Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

Καλημέρα! Βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα κύησης, λόγω ιστορικού και θρομβοφιλιας πρέπει να μαι στο κρεβάτι το πρώτο διάστημα. Με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας! Χαλάλι όλες οι ταλαιπωρίες που περνάμε!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια :)

ειμαι και εγώ εγκυμονουσα! Διανυω την 7η βδομάδα.  Την Παρασκευή έχω υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιές...με πολύ άγχος περνάνε οι μέρες!

πρίν από 12 λεπτά , anastella είπε:

Καλημερα! Κ εγω ειμαι στην 4η εβδομαδα. Ειμαι με μια θετική χοριακη αυριο παω για τη δευτερη κ ελπιζω να πανε ολα καλα. :) Με το καλο κορίτσι μου. 

Πόσο έδειξε η πρώτη; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσι μου, με το καλο σε ολες μας. Απο αγχος αστα να πάνε. Ηταν 41. Βεβαια κανονικά περιοδο περίμενα αυριο. Το αγχος μου ειναι στο Θεο για την αυριανη χοριακη. Ειναι το τριτο μου. :)

  • Μου αρέσει 1

BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mamacita0502 είπε:

Καλημέρα! Βρίσκομαι στην 5η εβδομάδα κύησης, λόγω ιστορικού και θρομβοφιλιας πρέπει να μαι στο κρεβάτι το πρώτο διάστημα. Με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας! Χαλάλι όλες οι ταλαιπωρίες που περνάμε!!

Και εγω ειμαι σε αναρρωτική άδεια...εχω καφε εκκρίσεις απο την 4η βδομάδα μεχρι και σημερα. Δεν περνάνε οι μέρες μέσα στο σπίτι αλλά σήμερα λέω να βγω μια βόλτα! 

πρίν από 2 λεπτά , anastella είπε:

Καλημερα κορίτσι μου, με το καλο σε ολες μας. Απο αγχος αστα να πάνε. Ηταν 41. Βεβαια κανονικά περιοδο περίμενα αυριο. Το αγχος μου ειναι στο Θεο για την αυριανη χοριακη. Ειναι το τριτο μου. :)

3ο???? Στη θέση σου δεν θα αγχονομουν καθόλου! Θα γεννήσεις και δεν θα καταλάβεις και τίποτα :x

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Aliki_p αγχωνομαι μαλλον γιατι ξέρω ποσα πράγματα μπορει να πανε στραβα στην αρχή, καταλαβαίνεις. Το αγχος δεν σταματάει. Πιστευω να ειναι καλη η χοριακη αυριο κ να ξεαγχωθω λιγο. Απο συμπτώματα πως ειστε; 

Πητ Φλεβάρη είστε; 

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anastella είπε:

@Aliki_p αγχωνομαι μαλλον γιατι ξέρω ποσα πράγματα μπορει να πανε στραβα στην αρχή, καταλαβαίνεις. Το αγχος δεν σταματάει. Πιστευω να ειναι καλη η χοριακη αυριο κ να ξεαγχωθω λιγο. Απο συμπτώματα πως ειστε; 

Δηλ αύριο περιμένεις να έχεις το λιγότερο 82 χοριακή; όταν πάρεις τα  αποτελέσματα, θα μας πεις, ε; :)

από συμπτώματα στην 4η βδομάδα δεν είχα καθόλου, είμαι από εξωσωματική και γι'αυτό έκανα εξετάσεις συγκεκριμένη ημερομηνία.  τώρα όμως νιώθω σαν να είμαι άρρωστη :sad: ναυτίες, οι οποίες έρχονται και φεύγουν.... ταλαιπωρία...καφε εκκρίσεις που δεν ξέρουμε από τι είναι. Την Παρασκευή θα ξέρω όμως αν όλα είναι καλά. 

εσύ πως εισαι εκτός του άγχους; 

Link to comment
Share on other sites

Ναιιι εννοείται θα σας πω. Πρεπει να ειναι εστω 82 ναι. Ουφ! 

Κατι πονακια εχω, τα θυμάμαι σε καθε μου εγκυμοσύνη αλλα αυτή τη φορά ειναι πιο ήπια. Λιγο σαν σκοτοδηνη με πιάνει που και που... Ζαλαδα. Γενικά ήρεμα προς το παρόν. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anastella είπε:

Καλημερα! Κ εγω ειμαι στην 4η εβδομαδα. Ειμαι με μια θετική χοριακη αυριο παω για τη δευτερη κ ελπιζω να πανε ολα καλα. :) Με το καλο κορίτσι μου. 

Καλησπερα! Ξύπνησα δυστυχώς και το πρωι ειχα καφε εκκρίσεις σαν αιμα στα τσισα απο τοτε ευτυχως δεν εχω ουτε πονους ουτε τιποτα. Ειμαι συνεχεια ξαπλωμενη. Εκανα εχτες το απογευμα χοριακη απο 111 που ηταν την παρασκευη πηγε 366. Ας ελπισουμε να ναι ολα καλα! Με το καλο σε ολες!

