Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα.Γεννησε καμμία άλλη?Χθες 35και 4 πήγα και εγώ γιατρό.Εχει πέσει ο ρυθμός ανάπτυξης-προσληψης βαρους του μπέμπη αρκετά.Μας είπε κυρίως λόγω του σακχάρου αλλά και της μονήρους..Έκανα καρδιοτοκογραφο χθες,θα κάνω πάλι σε δύο ημέρες και βλέπουμε...Ο γιατρος θέλει να τον πάρουμε νωρίτερα από ό,τι λέγαμε..Τι να πω...Λίγο στεναχωρέθηκα..

Α..συζήτησα και το θέμα βλαστοκυτταρων.Δεν ήτανε ούτε αρνητικός ούτε ιδιαίτερα θετικός.Μας είπε ότι νεώτερα δεδομένα δείχνουν ότι δεν ισχύει ότι επειδή είναι δικά σου κύτταρα δεν μπορούνε να σε βοηθήσουμε στο μέλλον ,αλλά  τελικα  βοηθούν προς το παρόν λιγοτερο από ο,τι νομιζανε  στην αρχή..Άρα τελικά το οικονομικό παραμένει κύριο κριτήριο στην απόφαση..

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα και από εμένα.Γεννησε καμμία άλλη?Χθες 35και 4 πήγα και εγώ γιατρό.Εχει πέσει ο ρυθμός ανάπτυξης-προσληψης βαρους του μπέμπη αρκετά.Μας είπε κυρίως λόγω του σακχάρου αλλά και της μονήρους..Έκανα καρδιοτοκογραφο χθες,θα κάνω πάλι σε δύο ημέρες και βλέπουμε...Ο γιατρος θέλει να τον πάρουμε νωρίτερα από ό,τι λέγαμε..Τι να πω...Λίγο στεναχωρέθηκα..

Α..συζήτησα και το θέμα βλαστοκυτταρων.Δεν ήτανε ούτε αρνητικός ούτε ιδιαίτερα θετικός.Μας είπε ότι νεώτερα δεδομένα δείχνουν ότι δεν ισχύει ότι επειδή είναι δικά σου κύτταρα δεν μπορούνε να σε βοηθήσουμε στο μέλλον ,αλλά  τελικα  βοηθούν προς το παρόν λιγοτερο από ο,τι νομιζανε  στην αρχή..Άρα τελικά το οικονομικό παραμένει κύριο κριτήριο στην απόφαση..

 

 

 

 

 

Καλησπέρα Αννούλα.... αύριο στη γιορτή σου θα μπω να γεννήσω εγώ..... κοίτα πως ταφερε η μπέμπα μου θα έχει γενέθλια και γιορτή μαζί. 

Τώρα για το μωρακι σου είσαι πολύ κοντά να μπείτε στον μήνα σου.... τί σε φοβίζει; Όλα καλά θα πάνε θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και θα φέρεις το μωράκι σου στον κόσμο!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Γεννησαμε κι εμείς την Παρασκευή 3/12! Μπήκαμε εκτάκτως με καισαρική γιατί τις τελευταίες μέρες είχαμε αρκετά σκαμπανεβασματα και υψηλή πίεση οπότε δεν το ρισκαραμε να περιμένουμε! Η μπεμπούλα μας γεννήθηκε 3.750 γρ και 51 εκ! Έχει πολλά μαλλάκιαααααα και είναι μια κούκλα! Επιστρέψαμε σπίτι μας την Δευτέρα και θηλάζουμε αποκλειστικά! Ελπίζω να τα καταφέρουμε με τον θηλασμό γιατί τις θηλες μου τις έχει πληγώσει πολύ..στο νοσοκομείο ανεβάσαμε και ίκτερο τώρα περιμένουμε να έρθει η παιδίατρος στο σπίτι να μας δει, να δει πως τα πάμε και με τον θηλασμό! Θεωρώ πως με τις πάνες που λερώνει τα πάμε καλά! Αυτά από εμένα κορίτσια μου! ❤

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

@Eva n να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!! Κ εσύ να έχεις καλή ανάρρωση!!! Μπράβο για τον θηλασμό!!

@Ydroxoos76 με το καλό κορίτσι μου να υποδεχτείτε την Αννουλα σας!!!

