Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Catmom ❤️ είπε:

@Αγγελίνα @Foux από προσωπική εμπειρία τα χτυπήματα αυτά δεν είναι τίποτα.Ετσι νόμιζα κι εγώ ότι θα έβγαινε το χέρι να με χαιρετήσει.Παντως μιλήστε με τον γιατρό να αποκλείσετε κάθε πιθανότητα.❤️

 

@Agapakiii Πως πήγε το ραντεβού κορίτσι μου?

Ναι την προηγούμενη φορά τον ειπα..γιατρέ νομίζω το μωρο θα βγει ετσι όπως με χτυπάει!!Κ γελούσε κ λεει δεν βγαίνουν τοσο ευκολα!!Χαχαχα έχεις δρομο μπροστα σου!!Μου είπε δεν είναι ανησυχητικό είναι απόλυτα φυσιολογικό!!Αύριο πάω κ εγω γιατρό να δω το ελεφαντακι μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.. Είμαι στον 5ο μήνα και σήμερα που ξύπνησα όταν αλλάζω πλευρό και γενικά όταν πάω να γυρίσω με πονάει η κοιλιά μου πλάγια αριστερά και δεξιά. Περιμετρικά κάπως. Εντερο.. Κοιλιά. Δεν ξέρω. Σας έχει τύχει;; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.. Είμαι στον 5ο μήνα και σήμερα που ξύπνησα όταν αλλάζω πλευρό και γενικά όταν πάω να γυρίσω με πονάει η κοιλιά μου πλάγια αριστερά και δεξιά. Περιμετρικά κάπως. Εντερο.. Κοιλιά. Δεν ξέρω. Σας έχει τύχει;; 

Καλη σου μερα! Εγω ποναω ετσι απο τον 4ο αλλα μονο οταν αλλαζω πλευρο οπως λες η καμια φορα οταν σηκωθω αποτομα. Τωρα που φουσκωνει η κοιλιτσα θα μαθεις να σηκωνεσαι με τα χερια! Μην σπρωχνεις με τη κοιλια!Στον 5ο μου έμεινε και ενα 10ημερο ο πονος πηγα γιατρο δεν ηταν κατι χαλαρωσα και εφυγε και τωρα μονο αν ξεχαστω και γυρισω αποτομα χωρις βοήθεια απο τα χερια μου. Ρωτα και τον γιατρο σου φυσικα για να είσαι ησυχη! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.. Είμαι στον 5ο μήνα και σήμερα που ξύπνησα όταν αλλάζω πλευρό και γενικά όταν πάω να γυρίσω με πονάει η κοιλιά μου πλάγια αριστερά και δεξιά. Περιμετρικά κάπως. Εντερο.. Κοιλιά. Δεν ξέρω. Σας έχει τύχει;; 

Καλημέρα!Η κοιλίτσα σου δέχεται μεγάλες αλλαγές τώρα.Μπορει να είναι από ένα παραπονεμενο εντερακι μεχρι και μυϊκός πόνος.Αν είναι επίμονος ειδοποίησε τον γιατρό σου.Αν και στον πέμπτο το μωρό δεν είναι ακόμα στα πλάγια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Foux @Catmom ❤️ κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ❤️
Καλημέρα!!!

ολα καλά με τον γιατρό.. μπήκα πρώτα καρδιοτοκογραφο, ήταν άψογος κ μετά που με είδε ο γιατρός είπε ότι όλα ειβαι καλά.. χθες μου έκανε κ την εξέταση που σου παίρνει δείγμα κολπικο κ το στέλνεις σε μικροβιολογικό για μύκητες κτλ.. το θυμόμουν ότι γίνεται κάπου τώρα σε αυτές τις εβδομάδες.. αύριο θα έχω τα αποτελέσματα !!

επισης μου είπε πως την επόμενη φορά που θα πάω δηλαδή σε 2 εβδομάδες , θα με δει από κάτω για να δούμε τον τράχηλο!! Παναγία μουυυυ ο εφιάλτης μου πλησιάζει! Χαχαα!! Θα έχω μπει 38η εβδομάδα οποτε πρέπει να δούμε τον τράχηλο να έχουμε εικόνα..

