Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

@Deppaki αχ τελεια!!!Με το καλό!!!!!!!Μας θυμίζεις τα δικά μας τωρα μωρεε!!!Να το απολαύσεις γλυκιά μου μέχρι τέλους!!

@elise Να σας ζήσει!!!!!Καλή ανάρρωση κ γρηγορη επιστροφή στο σπιτι!!!:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Foux είπε:

@Deppaki αχ τελεια!!!Με το καλό!!!!!!!Μας θυμίζεις τα δικά μας τωρα μωρεε!!!Να το απολαύσεις γλυκιά μου μέχρι τέλους!!

@elise Να σας ζήσει!!!!!Καλή ανάρρωση κ γρηγορη επιστροφή στο σπιτι!!!:x

Σας υπέρ ευχαριστώ κορίτσια μου!αύριο έχουμε ραντεβού με τον γυναικολόγο μου!ως ώρας κανένα σύμπτωμα αμιδρα πονάκια χαμηλά !τίποτα αλλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια με υγεία, ευτυχία κ ατελείωτη μωρουδιλα!! 

Φαντάζομαι ότι ήρθαν κ άλλα μωράκια στην παρέα μας!!! Εγώ μάλλον μεσοβδόμαδα θα μπω με πρόκληση!! Αυτά! Σας φιλώ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αγγελίνα είπε:

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια με υγεία, ευτυχία κ ατελείωτη μωρουδιλα!! 

Φαντάζομαι ότι ήρθαν κ άλλα μωράκια στην παρέα μας!!! Εγώ μάλλον μεσοβδόμαδα θα μπω με πρόκληση!! Αυτά! Σας φιλώ! 

Χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια!!! Υγεία στις οικογένειες σας!!!!

Με το καλο!!! Ποσο θα είσαι τότε Αγγελίνα;;;


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kaity8 είπε:

Χρόνια πολλά σε όλα τα κορίτσια!!! Υγεία στις οικογένειες σας!!!!

Με το καλο!!! Ποσο θα είσαι τότε Αγγελίνα;;;

39εβδ κ 1ημ. Ελπίζω να πιάσει! Βασικά ελπίζω να είναι όλα καλά κ ας έρθει το μωράκι όπως θέλει! Αν κ η μανούλα φοβάται λίγο.. Κ τους 2 τρόπους! :-P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα! Να έχετε όμορφες γιορτές και με υγεία αγάπη και θαλπωρή στην οικογένεια σας! Καλή λευτεριά στα κορίτσια μας που είναι να γεννήσουν....σας περιμένουμε...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία.Καλη λευτεριά στα υπόλοιπα κορίτσια!

Εγώ όπως ίσως διαβάσατε στις δωρεές το προηγούμενο Σάββατο γέννησα το γιο μου.Ειναι κάτι απίστευτο. Έχω ακόμη αρκετούς πόνους,είμαι με παυσίπονα.Ισως γιατί και στο σπίτι έπρεπε απο την αρχή να κάνω πολλά.

Ο μικρός από την πρώτη ημέρα που βγήκαμε έχει το βράδυ πολλούς πόνους  στην κοιλια με αποτέλεσμα να υποφέρει πολύ.Πρωιμοι κολικοί,ίσως να τον πειράζει και το ξένο γάλα ,(το δίνουμε μαζί με προσπάθεια για θηλασμό)ήδη το αλλάξαμε..Είναι πολύ νωρίς ακόμη να πούμε..Πολλά μωρά με χαμηλό σχετικο βάρος έχουν πιο ανώριμο γαστρεντερικό μας είπε η γιατρός..Θέλω να δω και γελαω στις πόσες μέρες θα κλείσω συνολικά 5 ώρες ύπνο για όλες τις μέρες από την έξοδο από το μαιευτήριο..Αυτά από εμάς.Αγωνιστικους χαιρέτισμους.

 

 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anoulious είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία.Καλη λευτεριά στα υπόλοιπα κορίτσια!