@anoulious σκέψου πως θα έχεις μπει στον μήνα σου, οπότε αφού είναι κ για το καλό του μωρού σου δεν έχεις κτ να σε φοβίζει!!! Έτσι κ αλλιώς έχουμε μπει ήδη στην τελική ευθεία!! (αν κ εγώ ακομα δν ξέρω αν το έχω πιστέψει!) 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ydroxoos76 said:

Καλησπέρα Αννούλα.... αύριο στη γιορτή σου θα μπω να γεννήσω εγώ..... κοίτα πως ταφερε η μπέμπα μου θα έχει γενέθλια και γιορτή μαζί. 

Τώρα για το μωρακι σου είσαι πολύ κοντά να μπείτε στον μήνα σου.... τί σε φοβίζει; Όλα καλά θα πάνε θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και θα φέρεις το μωράκι σου στον κόσμο!

Καλησπερα.Με το καλο !Να πανε ολα καλα.Αννα θα τη βγαλετε;!Απιστευτο.Ουτως ή αλλως οταν εισαι 35 plus διανυεις την 36η εβδομαδα..Απλα μου κακοφανηκε που επεσε ο ρυθμος αναπτυξης και θα ειναι petit...Ηθελα να μεινει λιγο ακομη αλλα δεν το βλεπω..Ασε που στο τσαφ προλαβαμε καποια πραγματα και ισως οχι και ολα...Αλλα δεν πειραζει.Περιμενουμε να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα

1 hour ago, Eva n said:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Γεννησαμε κι εμείς την Παρασκευή 3/12! Μπήκαμε εκτάκτως με καισαρική γιατί τις τελευταίες μέρες είχαμε αρκετά σκαμπανεβασματα και υψηλή πίεση οπότε δεν το ρισκαραμε να περιμένουμε! Η μπεμπούλα μας γεννήθηκε 3.750 γρ και 51 εκ! Έχει πολλά μαλλάκιαααααα και είναι μια κούκλα! Επιστρέψαμε σπίτι μας την Δευτέρα και θηλάζουμε αποκλειστικά! Ελπίζω να τα καταφέρουμε με τον θηλασμό γιατί τις θηλες μου τις έχει πληγώσει πολύ..στο νοσοκομείο ανεβάσαμε και ίκτερο τώρα περιμένουμε να έρθει η παιδίατρος στο σπίτι να μας δει, να δει πως τα πάμε και με τον θηλασμό! Θεωρώ πως με τις πάνες που λερώνει τα πάμε καλά! Αυτά από εμένα κορίτσια μου! ❤

Μπραβο!Να σας ζησει.Συγχαρητηρια με το θηλασμο που τα καταφερνετε.Και εγω θελω πολυ να δω αν θα εχει μαλλακια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα Αννούλα.... αύριο στη γιορτή σου θα μπω να γεννήσω εγώ..... κοίτα πως ταφερε η μπέμπα μου θα έχει γενέθλια και γιορτή μαζί. 

Τώρα για το μωρακι σου είσαι πολύ κοντά να μπείτε στον μήνα σου.... τί σε φοβίζει; Όλα καλά θα πάνε θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και θα φέρεις το μωράκι σου στον κόσμο!

Θα ζήσεις υπέροχες στιγμές!!!

 Η καισαρική δεν ειναι τιποτα, εκτος αν δεν κατάλαβα και πας με πρόκληση. Ποςων εβδομάδων θα εισαι;

9 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα και από εμένα.Γεννησε καμμία άλλη?Χθες 35και 4 πήγα και εγώ γιατρό.Εχει πέσει ο ρυθμός ανάπτυξης-προσληψης βαρους του μπέμπη αρκετά.Μας είπε κυρίως λόγω του σακχάρου αλλά και της μονήρους..Έκανα καρδιοτοκογραφο χθες,θα κάνω πάλι σε δύο ημέρες και βλέπουμε...Ο γιατρος θέλει να τον πάρουμε νωρίτερα από ό,τι λέγαμε..Τι να πω...Λίγο στεναχωρέθηκα..

