Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Αφαίρεση ελιάς


Καντι

Recommended Posts

Κοριτσια εχω εναν σπιλο - ελιά, που θα ηθελα να αφαιρέσω προληπτικα. Την εχω 20 χρόνια , εχω κανει χαρτογράφηση τρεις φορές και οι τρεις δερματολόγοι που την είδαν μου ειπαν οτι πρεπει να την αφαιρέσω καποια στιγμή. Και πάντα την ανέβαλα. Νομιζω ομως τωρα με το μωρο πρεπει να γίνω πιο υπεύθυνη απέναντι στον εαυτό μου.

 Ενδιαφερομαι για δημόσιο νόσοκομειο  στην Αθηνα. Ιδιωτικά μου ζητούσαν περιπου  300 ευρώ και νομιζω οτι δεν υπάρχει λόγος για κατι τοσο μικρο. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο δερματολόγο που να εχετε εμπειρια ή πχ τμήμα νοσοκομείου να απευθυνθώ; Ειμαι διατεθειμένη να δώσω καποια χρηματα αν χρειαζεται.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα πάει στον Ευαγγελισμό πριν 2-3 χρόνια στα απογευματινά ραντεβού με έναν γιατρό αν θες σου στέλνω το όνομα. Πλήρωσα το απογευματινό ραντεβού και μετά πήγα ένα πρωί και μου αφαίρεσε 2 σπιλους για αισθητικούς λόγους. Μετά έστειλα και μια φίλη μου έμεινε και αυτή πολύ ευχαριστημένη. Δεν πληρώσαμε τίποτα. Εγώ όταν πήγα να μου κόψει τα ράμματα του έδωσα κάτι γιατι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Εκείνος δε ζήτησε τίποτα. 

Θέλω να ξαναπάω να αφαιρέσω άλλον έναν σπιλο γιατί μετά την εγκυμοσύνη μεγάλωσε αρκετά αλλά δεν ξέρω τι γίνεται τώρα στα νοσοκομεία λόγω covid και αν γίνονται τέτοιες ιατρικές πράξεις.

Α!!! Τώρα ειδα τις επαφές μου έχω το τηλέφωνο του ιατρείου του στο νοσοκομείο. Εκεί παίρνεις και κλείνεις ραντεβού. Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου το στειλω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, SONIA79 είπε:

Νομίζω ότι το αρμόδιο νοσοκομείο είναι το Συγγρός. Πάρε τηλέφωνο στην γραμματεία για να σε κατευθύνουν. 

Το συγγρος ειχα στο μυαλό μου γι αυτο και η δερματολόγος που επέλεξα να πάω τελευταια φορα έγραφε οτι εργάζεται εκεί αλλα το ραντεβού το εκανα στο ιατρείο της. Πλήρωσα 80 ευρώ την επισκεψη και για την αφαίρεση προτεινε να γίνει στο ιατρείο της με συνεργάτη που κανει τις αφαιρέσεις γιατι η ίδια δεν έκανε με 300 ευρώ. Στο σαιτ του νοσοκομείου που έψαξα πρεπει να ξέρεις ποιον γιατρο θες ή ποια κλινικη για να κλείσεις στο 1535

20 ώρες πρίν, Joann είπε:

Εγώ είχα πάει στον Ευαγγελισμό πριν 2-3 χρόνια στα απογευματινά ραντεβού με έναν γιατρό αν θες σου στέλνω το όνομα. Πλήρωσα το απογευματινό ραντεβού και μετά πήγα ένα πρωί και μου αφαίρεσε 2 σπιλους για αισθητικούς λόγους. Μετά έστειλα και μια φίλη μου έμεινε και αυτή πολύ ευχαριστημένη. Δεν πληρώσαμε τίποτα. Εγώ όταν πήγα να μου κόψει τα ράμματα του έδωσα κάτι γιατι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Εκείνος δε ζήτησε τίποτα. 

Θέλω να ξαναπάω να αφαιρέσω άλλον έναν σπιλο γιατί μετά την εγκυμοσύνη μεγάλωσε αρκετά αλλά δεν ξέρω τι γίνεται τώρα στα νοσοκομεία λόγω covid και αν γίνονται τέτοιες ιατρικές πράξεις.

Α!!! Τώρα ειδα τις επαφές μου έχω το τηλέφωνο του ιατρείου του στο νοσοκομείο. Εκεί παίρνεις και κλείνεις ραντεβού. Αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου το στειλω

Αν μΠορουσες να μου στείλεις θα με υποχρεωνες. Σε ευχαριστω!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχαμε πάει στο συγγρός με τη μητέρα μου για αφαίρεση θηλωμάτων (μικρές ελιές στο λαιμό). Κλείσαμε ένα απογευματινό με τον γιατρό και της το έκανε με laser.  Αν θέλεις, σου στέλνω το όνομα του, μια χαρα πηγε.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Liakada είπε:

Είχαμε πάει στο συγγρός με τη μητέρα μου για αφαίρεση θηλωμάτων (μικρές ελιές στο λαιμό). Κλείσαμε ένα απογευματινό με τον γιατρό και της το έκανε με laser.  Αν θέλεις, σου στέλνω το όνομα του, μια χαρα πηγε.

Για στείλε. Ευχαριστω!

εφτασες στην μέση της εγκυμοσύνης ε;;;;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Liakada είπε:

Ναι! Δόξα τω Θεω! Σου το στέλνω!

Το μονο που σκέφτηκα τωρα ειναι μηπως πρεπει να μην θηλαζω , γιατι καμιααντιβιωση φαντάζομαι θα παρω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Το μονο που σκέφτηκα τωρα ειναι μηπως πρεπει να μην θηλαζω , γιατι καμιααντιβιωση φαντάζομαι θα παρω.

