Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Αυτο ειναι το πιο ευκολο απ ολα! Υπομονη και συντομα θετικο τεστ! ❤

Ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσι ! Είχε αγχωθεί είναι η αλήθεια .. απ αύριο θα ξεκινήσουμε την αγωγή… έχω καθυστέρηση 4 μέρες τώρα αλλά δε νομίζω πως είμαι έγκυος … κάτι θα ένιωθα … περιμένω να αδιαθετήσω και να έρθουν οι γόνιμες να προσπαθήσουμε !!! Εσυ; Διάβασα ότι είχες βρει τη γόνιμη σου και τον ξεζούμισες!  Χαχα! Ποτέ δεν περιμένεις ;;;

2 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλε τιποτα δεν ειναι αυτό. Εγώ το ειχα και ήμουν εγκυος δεν θυμαμαι να ειχα παρει αντιβιωση νομιζω μονο αλοιφη. 

Τι να σου πω οτι δεν σε καταλαβαινω? ευκολα το λενε να κανεις υπομονη αλλα ειναι φυση αδυνατο!! Δεν γινεται αφου ολο αυτό σκεφτομαστε!! Πηγες για χοριακη? 

Πως καταλάβατε ότι είχες;; Εμείς είπαμε να κοιτάξουμε το σπερμα μας και να που βρέθηκε αυτό … ο γιατρός είπε ότι κ εγώ θα έχω αυτό τ μικρόβιο λογικά .. είπε ότι με αυτό είναι πιο δύσκολο να μείνει η γυναίκα έγκυος … θα πιάσει με δυσκολία και με αρκετούς μήνες προσπαθειών!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@elena27 ναι ναι! Καναμε 7 μερες σερι και 99,9% επιασα γονιμη. Βγηκε κ το σπερμοδιαγραμμα στο μεταξυ που ναι μεν ηταν πολυ καλο συμφωνα με τη γιατρο αλλα εγω δε το βλεπω τελειο.. αλλα οκ θα δουμε. Ειμαι 7 DPO, 26η μερα. ΔΕΝ περιμενω 23 με 25 του μηνα. Σε καμια βδομαδα δλδ.. ωστοσο απο προχθες εχει πρηστει πολυ το στηθος μου και εχω ξενερωσει γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα αδιαθετησω.. ξενερα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας πως ειστε? 

Εχω πολυ καιρό να μπω και δεν ξέρω τι κάνουν οι παλιες εγκυουλες και τα κορίτσια που προσπαθουσαμε μαζι

Βλέπω και πολλες καινουργιες κοπέλες και εγκυουλες ευχομαι καλη τελειομηνη  εγκυμοσυνη σε όλες και σε όσες προσπαθουν συντομα με ένα μωράκι

Επειδή πραγματικα εχω χάσει λίγο την μπάλα ρε κορίτσια εσείς οι εγκυουλες τι συχνότητα επαφών έχετε πετυχαινεται πάντα μέρα ωορηξιας η δεν είχατε επαφή μέρα ωορηξιας αλλά την προηγουμένη και πετυχατε συλληψη? 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

@elena27 ναι ναι! Καναμε 7 μερες σερι και 99,9% επιασα γονιμη. Βγηκε κ το σπερμοδιαγραμμα στο μεταξυ που ναι μεν ηταν πολυ καλο συμφωνα με τη γιατρο αλλα εγω δε το βλεπω τελειο.. αλλα οκ θα δουμε. Ειμαι 7 DPO, 26η μερα. ΔΕΝ περιμενω 23 με 25 του μηνα. Σε καμια βδομαδα δλδ.. ωστοσο απο προχθες εχει πρηστει πολυ το στηθος μου και εχω ξενερωσει γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα αδιαθετησω.. ξενερα..

