Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θα γίνουμε γονείς το 2022!


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Έγκυος 5 εβδομάδων και 4 ημερών. Πρώτη χοριακη 1018, δεύτερη χοριακη δύο ημέρες μετά 1700 (κλονίστηκα - σε άλλο εργαστήριο) και 3 ημέρες μετά 6330. Η προγεστερόνη μου 23, παίρνω συμπλήρωμα utrogestan 1 το βράδυ γιατί έχω κι έναν μικρούλη 2 ετών. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για υπέρηχο ελπίζοντας να ακούσω καρδούλα. Η γιατρός μου λέει ότι λογικά ήδη θα φαίνεται απλώς λείπουμε διακοπές και μου είπε να μην χαλάσω τις διακοπές μου να τρέχω για υπέρηχο. Ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλα. 

Ελπίζω όλες να είστε καλά. Πότε έχετε ΠΗΤ;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 187
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου θα σου ελεγα οως με τέτοιες τιμές δε σου είπαν κάτι για δίδυμα??πολύ αυξημένη χοριακη ηΙ την εβδομάδα που είσαι!!!να είναι όλα καλα σου εύχομαι!!!

Έχω ραντεβου από Δευτέρα ο γιατρός μου έλειπε σε άδεια !!πεσαμε και σε περίοδο αυγουστου με άδειες!!!μακαρι να είναι!!!

2 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Κοριτσακι μου θα σου ελεγα οως με τέτοιες τιμές δε σου είπαν κάτι για δίδυμα??πολύ αυξημένη χοριακη ηΙ την εβδομάδα που είσαι!!!να είναι όλα καλα σου εύχομαι!!!

Έχω ραντεβου από Δευτέρα που επιστρέφει ο γιατρός μου!μακαρι να είναι και δίδυμα!!! 

πρίν από 53 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Έγκυος 5 εβδομάδων και 4 ημερών. Πρώτη χοριακη 1018, δεύτερη χοριακη δύο ημέρες μετά 1700 (κλονίστηκα - σε άλλο εργαστήριο) και 3 ημέρες μετά 6330. Η προγεστερόνη μου 23, παίρνω συμπλήρωμα utrogestan 1 το βράδυ γιατί έχω κι έναν μικρούλη 2 ετών. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για υπέρηχο ελπίζοντας να ακούσω καρδούλα. Η γιατρός μου λέει ότι λογικά ήδη θα φαίνεται απλώς λείπουμε διακοπές και μου είπε να μην χαλάσω τις διακοπές μου να τρέχω για υπέρηχο. Ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλα. 

Ελπίζω όλες να είστε καλά. Πότε έχετε ΠΗΤ;

Καλησπέρα..εγώ Απρίλιο λογικά!!!περιμενω πως και πως να πάω να δω τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eλπε said:

Έχω ραντεβου από Δευτέρα ο γιατρός μου έλειπε σε άδεια !!πεσαμε και σε περίοδο αυγουστου με άδειες!!!μακαρι να είναι!!!

Έχω ραντεβου από Δευτέρα που επιστρέφει ο γιατρός μου!μακαρι να είναι και δίδυμα!!! 

Καλησπέρα..εγώ Απρίλιο λογικά!!!περιμενω πως και πως να πάω να δω τι γίνεται!

Με το καλό σου εύχομαι αν θέλεις και διδυμακια μακάρι να είναι. Είδα είχες μεγάλη χοριακη όποτε γιατί όχι. Όλα να πάνε όπως επιθυμείς. Ενημέρωσε μας ❤ Κι εγώ για Απρίλιο λογικό ΠΗΤ.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι αν θέλεις και διδυμακια μακάρι να είναι. Είδα είχες μεγάλη χοριακη όποτε γιατί όχι. Όλα να πάνε όπως επιθυμείς. Ενημέρωσε μας ❤ Κι εγώ για Απρίλιο λογικό ΠΗΤ.

