Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Τρεμουλιασμα καρδιας στην εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Καλησπερα! Ειπα να ανοιξω νεο θεμα γιατι δεν βρηκα πουθενα κατι παρομοιο οσο κι αν εψαξα...

Ειμαι στη 10η εβδομαδα και τις τςλευταιες μερες νοιωθω συχνα πυκνα για κλασματα δευτερολεπτου σαν να τρεμει ο μυς της καρδιας μου. Δεν ειναι εκτακτες, ξερω πως ειναι οι εκτακτες γιατι ειχα στο παρελθον και ηταν και ο λογος που επισκεφθηκα καρδιολογο 6 μηνες πριν, χωρις να μου βρει κατι και οι οποιες φυγαν μονες τους ως δια μαγειας... Αυτη τη φορα ομως, αυτο που νοιωθω ειναι διαφορετικο. Δεν χανω καποιο παλμο, ο παλμος μου ειναι σταθερος και απλα παραλληλα νοιωθω αυτο σαν να τρεμουλιαζει ο μυς. Ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι φτερουγισμα, και να δω καρδιολογο. Αλλα μεχρι να παρω αυριο τηλεφωνο και να μου κλεισουν ραντεβου εγω θα εχω πεθανει απο την αγωνια μου! Μηπως το εχει νοιωσει και καποιος αλλος αυτο; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλησπερα! Ειπα να ανοιξω νεο θεμα γιατι δεν βρηκα πουθενα κατι παρομοιο οσο κι αν εψαξα...

Ειμαι στη 10η εβδομαδα και τις τςλευταιες μερες νοιωθω συχνα πυκνα για κλασματα δευτερολεπτου σαν να τρεμει ο μυς της καρδιας μου. Δεν ειναι εκτακτες, ξερω πως ειναι οι εκτακτες γιατι ειχα στο παρελθον και ηταν και ο λογος που επισκεφθηκα καρδιολογο 6 μηνες πριν, χωρις να μου βρει κατι και οι οποιες φυγαν μονες τους ως δια μαγειας... Αυτη τη φορα ομως, αυτο που νοιωθω ειναι διαφορετικο. Δεν χανω καποιο παλμο, ο παλμος μου ειναι σταθερος και απλα παραλληλα νοιωθω αυτο σαν να τρεμουλιαζει ο μυς. Ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι φτερουγισμα, και να δω καρδιολογο. Αλλα μεχρι να παρω αυριο τηλεφωνο και να μου κλεισουν ραντεβου εγω θα εχω πεθανει απο την αγωνια μου! Μηπως το εχει νοιωσει και καποιος αλλος αυτο; 

Το έπαθα γύρω στις 6-7 εβδομάδες εμενα ηταν αρρυθμίες γιατι έτυχε να εχω την ώρα που εξέταζε καρδιολόγος, οποτε ηταν ακριβως το ίδιο. Το ειπα στον γυναικολόγο μου μου ειπε οτι η εγκυμοσυνη ειναι μια κατάσταση πολυ πολύπλοκη για το σώμα και δεν κανει να παραβλέπουμε τέτοιου είδους συμπτώματα και αν συνεχιστεί να πάω σε καρδιολόγο. Μονη μου το επεξεργάστηκα οτι μου συνέβαινε οταν αγχωνόμουν και απλα χαλάρωσα, σχεδόν μεσα σε μια εβδομαδα μου περασε.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, depifish είπε:

Καλησπερα! Ειπα να ανοιξω νεο θεμα γιατι δεν βρηκα πουθενα κατι παρομοιο οσο κι αν εψαξα...

Ειμαι στη 10η εβδομαδα και τις τςλευταιες μερες νοιωθω συχνα πυκνα για κλασματα δευτερολεπτου σαν να τρεμει ο μυς της καρδιας μου. Δεν ειναι εκτακτες, ξερω πως ειναι οι εκτακτες γιατι ειχα στο παρελθον και ηταν και ο λογος που επισκεφθηκα καρδιολογο 6 μηνες πριν, χωρις να μου βρει κατι και οι οποιες φυγαν μονες τους ως δια μαγειας... Αυτη τη φορα ομως, αυτο που νοιωθω ειναι διαφορετικο. Δεν χανω καποιο παλμο, ο παλμος μου ειναι σταθερος και απλα παραλληλα νοιωθω αυτο σαν να τρεμουλιαζει ο μυς. Ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι φτερουγισμα, και να δω καρδιολογο. Αλλα μεχρι να παρω αυριο τηλεφωνο και να μου κλεισουν ραντεβου εγω θα εχω πεθανει απο την αγωνια μου! Μηπως το εχει νοιωσει και καποιος αλλος αυτο; 

Συγγνωμη, πήγα να σου γράψω για έκτακτες, οι οποίες είναι κάτι φυσιολογικό στο α᾽τρίμηνο της εγκυμοσύνης, αλλά έγραψες ότι οι δικές σου δεν είναι έκτακτες. Εγώ αυτό μόνο ξέρω, δε γνωρίζω κάποια άλλη σχετική κατάσταση, οπότε θα σου πει ο καρδιολόγος σου. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι said:

Το έπαθα γύρω στις 6-7 εβδομάδες εμενα ηταν αρρυθμίες γιατι έτυχε να εχω την ώρα που εξέταζε καρδιολόγος, οποτε ηταν ακριβως το ίδιο. Το ειπα στον γυναικολόγο μου μου ειπε οτι η εγκυμοσυνη ειναι μια κατάσταση πολυ πολύπλοκη για το σώμα και δεν κανει να παραβλέπουμε τέτοιου είδους συμπτώματα και αν συνεχιστεί να πάω σε καρδιολόγο. Μονη μου το επεξεργάστηκα οτι μου συνέβαινε οταν αγχωνόμουν και απλα χαλάρωσα, σχεδόν μεσα σε μια εβδομαδα μου περασε.

Οταν λες το ιδιο; Ειχες την αισθηση οτι απορρυθνιζοταν ο παλμος; Επειδη ξερω οτι η αρρυθμια ειναι αυτο που λεει και η λεξη, χανεται ο ρυθμος. Και ξερω πως ειναι και η αρρυθμια και οι εκτακτες γιατι εχω νοιωσει και τα δυο. Στη συγκεκριμενη φαση δεν χανεται ο ρυθμος, απλα νοιωθω σαν να συσπαται-τρεμει ο μυς της καρδιας. Δηλαδη αν το ενοιωθα σε οποιαδηποτε αλλο σημειο του σωματος δεν θα εδινα καν σημασια γιατι θα ελεγα οτι ειναι απλα μυικο το θεμα. Αλλα αυτο με εχει μπερδεψει πολυ! 

 

@Troia ναι κι εγω αυτα ξερω! Εκτακτες και συστολες! Αυτο μου ειναι τελειως πρωτογνωρο και κουλο και αρκετα αγχωτικο μεχρι να καταφερω να παω να δω τι ειναι. Παρολαυτα σ' ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Έχω κ εγώ κάποιες αρρυθμίες σαν φτερούγισμα αλλά εγώ έχω θυροειδή κ προέρχεται από αυτό! Έχεις ελέγξει πρόσφατα τον θυρεοειδή σου; Σόρρυ τώρα είδα ότι είναι παλιό το ποστ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...