Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Εξωσωματική και μείωση Β χοριακής μετά από αιμορραγία


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια 

Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας. 
Στις 21/6/21 κάναμε εμβρυομεταφορά με δυο άριστες βλαστοκύστες. Στις 30/6 η Β χοριακή ήταν 166.8 mIU/mL. Στις 2/7 πήγε στα 383.5 και στις 6/7 ανέβηκε στις 2398. Κάνουμε υπέρηχο στις 5+ εβδομάδες δηλαδή την περασμένη Πέμπτη 8/7 και ο γιατρός βλέπει ένα εμβρυάκι και μετά δυσκολίας ένα δεύτερο. Μου λέει το δεύτερο δεν είναι σίγουρο ότι θα προχωρήσει.  
Λέω καλώς ας προχωρήσει το ένα με υγεία. Παρεπιπτόντως άρχισα να έχω καφέ/μπεζ υγρά και μέχρι το Σάββατο το απόγευμα έγινε κόκκινο ζωηρό και να πονάω αλλά κάτι σαν της περιόδου. Μέχρι το πρωί της Κυριακής έφευγαν κομμάτια. Φοβήθηκα τόσο πολύ. Πάμε στον γιατρό και βλέπει τον ένα σάκο εύκολα για δεύτερο τίποτα σίγουρο. Κάνω σήμερα β χοριακή και κατέβηκε στα  1505 από τα 2398. Θα επαναλάβω ξανά σε δυο μέρες. 

Συγνώμη που σας κούρασα αλλά η γνώμη σας μετράει..
Σας παρακαλώ πείτε μου έχει συμβεί σε κάποια κάτι τέτοιο; Μπορεί να επιβίωσε το ένα εμβρυάκι μου; 

Σας ευχαριστώ 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angel44 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια 

Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας. 
Στις 21/6/21 κάναμε εμβρυομεταφορά με δυο άριστες βλαστοκύστες. Στις 30/6 η Β χοριακή ήταν 166.8 mIU/mL. Στις 2/7 πήγε στα 383.5 και στις 6/7 ανέβηκε στις 2398. Κάνουμε υπέρηχο στις 5+ εβδομάδες δηλαδή την περασμένη Πέμπτη 8/7 και ο γιατρός βλέπει ένα εμβρυάκι και μετά δυσκολίας ένα δεύτερο. Μου λέει το δεύτερο δεν είναι σίγουρο ότι θα προχωρήσει.  
Λέω καλώς ας προχωρήσει το ένα με υγεία. Παρεπιπτόντως άρχισα να έχω καφέ/μπεζ υγρά και μέχρι το Σάββατο το απόγευμα έγινε κόκκινο ζωηρό και να πονάω αλλά κάτι σαν της περιόδου. Μέχρι το πρωί της Κυριακής έφευγαν κομμάτια. Φοβήθηκα τόσο πολύ. Πάμε στον γιατρό και βλέπει τον ένα σάκο εύκολα για δεύτερο τίποτα σίγουρο. Κάνω σήμερα β χοριακή και κατέβηκε στα  1505 από τα 2398. Θα επαναλάβω ξανά σε δυο μέρες. 

Συγνώμη που σας κούρασα αλλά η γνώμη σας μετράει..
Σας παρακαλώ πείτε μου έχει συμβεί σε κάποια κάτι τέτοιο; Μπορεί να επιβίωσε το ένα εμβρυάκι μου; 

Σας ευχαριστώ 
 

Καλησπερα!! Δν καταλαβαίνω αφου βλέπετε σακο στον υπέρηχο γτ να κάνεις χοριακη?? Ο γιατρός τι σου ειπε για τη μείωση της τιμής?? Αν χάθηκε το ένα εμβρυακι μπορεί να δικαιολογηθεί η μείωση της τιμης.. Τώρα συνεχίζεις να έχεις αίμα κ πονο? Εγώ είχα χάσει το ένα μου εμβρυακι αλλά στην 10η εβδομάδα οπότε δεν κοιτουσαμε χοριακη για να ξέρω να σου πω.. Τσεκαραμε μόνο με υπέρηχο. . 

Να σκέφτεσαι αισιόδοξα, είναι συχνό φαινόμενο να προχωρα μόνο το ένα από τα δυο εμβρυακια.. Εγώ αυτό το ένα το έχω δίπλα μου κ παιζει!! 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Kathrin17 μου. Μου έδωσες ελπίδες. Μακάρι να είναι έτσι και στη δίκη μου περίπτωση. Αυτό ευχόμαστε και εμείς να μειώθηκε η τιμή της χοριακής λόγω του ότι χάθηκε το ένα. Το αίμα σταμάτησε από χθες. 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο λογικά η χοριακη κατέβηκε επειδή απεβαλες το 1 εμβρυακι. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά με το δεύτερο κ σε λίγους μήνες να το κρατάς στην αγκαλίτσα σου!

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2021 at 9:13 ΜΜ, Angel44 είπε:

Ευχαριστώ Kathrin17 μου. Μου έδωσες ελπίδες. Μακάρι να είναι έτσι και στη δίκη μου περίπτωση. Αυτό ευχόμαστε και εμείς να μειώθηκε η τιμή της χοριακής λόγω του ότι χάθηκε το ένα. Το αίμα σταμάτησε από χθες. 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! 

Καλησπέρα, είσαι εντάξει? Προχώρησε το έμβρυο?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...