Α..συζήτησα και το θέμα βλαστοκυτταρων.Δεν ήτανε ούτε αρνητικός ούτε ιδιαίτερα θετικός.Μας είπε ότι νεώτερα δεδομένα δείχνουν ότι δεν ισχύει ότι επειδή είναι δικά σου κύτταρα δεν μπορούνε να σε βοηθήσουμε στο μέλλον ,αλλά  τελικα  βοηθούν προς το παρόν λιγοτερο από ο,τι νομιζανε  στην αρχή..Άρα τελικά το οικονομικό παραμένει κύριο κριτήριο στην απόφαση..

 

 

 

 

 

Να μην στεναχωριέσαι καθόλου! Έρχεται η ώρα που θα εχεις τον γιο σου αγκαλιά! Αν μπορέσετε να πιάσετε τις 37 εβδομάδες πιστεύω θα ειναι μεγάλο κέρδος. Επισης το βάρος δεν ειναι ένδειξη για θερμοκοιτίδα οποτε μην αγχώνεσαι. 2.680 γεννήθηκε ο δικος μου και πηρε πολυ γρήγορα τα πάνω του! Να πάρεις φορμακια 0-1 γιατι εγω την πάτησα και ηταν ολα κλειστά λόγω κοβιντ. Επισης να πάρεις και παμπερς νο.0 που δεν ήξερα οτι υπήρχαν και ειχαμε συνεχεια διαρροές. Ποσο σου τον έβγαλε στην μέτρηση;

 Βλαστοκύτταρα αν δεν έμπαινα ευσπεύσμενα να γεννήσω θα έδινα στην δημόσια τράπεζα και το ειχα συζητησει με πολυ κόσμο, μαίες γιατρους κλπ.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Καντι said:

Θα ζήσεις υπέροχες στιγμές!!!

 Η καισαρική δεν ειναι τιποτα, εκτος αν δεν κατάλαβα και πας με πρόκληση. Ποςων εβδομάδων θα εισαι;

Να μην στεναχωριέσαι καθόλου! Έρχεται η ώρα που θα εχεις τον γιο σου αγκαλιά! Αν μπορέσετε να πιάσετε τις 37 εβδομάδες πιστεύω θα ειναι μεγάλο κέρδος. Επισης το βάρος δεν ειναι ένδειξη για θερμοκοιτίδα οποτε μην αγχώνεσαι. 2.680 γεννήθηκε ο δικος μου και πηρε πολυ γρήγορα τα πάνω του! Να πάρεις φορμακια 0-1 γιατι εγω την πάτησα και ηταν ολα κλειστά λόγω κοβιντ. Επισης να πάρεις και παμπερς νο.0 που δεν ήξερα οτι υπήρχαν και ειχαμε συνεχεια διαρροές. Ποσο σου τον έβγαλε στην μέτρηση;

 Βλαστοκύτταρα αν δεν έμπαινα ευσπεύσμενα να γεννήσω θα έδινα στην δημόσια τράπεζα και το ειχα συζητησει με πολυ κόσμο, μαίες γιατρους κλπ.

Λίγο στεναχωρέθηκα αλλά δε θα το αφήσω να με ριξει..Δύσκολα να πιάσουμε 37 και 1 όπως ήθελα και εγώ.Αυτο θα είναι το επόμενο Σάββατο.Τον έβγαλε 2275.Αν στον υπερηχο είναι 2500 ,σίγουρα θα είναι πιο μικρός.Εγω νομίζω πάνω από 2300 δε θα είναι..

Τώρα μπήκα και είδα ότι έχει μπαμπερς νο 0!Λέει μέχρι 2,5 κιλά.Και εσείς που ήτανε πάνω απο 2,5 κιλά στην αρχή αυτά χρειστηκατε?Μάλλον έχασε λιγο μετα όπως λένε;Εγώ πήρα pampers premium care νο 1.Δεν το ήξερα.Ευχαριστω πολύ. 

Πήρα μόνο ένα φορμακι για όταν τον βγάλουμε από το μαιευτήριο  μικρό και ένα φανελάκι κάτι τέτοιο!!