Σκέφτομαι να κάνω έναν υπέρηχο άλλου μέχρι να ερθει ο γιατροσ Μου αλλά φοβάμαι 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eλπε said:

Σκέφτομαι να κάνω έναν υπέρηχο άλλου μέχρι να ερθει ο γιατροσ Μου αλλά φοβάμαι 

Συμμερίζομαι την ανυπομονησία σου αν όμως είναι να σε παρακολουθήσει άλλος γιατρός καλύτερα να μην πας αλλού. Μπορεί να μπερδευτείς και να έχουν αντικρουμενες απόψεις. Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου κανε λίγη υπομονή. Κι εγώ την άλλη Παρασκευή  θα κλείσω ραντεβού και έχω σκάσει από την αγωνία μου αλλά τι να κάνουμε. Υπομονή.:-D


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Συμμερίζομαι την ανυπομονησία σου αν όμως είναι να σε παρακολουθήσει άλλος γιατρός καλύτερα να μην πας αλλού. Μπορεί να μπερδευτείς και να έχουν αντικρουμενες απόψεις. Αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου κανε λίγη υπομονή. Κι εγώ την άλλη Παρασκευή  θα κλείσω ραντεβού και έχω σκάσει από την αγωνία μου αλλά τι να κάνουμε. Υπομονή.:-D

Αχ αυτή η αγωνία θα μας φάει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Αχ αυτή η αγωνία θα μας φάει!!!

Αυτό είναι αλήθεια αλλά και εγω θα σου πρότεινα να περιμένεις το γιατρο σου....να Τετάρτη σήμερα που θα παει...θα περάσουν οι μέρες.....

Τα λέω ν τα ακούω και εγω που έχω την αλλη Πέμπτη την αυχενική και είμαι μέσα στην αγωνία!!!! :-D

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, *Vasoula said:

Αυτό είναι αλήθεια αλλά και εγω θα σου πρότεινα να περιμένεις το γιατρο σου....να Τετάρτη σήμερα που θα παει...θα περάσουν οι μέρες.....

Τα λέω ν τα ακούω και εγω που έχω την αλλη Πέμπτη την αυχενική και είμαι μέσα στην αγωνία!!!! :-D

Εσένα είναι πιο προχωρημένη η αγωνία σου. Με το καλό να πάνε όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι κι εγώ περίπου 8 εβδ έγκυος! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει πάρει αναρρωτική άδεια, ή αν ξέρει κάποιον γιατρό που να γράφει; Θα το εκτιμούσα πολύ όποια μπορούσε να με βοηθήσει. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Athenaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι κι εγώ περίπου 8 εβδ έγκυος! Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έχει πάρει αναρρωτική άδεια, ή αν ξέρει κάποιον γιατρό που να γράφει; Θα το εκτιμούσα πολύ όποια μπορούσε να με βοηθήσει. Ευχαριστώ

Εγω εχω καταθέσει τα χαρτιά μου για την αναρρωτικη αδεια...αλλα νομίζω πως γράφουν όλοι οι γιατροί...εισαι σε ιδιωτικό ή στο δημόσιο???

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!να ειναι ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, *Vasoula said:

Εγω εχω καταθέσει τα χαρτιά μου για την αναρρωτικη αδεια...αλλα νομίζω πως γράφουν όλοι οι γιατροί...εισαι σε ιδιωτικό ή στο δημόσιο???

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!να ειναι ολα καλα!

Σ ευχαριστώ! Ο δικός μου δε γράφει..και ένας άλλος που πήγα ήθελε να είμαι πελάτισσα. Σε ποιον πας εσύ; Στείλε μνμ αν δε μπορείς να πεις

Link to comment
Share on other sites

On 17/8/2021 at 10:59 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Έγκυος 5 εβδομάδων και 4 ημερών. Πρώτη χοριακη 1018, δεύτερη χοριακη δύο ημέρες μετά 1700 (κλονίστηκα - σε άλλο εργαστήριο) και 3 ημέρες μετά 6330. Η προγεστερόνη μου 23, παίρνω συμπλήρωμα utrogestan 1 το βράδυ γιατί έχω κι έναν μικρούλη 2 ετών. Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού για υπέρηχο ελπίζοντας να ακούσω καρδούλα. Η γιατρός μου λέει ότι λογικά ήδη θα φαίνεται απλώς λείπουμε διακοπές και μου είπε να μην χαλάσω τις διακοπές μου να τρέχω για υπέρηχο. Ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλα. 