τον ρώτησα αν πιστεύει πως θα φτάσω μέχρι τέλος γιατί είναι κ η δεύτερη εγκυμοσύνη και είπε πως δεν έχει σχέση κ μπορεί κ ναι! Θα το δούμε στο επόμενο ραντεβού που θα ελέγξει τον τράχηλο!! Αυτά τα νέα μας !!❤️

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Agapakiii said:

@Foux @Catmom ❤️ κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ❤️
Καλημέρα!!!

ολα καλά με τον γιατρό.. μπήκα πρώτα καρδιοτοκογραφο, ήταν άψογος κ μετά που με είδε ο γιατρός είπε ότι όλα ειβαι καλά.. χθες μου έκανε κ την εξέταση που σου παίρνει δείγμα κολπικο κ το στέλνεις σε μικροβιολογικό για μύκητες κτλ.. το θυμόμουν ότι γίνεται κάπου τώρα σε αυτές τις εβδομάδες.. αύριο θα έχω τα αποτελέσματα !!

επισης μου είπε πως την επόμενη φορά που θα πάω δηλαδή σε 2 εβδομάδες , θα με δει από κάτω για να δούμε τον τράχηλο!! Παναγία μουυυυ ο εφιάλτης μου πλησιάζει! Χαχαα!! Θα έχω μπει 38η εβδομάδα οποτε πρέπει να δούμε τον τράχηλο να έχουμε εικόνα..

τον ρώτησα αν πιστεύει πως θα φτάσω μέχρι τέλος γιατί είναι κ η δεύτερη εγκυμοσύνη και είπε πως δεν έχει σχέση κ μπορεί κ ναι! Θα το δούμε στο επόμενο ραντεβού που θα ελέγξει τον τράχηλο!! Αυτά τα νέα μας !!❤️

Καλε εφτασες !Με το καλο!

Κοριτσια καλημερα! Για πειτε αν μπορειτε γνωμες για δυο πραγματα.Με στρωμα για το λικνο το εψαξε καμμια; Πηγαμε greco strom και μας ειπε για 3 κατηγοριες. Ενα με κοκοφοινικα( διαβαζω ελαστικοποιημενο κοκοφοινικα με εκχυλισμα λατεξ, αυτη μας ειπε ειναι πολυ σκληρο)ενα με λατεξ( μας ειπε ειναι επεξεργασμενο οχι παρα πολυ μαλακο)και ενα που ειμαι πλευρα ειναι λατεξ( μας ειπε αυτη ειναι πιο μαλακη πλευρα απο αυτο που ειναι ολο λατεξ)και η αλλη κοκοφοινικα.Διαβαζω ενα βρεφικο στρωμα πρεπει να ειναι ημισκληρο.Εχετε καμμια ιδεα τι να προτιμησουμε;

Το δευτερο πηγαμε σε ενα μαγαζι που ειχε και κουρτινες και χαλακια και μας ειπε οτι αν παρουμε και τα δυο παιδικα( ακομη και με παρομοια θεματολογια) θα ειναι πολυ φορτωμενο το δωματιο.Εσεις τι λετε;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλε εφτασες !Με το καλο!

Κοριτσια καλημερα! Για πειτε αν μπορειτε γνωμες για δυο πραγματα.Με στρωμα για το λικνο το εψαξε καμμια; Πηγαμε greco strom και μας ειπε για 3 κατηγοριες. Ενα με κοκοφοινικα( διαβαζω ελαστικοποιημενο κοκοφοινικα με εκχυλισμα λατεξ, αυτη μας ειπε ειναι πολυ σκληρο)ενα με λατεξ( μας ειπε ειναι επεξεργασμενο οχι παρα πολυ μαλακο)και ενα που ειμαι πλευρα ειναι λατεξ( μας ειπε αυτη ειναι πιο μαλακη πλευρα απο αυτο που ειναι ολο λατεξ)και η αλλη κοκοφοινικα.Διαβαζω ενα βρεφικο στρωμα πρεπει να ειναι ημισκληρο.Εχετε καμμια ιδεα τι να προτιμησουμε;

