Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Aircondition είπε:

Γέννησα 15/12 . Δεν έχει περάσει…

Δεν μου είχε περάσει με το μαγνήσιο… Γέννησα και ακόμα έχω το ίδιο ακριβώς :(

Ίσως να περάσει στους 3 μήνες μετα την γεννά ,τότε που στρώνουν κ οι ορμόνες. Συνέχισε να παίρνεις μαγνήσιο κ ασβέστιο θα ήταν καλό να παιρνεις κ δες πως θα πάει. Αν μετα από 3 μήνες πονάς ακόμα να πας σε γιατρό να το δεις. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Aircondition said:

Γέννησα 15/12 . Δεν έχει περάσει…

Δεν μου είχε περάσει με το μαγνήσιο… Γέννησα και ακόμα έχω το ίδιο ακριβώς :(

Και εμένα δεν μου περνούσε με το μαγνήσιο.Και ο γιατρός μου είπε ότι δε θα περάσει με το μαγνήσιο παρά μόνο με τη γέννα.Ασε λίγες μέρες ακόμη μήπως φύγει ..Περίεργο..

1 hour ago, Sweetheart12 said:

Ίσως να περάσει στους 3 μήνες μετα την γεννά ,τότε που στρώνουν κ οι ορμόνες. Συνέχισε να παίρνεις μαγνήσιο κ ασβέστιο θα ήταν καλό να παιρνεις κ δες πως θα πάει. Αν μετα από 3 μήνες πονάς ακόμα να πας σε γιατρό να το δεις. 

Έχεις δίκιο για το ασβέστιο.Μπορει να βοηθήσει 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Και εμένα δεν μου περνούσε με το μαγνήσιο.Και ο γιατρός μου είπε ότι δε θα περάσει με το μαγνήσιο παρά μόνο με τη γέννα.Ασε λίγες μέρες ακόμη μήπως φύγει ..Περίεργο..

Έχεις δίκιο για το ασβέστιο.Μπορει να βοηθήσει 

Κορίτσι μου γέννησες; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sweetheart12 said:

Κορίτσι μου γέννησες; 

Καλησπερα!Ναι!!  Εγινα και εγω επιτελους μανουλα!!!Και σημερα  πηγα στο Νοσοκομειο..Απο την κλεισουρα , γελαω και μονο που το σκεφτομαι, σημερα ντυθηκα, βαφτηκα, στολιστηκα για να παω στο Νοσοκομειο!!Διαβαζω τα νεα σας και προσπαθω να βγαλω ακρη τι συμβαινει με τον μπεμπη και το γαλα που δινουμε.Θηλαζω ( οσο γαλα εχω ) και δινω και ξενο....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπερα!Ναι!!  Εγινα και εγω επιτελους μανουλα!!!Και σημερα  πηγα στο Νοσοκομειο..Απο την κλεισουρα , γελαω και μονο που το σκεφτομαι, σημερα ντυθηκα, βαφτηκα, στολιστηκα για να παω στο Νοσοκομειο!!Διαβαζω τα νεα σας και προσπαθω να βγαλω ακρη τι συμβαινει με τον μπεμπη και το γαλα που δινουμε.Θηλαζω ( οσο γαλα εχω ) και δινω και ξενο....

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Απόλαυσε το ζουζούνακι που τόσο πολύ ποθουσες! Καλά κανείς κ θηλάζεις όσο μπορείς να θηλάζεις!Του δινεις κ ξένο γτ γεννηθηκε μικρος ; Κ γώ τον θηλαζω αποκλειστικά γτ μου είπε η γιατρος μου ότι μέχρι 3μηνων ίσως να θηλάσω κ προσπαθώ οσο περισσότερο να τον θηλαζω . Καλά κ γώ όταν πάω στο νοσοκομείο είναι η μόνη μου έξοδος κ βάφομαι για να νιώσω καλά :P Καισαρική έκανες να φανταστώ ! Πως ήταν η ανάρρωση σου ; Εγώ όταν ειναι βροχερός ο καιρός κ έχει υγρασία πονάω κ γενικά πονούσα αρκετά μετά τη γέννα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Sweetheart12 said:

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Απόλαυσε το ζουζούνακι που τόσο πολύ ποθουσες! Καλά κανείς κ θηλάζεις όσο μπορείς να θηλάζεις!Του δινεις κ ξένο γτ γεννηθηκε μικρος ; Κ γώ τον θηλαζω αποκλειστικά γτ μου είπε η γιατρος μου ότι μέχρι 3μηνων ίσως να θηλάσω κ προσπαθώ οσο περισσότερο να τον θηλαζω . Καλά κ γώ όταν πάω στο νοσοκομείο είναι η μόνη μου έξοδος κ βάφομαι για να νιώσω καλά :P Καισαρική έκανες να φανταστώ ! Πως ήταν η ανάρρωση σου ; Εγώ όταν ειναι βροχερός ο καιρός κ έχει υγρασία πονάω κ γενικά πονούσα αρκετά μετά τη γέννα. 

