Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Ε ρε φιλεεεε δεν φτάνει που θα δουν εκεί το team όλο σου το μέσα πρέπει να σε δουν από παντού.Θα μας δουν και τις αμυγδαλές ρε κορίτσια?Να ξέρω!Να μην φάω τζατζίκι εκείνες τις ημέρες!χαχαχαχ

Έλα πες μου λίγο!!! Χαχαχαχα νομίζω ότι όσο το σκεφτόμαστε τόσα πιο πολλά βγαίνουν στην επιφάνεια :lol:

πρίν από 14 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσια μου είπε ο γιατρός να κάνω το εμβόλιο της γρίπης και του κοκκύτη. Ένταξει της γρίπης το άλλο τί είναι; Συνταγογραφειται; Πού το κάνω; Γίνονται και τα 2 μαζί;

Ο κοκκυτης είναι μια παιδική αρρώστια που χωρίς το εμβόλιο είναι πολύ επικίνδυνη. Το κάνουμε έτσι ώστε όταν γεννηθεί το μωράκι να έχει ήδη αντισώματα μέχρι να κάνει μόνο του το εμβόλιο. Τα συνταγογραφει και τα δύο ο γιατρός και τα κάνεις στο φαρμακείο. Σε απόσταση 2 εβδομάδων το ένα από το αλλο μου είπε ότι γιατρός μου. Εγώ έχω κάνει της γρίπης και τώρα περιμένω να κάνω του κοκκυτη. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Eva n είπε:

Έλα πες μου λίγο!!! Χαχαχαχα νομίζω ότι όσο το σκεφτόμαστε τόσα πιο πολλά βγαίνουν στην επιφάνεια :lol:

Ο κοκκυτης είναι μια παιδική αρρώστια που χωρίς το εμβόλιο είναι πολύ επικίνδυνη. Το κάνουμε έτσι ώστε όταν γεννηθεί το μωράκι να έχει ήδη αντισώματα μέχρι να κάνει μόνο του το εμβόλιο. Τα συνταγογραφει και τα δύο ο γιατρός και τα κάνεις στο φαρμακείο. Σε απόσταση 2 εβδομάδων το ένα από το αλλο μου είπε ότι γιατρός μου. Εγώ έχω κάνει της γρίπης και τώρα περιμένω να κάνω του κοκκυτη. 

Έχω περάσει κοκκύτη μικρή πρέπει να κάνω και εμβόλιο; Και σε ποια έβδομαδα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Έχω περάσει κοκκύτη μικρή πρέπει να κάνω και εμβόλιο; Και σε ποια έβδομαδα;

Νομίζω πως το κάνουμε για να γεννηθεί το μωρό με αντισώματα και όχι για εμάς.  Νομίζω γίνεται από την 32η και έπειτα. Καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου να σε κατατοπίσει πλήρως και να σου λύσει τις απορίες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eva n είπε:

Νομίζω πως το κάνουμε για να γεννηθεί το μωρό με αντισώματα και όχι για εμάς.  Νομίζω γίνεται από την 32η και έπειτα. Καλύτερα να μιλήσεις με τον γιατρό σου να σε κατατοπίσει πλήρως και να σου λύσει τις απορίες.

Έχεις δίκιο θα τον ρωτήσω την άλλη εβδομάδα που θα πάω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Eva n είπε:

Από ότι έχω καταλάβει πάντως δεν το συστήνουν όλοι οι γιατροί. 

Ναι κορίτσια εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μου ανέφερε κάτι , αλλα ούτε κ τώρα.. από  εβδομάδα θα πάω κ σκέφτομαι να τον ρωτήσω να δω τι θα μου προτείνει..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Agapakiii είπε:

Ναι κορίτσια εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μου ανέφερε κάτι , αλλα ούτε κ τώρα.. από  εβδομάδα θα πάω κ σκέφτομαι να τον ρωτήσω να δω τι θα μου προτείνει..

Ναι το έχω διαβάσει γενικά ότι δεν το προτείνουν όλοι οι γιατροί. Ο δικός μου, μου τα έγραψε και τα δύο. Ίσως να μην είναι και τόσο απαραίτητο εν τέλη.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Agapakiii είπε:

Ναι κορίτσια εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν μου ανέφερε κάτι , αλλα ούτε κ τώρα.. από  εβδομάδα θα πάω κ σκέφτομαι να τον ρωτήσω να δω τι θα μου προτείνει..