Το δευτερο πηγαμε σε ενα μαγαζι που ειχε και κουρτινες και χαλακια και μας ειπε οτι αν παρουμε και τα δυο παιδικα( ακομη και με παρομοια θεματολογια) θα ειναι πολυ φορτωμενο το δωματιο.Εσεις τι λετε;

Ευχαριστώ παρά πολύ!! Για το στρώμα επειδή κ εγώ από Greco strom πήρα κ για την μικρή μου αλλά κ για το νινί , αυτό που κοίταξα είναι να μην είναι κοκοφοίνικας γιατί διάβαζα ότι τελικά αν κ γενικά σε κάποια μαγαζια το πουλάνε για τοπ, δεν είναι ότι καλύτερο! Τώρα να σου πω δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο πήραμε αλλά νομίζω πήραμε με κάρτα μνήμης .. 

οσο για το δωμάτιο, επειδή εσυ ξέρεις τον χώρο κτλ, άμα είναι μεγάλο κ δεν είναι πολύ μικρουλι να μπουκώσει τότε γιατί όχι;; Εγώ θα έπαιρνα! Βέβαια ανάλογα κ τους τοίχους η τι έχεις βάλει μέσα.. πάντως άμα είναι να επιλέξεις ανάμεσα σε 2 καλύτερα παρε χαλι γιατί αργότερα παίζουν πάνω κ το χαίρονται περισσότερο!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

@Foux @Catmom ❤️ κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον ❤️
Καλημέρα!!!

ολα καλά με τον γιατρό.. μπήκα πρώτα καρδιοτοκογραφο, ήταν άψογος κ μετά που με είδε ο γιατρός είπε ότι όλα ειβαι καλά.. χθες μου έκανε κ την εξέταση που σου παίρνει δείγμα κολπικο κ το στέλνεις σε μικροβιολογικό για μύκητες κτλ.. το θυμόμουν ότι γίνεται κάπου τώρα σε αυτές τις εβδομάδες.. αύριο θα έχω τα αποτελέσματα !!

επισης μου είπε πως την επόμενη φορά που θα πάω δηλαδή σε 2 εβδομάδες , θα με δει από κάτω για να δούμε τον τράχηλο!! Παναγία μουυυυ ο εφιάλτης μου πλησιάζει! Χαχαα!! Θα έχω μπει 38η εβδομάδα οποτε πρέπει να δούμε τον τράχηλο να έχουμε εικόνα..

τον ρώτησα αν πιστεύει πως θα φτάσω μέχρι τέλος γιατί είναι κ η δεύτερη εγκυμοσύνη και είπε πως δεν έχει σχέση κ μπορεί κ ναι! Θα το δούμε στο επόμενο ραντεβού που θα ελέγξει τον τράχηλο!! Αυτά τα νέα μας !!❤️

Τι καλά νέα κορίτσι μου!Μπράβο!κι εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό.Ολα μια χαρά.Ο μπεμπακος είναι 2.800.Αυριο έχουμε κι εμείς την εξέταση για b strep.Μας έδωσε οδηγίες για τον τοκετό,για τα νερά,για τις συσπάσεις.Πωπω κοντευουμε καλεεεε.❤️ ευτυχώς δεν μου είπε τίποτα για τα κιλά.Ειπε ότι είμαι μέσα στα όρια κι από την χαρά μου έφαγα δύο τυρόπιτες χαχχαχα

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλε εφτασες !Με το καλο!

Κοριτσια καλημερα! Για πειτε αν μπορειτε γνωμες για δυο πραγματα.Με στρωμα για το λικνο το εψαξε καμμια; Πηγαμε greco strom και μας ειπε για 3 κατηγοριες. Ενα με κοκοφοινικα( διαβαζω ελαστικοποιημενο κοκοφοινικα με εκχυλισμα λατεξ, αυτη μας ειπε ειναι πολυ σκληρο)ενα με λατεξ( μας ειπε ειναι επεξεργασμενο οχι παρα πολυ μαλακο)και ενα που ειμαι πλευρα ειναι λατεξ( μας ειπε αυτη ειναι πιο μαλακη πλευρα απο αυτο που ειναι ολο λατεξ)και η αλλη κοκοφοινικα.Διαβαζω ενα βρεφικο στρωμα πρεπει να ειναι ημισκληρο.Εχετε καμμια ιδεα τι να προτιμησουμε;