Ευχαριστω πολύ για τις ευχές.Και εσύ να χαίρεσαι το παιδακι σου .Θηλάζω όσο μπορώ αν και γάλα δεν έχω πολύ.Γεννηθηκε 2460 και τον πηραμε 2300.Τωρα αισίως είναι 3  κιλά! Ναι είναι αρκετά μικρούλης και πρέπει να παχύνει. Βέβαια αν δεν αυξηθεί το γάλα μας βλεπω για μικτη διατροφη όσο πάει..

Να ρωτήσω λίγο κάτι..Όλα τα μωρά έχουν τόσα αέρια;Μας είπε η γιατρός ότι τα πιο μικρά μωρά έχουν πιο ανώριμο γαστρεντερικό αλλά μου κάνει εντύπωση..Μέτρησα πχ σήμερα σε 10 λεπτά 13φορες..Με προβληματίζει που μας πέταξε ένα τα πολλά  και έντονα  αέρια  είναι ένα χαρακτηριστικό της αλλεργίας σε γάλα ..Οχι το μόνο βέβαια .

Εκανα καισαρική λόγω αποκόλλησης στο παρελθόν στο μάτι μου..Και εγώ πόνεσα αρκετά μετα.Μαλιστα δεν πρόσεξα και από κάτι δουλειες έγινε κατι σαν τραβηγμα και δεν μπορούσα ούτε να γυρίσω..Χθες πχ από τις πολλές ώρες στην καρέκλα του Νοσοκομειου,πονούσα όταν γυρισα..Ενώ κοιλιά δεν έχω καθόλου,πάνω από την τομη ακριβώς έχω ένα φουσκωματακι μακρόστενο.Η μήτρα είναι εκεί;

Μεγάλο μπράβο που θηλάζεις αποκλειστικά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστω πολύ για τις ευχές.Και εσύ να χαίρεσαι το παιδακι σου .Θηλάζω όσο μπορώ αν και γάλα δεν έχω πολύ.Γεννηθηκε 2460 και τον πηραμε 2300.Τωρα αισίως είναι 3  κιλά! Ναι είναι αρκετά μικρούλης και πρέπει να παχύνει. Βέβαια αν δεν αυξηθεί το γάλα μας βλεπω για μικτη διατροφη όσο πάει..

Να ρωτήσω λίγο κάτι..Όλα τα μωρά έχουν τόσα αέρια;Μας είπε η γιατρός ότι τα πιο μικρά μωρά έχουν πιο ανώριμο γαστρεντερικό αλλά μου κάνει εντύπωση..Μέτρησα πχ σήμερα σε 10 λεπτά 13φορες..Με προβληματίζει που μας πέταξε ένα τα πολλά  και έντονα  αέρια  είναι ένα χαρακτηριστικό της αλλεργίας σε γάλα ..Οχι το μόνο βέβαια .

Εκανα καισαρική λόγω αποκόλλησης στο παρελθόν στο μάτι μου..Και εγώ πόνεσα αρκετά μετα.Μαλιστα δεν πρόσεξα και από κάτι δουλειες έγινε κατι σαν τραβηγμα και δεν μπορούσα ούτε να γυρίσω..Χθες πχ από τις πολλές ώρες στην καρέκλα του Νοσοκομειου,πονούσα όταν γυρισα..Ενώ κοιλιά δεν έχω καθόλου,πάνω από την τομη ακριβώς έχω ένα φουσκωματακι μακρόστενο.Η μήτρα είναι εκεί;

Μεγάλο μπράβο που θηλάζεις αποκλειστικά.