Εγώ όπως ίσως διαβάσατε στις δωρεές το προηγούμενο Σάββατο γέννησα το γιο μου.Ειναι κάτι απίστευτο. Έχω ακόμη αρκετούς πόνους,είμαι με παυσίπονα.Ισως γιατί και στο σπίτι έπρεπε απο την αρχή να κάνω πολλά.

Ο μικρός από την πρώτη ημέρα που βγήκαμε έχει το βράδυ πολλούς πόνους  στην κοιλια με αποτέλεσμα να υποφέρει πολύ.Πρωιμοι κολικοί,ίσως να τον πειράζει και το ξένο γάλα ,(το δίνουμε μαζί με προσπάθεια για θηλασμό)ήδη το αλλάξαμε..Είναι πολύ νωρίς ακόμη να πούμε..Πολλά μωρά με χαμηλό σχετικο βάρος έχουν πιο ανώριμο γαστρεντερικό μας είπε η γιατρός..Θέλω να δω και γελαω στις πόσες μέρες θα κλείσω συνολικά 5 ώρες ύπνο για όλες τις μέρες από την έξοδο από το μαιευτήριο..Αυτά από εμάς.Αγωνιστικους χαιρέτισμους.

 

 

 

Να σας ζήσει Άννα μου!! Γερος κ δυνατός να είναι!! Να έχεις κ εσύ καλή ανάρρωση κ σύντομα να βρείτε τις ισορροπίες σας!!! 

Ποιες μείναμε κορίτσια;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Να σας ζήσει Άννα μου!! Γερος κ δυνατός να είναι!! Να έχεις κ εσύ καλή ανάρρωση κ σύντομα να βρείτε τις ισορροπίες σας!!! 

Ποιες μείναμε κορίτσια;;; 

Αγγελινα εγω και εσυ φοβομασταν!! Εγω γεννησα την τριτη με καισαρικη, δεν είναι τιποτα σαν διαδικασία, ηταν ολα πολυ ευχαριστα! Σίγουρα ο ενας τροπος γεννησης ποναει πριν και ο αλλος μετα αλλα δεν είναι κάτι μη διαχειρισιμο! Με το καλο σου ευχομαι και διωξε το αγχος εκεινη την ημερα για να το χαρείς κοριτσι μου!! 

 

Χρόνια πολλα σε ολα τα κορίτσια, να μας ζησουν τα μωρακια μας οσες γεννησαμε και με το καλο οσες κοντευουν!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/12/2021 at 7:29 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία.Καλη λευτεριά στα υπόλοιπα κορίτσια!

Εγώ όπως ίσως διαβάσατε στις δωρεές το προηγούμενο Σάββατο γέννησα το γιο μου.Ειναι κάτι απίστευτο. Έχω ακόμη αρκετούς πόνους,είμαι με παυσίπονα.Ισως γιατί και στο σπίτι έπρεπε απο την αρχή να κάνω πολλά.

Ο μικρός από την πρώτη ημέρα που βγήκαμε έχει το βράδυ πολλούς πόνους  στην κοιλια με αποτέλεσμα να υποφέρει πολύ.Πρωιμοι κολικοί,ίσως να τον πειράζει και το ξένο γάλα ,(το δίνουμε μαζί με προσπάθεια για θηλασμό)ήδη το αλλάξαμε..Είναι πολύ νωρίς ακόμη να πούμε..Πολλά μωρά με χαμηλό σχετικο βάρος έχουν πιο ανώριμο γαστρεντερικό μας είπε η γιατρός..Θέλω να δω και γελαω στις πόσες μέρες θα κλείσω συνολικά 5 ώρες ύπνο για όλες τις μέρες από την έξοδο από το μαιευτήριο..Αυτά από εμάς.Αγωνιστικους χαιρέτισμους.