Οοοο σίγουρα θα έπιασες γόνιμη ! Χαχα! Αυτό θα πει του δίνω και καταλαβαίνει! Χαχα! Καλά κάνετε !!! Καλε , αφου σου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά , γιατί αγχώνεσαι;;; Να βλέπεις τα πράγματα με αισιοδοξία!! Τι είναι το DPO?? Μπορεί να σου φαίνεται χαζό αλλά δε γνωρίζω … 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena27 είπε:

Οοοο σίγουρα θα έπιασες γόνιμη ! Χαχα! Αυτό θα πει του δίνω και καταλαβαίνει! Χαχα! Καλά κάνετε !!! Καλε , αφου σου είπε ο γιατρός ότι είναι μια χαρά , γιατί αγχώνεσαι;;; Να βλέπεις τα πράγματα με αισιοδοξία!! Τι είναι το DPO?? Μπορεί να σου φαίνεται χαζό αλλά δε γνωρίζω … 

Days past ovulation. Με 1η μερα την μερα μετα τη μερα ωορρηξιας. Τι μετρανε πολυ εκτος απο τις μερες του κυκλου για να εχουν εναν μπουσουλα.. αντε καλε σιγα και γω απο τα βιντεο του γιουτιουμπ και τα αρθρα τα εμαθα. 

Εχω πολλα συμπτωματα αλλα πιστευω ειναι περιοδου. Αποκλειται να ειναι εγκυμοσυνης τοσο νωρις. Το στηθπς μου εχει πρηστει φουλ. Εχω ξενερωσει ακομα πιο φουλ και προσπαθω να βγαλω ενα "προγραμμα" τι θα κανω με γιατρους και επομενες εξετασεις. Επισης αποφασισα να αρχισω ξανα διατροφη. Εχω παρει αρκετο βαρος και αυτο επιβαρυνει οχι μονο το σωμα μου αλλα και τη ψυχολογια μου. Θελω ιδανικα 10-15 κιλα.. πφ. Πολλα εχω στο κεφαλι μου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Days past ovulation. Με 1η μερα την μερα μετα τη μερα ωορρηξιας. Τι μετρανε πολυ εκτος απο τις μερες του κυκλου για να εχουν εναν μπουσουλα.. αντε καλε σιγα και γω απο τα βιντεο του γιουτιουμπ και τα αρθρα τα εμαθα. 

Εχω πολλα συμπτωματα αλλα πιστευω ειναι περιοδου. Αποκλειται να ειναι εγκυμοσυνης τοσο νωρις. Το στηθπς μου εχει πρηστει φουλ. Εχω ξενερωσει ακομα πιο φουλ και προσπαθω να βγαλω ενα "προγραμμα" τι θα κανω με γιατρους και επομενες εξετασεις. Επισης αποφασισα να αρχισω ξανα διατροφη. Εχω παρει αρκετο βαρος και αυτο επιβαρυνει οχι μονο το σωμα μου αλλα και τη ψυχολογια μου. Θελω ιδανικα 10-15 κιλα.. πφ. Πολλα εχω στο κεφαλι μου. 

Ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει και επίσης τα συμπτώματα περιόδου με εγκυμοσύνης λένε ότι είναι παρόμοια! Όποτε υπομονή !!! 
 

Πάντως σίγουρα παίζει ρόλο κ η διατροφή , έτσι ξέρω και φυσικά δεν είναι κακό ! 
 

Ποσό καιρό προσπαθείτε ; Και σε τι εξετάσεις σκέφτεσαι να προχωρήσεις ; 
 
Εγω σήμερα είμαι στην 43η μέρα του κύκλου , έχω καθυστέρηση 6 μέρες , αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα … ούτε πρησμένο στήθος ,ούτε κοιλιά ,ούτε πόνους τίποτα … πολύ σπάνιο για μένα γιατί πάντα πριν μου έρθει η κοκκινομάλλα έχω πονάκια κ στήθος πρησμένο… δε νομίζω πως είμαι έγκυος και για αυτό δεν έχω κάνει τεστ .. απλά περιμένω να μου έρθει απ στιγμή σε στιγμή …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elena27 είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει και επίσης τα συμπτώματα περιόδου με εγκυμοσύνης λένε ότι είναι παρόμοια! Όποτε υπομονή !!! 
 

Πάντως σίγουρα παίζει ρόλο κ η διατροφή , έτσι ξέρω και φυσικά δεν είναι κακό ! 
 

