Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ορμονολογικες τιμες και υπογονιμότητα..


Recommended Posts

Καλησπερα σε όλες.

Εχω μια πολυ καλη φιλη, που προσπαθεί πολυ καιρο για παιδάκι. Η γυναικολόγος της , της έγραψε λίγες ορμονολογικες εξετασεις να κάνει, μεχρι να κλεισει ραντεβού μαζι της (δεν ξερει αν θα συνεχισει σε αυτην καθως δεν την ικανοποιεί) μπορειτε να μου πειτε αν οι τιμες ειναι καλες;;

Ευχαριστώ.

Tsh                             2.060μIU/ml

Οιστραδιόλη-Ε2       32,7pg/ml

FSH.                           8,1μIU/ml 

LH.                              5.8μIU/ml 

Προλακτινη (PRL).   12.0ng/ml 

AMH.                             2.07ng/ml

Τις εκανε την 3η ημερα του κύκλου της.

Ειναι καλές;

Επίσης εχετε να μας προτείνετε καποιον καλό αιματολογο που να εχει εξειδίκευση σε θεματα υπογονιμότητας;

Ευχαριστώ ❤️

 

 

 

 

 

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλησπερα σε όλες.

Εχω μια πολυ καλη φιλη, που προσπαθεί πολυ καιρο για παιδάκι. Η γυναικολόγος της , της έγραψε λίγες ορμονολογικες εξετασεις να κάνει, μεχρι να κλεισει ραντεβού μαζι της (δεν ξερει αν θα συνεχισει σε αυτην καθως δεν την ικανοποιεί) μπορειτε να μου πειτε αν οι τιμες ειναι καλες;;

Ευχαριστώ.

Tsh                             2.060μIU/ml

Οιστραδιόλη-Ε2       32,7pg/ml

FSH.                           8,1μIU/ml 

LH.                              5.8μIU/ml 

Προλακτινη (PRL).   12.0ng/ml 

AMH.                             2.07ng/ml

Τις εκανε την 3η ημερα του κύκλου της.

Ειναι καλές;

Επίσης εχετε να μας προτείνετε καποιον καλό αιματολογο που να εχει εξειδίκευση σε θεματα υπογονιμότητας;

Ευχαριστώ ❤️

 

Καλό είναι να πάει σε εξειδικευμένο ενδοκρινολόγο γι' αυτά (κάποιοι τους λένε ενδοκρινολόγους αναπαραγωγής, κάποιοι άλλοι δε συμφωνούν με τον όρο). Θα τη βάλει να κάνει κι άλλες εξετάσεις εκτός από αυτές, καθώς καμία φορά το πρόβλημα δε φαίνεται από αυτά τα βασικά.

Για αιματολόγο τώρα, αν είναι κοντά στην Αθήνα, ας κλείσει ένα ραντεβού στο τμ. καθ΄ έξιν αποβολών του Έλενα να τη δει η κα. Τσεκούρα και να της κάνει ό,τι εξετάσεις χρειάζονται. Έχει και την εξειδίκευση της ανοσολογίας, οπότε θα της κάνει και ανοσολογικές αφού της πάρει ιστορικό. Εκτός από αποβολές, ασχολείται και με υπογονιμότητα. Ραντεβού κλείνει από το 1535.gr και θα ανοίξουν στις 1/7, αλλά πρέπει να ψάχνει από το πρωί, γιατί μόλις ανοίξουν, θα γίνουν ανάρπαστα.

Τέλος, να μην παραλείψουν να δουν και τον ανδρικό παράγοντα, όχι σε γυναικολόγο, αλλά σε ουρολόγο με ειδίκευση στα ανδρολογικά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλησπερα σε όλες.

Εχω μια πολυ καλη φιλη, που προσπαθεί πολυ καιρο για παιδάκι. Η γυναικολόγος της , της έγραψε λίγες ορμονολογικες εξετασεις να κάνει, μεχρι να κλεισει ραντεβού μαζι της (δεν ξερει αν θα συνεχισει σε αυτην καθως δεν την ικανοποιεί) μπορειτε να μου πειτε αν οι τιμες ειναι καλες;;

Ευχαριστώ.

Tsh                             2.060μIU/ml

Οιστραδιόλη-Ε2       32,7pg/ml

FSH.                           8,1μIU/ml 

LH.                              5.8μIU/ml 

Προλακτινη (PRL).   12.0ng/ml 

AMH.                             2.07ng/ml

Τις εκανε την 3η ημερα του κύκλου της.

Ειναι καλές;

Επίσης εχετε να μας προτείνετε καποιον καλό αιματολογο που να εχει εξειδίκευση σε θεματα υπογονιμότητας;

Ευχαριστώ ❤️

 

 

 

 

 

 

Εχει πολυ καλές τιμές!!!

σπερμοδιαγραμμα να κανουν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!

Η ΑΜΗ της ειναι καλή οπότε;

Ναι ειναι πολυ καλη! Το γραφει και στις τιμές αναφοράς φαντάζομαι οτι ειναι σε φυσιολογικά επίπεδα. Τωρα αν το εργαστηριο εχει άλλες τιμές αναφοράς , οτι λέει το χαρτί ισχύει.

 Με το καλο το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/6/2021 at 2:19 ΜΜ, Καντι είπε:

Ναι ειναι πολυ καλη! Το γραφει και στις τιμές αναφοράς φαντάζομαι οτι ειναι σε φυσιολογικά επίπεδα. Τωρα αν το εργαστηριο εχει άλλες τιμές αναφοράς , οτι λέει το χαρτί ισχύει.

 Με το καλο το μωράκι σου!!!

Ευχαριστώ πολυ για ολα!!❤️

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...