Ούτε εμένα μου είπε!Καλά εμεις δεν παίζει να προλάβουμε δύο δόσεις αν θέλουν μεταξύ τους δύο εβδομάδες διάφορα.χαχα

2 ώρες πρίν, Eva n είπε:

Έλα πες μου λίγο!!! Χαχαχαχα νομίζω ότι όσο το σκεφτόμαστε τόσα πιο πολλά βγαίνουν στην επιφάνεια :lol:

Ο κοκκυτης είναι μια παιδική αρρώστια που χωρίς το εμβόλιο είναι πολύ επικίνδυνη. Το κάνουμε έτσι ώστε όταν γεννηθεί το μωράκι να έχει ήδη αντισώματα μέχρι να κάνει μόνο του το εμβόλιο. Τα συνταγογραφει και τα δύο ο γιατρός και τα κάνεις στο φαρμακείο. Σε απόσταση 2 εβδομάδων το ένα από το αλλο μου είπε ότι γιατρός μου. Εγώ έχω κάνει της γρίπης και τώρα περιμένω να κάνω του κοκκυτη. 

αααα καλά δεν μπορείς να φανταστείς τι σκέφτομαι!ακόμα και πόσος κόσμος θα δει την διαστολή μου!Μα έχω κάτσει πίστη στον άντρα μου τόσα χρόνια για να καταρρεύσουν όλα σε μια μέρα χαχαχαχχαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii ποτε πας γιατρό;;Εγώ Πεμπτη!!Ελπίζω να θυμηθώ να τον ρωτήσω κ εγω γι αυτα τα εμβόλια!!Πάντα ξεχνάω να ρωταω πραγματα :-o

Αμάν αυτο το κλυσμααα!!!Δεν θέλω καθόλου να γίνει κανενα απρόοπτο εκείνη την ωρα!!Κ εγώ δυσκοιλια παντως κοριτσια!!!Κ επειδη ειμαι ανάποδος άνθρωπος με βοηθάει παρα πολυ να πάω τουαλέτα η μπανάνα!!!!!Αν είναι δυνατόν!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καποια χρόνια νοσησαν απο κοκκυτη βαριά πέντε νεογεννητα σε μαιευτήριο γι αυτο το συστήνουν καποιοι γιατροι. Αυτο το έμαθα απο τον παιδίατρο αφου γέννησα. Εμενα μου το ειχε πει η κουμπαρα μου οτι της ειχε επιβάλει ο δικος της γιατρος να το κανει και αφου ρώτησα τον δικο μου, μου ειπε ναι να το κανεις αν θέλεις και το αντιγριπικό υποχρεωτικά. Προσωπικα τα εκανα και τα δυο.

 Τωρα οσον αφορα το κλισμα ειναι μια εύκολη διαδικασία και απαραιτητη κατ εμε. Μεσα σε πέντε λεπτά εχεις τελειώσει. Δεν σε καθυστερεί απο τον τοκετό. Και δεν το κανουν μονο λόγω καθαριότητας αλλα και κινητικότητας του εντέρου.

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια κοκκυτη εμένα δεν μου πρότεινε.Ουτε αντιγριπικο.Μονη μου τον ρώτησα για του covid και τώρα θα τον ρωτήσω για της γρίπης.Τα εμβόλια που έχουμε κάνει εμείς τα παιδικά δεν δίνουν αντισώματα στο μωρό ή έχει περασει η δράση τους και δεν είναι αρκετη?Κάπου εδώ να προσθέσω στο θέμα του κλυσματος ότι ένας λόγος ακόμα είναι η διευκόλυνση του μωρού στον τοκετό.Να έχει χώρο το καψερο μην στριμωχτει κι άλλο.Βρε τι πάθαμε με το τουμποφλο.Και καλά το κέρασμα σε ξεβουλωνουν με τα αέρια τι γίνεται?Και θα έχει πιο πολύ κρύο και τραβιέται και η φασολάδα με τον καιρό αυτο.Κοριτσια κάνα δυο εβδομάδες πριν την ΠΗΤ κομμένα όσπρια και πράσινα.χαχαχαχαχ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ ΜΟΥ ❤️

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Agapakiii ποτε πας γιατρό;;Εγώ Πεμπτη!!Ελπίζω να θυμηθώ να τον ρωτήσω κ εγω γι αυτα τα εμβόλια!!Πάντα ξεχνάω να ρωταω πραγματα :-o

Αμάν αυτο το κλυσμααα!!!Δεν θέλω καθόλου να γίνει κανενα απρόοπτο εκείνη την ωρα!!Κ εγώ δυσκοιλια παντως κοριτσια!!!Κ επειδη ειμαι ανάποδος άνθρωπος με βοηθάει παρα πολυ να πάω τουαλέτα η μπανάνα!!!!!Αν είναι δυνατόν!!