 

 

Γεια σου Άννα! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Εγω που τον θηλάζω αποκλειστικά, κανει κι εμένα πολλά αέρια και μάλιστα επειδή τα μικρακια που θηλάζουν κανουν και πολλά, παρά πολλά κακα, σε κάθε αέριο εχει και "μεζεδάκια" :D και εμένα εχει συγκαει κιόλας ο καημένος και κου είπε η παιδίατρος να μην τρωω πολλά ξινα (λεμόνια, πορτοκαλια) οχι πολλά γαλακτοκωμικα, και όχι πολλά λαχανικά και πρασινάδες. Εγω εκανα μια δοκιμή εδω και 3 μερες και τρωω μονο κρεας, ψωμι, ζυμαρικά, πατατες και φρουτα. Δλδ έκοψα τελείως τις σαλάτες, τα τυρια, τα γλυκά, και έχω δει διαφορα! Ο μικρός μου δεν αεριζεται τόσο πολύ, και έχουν μειωθεί και τα κακά του, κάνει τόσες όσες θηλαζει, αντε μια δυο παραπάνω, περίπου 8 πάνες του άλλαξα εχθες πχ. 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 4:35 ΜΜ, anoulious είπε:

Ευχαριστω πολύ για τις ευχές.Και εσύ να χαίρεσαι το παιδακι σου .Θηλάζω όσο μπορώ αν και γάλα δεν έχω πολύ.Γεννηθηκε 2460 και τον πηραμε 2300.Τωρα αισίως είναι 3  κιλά! Ναι είναι αρκετά μικρούλης και πρέπει να παχύνει. Βέβαια αν δεν αυξηθεί το γάλα μας βλεπω για μικτη διατροφη όσο πάει..

Να ρωτήσω λίγο κάτι..Όλα τα μωρά έχουν τόσα αέρια;Μας είπε η γιατρός ότι τα πιο μικρά μωρά έχουν πιο ανώριμο γαστρεντερικό αλλά μου κάνει εντύπωση..Μέτρησα πχ σήμερα σε 10 λεπτά 13φορες..Με προβληματίζει που μας πέταξε ένα τα πολλά  και έντονα  αέρια  είναι ένα χαρακτηριστικό της αλλεργίας σε γάλα ..Οχι το μόνο βέβαια .

Εκανα καισαρική λόγω αποκόλλησης στο παρελθόν στο μάτι μου..Και εγώ πόνεσα αρκετά μετα.Μαλιστα δεν πρόσεξα και από κάτι δουλειες έγινε κατι σαν τραβηγμα και δεν μπορούσα ούτε να γυρίσω..Χθες πχ από τις πολλές ώρες στην καρέκλα του Νοσοκομειου,πονούσα όταν γυρισα..Ενώ κοιλιά δεν έχω καθόλου,πάνω από την τομη ακριβώς έχω ένα φουσκωματακι μακρόστενο.Η μήτρα είναι εκεί;

Μεγάλο μπράβο που θηλάζεις αποκλειστικά.

 

 

 Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, προσπαπθω αποκλειστικά να θηλαζω γτ μετά τους 3 μηνες ισως να τον σταματήσω το θηλασμό , θα φανεί βέβαια κ από τις εξετασεις μου. Ναι είναι φυσιολογικό να έχει τόσα αέρια! Κ ο δικός μου ειδικά στην αρχή έκλανε όλη την ώρα κ έλεγα στον άντρα μου ο αυτός  ο μικρος κωλος βγάζει τέτοιες πορδες :P .Ειδικά στον αποκλειστικό θηλασμό κάνουν κ συνέχεια κακά κ αέρια. Μην σε προβληματίζει. Κ γώ το είχα ρωτήσει στον παιδίατρο κ μου είπε είναι φυσιολογικό κ να μην ανησυχώ . Καλά εμένα η τομή ακόμη με πονάει όταν χαλάει ο καιρός. Κ μένα η κοιλιά έφυγε με το που γέννησα κ είχα σχετικά μεγαλη κοιλιά . Τα 9 κιλά που έβαλα ήταν το μωρό ,ο πλακούντας η μήτρα κ τα υγρά. Αυτο το φουσκώματακι που λες σε εμένα δν έχει ξεπρηστει τελείως ακόμα κ έχω ακόμα κ λίγο μουδιασμα εκεί κ εχουν περάσει 2 μήνες. Εγώ έκανα καισαρική από επιλογή γτ ήθελα να βγει το μωρό χωρίς να ζοριστεί κ να μην υπάρξει οποιοδήποτε θέμα γτ είχα τις αποβολές στο παρελθόν κ ήθελα να πάω εκ του ασφαλούς . Δν ήθελα να πάω με πρόκληση κ να ζοριστώ κ εγώ κ το μωρό κ στην τελική να μην βγει γτ δν είχα καθόλου διαστολή στις 39+1 που γέννησα κ να κανω μετα καισαρική. Είπα πάμε κατευθείαν σε καισαρική. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/1/2022 at 2:38 ΜΜ, Kaity8 είπε:

