Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!!! Εγώ έχω απορίες για τα πλυσίματα... το καρότσι κ αβγό τα αγόρασα καινούρια, χρειάζονται πλύσιμο Ε; Πως το κάνουμε αυτό ; Εννοώ με ατμό , με νερό , με πανάκι , στο πλυντήριο βγαίνουν δν βγαίνουν δεν έχω ιδέα !!!! Κ γενικά η κεντρική ιδέα είναι ότι καθαρίζεις τα πάντα (πχ ακόμα κ τη συρταριερα) με ειδικό απορρυπαντικό για μωρά ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Aircondition εγω έβγαλα ότι υφάσματα μπορούσα Κ τα επλενα με βρεφικό απορρυπαντικό..Ότι δεν βγήκε το πέρασα με σπρευ babyplanet κ ατμό!!Κ συρταριερα κ ντουλάπα ολα τα υπόλοιπα με babyplanet!!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Foux said:

@Aircondition εγω έβγαλα ότι υφάσματα μπορούσα Κ τα επλενα με βρεφικό απορρυπαντικό..Ότι δεν βγήκε το πέρασα με σπρευ babyplanet κ ατμό!!Κ συρταριερα κ ντουλάπα ολα τα υπόλοιπα με babyplanet!!

Να ρωτησω μια βλακεια..Το baby planet το ψεκαζεις, το αφηνεις να δρασει λιγο και το ξεβγαζεις με υγρο πανι ή απλα το ψεκαζεις εκει που θελεις και το αφηνεις; Φοβομουν μηπως αφηνει λεκεδες στα υφασματα..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να ρωτησω μια βλακεια..Το baby planet το ψεκαζεις, το αφηνεις να δρασει λιγο και το ξεβγαζεις με υγρο πανι ή απλα το ψεκαζεις εκει που θελεις και το αφηνεις; Φοβομουν μηπως αφηνει λεκεδες στα υφασματα..

πρίν από 13 λεπτά , Aircondition είπε:
4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να ρωτησω μια βλακεια..Το baby planet το ψεκαζεις, το αφηνεις να δρασει λιγο και το ξεβγαζεις με υγρο πανι ή απλα το ψεκαζεις εκει που θελεις και το αφηνεις; Φοβομουν μηπως αφηνει λεκεδες στα υφασματα..

Μήπως χρησιμοποιείται σαν το σπρευ ντετολ ; ( το σπρευ στο στρογγυλό μπουκάλι εννοώ όχι το Ψιτ Ψιτ ). Που ψεκάζεις κ μαλακες επιφάνειες τύπου καναπέ κ δε μένει σημάδι ; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Να ρωτησω μια βλακεια..Το baby planet το ψεκαζεις, το αφηνεις να δρασει λιγο και το ξεβγαζεις με υγρο πανι ή απλα το ψεκαζεις εκει που θελεις και το αφηνεις; Φοβομουν μηπως αφηνει λεκεδες στα υφασματα..

Όχι Δεν ξεπλυνα κατι!!!Ούτε λεκέδες άφησε πουθενα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Argie.P είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Καναμε κ εμεις doppler προχθες!! Ολα καλα με τα μωρακια 2064 το ενα και 2121 το αλλο!! Συνεχιζουμε λοιπον!!! Σας φιλω!!!

Τελεια ειναι!!! Μπραβο!! Που τα χωρας δεν ρωταω γιατί εγω με ενα και δεν μπορω φαντάζομαι εσυ!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ranoula είπε:

Τελεια ειναι!!! Μπραβο!! Που τα χωρας δεν ρωταω γιατί εγω με ενα και δεν μπορω φαντάζομαι εσυ!! 