Ποσό καιρό προσπαθείτε ; Και σε τι εξετάσεις σκέφτεσαι να προχωρήσεις ; 
 
Εγω σήμερα είμαι στην 43η μέρα του κύκλου , έχω καθυστέρηση 6 μέρες , αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα … ούτε πρησμένο στήθος ,ούτε κοιλιά ,ούτε πόνους τίποτα … πολύ σπάνιο για μένα γιατί πάντα πριν μου έρθει η κοκκινομάλλα έχω πονάκια κ στήθος πρησμένο… δε νομίζω πως είμαι έγκυος και για αυτό δεν έχω κάνει τεστ .. απλά περιμένω να μου έρθει απ στιγμή σε στιγμή …

ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΕΣΤ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!! θα ειχα κανει τουλαχιστον 5-6!!!

Ελευθερα κανουμε απο Αυγουστο, αλλα πιο υπολογισμενα, με γονιμες κτλ εδω και κανα 3μηνο. Βεβαια ΝΟΜΙΖΑ οτι επιανα ακριβως την ωορρηξια. Νομιζω οτι αυτος ειναι ο 1ος μηνας που τον υπολογισα σωστα με θετικο τεστ.

Ειχα κανει φουλ ορμονολογικο ελεγχο πριν 10 μηνες ηταν ολα καλα οποτε μου ειχε δωσει το οκ ο γιατρος να ξεκινησω οποτε θελω. Απο τοτε παιρνω και φολικο οξυ δλδ. Οποτε θελω να επαναλαβω αυτες τις εξετασεις, γιατι εχω και χασιμοτο και θελω να δω πως παει αυτο. Και μαλλον μια καλλιεργεια, μηπως εχω κανα ουρεοπλασμα ή δε ξερω τι αλλο. Τελος, και πιο "δυσκολο" μια σαλπιγγογραφια να δουμε αν δουλευει το συστημα σωστα. Μετα, βλεποντας και κανοντας! Δε ξερω τι αλλο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Elle12 είπε:

ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΕΣΤ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!! θα ειχα κανει τουλαχιστον 5-6!!!

Ελευθερα κανουμε απο Αυγουστο, αλλα πιο υπολογισμενα, με γονιμες κτλ εδω και κανα 3μηνο. Βεβαια ΝΟΜΙΖΑ οτι επιανα ακριβως την ωορρηξια. Νομιζω οτι αυτος ειναι ο 1ος μηνας που τον υπολογισα σωστα με θετικο τεστ.

Ειχα κανει φουλ ορμονολογικο ελεγχο πριν 10 μηνες ηταν ολα καλα οποτε μου ειχε δωσει το οκ ο γιατρος να ξεκινησω οποτε θελω. Απο τοτε παιρνω και φολικο οξυ δλδ. Οποτε θελω να επαναλαβω αυτες τις εξετασεις, γιατι εχω και χασιμοτο και θελω να δω πως παει αυτο. Και μαλλον μια καλλιεργεια, μηπως εχω κανα ουρεοπλασμα ή δε ξερω τι αλλο. Τελος, και πιο "δυσκολο" μια σαλπιγγογραφια να δουμε αν δουλευει το συστημα σωστα. Μετα, βλεποντας και κανοντας! Δε ξερω τι αλλο! 

Πιστεύω πως δεν είμαι έγκυος , είμαι χαλαρή και λέω πως απλά θα το κάνω κ θα απογοητευτώ !!! 
 

Εγω δεν έχω κάνει ορμονικό έλεγχο … ποια η διαδικασία ; Και τι κόστος ; Όσον αφορά για ουρεοπλασμα να το κανείς γιατί παίζει ρόλο! Ο γιατρός μ είπε ότι δυσκολεύει την εγκυμοσύνη κ πιάνεις με τη 10η φορά για παράδειγμα !

Εγω είχα θυρεοειδή 2.5 κ το έλεγξα με ενδοκρινολόγο ,γιατί μου το πρότεινε ο γυναικολόγος κ τώρα το έχω 1.18… πράγμα που επίσης παίζει ρόλο!!!

πρίν από 38 λεπτά , Elle12 είπε:

ΠΩΣ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΕΣΤ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!! θα ειχα κανει τουλαχιστον 5-6!!!