Γεια σου Άννα! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Εγω που τον θηλάζω αποκλειστικά, κανει κι εμένα πολλά αέρια και μάλιστα επειδή τα μικρακια που θηλάζουν κανουν και πολλά, παρά πολλά κακα, σε κάθε αέριο εχει και "μεζεδάκια" :D και εμένα εχει συγκαει κιόλας ο καημένος και κου είπε η παιδίατρος να μην τρωω πολλά ξινα (λεμόνια, πορτοκαλια) οχι πολλά γαλακτοκωμικα, και όχι πολλά λαχανικά και πρασινάδες. Εγω εκανα μια δοκιμή εδω και 3 μερες και τρωω μονο κρεας, ψωμι, ζυμαρικά, πατατες και φρουτα. Δλδ έκοψα τελείως τις σαλάτες, τα τυρια, τα γλυκά, και έχω δει διαφορα! Ο μικρός μου δεν αεριζεται τόσο πολύ, και έχουν μειωθεί και τα κακά του, κάνει τόσες όσες θηλαζει, αντε μια δυο παραπάνω, περίπου 8 πάνες του άλλαξα εχθες πχ. 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με τα γαλακτομικα όντως έχει παραπάνω αέρια. Προσπαθώ κ γω να μη τρωω πολλά γακακτομικα κ γενικά από φρούτα μπανάνες τρωω περισσότερο. Κ παρατήρησα επίσης όταν τρώω πολλά πράσινα έχει κ το μωρό πράσινα στα κακακια του. Στις 8 πάνες που του άλλαξες είχε κ κακά; Ποσό είναι το μωράκι σου ; 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με τα γαλακτομικα όντως έχει παραπάνω αέρια. Προσπαθώ κ γω να μη τρωω πολλά γακακτομικα κ γενικά από φρούτα μπανάνες τρωω περισσότερο. Κ παρατήρησα επίσης όταν τρώω πολλά πράσινα έχει κ το μωρό πράσινα στα κακακια του. Στις 8 πάνες που του άλλαξες είχε κ κακά; Ποσό είναι το μωράκι σου ; 

Καλησπέρα και σε σένα, και να μας ζήσουν τα μωρακια!! Ναι στις 8 πάνες ειχε κακα αλλα οι 2 ηταν πολύ λίγο λερωμενες από τα αέρια που είχε! Είμαστε 40 ημερών!


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας! Γεννήσαμε 2.1.2022! Πρωτόχρονιατικο δώρο! Γράφω εδώ στου Δεκεμβρίου γιατί είμαστε πιο κοντά στις εμπειρίες ηλικιακα... Από τις μανούλες του Γενάρη. Έχουμε 2 βδομάδες ζωής αυριο κ ακόμα νιώθω πελαγωμενη. Θηλάζω αποκλειστικά και υπερβολικά ακατασταστα. Πέρασα μια απόλυτα τραυματική εμπειρία στη κλινική π με ευθύνη μου θα κατονομασω, γενεσις Θεσσαλονίκης. Είχα rooming in κ καισαρική κ δεν είχα σύνοδο οπότε ήμουν μάλλον κακό σπυρί για το προσωπικό γιατί χρειαζόμουν βοήθεια. Λογος για τον οποίο πήγα σε κλινική άλλωστε πάρα το ότι είμαι άνεργη μητέρα. Υπέστη σοβαρή ψυχολογικγ κακόποιησγ ότι δεν έχω γάλα, ότι χιλια δυο. Καμισ απόλυτως υποστήριξη και βοήθεια. Αντιθέτως με μάλωναν ενώ ζητούσα βοήθεια για το μωράκι π έκλαιγε. Δώσαμε ξένο γάλα. Ενω ειχα. Βάλαμε ψευδοθηλες ενώ δεν έχω καν επίπεδες ή εισεχουσες θήλες, από την πρώτη μέρα ζωής του μωρού αντί να το βοήθησουμε να πιάσει. Τις οποίες κουβαλάω ακομα... Γιατί τις έμαθε κ δεν μπορουμε να τις βγάλουμε. 

Εξαιτίας τους με το ξένο γαλα κ τη μείωση του θηλασμού στο στήθος πέτρωσε το στήθος μου κ ήρθε ειδικός σπίτι να με ξεπετρωσει.