Το δευτερο πηγαμε σε ενα μαγαζι που ειχε και κουρτινες και χαλακια και μας ειπε οτι αν παρουμε και τα δυο παιδικα( ακομη και με παρομοια θεματολογια) θα ειναι πολυ φορτωμενο το δωματιο.Εσεις τι λετε;

Γιατί δεν δοκιμάζεις το στρώμα του λικνου?Εμείς έχουμε ένα της chicco μεταχειρισμένο και το στρωματακι του είναι πολύ καλό.Για το δωμάτιο είναι θέμα γούστου.Αν είναι μικρός ο χώρος τα πολλά σχέδια και τα πολλά χρώματα θα στο κλείσουν.Αν είσαι φαν του μινιμαλ όπως εγώ θα σου πρότεινα ένα μονόχρωμο χαλακι και μια διακριτική κουρτίνα με λίγα σχέδια.Νομιζω ότι το πολύ φόρτωμα δεν θα έκανε καλό και στο μωρό.Οσο πιο ανοιχτός ο χώρος τόσο καλύτερος για την ψυχολογία του.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agapakiii said:

Ευχαριστώ παρά πολύ!! Για το στρώμα επειδή κ εγώ από Greco strom πήρα κ για την μικρή μου αλλά κ για το νινί , αυτό που κοίταξα είναι να μην είναι κοκοφοίνικας γιατί διάβαζα ότι τελικά αν κ γενικά σε κάποια μαγαζια το πουλάνε για τοπ, δεν είναι ότι καλύτερο! Τώρα να σου πω δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο πήραμε αλλά νομίζω πήραμε με κάρτα μνήμης .. 

οσο για το δωμάτιο, επειδή εσυ ξέρεις τον χώρο κτλ, άμα είναι μεγάλο κ δεν είναι πολύ μικρουλι να μπουκώσει τότε γιατί όχι;; Εγώ θα έπαιρνα! Βέβαια ανάλογα κ τους τοίχους η τι έχεις βάλει μέσα.. πάντως άμα είναι να επιλέξεις ανάμεσα σε 2 καλύτερα παρε χαλι γιατί αργότερα παίζουν πάνω κ το χαίρονται περισσότερο!!

Ευχαριστω για την απαντηση.Το δωματιο ειναι πολυ μικρουλι.Επειδη χαλακι ηθελα να παρω πιο μεγαλο, θα παρω μαλλον χαλακι στην παρουσα φαση και η κουρτινα που εχει μου αρεσει αρκετα σαν κουρτινα μονοχρωμη αλλα χαρουμενη.Αν βρω κατι πολυ διακριτικο παιδικο αργοτερα...

1 hour ago, Catmom ❤️ said:

Τι καλά νέα κορίτσι μου!Μπράβο!κι εμείς μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό.Ολα μια χαρά.Ο μπεμπακος είναι 2.800.Αυριο έχουμε κι εμείς την εξέταση για b strep.Μας έδωσε οδηγίες για τον τοκετό,για τα νερά,για τις συσπάσεις.Πωπω κοντευουμε καλεεεε.❤️ ευτυχώς δεν μου είπε τίποτα για τα κιλά.Ειπε ότι είμαι μέσα στα όρια κι από την χαρά μου έφαγα δύο τυρόπιτες χαχχαχα

Γιατί δεν δοκιμάζεις το στρώμα του λικνου?Εμείς έχουμε ένα της chicco μεταχειρισμένο και το στρωματακι του είναι πολύ καλό.Για το δωμάτιο είναι θέμα γούστου.Αν είναι μικρός ο χώρος τα πολλά σχέδια και τα πολλά χρώματα θα στο κλείσουν.Αν είσαι φαν του μινιμαλ όπως εγώ θα σου πρότεινα ένα μονόχρωμο χαλακι και μια διακριτική κουρτίνα με λίγα σχέδια.Νομιζω ότι το πολύ φόρτωμα δεν θα έκανε καλό και στο μωρό.Οσο πιο ανοιχτός ο χώρος τόσο καλύτερος για την ψυχολογία του.

