σήμερα έκανα τη 2η χοριακη , η πρώτη έγινε την Τρίτη 16/2 = 1879.00 μονάδες και σήμερα 18/2 = 3998.00 μονάδες.  Τον πήρα τηλ να του πω τα αποτελέσματα και μου είπε να πάω σήμερα αλλά δουλεύω οπότε μου είπε αύριο το πρωί. Δεν ξέρω πόσο είμαι βέβαια..

Πώς δεν ξέρουμε!!! Με αυτήν την αγωνία ζούμε κ μεις καθημερινά!!!

19 ώρες πρίν, Deppybach είπε:

Καλημέρα!! Για να είσαι εντελώς σίγουρη θα πρέπει να κάνεις β-χοριακη!! απο τόσο νωρίς ίσως να μην μπορεί να σου δείξει έγκαιρο αποτέλεσμα ένα τέστ. Κάνε β-χοριακη σήμερα! Πες τον γιατρό σου να σου την γράψει! Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω!!

Καλημέρα έκανα τεστ σήμερα το πρωί πάλι σαν να βλέπω μια σκιά πάλι...τι να πω ενώ το κοιτάω εντός 10 λεπτών βάση οδηγίες του κατασκευαστή.αρχιζω και πιστεύω ότι είναι γραμμή εξάτμισης (evaporation line)... δεν θα κάτσω να βγάλω τα μάτια μου άλλο έχω ένα clear blue digital θα το κάνω μια μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο ότι κ να είναι θα δείξει μέχρι τότε...:(

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, KATERINOYLA είπε:

κοριτσια καλησπερα και εμενα τα νεα μου δεν ειναι καλα ...η τελευταια χοριακη που εκανα δεν βγηκε καλη και δεν ειχε διπλασιαστει καν 1149 και μετα απο 4 μερεσ 1580 ..πηγα στον γιατρο και εψαχνε να βρει κατι να δει ..με το ζορι φαινεται ενασ σακοσ αλλα επειδη ειναι πολυ παχυ το ενδωμητριο λογω ουτροτζεσταν δεν φαινοταν καθαρα 

τωρα μου ειπε να ξανακανω χοριακη την Δευτερα και εαν δειχενι να πεφτει μαλλον θα ηταν βιοχημικη κυηση παλι μεσα σε 5 μηνεσ ....

η ασ ελπισουμε να ειναι πολυ καθυστερημενη συλληψη ....θα δειξει μεχρι Δευτερα υπομονη ...

Καλημέρα κορίτσι μου,  εύχομαι να είναι καθυστερημένη σύλληψη και μόνο !! Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν μέσα από την καρδιά μου!!!! 

On 20/2/2021 at 4:03 ΜΜ, KATERINOYLA είπε:

Καλησπερα σας! Ο γιατρος σας δηλαδή είπε οτι δεν αυξάνεται όπως θα πρεπε η χοριακη; εγω ειμαι 5 εβδομαδες, σακος δεν υπαρχει, η χοριακη μου ηταν 499 18 του μηνα και περιμενουμε την χθεσινη αλλα δεν τον ανησυχει γιατι λεει οτι ειναι πολυ νωρις ακομα. Οποτε και εμεις ειμαστε στο περιμενε... 

4 hours ago, Mamacita0502 said:

Καλησπερα σας! Ο γιατρος σας δηλαδή είπε οτι δεν αυξάνεται όπως θα πρεπε η χοριακη; εγω ειμαι 5 εβδομαδες, σακος δεν υπαρχει, η χοριακη μου ηταν 499 18 του μηνα και περιμενουμε την χθεσινη αλλα δεν τον ανησυχει γιατι λεει οτι ειναι πολυ νωρις ακομα. Οποτε και εμεις ειμαστε στο περιμενε... 

Ο σακος εμφανιζετα με χοριακη απο 1000-1500 και πανω, καλα σου λεει, ειναι νωρις ακομη! Εισαι σιγουρη οτι εισαι 5 εβδομαδων; μηπως εχει γινει πιο μετα η συλληψη; 

Διαφημίσεις

On 13/2/2021 at 2:07 ΜΜ, Deppybach είπε:
Just now, depifish είπε:

Ο σακος εμφανιζετα με χοριακη απο 1000-1500 και πανω, καλα σου λεει, ειναι νωρις ακομη! Εισαι σιγουρη οτι εισαι 5 εβδομαδων; μηπως εχει γινει πιο μετα η συλ

4 ώρες πρίν, Mamacita0502 είπε:

Οταν λες 5η εβδομαδα τι εννοεις?εγω ας πουμε ειμαι τωρα 4 εβδομαδων κ 4 ημερων(η χοριακη μου ηταν πριν 2 μερες 312.6) και για να δουμε αν θα εχει φανει σακος ο γιατρος μου ειπε να παω Παρασκευη.Μεταξυ 5 με 5.5 εβδομαδων φαινεται ο σακος(εκτος αν υπαρχει καθυστερημενη συλληψη

On 22/2/2021 at 1:19 ΠΜ, depifish είπε:

Ο σακος εμφανιζετα με χοριακη απο 1000-1500 και πανω, καλα σου λεει, ειναι νωρις ακομη! Εισαι σιγουρη οτι εισαι 5 εβδομαδων; μηπως εχει γινει πιο μετα η συλληψη; 

Τελικα τα πραγματα δεν πήγαν καλά.. η χοριακη έπεσε στο 100, οπότε λογικά θα μηδενισε τελείως.. δεν το βαζουμε κατω. Συνεχίζουμε.. εχει πάθει καμια κατι αναλογο; μετα ξαναπροσπαθησε αμεσα; 

• Λυπημένη/-ος 2

4 hours ago, Mamacita0502 said:

Τελικα τα πραγματα δεν πήγαν καλά.. η χοριακη έπεσε στο 100, οπότε λογικά θα μηδενισε τελείως.. δεν το βαζουμε κατω. Συνεχίζουμε.. εχει πάθει καμια κατι αναλογο; μετα ξαναπροσπαθησε αμεσα; 

Ναι εγω! Πριν δυο μηνες ειχα κατι παρομοιο, εμεινα εγκυος και στις 5 εβδομαδες παλινδρομησε. Αλλα μετα απο 2 μηνες ξαναμεινα!!! Περιμενα να μου ρθει περιοδος (θα ειναι λιγο πιο βαρια απο οτι συνηθως) και ξαναρχισα τις προσπαθειες αμεσως! Μην στεναχωριεσαι, αυτο συμβαινει συνηθως λογω καποιας χρωμοσωματικης ανωμαλιας στο εμβρυο και το αποβαλει μονο του, η φυση ξερει! Και λογικα επειδη ειναι και νωρις δεν θα χρειαστεις ουτε καν αποξεση. Απο τοτε που το επαθα κι εγω, συνειδητοποιησα οτι ειναι πολυ συχνο φαινομενο, και ολο και περισσοτερες κοπελες ακουσα που το ειχαν παθει. Αλλα μην αγχωνεσαι, παρα πολυ συντομα θα ξαναμεινεις!!! 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα