Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά.Δεν ξέρω να τις ξεχωρίζω αυτές τις δύο γραμμές,νομίζω πως είναι αυτή της ανιχνευσης 

      Εγώ βλέπω γραμμή πάντως..πολύ αχνή βέβαια αλλά υπάρχει. 

      Η γραμμή ανίχνευσης εμφανίζεται μετά από ώρα όχι κατευθείαν...

      Βέβαια μπορείς να κάνεις και ένα ακόμα αύριο ή μεθαύριο για σιγουριά.

Μετά την εμβρυομεταφορα λίγο πριν τη χοριακη


Recommended Posts

Έκανα εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκυστεων στις 10/6 και οχτώ μέρες μετά είδα αίμα στο σκούπισμα.    ( 2-3 φορές που σκουπιστηκα) και μετά πολύ αχνό ροζ και σταμάτησε και από τότε δεν έχω ξαναδεί. Πήρα το γιατρό και μου είπε να σταματήσω τα σαλοσπιρ (αλλά να συνεχίσω τις innohep) και να αυξήσω την προγεστερόνη και ότι σίγουρα δεν είναι αίμα περιόδου. Υπάρχει περίπτωση να προκάλεσαν το αίμα τα σαλοσπιρ ή έχασα τα εμβρυακια μου? Έχω αγχωθει πάρα πολύ και δεν έχω και συμπτώματα καθόλου τώρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , flashdance είπε:

Έκανα εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκυστεων στις 10/6 και οχτώ μέρες μετά είδα αίμα στο σκούπισμα.    ( 2-3 φορές που σκουπιστηκα) και μετά πολύ αχνό ροζ και σταμάτησε και από τότε δεν έχω ξαναδεί. Πήρα το γιατρό και μου είπε να σταματήσω τα σαλοσπιρ (αλλά να συνεχίσω τις innohep) και να αυξήσω την προγεστερόνη και ότι σίγουρα δεν είναι αίμα περιόδου. Υπάρχει περίπτωση να προκάλεσαν το αίμα τα σαλοσπιρ ή έχασα τα εμβρυακια μου? Έχω αγχωθει πάρα πολύ και δεν έχω και συμπτώματα καθόλου τώρα...

Ειναι νωρίς να Εχεις συμπτωματα ,εγω ειχα τελος 7ης βδομαδας !μην ανησυχεις καθολου! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, flashdance είπε:

Και το αίμα? Να μην ανησυχώ?

Το συνεχόμενο κ πολυ αιμα μας ανησυχει..το σαλοσπιρ τα προκαλει αυτα κ επιπλεον με προγεστερονη εισαι οκ.ειναι ή σπανε αγγεια ή παλιο αιμα που αποβάλλετε με κολπικα υγρα ή αποκολλησουλα.σου λεω ακριβως τι μου ειπε εμενα ο γιατρος μου οταν φοβουμενη τον ειχα ρωτησει αν θα δω κατι περιεργο..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, flashdance είπε:

Έκανα εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκυστεων στις 10/6 και οχτώ μέρες μετά είδα αίμα στο σκούπισμα.    ( 2-3 φορές που σκουπιστηκα) και μετά πολύ αχνό ροζ και σταμάτησε και από τότε δεν έχω ξαναδεί. Πήρα το γιατρό και μου είπε να σταματήσω τα σαλοσπιρ (αλλά να συνεχίσω τις innohep) και να αυξήσω την προγεστερόνη και ότι σίγουρα δεν είναι αίμα περιόδου. Υπάρχει περίπτωση να προκάλεσαν το αίμα τα σαλοσπιρ ή έχασα τα εμβρυακια μου? Έχω αγχωθει πάρα πολύ και δεν έχω και συμπτώματα καθόλου τώρα...

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ να ξέρεις? Οι βλαστοκύστεις δείχνουν και στην 8η ημέρα μετά την ετ. Εσένα τώρα πέρασαν ήδη 10 μέρες.

  • Ευχαριστώ 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, flashdance είπε:

Έκανα εμβρυομεταφορα δύο βλαστοκυστεων στις 10/6 και οχτώ μέρες μετά είδα αίμα στο σκούπισμα.    ( 2-3 φορές που σκουπιστηκα) και μετά πολύ αχνό ροζ και σταμάτησε και από τότε δεν έχω ξαναδεί. Πήρα το γιατρό και μου είπε να σταματήσω τα σαλοσπιρ (αλλά να συνεχίσω τις innohep) και να αυξήσω την προγεστερόνη και ότι σίγουρα δεν είναι αίμα περιόδου. Υπάρχει περίπτωση να προκάλεσαν το αίμα τα σαλοσπιρ ή έχασα τα εμβρυακια μου? Έχω αγχωθει πάρα πολύ και δεν έχω και συμπτώματα καθόλου τώρα...

Εγω πιστεύω οτι ειναι το σποτ που κανει η εμφυτευση. Και το σαλοσπιρ το εντείνει.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Καντι είπε:

Εγω πιστεύω οτι ειναι το σποτ που κανει η εμφυτευση. Και το σαλοσπιρ το εντείνει.

Δυστυχώς δεν πιστεύω ότι ήταν αίμα εμφύτευσης. Ήταν παραπάνω από σποτ εμφύτευσης που συνήθως είναι ανεπαίσθητο ροζ ή καφέ και δεν το διακρίνεις τις περισσότερες φορές... Εμένα ήταν κόκκινο που σιγά σιγά έγινε ροζ και σταμάτησε. Το κόκκινο συνήθως δεν είναι καλό σημάδι!!! Αύριο έτσι κι αλλιώς θα κάνω τη χοριακη και θα μάθω αλλά δεν είμαι αισιόδοξη, δεν περιμένω καλά αποτελέσματα!!! Σας ευχαριστώ πάντως όλες σας για τις απαντήσεις σας....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...