 

 

 

Να σας ζήσει Άννα μου, γερός και καλότυχος να είναι! Καλή ανάρρωση και σιγά σιγά θα βρεθούν οι ισορροπιες, έτσι είμαστε όλες πάνω κάτω! Υπομονήηηη και καλή ανάρρωση ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Να ρωτήσω λίγο κάτι αισθητικής φύσεως.Όσες κάνατε καισαρική σκέφτεστε να φόρεσετε λαστέξ ή ζώνη λοχείας(για το δεύτερο δεν ξέρω ούτε τι είναι).Βοηθάνε καθόλου στη σύσφιξη της κοιλιας;Από πότε επιτρέπεται;Διάβασα διφορούμενα σχόλια..Από τη μια ότι τεμπελιάζουν οι κοιλιακοί μύες και από την άλλη ότι βοηθάνε...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anoulious είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!Να ρωτήσω λίγο κάτι αισθητικής φύσεως.Όσες κάνατε καισαρική σκέφτεστε να φόρεσετε λαστέξ ή ζώνη λοχείας(για το δεύτερο δεν ξέρω ούτε τι είναι).Βοηθάνε καθόλου στη σύσφιξη της κοιλιας;Από πότε επιτρέπεται;Διάβασα διφορούμενα σχόλια..Από τη μια ότι τεμπελιάζουν οι κοιλιακοί μύες και από την άλλη ότι βοηθάνε...

Αννούλα μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Είσαι μανούλα!! Εγώ επειδή το μωρό είναι ακόμα στη ΜΕΝΝ από τα πέρα δώθε έχω χάσει όλα τα κιλά της γέννας +1... Έχω μια μικρή χαλάρωση χαμηλά αλλά οκ θα επανέλθω σιγά σιγά. Δεν θα βάλω κορσέ. Θα ξεκινήσω περπάτημα όπως παλιά και θα φύγουν όλα χωρίς άγχος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 said:

Αννούλα μου να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Είσαι μανούλα!! Εγώ επειδή το μωρό είναι ακόμα στη ΜΕΝΝ από τα πέρα δώθε έχω χάσει όλα τα κιλά της γέννας +1... Έχω μια μικρή χαλάρωση χαμηλά αλλά οκ θα επανέλθω σιγά σιγά. Δεν θα βάλω κορσέ. Θα ξεκινήσω περπάτημα όπως παλιά και θα φύγουν όλα χωρίς άγχος. 

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.Οταν του λεω μην κουραζεις την μανουλα σου, δεν το πιστευω.. Σε σκεφτομαι συνεχεια και ευχομαι συντομα να τελειωνει αυτο.Καλα εγω απο κιλα ειμαι για παχυνση..Για την χαλαρωση μιλαω...Ο κορσες ειναι κατι αλλο που προτεινουν περα απο λαστεξ και ζωνη;Και εγω περπατουσα πολυ αλλα τωρα με τον μπεμπη ειναι πολυ δυσκολο.Και οταν ανοιξει ο καιρος με το καροτσι τη βολτα δε τη θεωρω γυμναστικη οπως το γρηγορο περπατημα...

2 hours ago, Foux said:

@anoulious εγω σκεφτομαι για κορσέ αλλα θα ρωτήσω τον γιατρο μου μόλις σαραντισω!

Ο κορσες ειναι δηλαδη κατι ολοσωμο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , anoulious είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.Οταν του λεω μην κουραζεις την μανουλα σου, δεν το πιστευω.. Σε σκεφτομαι συνεχεια και ευχομαι συντομα να τελειωνει αυτο.Καλα εγω απο κιλα ειμαι για παχυνση..Για την χαλαρωση μιλαω...Ο κορσες ειναι κατι αλλο που προτεινουν περα απο λαστεξ και ζωνη;Και εγω περπατουσα πολυ αλλα τωρα με τον μπεμπη ειναι πολυ δυσκολο.Και οταν ανοιξει ο καιρος με το καροτσι τη βολτα δε τη θεωρω γυμναστικη οπως το γρηγορο περπατημα...

Ο κορσες ειναι δηλαδη κατι ολοσωμο;

Δεν πειράζει Αυτό είναι το λιγότερο μπροστά στις θυσίες που χρειάστηκαν για να αποκτήσουμε τα μωράκια μας. Να είσαι σίγουρη ότι μέχρι το καλοκαίρι που θα βγούμε παραλία και θα κολυμπάμε μαζί με τα μπεμπάκια μας θα έχεις επανέλθει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...