Για τα βλαστοκύτταρα μπερδεύτηκα..Δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι και τα χρήματα. Οι περισσότεροι δε τα δωρίζουν σε δημοσια Τράπεζα γιατί εδώ σ' εμάς το κιτ πρέπει να πας μόνος σου να το πάρεις από εκεί και είναι αρκετά μακρυά,σε ένα απομακρυσμένο Νοσοκομείο,να τα στείλεις μετά εσύ με κούριερ..Δηλαδή πρέπει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Λίγο στεναχωρέθηκα αλλά δε θα το αφήσω να με ριξει..Δύσκολα να πιάσουμε 37 και 1 όπως ήθελα και εγώ.Αυτο θα είναι το επόμενο Σάββατο.Τον έβγαλε 2275.Αν στον υπερηχο είναι 2500 ,σίγουρα θα είναι πιο μικρός.Εγω νομίζω πάνω από 2300 δε θα είναι..

Τώρα μπήκα και είδα ότι έχει μπαμπερς νο 0!Λέει μέχρι 2,5 κιλά.Και εσείς που ήτανε πάνω απο 2,5 κιλά στην αρχή αυτά χρειστηκατε?Μάλλον έχασε λιγο μετα όπως λένε;Εγώ πήρα pampers premium care νο 1.Δεν το ήξερα.Ευχαριστω πολύ. 

Πήρα μόνο ένα φορμακι για όταν τον βγάλουμε από το μαιευτήριο  μικρό και ένα φανελάκι κάτι τέτοιο!!

Για τα βλαστοκύτταρα μπερδεύτηκα..Δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι και τα χρήματα. Οι περισσότεροι δε τα δωρίζουν σε δημοσια Τράπεζα γιατί εδώ σ' εμάς το κιτ πρέπει να πας μόνος σου να το πάρεις από εκεί και είναι αρκετά μακρυά,σε ένα απομακρυσμένο Νοσοκομείο,να τα στείλεις μετά εσύ με κούριερ..Δηλαδή πρέπει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο..

 

Εμενα απο τον υπέρηχο δεν ειχε αποκλιση οσο μου τον έβγαζαν τοσο βγήκε!

παμπερς αυτα χρειαζόμασταν λογικά, αλλα δεν τα ήξερα τότε. Βγήκαμε απο το μαιευτήριο 2.400. Ρούχα θα χρειαστείς κι αλλα θα χάνεται μεσα στα μεγάλα.

δεν εχεις καπου να το αναθέσεις αυτο με τα βλαστοκύτταρα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα και από εμένα.Γεννησε καμμία άλλη?Χθες 35και 4 πήγα και εγώ γιατρό.Εχει πέσει ο ρυθμός ανάπτυξης-προσληψης βαρους του μπέμπη αρκετά.Μας είπε κυρίως λόγω του σακχάρου αλλά και της μονήρους..Έκανα καρδιοτοκογραφο χθες,θα κάνω πάλι σε δύο ημέρες και βλέπουμε...Ο γιατρος θέλει να τον πάρουμε νωρίτερα από ό,τι λέγαμε..Τι να πω...Λίγο στεναχωρέθηκα..

Α..συζήτησα και το θέμα βλαστοκυτταρων.Δεν ήτανε ούτε αρνητικός ούτε ιδιαίτερα θετικός.Μας είπε ότι νεώτερα δεδομένα δείχνουν ότι δεν ισχύει ότι επειδή είναι δικά σου κύτταρα δεν μπορούνε να σε βοηθήσουμε στο μέλλον ,αλλά  τελικα  βοηθούν προς το παρόν λιγοτερο από ο,τι νομιζανε  στην αρχή..Άρα τελικά το οικονομικό παραμένει κύριο κριτήριο στην απόφαση..

 

 

 

 

 

Έλα @anouliousπλησιάζουν οι μέρες ! Με το καλό! Τις δικές μου, τις πήραν 37+1 και ήταν αρκετά κοντά στο βάρος του υπέρηχου (2850 η μία και 2555 η άλλη). Μην στεναχωριέσαι αν ο γιατρός αποφασίσει να τον πάρει νωρίτερα. Να τον ακούσεις. Εμένα, αυτή που γεννήθηκε λιγότερο ήταν όλη τη διάρκεια της κύησης βαρύτερη. Τελικά, αποδείχθηκε στη γέννα ότι ο ομφάλιος λώρος είχε κάνει κάτι σαν κόμπο (όχι γύρω της) και δεν τρεφόταν σωστά (μάλλον γι' αυτό τελικά γεννήθηκε ελαφρύτερη. Μετά, ακόμη και τώρα είναι μισό κιλό βαρύτερη). Και εγώ στην αρχή είχα παμπερς το 0. Όχι για πολύ. Πολύ γρήγορα πήραν βάρος. και όπως λέει η Κάντυ, στην αρχή είχα φορμάκια 0-1.