Ελευθερα κανουμε απο Αυγουστο, αλλα πιο υπολογισμενα, με γονιμες κτλ εδω και κανα 3μηνο. Βεβαια ΝΟΜΙΖΑ οτι επιανα ακριβως την ωορρηξια. Νομιζω οτι αυτος ειναι ο 1ος μηνας που τον υπολογισα σωστα με θετικο τεστ.

Ειχα κανει φουλ ορμονολογικο ελεγχο πριν 10 μηνες ηταν ολα καλα οποτε μου ειχε δωσει το οκ ο γιατρος να ξεκινησω οποτε θελω. Απο τοτε παιρνω και φολικο οξυ δλδ. Οποτε θελω να επαναλαβω αυτες τις εξετασεις, γιατι εχω και χασιμοτο και θελω να δω πως παει αυτο. Και μαλλον μια καλλιεργεια, μηπως εχω κανα ουρεοπλασμα ή δε ξερω τι αλλο. Τελος, και πιο "δυσκολο" μια σαλπιγγογραφια να δουμε αν δουλευει το συστημα σωστα. Μετα, βλεποντας και κανοντας! Δε ξερω τι αλλο! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , elena27 είπε:

Πιστεύω πως δεν είμαι έγκυος , είμαι χαλαρή και λέω πως απλά θα το κάνω κ θα απογοητευτώ !!! 
 

Εγω δεν έχω κάνει ορμονικό έλεγχο … ποια η διαδικασία ; Και τι κόστος ; Όσον αφορά για ουρεοπλασμα να το κανείς γιατί παίζει ρόλο! Ο γιατρός μ είπε ότι δυσκολεύει την εγκυμοσύνη κ πιάνεις με τη 10η φορά για παράδειγμα !

Εγω είχα θυρεοειδή 2.5 κ το έλεγξα με ενδοκρινολόγο ,γιατί μου το πρότεινε ο γυναικολόγος κ τώρα το έχω 1.18… πράγμα που επίσης παίζει ρόλο!!!

Καλα η tsh μου ανεβοκατεβαινει αλλα παντα εντος οριων. Απο 1.5 μεχρι 2.5 ωστοσο και ο ενδοκρινολογος και οι γυναικολογοι μου ειναι πολυ κουλ με αυτο. Δεν τους απασχολει

Ορμονολογικες ειναι ολες ολες μαζι με τις εξτρα, που γινονται 3η μερα του κυκλου. Προλακτινες, θυρεοειδη, οιστραδιολες, βιταμινες, φεριτινες, ζαχαρο, ενα σωρο. Εγω τα κανω στο νοσοκομειο δωρεαν.

Προγεννετικο ελεγχο που ειχα κανει περσι που ειχε μεσα κ αντισωματα ερυθρας, τοξοπλασμα, κυστικη ινωση, στιγμα μεσογειακης αναιμιας κτλ, ειχα πληρωσει σε εργαστηριο μονο συμμετοχη κανα 20-30€ για εξετασεις αξιας ανω των 200€. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει κ εγώ προγεννητικό , όλα καλά ! Εγώ είμαι 26 , ο άντρας μ 39.. αλλά δε νόμος πως παίζει ρόλο η ηλικία σε αυτά τ θέματα … ελπίσουμε να έρθει ένα μωράκι σύντομα !!! Γενικώς πως είσαι με αγτπ τ θέμα ; Τ σκέφτεσαι αρκετά ; Σε αγχώνει ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δεν πήγα για χοριακη την Παρασκευή γιατί έμεινα χωρίς αμάξι και το Σάββατο επειδή είμαστε σε χωριό είναι κλειστά... Οπότε στην αναμονή ακόμα...

 βέβαια τίποτα πέρα από αρκετά διάφανα υγρά και τον πόνο στις θηλές...

