Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Ανακαίνιση παλιού σπιτιού για airbnb


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Δεν ξέρω αν εδώ είναι η κατάλληλη κατηγορία για το θέμα μου οπότε αν είναι η διαχείριση να το αλλάξει θέση...

Μετά το θάνατο του πεθερού μου ο σύζυγος μου κληρονόμησε το σπίτι του σε ένα χωριό στο νομό Χανίων κοντά στο Κολυμπάρι (αν γνωρίζετε). Σκεφτόμαστε να το αξιοποιήσουμε τουριστικά (π.χ. βραχυχρόνια μίσθωση) καθώς η περιοχή είναι πολύ όμορφη και το σπίτι πνιγμένο κυριολεκτικά σε δέντρα και ελιές. Το θέμα είναι ότι το οίκημα χρειάζεται χοντρή ανακαίνιση (είναι 110 τ.μ. και υπολογίζουμε περίπου 30.000 ευρώ)  προκειμένου να έρθει σε μία κατάσταση τέτοια που να μπορεί να αξιοποιηθεί τουριστικά. Και εδώ έρχεται το δίλημμά μας: αξίζει να μπούμε σε μία τέτοια διαδικασία ή καλύτερα να το αφήσουμε; Υπάρχει κάποιος που να έχει τέτοια εμπειρία; Εκτός από βραχυχρόνια μίσθωση θα μπορούσαμε να το αξιοποιήσουμε διαφορετικά; Γνωρίζετε ποιος επαγγελματίας είναι καταλληλότερος να απευθυνθούμε προκειμένου να εξετάσουμε τις τουριστικές δυνατότητες που μπορεί να έχουμε από αυτό το σπίτι (π.χ. σύμβουλος τουριστικών επιχειρήσεων);

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γνωρίζω ότι υπάρχουν κατασκευαστικές επιχειρήσεις που "βάζουν" το κεφάλαιο της ανακαίνισης το αποσβένουν από τα έσοδα των ενοικίων κι έπειτα τα ενοίκια τα εισπράτετε εσείς

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...