Όλα καλά θα πάνε! Μεγάλο φιλί και περιμένω τα νέα σου. Με το καλό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να σας ζήσουν τα μπεμπακια και με το καλό στις υπόλοιπες! Εγω ακόμα περιμένω την άφιξη του μπέμπη που δεν βλέπω να έχει σκοπό να αφήσει την κοιλιά μου για τον έξω κόσμο. Έχω βέβαια μέρες ακόμα, (έχω ΠΗΤ Χριστούγεννα) αλλά ιδανικά θα ήθελα Χριστούγεννα να είμαι σπίτι. Μ αρέσει που η εμβρυολογος στο ντοπλερ μου είπε να προσέξω να μη γεννήσω πρόωρα… τέλος πάντων. 37+5 σήμερα και όταν βρίσκω καλό καιρό περπατάω γιατί μες έχουν πιάσει και οι βροχές… καλή συνέχεια σε όλες!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/12/2021 at 7:12 ΜΜ, anoulious είπε:

Ενός έτος περίπου θα είναι όταν θα τον πας βρεφικό;Να υποθέσω ότι οι ιδιωτικοί επειδή είναι μικρά τα παιδιά είναι πιο ακριβοί από τους παιδικούς;

Εγώ θα μπω καλώς εχόντων να γεννήσω  την εβδομάδα των Χριστουγέννων..Επειδή θα γεννήσω με καισαρική και είναι τέσσερις διανυκτερευσεις σκέφτομαι αν μπω πχ21/12 και βγω Χριστούγεννα λόγω αργίας μήπως ψιλο υπολειτουργούν στην κλινική...Δηλαδή δεν ξέρω αν θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα....Αλλιώς θα πρέπει να μείνω μέσα Χριστούγεννα που δε θα ήθελα...

 

Μάλλον μαζί γεννάμε. Σε ποιο μαιευτήριο θα είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Λίγο στεναχωρέθηκα αλλά δε θα το αφήσω να με ριξει..Δύσκολα να πιάσουμε 37 και 1 όπως ήθελα και εγώ.Αυτο θα είναι το επόμενο Σάββατο.Τον έβγαλε 2275.Αν στον υπερηχο είναι 2500 ,σίγουρα θα είναι πιο μικρός.Εγω νομίζω πάνω από 2300 δε θα είναι..

Τώρα μπήκα και είδα ότι έχει μπαμπερς νο 0!Λέει μέχρι 2,5 κιλά.Και εσείς που ήτανε πάνω απο 2,5 κιλά στην αρχή αυτά χρειστηκατε?Μάλλον έχασε λιγο μετα όπως λένε;Εγώ πήρα pampers premium care νο 1.Δεν το ήξερα.Ευχαριστω πολύ. 

Πήρα μόνο ένα φορμακι για όταν τον βγάλουμε από το μαιευτήριο  μικρό και ένα φανελάκι κάτι τέτοιο!!

Για τα βλαστοκύτταρα μπερδεύτηκα..Δεν σου κρύβω ότι σκέφτομαι και τα χρήματα. Οι περισσότεροι δε τα δωρίζουν σε δημοσια Τράπεζα γιατί εδώ σ' εμάς το κιτ πρέπει να πας μόνος σου να το πάρεις από εκεί και είναι αρκετά μακρυά,σε ένα απομακρυσμένο Νοσοκομείο,να τα στείλεις μετά εσύ με κούριερ..Δηλαδή πρέπει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο..