Έψαξα λίγο το ημερολόγιο που καταγράφω τους κύκλους μου και διαπίστωσα ότι οι κύκλοι μου μέχρι πριν 3-4 μήνες ήταν στις 41-45 μέρες ... Είχα βολευτει με τις 35 ημέρες των τελευταίων μηνών και δεν είχα μπει στην διαδικασία να ρίξω μια ματιά. Τώρα θα μου πείτε, καλά δεν ξέρεις τους κύκλους σου, εε όχι βρε κορίτσια δεν προσπαθούσαμε για μωράκι τότε και ήξερα ότι θα έρθει, οπότε δεν με απασχολούσε... Λέτε να παίζει ρόλο αυτό; Σήμερα είμαι στην 47η ημέρα του κύκλου. Έχω μπερδευτεί πολύ... Λέτε να έκανα τα τεστ νωρίς;;  Δηλαδή να κάνω αργά ωορρηξία;; Για αυτό ο γιατρός επέμενε να κάνω υπομονή,;; (αυτός ξέρεις τους κύκλους τους καταγράφει οπότε πάω αναλυτικά) Έτσι όπως είναι ο κύκλος μου δεν ξέρω πότε ουσιαστικά έχω καθυστέρηση... Πφφφ κοντεύω να σκάσω. Συγγνώμη που σας ζαλίζω βρε κορίτσια....

πρίν από 9 λεπτά , Marianne είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δεν πήγα για χοριακη την Παρασκευή γιατί έμεινα χωρίς αμάξι και το Σάββατο επειδή είμαστε σε χωριό είναι κλειστά... Οπότε στην αναμονή ακόμα...

 βέβαια τίποτα πέρα από αρκετά διάφανα υγρά και τον πόνο στις θηλές...

Έψαξα λίγο το ημερολόγιο που καταγράφω τους κύκλους μου και διαπίστωσα ότι οι κύκλοι μου μέχρι πριν 3-4 μήνες ήταν στις 41-45 μέρες ... Είχα βολευτει με τις 35 ημέρες των τελευταίων μηνών και δεν είχα μπει στην διαδικασία να ρίξω μια ματιά. Τώρα θα μου πείτε, καλά δεν ξέρεις τους κύκλους σου, εε όχι βρε κορίτσια δεν προσπαθούσαμε για μωράκι τότε και ήξερα ότι θα έρθει, οπότε δεν με απασχολούσε... Λέτε να παίζει ρόλο αυτό; Σήμερα είμαι στην 47η ημέρα του κύκλου. Έχω μπερδευτεί πολύ... Λέτε να έκανα τα τεστ νωρίς;;  Δηλαδή να κάνω αργά ωορρηξία;; Για αυτό ο γιατρός επέμενε να κάνω υπομονή,;; (αυτός ξέρεις τους κύκλους τους καταγράφει οπότε πάω αναλυτικά) Έτσι όπως είναι ο κύκλος μου δεν ξέρω πότε ουσιαστικά έχω καθυστέρηση... Πφφφ κοντεύω να σκάσω. Συγγνώμη που σας ζαλίζω βρε κορίτσια....

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δεν πήγα για χοριακη την Παρασκευή γιατί έμεινα χωρίς αμάξι και το Σάββατο επειδή είμαστε σε χωριό είναι κλειστά... Οπότε στην αναμονή ακόμα...

 βέβαια τίποτα πέρα από αρκετά διάφανα υγρά και τον πόνο στις θηλές...

Έψαξα λίγο το ημερολόγιο που καταγράφω τους κύκλους μου και διαπίστωσα ότι οι κύκλοι μου μέχρι πριν 3-4 μήνες ήταν στις 41-45 μέρες ... Είχα βολευτει με τις 35 ημέρες των τελευταίων μηνών και δεν είχα μπει στην διαδικασία να ρίξω μια ματιά. Τώρα θα μου πείτε, καλά δεν ξέρεις τους κύκλους σου, εε όχι βρε κορίτσια δεν προσπαθούσαμε για μωράκι τότε και ήξερα ότι θα έρθει, οπότε δεν με απασχολούσε... Λέτε να παίζει ρόλο αυτό; Σήμερα είμαι στην 47η ημέρα του κύκλου. Έχω μπερδευτεί πολύ... Λέτε να έκανα τα τεστ νωρίς;;  Δηλαδή να κάνω αργά ωορρηξία;; Για αυτό ο γιατρός επέμενε να κάνω υπομονή,;; (αυτός ξέρεις τους κύκλους τους καταγράφει οπότε πάω αναλυτικά) Έτσι όπως είναι ο κύκλος μου δεν ξέρω πότε ουσιαστικά έχω καθυστέρηση... Πφφφ κοντεύω να σκάσω. Συγγνώμη που σας ζαλίζω βρε κορίτσια....