3 ώρες πρίν, Aliki_p είπε:

Καλημέρα κορίτσια :)

ειμαι και εγώ εγκυμονουσα! Διανυω την 7η βδομάδα.  Την Παρασκευή έχω υπέρηχο για να ακούσουμε καρδιές...με πολύ άγχος περνάνε οι μέρες!

Πόσο έδειξε η πρώτη; 

Οι χοριακες μου εμενα ξεκινησαν απο το 11 και η σημερινή απάντηση που εκανα εχτες την εξεταση ειναι 366 ευτυχως παρολο που εχω καφε εκκρισεις και ανησυχω παρα πολυ. Αυριο θα παω στον γιατρο αλλα δεν θελω να μου κανει κολπικο υπερηχο φοβαμαι πολυ. Στο προηγουμενο ειχα τα ιδια και μετα τον υπερηχο σπιτι ειχα αιμα με αποτελεσμα να αποβάλλω. Βεβαια τοτε φαινόταν οτι υπηρχε προβλημα απτις χοριακες.. τωρα σίγουρα οτι πει ο γιατρος 

3 ώρες πρίν, Aliki_p είπε:

Δηλ αύριο περιμένεις να έχεις το λιγότερο 82 χοριακή; όταν πάρεις τα  αποτελέσματα, θα μας πεις, ε; :)

από συμπτώματα στην 4η βδομάδα δεν είχα καθόλου, είμαι από εξωσωματική και γι'αυτό έκανα εξετάσεις συγκεκριμένη ημερομηνία.  τώρα όμως νιώθω σαν να είμαι άρρωστη :sad: ναυτίες, οι οποίες έρχονται και φεύγουν.... ταλαιπωρία...καφε εκκρίσεις που δεν ξέρουμε από τι είναι. Την Παρασκευή θα ξέρω όμως αν όλα είναι καλά. 

εσύ πως εισαι εκτός του άγχους; 

Ειναι φυσιολογικες δηλαδη οι καφε εκκρισεις σε εσας; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mamacita0502 είπε:

Καλησπερα! Ξύπνησα δυστυχώς και το πρωι ειχα καφε εκκρίσεις σαν αιμα στα τσισα απο τοτε ευτυχως δεν εχω ουτε πονους ουτε τιποτα. Ειμαι συνεχεια ξαπλωμενη. Εκανα εχτες το απογευμα χοριακη απο 111 που ηταν την παρασκευη πηγε 366. Ας ελπισουμε να ναι ολα καλα! Με το καλο σε ολες!

Οι χοριακες μου εμενα ξεκινησαν απο το 11 και η σημερινή απάντηση που εκανα εχτες την εξεταση ειναι 366 ευτυχως παρολο που εχω καφε εκκρισεις και ανησυχω παρα πολυ. Αυριο θα παω στον γιατρο αλλα δεν θελω να μου κανει κολπικο υπερηχο φοβαμαι πολυ. Στο προηγουμενο ειχα τα ιδια και μετα τον υπερηχο σπιτι ειχα αιμα με αποτελεσμα να αποβάλλω. Βεβαια τοτε φαινόταν οτι υπηρχε προβλημα απτις χοριακες.. τωρα σίγουρα οτι πει ο γιατρος 

Ειναι φυσιολογικες δηλαδη οι καφε εκκρισεις σε εσας; 

Μη φοβάσαι την κολπική εξέταση, δεν επηρεάζει καθόλου την εγκυμοσύνη απλά εσυ τωρα το συνδυάζεις με την προηγούμενη τραυματική εμπειρία και αγχώνεσαι. 

Καφε εκκρίσεις έχω εδώ και δύο εβδομάδες! Πήρα μια τρομάρα, παραλίγο να μου κοπούν τα πόδια. Την πρώτη μέρα έτρεξα να κάνω χοριακή, που έδειξε ότι όλα προχωράνε καλά αλλά δεν μου έφτασε αυτό και σε δύο μέρες έτρεξα στον ιατρό και μου έκανε υπέρηχο και αυτός μου είπε όλα πάνε καλα. Θεέ μου, πόσο καταλαβαίνω το άγχος της πρώτης εγκυμοσύνης! 

Οπότε ηρέμησα και ζω με αυτές τις εκκρίσεις πλέον ειρηνικά...χαχαχαχα

Τώρα εγώ άλλο άγχος, το σ/Κ ήμουν τέζα στο κρεβάτι από ναυτίες αλλά χθες προχθές μου πέρασαν. Ωωωχχχχ, και σκέφτομαι ολη την ωρα ότι κάτι δεν πάει καλά....την Παρασκευή έχω υπέρηχο για καρδιές.

Είσαι και εσύ από εξωσωματικη; 

Πάντως σε σκεφτόμουν που έχεις θρομβοφιλία και ήθελα να σου πω ότι έχω μια συναδερφο με ίδιο συνδρομο και έχει 3 υπέροχα παιδιά! Κουκλάκια! Οπότε κορίτσι μου, η χοριακή είναι σούπερ, την αγωγή σου την πέρνεις! Ετοιμάσου !