Ρε κοριτσια εσεις φτασατε πολυ κοντα.Απιστευτο.Μαλλον θα παρω στρωματακι, γιατι δεν μου πολυ αρεσει το στρωματακι του. Λιγο που ειδα πολυ φορτωμενες οι κουρτινες και προβληματιστηκα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Agapakiii Ναι έτσι μου είχε πει κ εμένα.. στις 37 που θα παω θα με δει από κάτω!!Κ τον ρώτησα αν πιστεύει αν θα πάρω ολο το μήνα κ κατά πόσο είναι ασφαλές απο εδώ Κ πέρα αν έρθει το μωρο Κ μου λέει...8-)8-) μην το σκέφτεσαι καν έχεις ακομααα!!!!:shock::shock: Παντως 2 φίλες μου στις 37 Κ 38 βδομαδες γέννησαν μετά την εξέταση με το χέρι!!!Ευελπιστώ κ σε μένα χαχαχα!!!Εχω χεστει πανω μου που τον βλέπει μπαμπατσικο!!!Αντε να δούμε αύριο ποσα κιλα φτάσαμε!!!!

@anoulious εγω πηρα στρώμα για παρκοκρεβατο το πράσινο bamboo το έχουν όλες οι εταιρίες με βρεφικα στα 30 ευρω!!Για το κρεβατακι του αργοτερα εχω στρώμα κανονικό!!Όσο για το δωματιο εγω εχω βουνά στον τοίχο κ πηρα κ χαλακι με βουνά!!Κουρτίνα θα πάρω σιγουρα πιο ήσυχη κατι σε γκρι απαλό σκεφτομαι όπως Κ το πολυφωτο!!Θα ανεβάσω το χαλι μου να το δείτε στο προφίλ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλε εφτασες !Με το καλο!

Κοριτσια καλημερα! Για πειτε αν μπορειτε γνωμες για δυο πραγματα.Με στρωμα για το λικνο το εψαξε καμμια; Πηγαμε greco strom και μας ειπε για 3 κατηγοριες. Ενα με κοκοφοινικα( διαβαζω ελαστικοποιημενο κοκοφοινικα με εκχυλισμα λατεξ, αυτη μας ειπε ειναι πολυ σκληρο)ενα με λατεξ( μας ειπε ειναι επεξεργασμενο οχι παρα πολυ μαλακο)και ενα που ειμαι πλευρα ειναι λατεξ( μας ειπε αυτη ειναι πιο μαλακη πλευρα απο αυτο που ειναι ολο λατεξ)και η αλλη κοκοφοινικα.Διαβαζω ενα βρεφικο στρωμα πρεπει να ειναι ημισκληρο.Εχετε καμμια ιδεα τι να προτιμησουμε;

Το δευτερο πηγαμε σε ενα μαγαζι που ειχε και κουρτινες και χαλακια και μας ειπε οτι αν παρουμε και τα δυο παιδικα( ακομη και με παρομοια θεματολογια) θα ειναι πολυ φορτωμενο το δωματιο.Εσεις τι λετε;

Τι λίκνο πήρατε και χρειαζεται στρωμα; Εμεις στο kindercraft δεν βάλαμε επιπλεον στρωμα. Υποτίθεται οτι τα μωρά θέλουν σκληρή επιφάνεια για την σπονδυλική τους στήλη στην αρχη. Στην κούνια πήραμε το μινωας απο το grecostrom και ειναι πολυ ωραίο ,η μετάβαση απο το λίκνο στην κούνια τον Σεπτέμβρη εγινε πολυ άνετα. Για κοκοφοινικα κι εγω διάβασα οτι δεν ειναι οτι καλύτερο, ειδικά  αν υπάρχει υγρασία στο σπίτι.

επισης προτίμησα και πήρα κουρτίνα γι αρχη. Γιατι επισης διάβασα για τα χαλια και τα μικροσωματίδια , σκόνη κλπ. Το δωμάτιο του δεν το εχω στρώσει ακομα. Παίζουμε σε αφρώδες χαλι στο σαλόνι ακομα. Το φωτιστικό επισης δίνει χαρακτήρα στο δωμάτιο, του πήρα αερόστατο.

