Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Μανουλες δεκεμβριου 2021


Recommended Posts

κοριτσια πριν 10 μερες κολλησαμε κ εμεις κοβιντ, τεστ καναμε μονο εγω κ ο αντρας μου, στα μικρα δεν καναμε αλλα λογικά κολλησαν και αυτα, η μπουμπού (αυριο γινεται 4 μηνων) ειχε πυρετο για κατι λιγοτερο απο 2 μερες κ μυξουλα. τιποτα το τραγικο ευτυχως ! ο γιος μου -3,5 ετων- ειχε για 1 μέρα πυρετο κ εκανε κ μια φορα εμετο,.. τεστ δε τα εκανα τα μικρά αλλα οκ, το ενα πισω απο το αλλο... κοβιντ θα τανε.. ευτυχως ολα καλα ! με ντεπονάκι αντιμετωπιστηκε το ολο θεμα κ καθαρισμα μυτουλα με φυσιολογικο ορο 

 

ξεχασα να πω οτι αφου τελειωσαμε με τον πυρετο τις επομενες 4-5 μερες τρωγανε λιγοτερο. η μπεμπα ενω ετρωγε 180 ανα γευμα επεσε στα 150ml ξανα, τωρα επανηλθε ευτυχως.. σε κανα 2 εβδ θα δοκιμασω να ξεκινησουμε και φαγητο, πατατουλα /καροτο, εσεις ξεκινησατε φαγητο ?

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

15 hours ago, elise said:

κοριτσια πριν 10 μερες κολλησαμε κ εμεις κοβιντ, τεστ καναμε μονο εγω κ ο αντρας μου, στα μικρα δεν καναμε αλλα λογικά κολλησαν και αυτα, η μπουμπού (αυριο γινεται 4 μηνων) ειχε πυρετο για κατι λιγοτερο απο 2 μερες κ μυξουλα. τιποτα το τραγικο ευτυχως ! ο γιος μου -3,5 ετων- ειχε για 1 μέρα πυρετο κ εκανε κ μια φορα εμετο,.. τεστ δε τα εκανα τα μικρά αλλα οκ, το ενα πισω απο το αλλο... κοβιντ θα τανε.. ευτυχως ολα καλα ! με ντεπονάκι αντιμετωπιστηκε το ολο θεμα κ καθαρισμα μυτουλα με φυσιολογικο ορο 

 

ξεχασα να πω οτι αφου τελειωσαμε με τον πυρετο τις επομενες 4-5 μερες τρωγανε λιγοτερο. η μπεμπα ενω ετρωγε 180 ανα γευμα επεσε στα 150ml ξανα, τωρα επανηλθε ευτυχως.. σε κανα 2 εβδ θα δοκιμασω να ξεκινησουμε και φαγητο, πατατουλα /καροτο, εσεις ξεκινησατε φαγητο ?

Καλημέρα!Περαστικά σας!Καλή ανάρρωση!Εμείς κολλήσαμε όταν ήτανε ο μπέμπης 20ημ!Τι φόβο είχαμε ..Έφυγε ο άντρας μου από το σπίτι ..Ευτυχώς όλα καλά .Μπέμπης δε κόλλησε..Προχθές γίναμε και εμείς 4μηνων.

Εγώ δεν έχω ιδέα,αλλά από τόσο νωρίς δίνουν φαγητακι?Δεν το ήξερα.Μετα το Πάσχα έχουμε ραντεβού με τη γιατρό.Να δούμε αν θα μας πει κάτι... Καλο Πάσχα σε όλα τα κοριτσια και τα μωρά τους!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, anoulious είπε:

Καλημέρα!Περαστικά σας!Καλή ανάρρωση!Εμείς κολλήσαμε όταν ήτανε ο μπέμπης 20ημ!Τι φόβο είχαμε ..Έφυγε ο άντρας μου από το σπίτι ..Ευτυχώς όλα καλά .Μπέμπης δε κόλλησε..Προχθές γίναμε και εμείς 4μηνων.

Εγώ δεν έχω ιδέα,αλλά από τόσο νωρίς δίνουν φαγητακι?Δεν το ήξερα.Μετα το Πάσχα έχουμε ραντεβού με τη γιατρό.Να δούμε αν θα μας πει κάτι... Καλο Πάσχα σε όλα τα κοριτσια και τα μωρά τους!