Αν σου κάνει laser,δεν νομίζω να πάρεις αντιβίωση. Εγώ παλιότερα που είχα βγάλει ελιά με καυτηρίασμό, δεν είχα πάρει απολύτως τίποτα.


gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Liakada είπε:

Αν σου κάνει laser,δεν νομίζω να πάρεις αντιβίωση. Εγώ παλιότερα που είχα βγάλει ελιά με καυτηρίασμό, δεν είχα πάρει απολύτως τίποτα.

Α πολυ καλα!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα σε όλες..είμαι νέο μέλος της ομάδας..θα ήθελα να μάθω εάν κάποια έχει πάει πρόσφατα σε δημόσιο νοσοκομείο για αφαίρεση ελιάς με λέιζερ ( εάν κανουν).. Στον ιδιωτικό τομέα το κόστος ανέρχεται στα 200€...

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2021 at 3:57 PM, Καντι said:

Κοριτσια εχω εναν σπιλο - ελιά, που θα ηθελα να αφαιρέσω προληπτικα. Την εχω 20 χρόνια , εχω κανει χαρτογράφηση τρεις φορές και οι τρεις δερματολόγοι που την είδαν μου ειπαν οτι πρεπει να την αφαιρέσω καποια στιγμή. Και πάντα την ανέβαλα. Νομιζω ομως τωρα με το μωρο πρεπει να γίνω πιο υπεύθυνη απέναντι στον εαυτό μου.

 Ενδιαφερομαι για δημόσιο νόσοκομειο  στην Αθηνα. Ιδιωτικά μου ζητούσαν περιπου  300 ευρώ και νομιζω οτι δεν υπάρχει λόγος για κατι τοσο μικρο. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο δερματολόγο που να εχετε εμπειρια ή πχ τμήμα νοσοκομείου να απευθυνθώ; Ειμαι διατεθειμένη να δώσω καποια χρηματα αν χρειαζεται.

Γεια σου Κάντι! Λοιπόν να κ ένα πράγμα στο οποίο μπορώ να βοηθήσω εγώ! Έχω βγάλει άπειρους σπήλους -είμαι γεμάτη ελιές κ έχω πολλές «επικίνδυνες». Κ σε δημόσια κ σε ιδιωτικά! Την τελευταία πριν την ΕΤ μου κ μου βγαζε ο γιατρός μου τα ράμματα 3’ πριν την ΕΤ γιατί δεν ήθελα να πάω μετά από ΕΤ πουθενά μην κολλήσω κόβιντ. :) Ασε!! Για αυτό λόγω της κατάστασης προτείνω στην παρούσα να πας σε ιδιώτη. Έχω μια καλή δερματολόγο - καθ. στο πανεπιστήμιο (όχι οτι πάντα λέει κάτι αυτό) 220€ ή 250 παίρνει για όλα: το κάνει με τοπική στο ιατρείο της κ το στέλνει βιοψία — αν θες στείλε μου μην. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Γεια σου Κάντι! Λοιπόν να κ ένα πράγμα στο οποίο μπορώ να βοηθήσω εγώ! Έχω βγάλει άπειρους σπήλους -είμαι γεμάτη ελιές κ έχω πολλές «επικίνδυνες». Κ σε δημόσια κ σε ιδιωτικά! Την τελευταία πριν την ΕΤ μου κ μου βγαζε ο γιατρός μου τα ράμματα 3’ πριν την ΕΤ γιατί δεν ήθελα να πάω μετά από ΕΤ πουθενά μην κολλήσω κόβιντ. :) Ασε!! Για αυτό λόγω της κατάστασης προτείνω στην παρούσα να πας σε ιδιώτη. Έχω μια καλή δερματολόγο - καθ. στο πανεπιστήμιο (όχι οτι πάντα λέει κάτι αυτό) 220€ ή 250 παίρνει για όλα: το κάνει με τοπική στο ιατρείο της κ το στέλνει βιοψία — αν θες στείλε μου μην. 

Η αλήθεια ειναι οτι δεν θελω να πάω ιδιωτικά. Πηγα τον Ιανουάριο σε απογευματινό ραντεβού στο συγγρος ολα οκ μου εδωσε ο δερματολόγος παραπεμπτικό για να κλείσω πρωινό χειρουργείο και περίμενα τρεις ωρες μεσα στο ψωφοκρυο για να μου πει ο χειρουργός οτι αν αρχίζουν να βγάζουν εκεί αυτούς τους σπιλους τα καρκινακια που επείγουν δεν θα τα βγάζουν ουτε σε ενα χρόνο. Με παρέπεμψαν στο γεννηματας όπου ακομα δεν εχω πάει , αλλα το εχω στο μυαλό μου.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2021 at 12:17 PM, Καντι said:

Α πολυ καλα!

Εξαρτάται τι ελιά είναι Κάντι εγώ έβγαλα δύο κ η μια δεν γινόταν με λειζερ

5 hours ago, Καντι said:

Η αλήθεια ειναι οτι δεν θελω να πάω ιδιωτικά. Πηγα τον Ιανουάριο σε απογευματινό ραντεβού στο συγγρος ολα οκ μου εδωσε ο δερματολόγος παραπεμπτικό για να κλείσω πρωινό χειρουργείο και περίμενα τρεις ωρες μεσα στο ψωφοκρυο για να μου πει ο χειρουργός οτι αν αρχίζουν να βγάζουν εκεί αυτούς τους σπιλους τα καρκινακια που επείγουν δεν θα τα βγάζουν ουτε σε ενα χρόνο. Με παρέπεμψαν στο γεννηματας όπου ακομα δεν εχω πάει , αλλα το εχω στο μυαλό μου.

Αν θες στείλε μου στοιχεία. Στο συγγρός είχα κάνει με έναν το ‘07

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...