πιστευω οτι ενα παιδικό δωμάτιο δεν φορτώνεται καθως ειναι ως έννοια φορτωμένο απο μονο του με παιχνίδια, ενα σωρό κρεμασμένα στους τοίχους. Να το κανεις οπως το εχεις φανταστεί και οσο χαρούμενο θέλεις. Τι θεμα εχεις διαλέξει;

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Foux said:

@Agapakiii Ναι έτσι μου είχε πει κ εμένα.. στις 37 που θα παω θα με δει από κάτω!!Κ τον ρώτησα αν πιστεύει αν θα πάρω ολο το μήνα κ κατά πόσο είναι ασφαλές απο εδώ Κ πέρα αν έρθει το μωρο Κ μου λέει...8-)8-) μην το σκέφτεσαι καν έχεις ακομααα!!!!:shock::shock: Παντως 2 φίλες μου στις 37 Κ 38 βδομαδες γέννησαν μετά την εξέταση με το χέρι!!!Ευελπιστώ κ σε μένα χαχαχα!!!Εχω χεστει πανω μου που τον βλέπει μπαμπατσικο!!!Αντε να δούμε αύριο ποσα κιλα φτάσαμε!!!!

@anoulious εγω πηρα στρώμα για παρκοκρεβατο το πράσινο bamboo το έχουν όλες οι εταιρίες με βρεφικα στα 30 ευρω!!Για το κρεβατακι του αργοτερα εχω στρώμα κανονικό!!Όσο για το δωματιο εγω εχω βουνά στον τοίχο κ πηρα κ χαλακι με βουνά!!Κουρτίνα θα πάρω σιγουρα πιο ήσυχη κατι σε γκρι απαλό σκεφτομαι όπως Κ το πολυφωτο!!Θα ανεβάσω το χαλι μου να το δείτε στο προφίλ!!

Ναι να το ανεβασεις να το δουμε

36 minutes ago, Καντι said:

Τι λίκνο πήρατε και χρειαζεται στρωμα; Εμεις στο kindercraft δεν βάλαμε επιπλεον στρωμα. Υποτίθεται οτι τα μωρά θέλουν σκληρή επιφάνεια για την σπονδυλική τους στήλη στην αρχη. Στην κούνια πήραμε το μινωας απο το grecostrom και ειναι πολυ ωραίο ,η μετάβαση απο το λίκνο στην κούνια τον Σεπτέμβρη εγινε πολυ άνετα. Για κοκοφοινικα κι εγω διάβασα οτι δεν ειναι οτι καλύτερο, ειδικά  αν υπάρχει υγρασία στο σπίτι.

επισης προτίμησα και πήρα κουρτίνα γι αρχη. Γιατι επισης διάβασα για τα χαλια και τα μικροσωματίδια , σκόνη κλπ. Το δωμάτιο του δεν το εχω στρώσει ακομα. Παίζουμε σε αφρώδες χαλι στο σαλόνι ακομα. Το φωτιστικό επισης δίνει χαρακτήρα στο δωμάτιο, του πήρα αερόστατο.

πιστευω οτι ενα παιδικό δωμάτιο δεν φορτώνεται καθως ειναι ως έννοια φορτωμένο απο μονο του με παιχνίδια, ενα σωρό κρεμασμένα στους τοίχους. Να το κανεις οπως το εχεις φανταστεί και οσο χαρούμενο θέλεις. Τι θεμα εχεις διαλέξει;

Να σου πω δεν ειμαι τοσο των στερεοτυπων να εχει συγκεκριμενο θεμα( αυτοκινητα, βυθος κλπ)θελω κατι χαρουμενο , ειδα πχ ενα χαλακι με λουνα παρκ , καρουζελ που μου αρεσε πολυ θα το παρω και δεν με νοιαζει και πολυ με τι θα το ταιριαξω...οπως πχ δεν μου αρεσουν πολυ τα μπλε και γαλαζια..Εχω και τον αντρα μου λεει ολη την ημερα ο διαχωρισμος ροζ γαλαζιο σε κοριτσια αγορια εγινε απο τους  ναζι δε θα  το συντηρω εγω στο παιδι μου...Και αντε να βρεις αλλα χρωματα.Εχει αλλα κυριαρχουν αυτα τα δυο..!!