 

Αα τώρα διάβασα κ τα υπόλοιπα !! Άρα θα είσαι νωρίτερα ! Όλα για κάποιο λόγο γίνονται , κ εγώ νωρίτερα πάω λόγω ζαχαρου (κανονικά ήταν τέλος μήνα αλλά θα πάμε μετά τις 15 μπορεί κ 20). Μια χαρά θα γεννηθούν μην ανησυχείς αφού φτάσαμε μέχρι εδώ εμπιστευσου το γιατρό κ όλα θα πάνε Κάλα ! Χρόνια πολλά για τη γιορτή σου εύχομαι ότι καλύτερο

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα και από εμένα.Γεννησε καμμία άλλη?Χθες 35και 4 πήγα και εγώ γιατρό.Εχει πέσει ο ρυθμός ανάπτυξης-προσληψης βαρους του μπέμπη αρκετά.Μας είπε κυρίως λόγω του σακχάρου αλλά και της μονήρους..Έκανα καρδιοτοκογραφο χθες,θα κάνω πάλι σε δύο ημέρες και βλέπουμε...Ο γιατρος θέλει να τον πάρουμε νωρίτερα από ό,τι λέγαμε..Τι να πω...Λίγο στεναχωρέθηκα..

Α..συζήτησα και το θέμα βλαστοκυτταρων.Δεν ήτανε ούτε αρνητικός ούτε ιδιαίτερα θετικός.Μας είπε ότι νεώτερα δεδομένα δείχνουν ότι δεν ισχύει ότι επειδή είναι δικά σου κύτταρα δεν μπορούνε να σε βοηθήσουμε στο μέλλον ,αλλά  τελικα  βοηθούν προς το παρόν λιγοτερο από ο,τι νομιζανε  στην αρχή..Άρα τελικά το οικονομικό παραμένει κύριο κριτήριο στην απόφαση..

 

 

 

 

 

Καλησπερα και χρόνια πολλα Αννα!! Γιατι στεναχωρεθηκες? Ολα καλα θα είναι!! Αφου μεσα στην κοιλιτσα δεν μεγαλωνει σωστά το μωρο για καλο το περνουν! Αλλα εδω που εφτασες στις 36 μια χαρα θα είναι! Σου ειπε για ποτε η θα ξανακανεις αυριο καρδιοτοκογραφο και μετα θα τα πειτε?? Να μην στεναχωριέσαι καθολου, θα είναι μικρουλι ε και?Με τοσα θέματα εγω πιστεύω τα πηγατε παρα πολυ καλα! Σε λιγες μερες θα ειστε αγκαλιά αυτο να σκεφτεσαι!! 

 

Εγω κοριτσια ηρθα αθηνα και είμαι σε αναμονη πλεον! Αν δεν κανει τιποτα η μπεμπουλα, με το καλο θα μπουμε 21/12.εκανα και εγω την δευτερα τον πρωτο μου καρδιοτοκογραφο ολα καλα! Μηδέν συσπάσεις προς το παρον! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2021 at 7:12 ΜΜ, Eva n είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Γεννησαμε κι εμείς την Παρασκευή 3/12! Μπήκαμε εκτάκτως με καισαρική γιατί τις τελευταίες μέρες είχαμε αρκετά σκαμπανεβασματα και υψηλή πίεση οπότε δεν το ρισκαραμε να περιμένουμε! Η μπεμπούλα μας γεννήθηκε 3.750 γρ και 51 εκ! Έχει πολλά μαλλάκιαααααα και είναι μια κούκλα! Επιστρέψαμε σπίτι μας την Δευτέρα και θηλάζουμε αποκλειστικά! Ελπίζω να τα καταφέρουμε με τον θηλασμό γιατί τις θηλες μου τις έχει πληγώσει πολύ..στο νοσοκομείο ανεβάσαμε και ίκτερο τώρα περιμένουμε να έρθει η παιδίατρος στο σπίτι να μας δει, να δει πως τα πάμε και με τον θηλασμό! Θεωρώ πως με τις πάνες που λερώνει τα πάμε καλά! Αυτά από εμένα κορίτσια μου! ❤

Να σας ζήσει !!!!!  ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2021 at 5:20 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα Αννούλα.... αύριο στη γιορτή σου θα μπω να γεννήσω εγώ..... κοίτα πως ταφερε η μπέμπα μου θα έχει γενέθλια και γιορτή μαζί. 

Τώρα για το μωρακι σου είσαι πολύ κοντά να μπείτε στον μήνα σου.... τί σε φοβίζει; Όλα καλά θα πάνε θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου και θα φέρεις το μωράκι σου στον κόσμο!

Γέννησες κοριτσάκι μου; Πως ειστε;

@anoulious  χρόνια πολλα για χτες!!! Με το καλο ο μπεμπουλης!!!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...