Καλημέρα !! Την Τρίτη έχω εγώ!! Που θα πάει προς το τέλος θα σε πετύχω :P

@Catmom ❤️ εγώ που τον ρώτησα για της γρίπης πριν 2 χρόνια τέτοια εποχή που ήμουν έγκυος στην μικρή μου, μ είχε πει πως δεν χρειάζεται εφόσον δεν ανήκω σε ευπαθή ομάδα αλλά ααααμα θέλω οκ να το κάνω.. κ δεν το έκανα, γενικά βέβαια δεν το έχω κάνει κ ποτε.. όσο για τα μπιμπερό λένε πως μέσα στο ψυγείο έχει διάρκεια η αποστείρωση 24 ώρες .. εγώ να πω την αλήθεια τα άφηνα στον αποστειρωτη γιατί εφόσον το μωρό τρώει συχνά , τα χρησιμοποιείς συνέχεια οποτε συνεχώς αποστειρώνεις !

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Agapakiii είπε:

Καλημέρα !! Την Τρίτη έχω εγώ!! Που θα πάει προς το τέλος θα σε πετύχω :P

@Catmom ❤️ εγώ που τον ρώτησα για της γρίπης πριν 2 χρόνια τέτοια εποχή που ήμουν έγκυος στην μικρή μου, μ είχε πει πως δεν χρειάζεται εφόσον δεν ανήκω σε ευπαθή ομάδα αλλά ααααμα θέλω οκ να το κάνω.. κ δεν το έκανα, γενικά βέβαια δεν το έχω κάνει κ ποτε.. όσο για τα μπιμπερό λένε πως μέσα στο ψυγείο έχει διάρκεια η αποστείρωση 24 ώρες .. εγώ να πω την αλήθεια τα άφηνα στον αποστειρωτη γιατί εφόσον το μωρό τρώει συχνά , τα χρησιμοποιείς συνέχεια οποτε συνεχώς αποστειρώνεις !

Την πρώτη φορά που τον δοκίμασα τον αποστειρωτη ήταν βράδυ.Το έβαλα κι έπεσα για ύπνο και την άλλη μέρα ήταν μέσα στους υδρατμούς.Τα άφησα εκεί αλλά μετά από δύο μέρες θυμήθηκα ότι αναπτύσσονται βακτήρια.Τωρα απλά θα τα περάσω ένα καλό πλύσιμο και θα τα βάλω κατσαρόλα μάλλον.απλα μετά τι κάνω?τα βάζω σε πετσετουλα να στεγνώσουν και τα αποθηκεύω?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Catmom ❤️ είπε:

Την πρώτη φορά που τον δοκίμασα τον αποστειρωτη ήταν βράδυ.Το έβαλα κι έπεσα για ύπνο και την άλλη μέρα ήταν μέσα στους υδρατμούς.Τα άφησα εκεί αλλά μετά από δύο μέρες θυμήθηκα ότι αναπτύσσονται βακτήρια.Τωρα απλά θα τα περάσω ένα καλό πλύσιμο και θα τα βάλω κατσαρόλα μάλλον.απλα μετά τι κάνω?τα βάζω σε πετσετουλα να στεγνώσουν και τα αποθηκεύω?

Η αποστείρωση διαρκεί 24 ώρες .. δηλαδή δεν έχει νόημα από τώρα να είναι αποστειρωμένα .. εγώ πχ στην θέση σου θα τα έπλενα, θα τα στέγνωνα σε μια πετσετουλα κ μετά εντελώς στεγνά θα τα έβαζα μέσα στον αποστειρωτη , ώστε να έχω μόνο να πατήσω το κουμπί όταν γυρίσω σπίτι από την κλινική..  εναλλακτικά μπορείς να τα αποθηκεύσεις σε ένα ντουλάπι κ όταν με το καλό γυρίσετε , τα βάζεις μέσα κ πατάς το κουμπί για αποστείρωση!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...