Ελπίζω όλες να είστε καλά. Πότε έχετε ΠΗΤ;

Γιατι παιρνεις utrogestan;;; υπάρχει καποιο ιστορικο? Γιατι προγεστερονη δινουν οταν υπάρχουν προβλήματα. Εγω εχω αλλα 3 παιδια και το τριτο μονιμα αγκαλια 14 κιλα. Και μου ειπε απαγορευτικά οχι προγεστερονη χωρις να εχουμε προβλήματα. 

On 16/8/2021 at 7:31 ΜΜ, Eλπε είπε:

Καλημεραα!!καινουρια σε αυτό το θέμα!!πρωτη χοριακη την Τρίτη 1092 !η επόμενη χοριακη Πέμπτη 2926 και η σημερινή 12517…τελευταία περίοδο ειχα 11/7..λογικά είμαι 6 εβδομάδων!περιμενω από Δευτέρα να πάω στον γιατρό μου..είχατε και εσείς τέτοια αύξηση στις χοριακες σας;έχω ιστορικό για δίδυμα …υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο με αυτή την χοριακη;

Οντως εχεις ενδειξη για διδυμα. Με το καλο.ειδικα απο 3.000 σχεδον σε 12.000 αυτο δειχνει  με το καλο σε ολες κορίτσια.


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alexia92 said:

Γιατι παιρνεις utrogestan;;; υπάρχει καποιο ιστορικο? Γιατι προγεστερονη δινουν οταν υπάρχουν προβλήματα. Εγω εχω αλλα 3 παιδια και το τριτο μονιμα αγκαλια 14 κιλα. Και μου ειπε απαγορευτικά οχι προγεστερονη χωρις να εχουμε προβλήματα. 

Οντως εχεις ενδειξη για διδυμα. Με το καλο.ειδικα απο 3.000 σχεδον σε 12.000 αυτο δειχνει  με το καλο σε ολες κορίτσια.

Τι να σου πω μου είπε ότι είναι 23 και θέλουμε από 25 και πάνω και μου λέει ότι επειδή φύγαμε διακοπές και έχω και τον μικρό και θα κουράζομαι μου έδωσε ένα το βράδυ. Αυτό μόνο τίποτε άλλο.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, alexia92 είπε:

Γιατι παιρνεις utrogestan;;; υπάρχει καποιο ιστορικο? Γιατι προγεστερονη δινουν οταν υπάρχουν προβλήματα. Εγω εχω αλλα 3 παιδια και το τριτο μονιμα αγκαλια 14 κιλα. Και μου ειπε απαγορευτικά οχι προγεστερονη χωρις να εχουμε προβλήματα. 

Οντως εχεις ενδειξη για διδυμα. Με το καλο.ειδικα απο 3.000 σχεδον σε 12.000 αυτο δειχνει  με το καλο σε ολες κορίτσια.

Να είσαι καλά!!οτι πει ο Θεός!!!καλοδεχουμενο να είναι είτε ένα είτε δυο!!τεταρτη έχω ραντεβου το απόγευμα πρώτα ο Θεός!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Τι να σου πω μου είπε ότι είναι 23 και θέλουμε από 25 και πάνω και μου λέει ότι επειδή φύγαμε διακοπές και έχω και τον μικρό και θα κουράζομαι μου έδωσε ένα το βράδυ. Αυτό μόνο τίποτε άλλο.

A σου το χορήγησε ο γιατρος. Κι εγω τον ειχα ρωτησει μου ειχε πει οχι πρώτων θα ακουσουμε καρδιακή λειτουργια ( γιατι πιο πριν δεν εχει και νοημα) και επειτα αν έχεις θεματα μονο. Βεβαια εγω θηλαζω ακομα ισως παιζει κ αυτο ρολο τωρα ειναι το μωρο σε φαση που το κόβουμε  και παλι με το καλο

3 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Να είσαι καλά!!οτι πει ο Θεός!!!καλοδεχουμενο να είναι είτε ένα είτε δυο!!τεταρτη έχω ραντεβου το απόγευμα πρώτα ο Θεός!

Με το καλο!!! Να μας ενημερώσεις


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...