Ουτε εγω δεν ξερω…ειναι περιεργο..εχω μικρη κοιλια και εχω παρει μονο 7 κιλα..αν δεν ειχα ζαχαρο θα ειχα γινει μπαλα σιγουρα:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Argie.P είπε:

Ουτε εγω δεν ξερω…ειναι περιεργο..εχω μικρη κοιλια και εχω παρει μονο 7 κιλα..αν δεν ειχα ζαχαρο θα ειχα γινει μπαλα σιγουρα:P

Μια χαρα εισαι!! Κουράγιο λιγο εμεινεεε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια από το μαιευτηριο πως θα βγάλετε τα μωράκια σας;; Ξέρω πως πιο ασφαλές είναι το αυγό.. Αλλά εμείς θα έχουμε 2 ώρες δρόμο κ ξέρω πως δν ενδείκνυται το αυγό για τόση ώρα κ πως πολλοί από εδώ τα γυρνανε με την καλαθουνα.. Προβληματίζομαι.. Έχει καμία τόση μεγάλη αποσταση από το νοσοκομείο κ την πόλη κατοικίας της; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια από το μαιευτηριο πως θα βγάλετε τα μωράκια σας;; Ξέρω πως πιο ασφαλές είναι το αυγό.. Αλλά εμείς θα έχουμε 2 ώρες δρόμο κ ξέρω πως δν ενδείκνυται το αυγό για τόση ώρα κ πως πολλοί από εδώ τα γυρνανε με την καλαθουνα.. Προβληματίζομαι.. Έχει καμία τόση μεγάλη αποσταση από το νοσοκομείο κ την πόλη κατοικίας της; 

Μονο το αυγο επιτρέπεται για μεταφορα στο αυτοκίνητο τιποτε αλλο. Το 2 ωρες η 6 αν είναι ταξιδι εκεί θα είναι το παιδι. Λενε να μην χρησιμοποιείται το αυγο για βόλτα η υπνο κτλ περαν του αυτοκινήτου πανω απο 1 ωρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Ranoula είπε:

Μονο το αυγο επιτρέπεται για μεταφορα στο αυτοκίνητο τιποτε αλλο. Το 2 ωρες η 6 αν είναι ταξιδι εκεί θα είναι το παιδι. Λενε να μην χρησιμοποιείται το αυγο για βόλτα η υπνο κτλ περαν του αυτοκινήτου πανω απο 1 ωρα!

Ναι αλλά δε θα αποτελέσει πρόβλημα για τη σπονδυλική του στήλη; Θα ρωτήσω κ τη γιατρό εννοείται.. Αλλά προβληματιστηκα! Κπ μας είπαν πως αν επιστρέψουμε με το αυγό, πρέπει να κανουμε στάση για να το βγάζουμε από εκεί για λίγα λεπτά.. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Ναι αλλά δε θα αποτελέσει πρόβλημα για τη σπονδυλική του στήλη; Θα ρωτήσω κ τη γιατρό εννοείται.. Αλλά προβληματιστηκα! Κπ μας είπαν πως αν επιστρέψουμε με το αυγό, πρέπει να κανουμε στάση για να το βγάζουμε από εκεί για λίγα λεπτά.. 

Κ εγώ αυτό ξέρω ότι κανεις στάση για να το πάρεις αγκαλίτσα κ να ξεκουραζεται.. αλλά δεν ξέρω στις πόσες ώρες... καλύτερα ρωτα τον παιδίατρο θα σε κατατοπίσει.. αλλά μόνο με το αβγό επιτρέπεται να βγεις κ επίσης είναι το πιο ασφαλές για το αμάξι γιατί δένει με την ζώνη σε αντίθεση με καλαθουνα πχ..

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Κορίτσια από το μαιευτηριο πως θα βγάλετε τα μωράκια σας;; Ξέρω πως πιο ασφαλές είναι το αυγό.. Αλλά εμείς θα έχουμε 2 ώρες δρόμο κ ξέρω πως δν ενδείκνυται το αυγό για τόση ώρα κ πως πολλοί από εδώ τα γυρνανε με την καλαθουνα.. Προβληματίζομαι.. Έχει καμία τόση μεγάλη αποσταση από το νοσοκομείο κ την πόλη κατοικίας της; 

Καλημέρα κορίτσι μου..κ εμένα η επιστροφή μου είναι 2 ώρες.ομως με το αυγό θα το γυρίσω.. απαγορεύεται οτιδήποτε άλλο κ η καλαθουνα επίσης.. Θα κάνουμε υπομονή καμμια σταση να το βγάζουμε λίγο να ξεπιανεται η πλατουλα του κ σιγά σιγά θα φτάσουμε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...