Ενα φθηνο, υφασματινο λικνο...Απο τη στιγμη που αγοραζουμε σχεδον τα παντα ,  δεν ηθελα για  το λικνο να διαθεσουμε αρκετα χρηματα..Οσο τα εψαξα πολλα λικνα, θελουν αλλαγη στρωματος.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Foux είπε:

@Agapakiii Ναι έτσι μου είχε πει κ εμένα.. στις 37 που θα παω θα με δει από κάτω!!Κ τον ρώτησα αν πιστεύει αν θα πάρω ολο το μήνα κ κατά πόσο είναι ασφαλές απο εδώ Κ πέρα αν έρθει το μωρο Κ μου λέει...8-)8-) μην το σκέφτεσαι καν έχεις ακομααα!!!!:shock::shock: Παντως 2 φίλες μου στις 37 Κ 38 βδομαδες γέννησαν μετά την εξέταση με το χέρι!!!Ευελπιστώ κ σε μένα χαχαχα!!!Εχω χεστει πανω μου που τον βλέπει μπαμπατσικο!!!Αντε να δούμε αύριο ποσα κιλα φτάσαμε!!!!

@anoulious εγω πηρα στρώμα για παρκοκρεβατο το πράσινο bamboo το έχουν όλες οι εταιρίες με βρεφικα στα 30 ευρω!!Για το κρεβατακι του αργοτερα εχω στρώμα κανονικό!!Όσο για το δωματιο εγω εχω βουνά στον τοίχο κ πηρα κ χαλακι με βουνά!!Κουρτίνα θα πάρω σιγουρα πιο ήσυχη κατι σε γκρι απαλό σκεφτομαι όπως Κ το πολυφωτο!!Θα ανεβάσω το χαλι μου να το δείτε στο προφίλ!!

Αχχχ πλησιάζουμε!! Εμένα πάντως που με είχε δει κ στην μικρή μου , εκείνη τίποτα δεν έλεγε να βγει!! Είχαμε κλείσει ραντεβού για πρόκληση ! Συνήθως άμα είναι κ η πρώτη εγκυμοσύνη βγαίνουν αργά.. βέβαια αν ο μπεμπουλης είναι μεγάλος κ δεν χωράει κ θέλει να βγει, θα βγει!!  Κ εγώ τον ρώτησα αν τώρα επειδή είναι η δεύτερη γεννα θα βγει πιο νωρίς κ μου είπε δεν έχει να κάνει , θα δούμε όταν θα δω τον τράχηλο! Αχχχ κορίτσια είναι η χειρότερη μου εξέταση αλήθεια από τώρα το σκέφτομαι.. στην ουσία δεν είναι κάτι τρομερό αλλά είμαι φουλ φοβιτσιαρα δεν μπορώ καθόλου!  Θα περιμένουμε τα νέα σου αύριο!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα το χαλάκι μας!!το χώρισα σε δύο για να φαίνεται ολόκληρο ειναι πανω Κ κατω!!Δεν εχουμε Κ αλλη δυνατότητα να ανεβάζουμε φωτογραφίες :-(

Κορίτσια όσες θελετε μπορουμε να φτιάξουμε ομαδουλα στο instagram η στο viber!!Κ να μιλάμε απο εκει!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγαμε σήμερα στη γιατρό.. Ειμαι 31η εβδ ακριβως κ ο μπεμπακος μας ζυγίζει 2004γρ..Μου είπε ότι η πίεση κ τα χτυπήματα που νιώθω τόσο χαμηλά είναι επειδή το κεφαλάκι του είναι κάτω.. Γενικά όλα καλά! Μου είπε να κάνω το αντιγριπικο.. Κ θα το κάνουμε στο επόμενο ραντεβού μας! Είχα διαβάσει ότι το έχουν κανει κπς από εσάς ε; ανεβάζεις δέκατα με αυτό ή ανάλογα τον οργανισμό; 

Επίσης πήρα κ εγώ τη φωλιά από το moromou.gr, την έχετε βαλει στο πλυντήριο απλά χωρίς στιψιμο;; να το τολμήσω;;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...