 

απο 4 μηνων δύναται να ξεκινησουν. με φαγητο πχ πατατουλα/καροτο. δεν ειναι φυσικά επιβεβλημενο, απλά .. δυναται :) .  απο κει και περα ειναι 1ον προσωπικη επιλογή και 2ον φυσικά στο παιδι, αν ειναι ετοιμο. εγω τον γιο μου τον ξεκινησα 4,5 μηνων κ λεω το ιδιο να κανω κ με τη μπέμπα... ισως να περιμενω και 3 εβδομαδες να κοντευει δλδ 5 μηνων γιατι γεννηθηκε και 37 εβδ... δεν ξερω αν εχει καποια σημασια βεβαια...

μου ειπε η μαία οταν τρωω να την κραταω αγκαλια και αν δειχνει ενδιαφερον, αν ακολουθει το κουταλι με το βλέμμα της άμα μιμείται την κινηση με το στομα της να μασουλάει ειναι σημάδια οτι ειναι ετοιμη. και στο γιο μου δλδ αυτο το "τεστ" εκανα, τον ειχα κοντα οταν τρωγαμε και απο καποιο σημειο κ μετα εξεφρασε ενδιαφερον χεχε

  • Μου αρέσει 3

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!Κ εμείς κοντεύουμε 5 μηνών..Στο επόμενο ραντεβού λογικά θα μιλήσουμε για στερεες!!θα ακολουθήσει κάποια blw?Εγώ παράγγειλα ήδη κ καρεκλακι κ είμαι σε ετοιμότητα!!Καλή Ανάσταση σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/4/2022 at 5:33 ΜΜ, Foux είπε:

Γεια σας κοριτσια!!!Κ εμείς κοντεύουμε 5 μηνών..Στο επόμενο ραντεβού λογικά θα μιλήσουμε για στερεες!!θα ακολουθήσει κάποια blw?Εγώ παράγγειλα ήδη κ καρεκλακι κ είμαι σε ετοιμότητα!!Καλή Ανάσταση σε όλες!!!

τι ειναι το blw ?

  • Μου αρέσει 1

g1Knp1.png
 
E09Up1.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/4/2022 at 10:40 ΜΜ, elise είπε:

τι ειναι το blw ?

Καθοδηγούμενη σίτιση του μωρου,χωρίς να αλεθεις κ να ταΐζεις.Με τις κατάλληλες κοπες ανα ηλικία το αφήνεις να τρωει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/10/2021 at 8:02 ΜΜ, Sweetheart12 είπε:

Ναι κ γω από Θες/νίκη είμαι. Το Διαβαλκανικό είναι το πιο ακριβό κ μετά νομίζω Γένεσις. Η Βιοκλινικη είναι πιο οικονομική ,να φανταστείς το μονόκλινο που θα κλείσω εγώ για να μείνει κ ο αντρας μου μαζί ολες τις μερες , έχει 1450€ για καισαρική κ 1380€ για φυσιολογικό τοκετό. Εμένα ο γιατρος είναι στο Διαβαλκανικό κ Βιοκλινικη κ προτίμησα να πάω Βιοκλινικη Γτ είναι κέντρο κ μένω κέντρο κ βολεύει περισσότερο αλλά είναι κ πιο οικονομικη. Στην τελική ο γιατρος είναι αυτός που κάνει την δουλειά μετά η κλινική είναι 3-4 βραδιές κ πας σπιτι σου . Κ από κάποιες δν άκουσα καλές κριτικές για το Διαβαλκανικό για τα χρήματα που δίνεις. Σε ευχαριστώ πολύ κ σύ με το καλό να το υποδεχτείς! 

Καλησπέρα σου...να σε ρωτήσω κάτι οι τιμές που είπες για την βιοκλινικη είναι μαζί με αναισθησιολογο και παιδίατρο?ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 2/6/2022 at 11:12 ΜΜ, Χριστινουλα είπε:

Καλησπέρα σου...να σε ρωτήσω κάτι οι τιμές που είπες για την βιοκλινικη είναι μαζί με αναισθησιολογο και παιδίατρο?ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Καλησπέρα . Οι τιμές είναι μόνο με τον παιδιατρο. Ο αναισθησιολόγος τα θέλει στο χέρι μετά την γέννα. Για καισαρική είναι 150€ ο αναισθησιολόγος.   

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2022 at 12:39 ΠΜ, Sweetheart12 είπε:

Καλησπέρα . Οι τιμές είναι μόνο με τον παιδιατρο. Ο αναισθησιολόγος τα θέλει στο χέρι μετά την γέννα. Για καισαρική είναι 150€ ο αναισθησιολόγος.   

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!εσύ έχεις κανένα φυλλάδιο με τις προσφορές της κλινικής, και αν ναι γίνεται να με το στείλεις!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...