Τελος πάντων πέρασα απαισια κ μου κατέστρεψαν τις πρώτες στιγμές του μωρού μου. Πράγμα που με βαραίνει. 

 

Στο σημερα, παλευω με αποκλειστικο θηλασμό, με το κλασικό άγχος αν παίρνει βάρος το παιδί. Σε αυτό έχει προστεθεί ότι το μωράκι μας νιώθει ακόμα τρομερή ανασφάλεια κ θελει πιο πολυ από ποτέ να είναι μόνιμα στο στήθος. Μονιμα. Εκεί κοιμάται. Κυρίως μέσα στην μέρα. Δεν τρώει δήλαδη κ να κοιμηθει. Τρώει κ κοιμάται πάνω στο στήθος κ όταν την βγάλω να την ακουμπήσω κλαίει κ σφαδάζει. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην ξεκουράζομαι καθόλου. Να έχω μια επιπλέον κούραση. Ευτυχώς βρήκα την ξαπλωτη στάση θήλασμου γιατί τα χέρια μου δεν τα ένιωθα πια. Αλλα εκεί δεν καταλαβαίνω πόσο τρώει. 

Σήμερα πήγαμε τη πρώτη μας βόλτα. Κ αναρωτιόμουν πως θα κάτσει στο καροτσι. Τελικά μετα από λιγο σπαρακτικό ουρλιαχτό στην αρχή κοιμήθηκε 1.15 κ ένιωσα άνθρωπος που απλά περπατούσα κ δεν είχα κπ στο στήθος μου. 

Το καλο είναι οτι εχω βοήθεια στο σπίτι τη μαμά μου. Αλλα είχα πολλη πολλή ανάγκη να μοιραστώ τι ζω μαζί μεε άλλες μανούλες. Να μου πει καμια αν αντιμετώπιζε κάτι τέτοιο κ τι έκανε. 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

 @cmnight Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Εγω πλέον κατάλαβα ότι κανεις δεν θα ενδιαφερθεί για το εάν θα θηλάσεις, ευτυχώς για εμένα στο μαιευτήριο ηταν μια κοπέλα η οποία ήρθε μέσα στη νύχτα και με βοήθησε να ξεπετρωσω, έκατσε και μου έκανε δυνατό μασάζ και γλύτωσα τη μαστίτιδα. Όλες οι άλλες μου έλεγαν ζεστό νερό και μασάζ, εγω δεν ηξερα και απλά τα "χάιδευα" μπροστά σε αυτό που έκανε εκείνη η χρυσή κοπέλα! Έτσι κάνουν και σε αφήνουν να πετρωσεις και μετά να αναγκαστείς να δώσεις ξενο. Όσο αφορά τις ψευδοθηλες, επειδή εγώ εχω εισεχουσες μου έδωσαν στο μαιευτήριο ψευδοθηλες και πήρα και στο σπίτι και έτρωγε με αυτές μέχρι περίπου 3 εβδομάδων, μετα δοκίμαζα σιγα σιγα να του δίνω το δικό μου στήθος και τελικά τωρα τρώει χωρις αυτες! Ευτυχώς τις έπιασε και τις εμαθε! Πιστεύω πως αν έχεις λίγο υπομονή θα τα καταφέρεις να τις κόψεις. Εγω, οταν πεινουσε πολύ του εδεινα με ψευδοθηλες και όταν ήταν χαλαρός με τις δικές μου, έτσι έμαθε σιγα σιγά. 


Lilypie Angel and Memorial tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Kaity8 είπε:

 @cmnight Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Εγω πλέον κατάλαβα ότι κανεις δεν θα ενδιαφερθεί για το εάν θα θηλάσεις, ευτυχώς για εμένα στο μαιευτήριο ηταν μια κοπέλα η οποία ήρθε μέσα στη νύχτα και με βοήθησε να ξεπετρωσω, έκατσε και μου έκανε δυνατό μασάζ και γλύτωσα τη μαστίτιδα. Όλες οι άλλες μου έλεγαν ζεστό νερό και μασάζ, εγω δεν ηξερα και απλά τα "χάιδευα" μπροστά σε αυτό που έκανε εκείνη η χρυσή κοπέλα! Έτσι κάνουν και σε αφήνουν να πετρωσεις και μετά να αναγκαστείς να δώσεις ξενο. Όσο αφορά τις ψευδοθηλες, επειδή εγώ εχω εισεχουσες μου έδωσαν στο μαιευτήριο ψευδοθηλες και πήρα και στο σπίτι και έτρωγε με αυτές μέχρι περίπου 3 εβδομάδων, μετα δοκίμαζα σιγα σιγα να του δίνω το δικό μου στήθος και τελικά τωρα τρώει χωρις αυτες! Ευτυχώς τις έπιασε και τις εμαθε! Πιστεύω πως αν έχεις λίγο υπομονή θα τα καταφέρεις να τις κόψεις. Εγω, οταν πεινουσε πολύ του εδεινα με ψευδοθηλες και όταν ήταν χαλαρός με τις δικές μου, έτσι έμαθε σιγα σιγά. 