Επεξεργάστηκαν by Aliki_p
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Aliki_p είπε:

Μη φοβάσαι την κολπική εξέταση, δεν επηρεάζει καθόλου την εγκυμοσύνη απλά εσυ τωρα το συνδυάζεις με την προηγούμενη τραυματική εμπειρία και αγχώνεσαι. 

Καφε εκκρίσεις έχω εδώ και δύο εβδομάδες! Πήρα και γη μια τρομάρα, παραλίγο να μου κοπούν τα πόδια. Την πρώτη μέρα έτρεξα να κάνω χοριακή, που έδειξε ότι όλα προχωράνε καλά αλλά δεν μου έφτασε αυτό και σε δύο μέρες έτρεξα στον ιατρό και μου έκανε υπέρηχο και αυτός μου είπε όλα πάνε καλα. Θεέ μου, πόσο καταλαβαίνω το άγχος της πρώτης εγκυμοσύνης! 

Οπότε εγώ ηρέμησα και ζω με αυτές τις εκκρίσεις πλέον ειρηνικά...χαχαχαχα

Τώρα εγώ άλλο άγχος, το σ/Κ ήμουν τέζα στο κρεβάτι από ναυτίες αλλά χθες προχθές μου πέρασαν. Ωωωχχχχ, και τωρα σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά....την Παρασκευή έχω υπέρηχο για καρδιές.

Είσαι και εσύ από εξωσωματικη; 

Οχι φυσιολογικη είναι εμενα, απλα εχω ιστορικο αποβολων και ενδομητριου θανατου στον 8ο.. αλλα σήμερα πραγματικά τρομαξα πολυ, εκανε ενα μπραφ και βλεπω τη λεκάνη καφε προς κοκκινη λεω τωρα παει κι αυτο αλλα τελικα δεν ηταν αιμα. Με το καλο!! Εμενα πιστευω ειναι πολυ νωρις για υπερηχο. Ειχα περιοδο 2/5 και λογικα η συλληψη εγινε πολυ αργοτερα. Μπορει να λεει 5 εβδομαδων αλλα μαλλον ειμαι σιγουρα μια πισω. 

πρίν από 12 λεπτά , Aliki_p είπε:

Μη φοβάσαι την κολπική εξέταση, δεν επηρεάζει καθόλου την εγκυμοσύνη απλά εσυ τωρα το συνδυάζεις με την προηγούμενη τραυματική εμπειρία και αγχώνεσαι. 

Καφε εκκρίσεις έχω εδώ και δύο εβδομάδες! Πήρα μια τρομάρα, παραλίγο να μου κοπούν τα πόδια. Την πρώτη μέρα έτρεξα να κάνω χοριακή, που έδειξε ότι όλα προχωράνε καλά αλλά δεν μου έφτασε αυτό και σε δύο μέρες έτρεξα στον ιατρό και μου έκανε υπέρηχο και αυτός μου είπε όλα πάνε καλα. Θεέ μου, πόσο καταλαβαίνω το άγχος της πρώτης εγκυμοσύνης! 

Οπότε ηρέμησα και ζω με αυτές τις εκκρίσεις πλέον ειρηνικά...χαχαχαχα

Τώρα εγώ άλλο άγχος, το σ/Κ ήμουν τέζα στο κρεβάτι από ναυτίες αλλά χθες προχθές μου πέρασαν. Ωωωχχχχ, και σκέφτομαι ολη την ωρα ότι κάτι δεν πάει καλά....την Παρασκευή έχω υπέρηχο για καρδιές.

Είσαι και εσύ από εξωσωματικη; 

Πάντως σε σκεφτόμουν που έχεις θρομβοφιλία και ήθελα να σου πω ότι έχω μια συναδερφο με ίδιο συνδρομο και έχει 3 υπέροχα παιδιά! Κουκλάκια! Οπότε κορίτσι μου, η χοριακή είναι σούπερ, την αγωγή σου την πέρνεις! Ετοιμάσου !

Αχ να σαι καλα! Παρολο που ανεβαινει με ανησυχεί γιατί διαβαζω στο ιντερνετ οτι πρεπει να ναι πανω απο 1500 για να δουμε εστω σακο και ο γιατρος ειπε να παω αυριο να με δει για να δουμε σακο. Και λεω τωρα πως γίνεται; αλλα εχω εμπιστοσύνη στον γιατρο μου απλα ειμαι χεσμενη

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2021 at 11:09 ΠΜ, anastella είπε:

Καλημερα! Κ εγω ειμαι στην 4η εβδομαδα. Ειμαι με μια θετική χοριακη αυριο παω για τη δευτερη κ ελπιζω να πανε ολα καλα. :) Με το καλο κορίτσι μου. 

Πηγα σημερα και εγω στο γιατρό, θεωρητικα ειμαι και εγω στην τέταρτη, αυριο θα κάνω κι αλλη χοριακη και υπερηχο σε μια εβδομαδα παλι.  Με το καλο και σε σενα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κορίτσια, αν συμφωνείτε μήπως να ανοιξουμε ενα καινουριο θεμα για φεβρουαριο 2022; ετσι ωστε να μπορούν να μας βρουν περισσοτερες μανούλες που ειναι κοντα με εμας; 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...