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Οχι μονο δεν ενιδαφερονται να θηλασεις προσωπικα σ εμενα κανανε τα παντα για να μη θηλασω. Τελεια που γλιτωσες μαστιτιδα! Πολυ ελπιδοφορο αυτο που λες για τις ψευδοθηλες. Θελω κ γω να τις προσπαθησω κανονικα. Το μωρακι οταν γεννηθηκε επιασε κανονικα απο το ενα στηθος απλα δυσκολευτηκε στο δευτερο κ εκει αντι να με βοηθησουν κ υποστηριξουν μου δωσανε ψευδοθηλες αμεσως, οποτε κ το χασαμε τελειως. 

Νιωθω οτι εχω αυτο το breastfeeding agitation γιατι κοιμαται αποκλειστικα στο στηθος μου μεσα στη μερα κ με εξαντλει τρομερα, το βραδυ καποιες μερες κοιμοταν κ στη φωλιτσα στο λικνο αλλα τις τελευταιες ουτε εκει. Αντι να πηγαινουμε καλυτερα νιωθω οτι παμε χειροτερα.

 

Η παιδιατρος που εχουμε ειναι κ συμβουλος θηλασμου. Αλλα μου λεει να βγαζω κ με θηλαστρο για να αυξησω τη παραγωγη κ να μην αφηνω το μωρο να κοιμαται στο στηθος μου λεει. Και πιπιλα που ξερω οτι δε κανει εχω δοκιμασει ηρεμει ελαχιστα . Το βασικο μου προβλημα δυσκολια ειναι οτι δε μπορω μετα το θηλασμο να την κοιμισω. Την παιρνει ο συντροφος μου ή η μαμα μου που ειναι εδω κ την κουνανε υπομονετικα με τις ωρες κ γλαρωνει κ κοιμαται κατι που δεν εχω κουραγιο να κανω μετα απο 4-5ωρες θηλασμο. Θελω απλα να παω μια τουαλετα να κανω ενα μπανιο κ να φαω. Εννοειται τρωω με το μωρο αγκαλια. ΟΥΦ.

 

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2022 at 8:00 ΜΜ, Kaity8 είπε:

Καλησπέρα και σε σένα, και να μας ζήσουν τα μωρακια!! Ναι στις 8 πάνες ειχε κακα αλλα οι 2 ηταν πολύ λίγο λερωμενες από τα αέρια που είχε! Είμαστε 40 ημερών!

Κ ο δικός μου μια από τα ίδια! Καθε φορά που τον άλλαζω έχει κακά κ ειδικά τότε που ήταν 40 ημερών άλλαζα πάνω από 10 πάνες μη σου πω. Σήμερα γίναμε 2 μηνών κ μπορεί να τύχει σε κάποια πάνα να μην έχει κακά. Όσο μεγαλώνουν δν θα κάνουν κακά σε κάθε άλλαγμα νομίζω . Αλλά κ πάλι κάτω από 6 πάνες με κακά δν έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας για την πιπίλα;

Να πω εδώ όπως έγραψα παραπάνω ότι επειδή δεν έχω πολύ γάλα και το μωρό τώρα έγινε 3 κιλά, θηλάζω ,δίνω και ξένο γάλα,κάνω και αντλήσεις..

Η παιδίατρος μου είπε με μέτρο,μετά το θηλασμό ,τάισμα αν δεν ηρεμει τώρα που σε λίγες μέρες γίνεται 1μηνος.

Ο δικός μου ειδικά τις βραδυνές ώρες είναι πάρα πολύ ανησυχος.Του εδωσα πρώτη φορά πριν λιγο,αφού τον ξαναεβαλα στο στήθος και έκανα τα πάντα του μόλις του την έδωσα πριν λιγο ξεράθηκε..Είναι πολύ κακη για το μωρό;

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...