 

Καλημέρα κορίτσι ! Άμα σου πω ότι είμαι στην ίδια φάση περίπου !! Είναι 44η μέρα , με καθυστέρηση 6-7 ημερών και τεστ αρνητικό ! Έκανα σήμερα … βέβαια πέρα απ ότι κάτι υγρά διαφανή δεν έχω κάτι άλλο ..ούτε πρησμένο στήθος ,ούτε πονάκια τίποτα .. δεν ξέρω τι να κάνω ! Απλά περιμένω κ πιστεύω θα έρθει ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena27 είπε:

Καλημέρα κορίτσι ! Άμα σου πω ότι είμαι στην ίδια φάση περίπου !! Είναι 44η μέρα , με καθυστέρηση 6-7 ημερών και τεστ αρνητικό ! Έκανα σήμερα … βέβαια πέρα απ ότι κάτι υγρά διαφανή δεν έχω κάτι άλλο ..ούτε πρησμένο στήθος ,ούτε πονάκια τίποτα .. δεν ξέρω τι να κάνω ! Απλά περιμένω κ πιστεύω θα έρθει ..

Ενώ πάντα είχες πόνους περιόδου κλπ;;; 

Εγώ πάντα είχα τώρα δεν έχω τίποτα στην ουσία...

Έχεις σταθερό κύκλο; Γιατί εμένα είναι γενικά ασταθής...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Marianne είπε:

Ενώ πάντα είχες πόνους περιόδου κλπ;;; 

Εγώ πάντα είχα τώρα δεν έχω τίποτα στην ουσία...

Έχεις σταθερό κύκλο; Γιατί εμένα είναι γενικά ασταθής...

Πάντα μου πρηζεται το στήθος κ έχω πόνους κάτω χαμηλά και καταλαβαίνω ότι θα μου έρθει ! Δεν έχω σταθερό κύκλο .. τους τελευταίους μήνες ήμουν 33-35 μέρες ενώ το καλοκαίρι ήμουν 41, είχα άγχος και στρες γιατί ετοιμαζόμουν για γάμο! Το τεστ πάντως βγήκε αρνητικό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Κορίτσια καλημέρα... Δυστυχώς δεν πήγα για χοριακη την Παρασκευή γιατί έμεινα χωρίς αμάξι και το Σάββατο επειδή είμαστε σε χωριό είναι κλειστά... Οπότε στην αναμονή ακόμα...

 βέβαια τίποτα πέρα από αρκετά διάφανα υγρά και τον πόνο στις θηλές...

Έψαξα λίγο το ημερολόγιο που καταγράφω τους κύκλους μου και διαπίστωσα ότι οι κύκλοι μου μέχρι πριν 3-4 μήνες ήταν στις 41-45 μέρες ... Είχα βολευτει με τις 35 ημέρες των τελευταίων μηνών και δεν είχα μπει στην διαδικασία να ρίξω μια ματιά. Τώρα θα μου πείτε, καλά δεν ξέρεις τους κύκλους σου, εε όχι βρε κορίτσια δεν προσπαθούσαμε για μωράκι τότε και ήξερα ότι θα έρθει, οπότε δεν με απασχολούσε... Λέτε να παίζει ρόλο αυτό; Σήμερα είμαι στην 47η ημέρα του κύκλου. Έχω μπερδευτεί πολύ... Λέτε να έκανα τα τεστ νωρίς;;  Δηλαδή να κάνω αργά ωορρηξία;; Για αυτό ο γιατρός επέμενε να κάνω υπομονή,;; (αυτός ξέρεις τους κύκλους τους καταγράφει οπότε πάω αναλυτικά) Έτσι όπως είναι ο κύκλος μου δεν ξέρω πότε ουσιαστικά έχω καθυστέρηση... Πφφφ κοντεύω να σκάσω. Συγγνώμη που σας ζαλίζω βρε κορίτσια....

 

Καλησπέρα κορίτσι μου, καταρχάς δεν μας ζαλίζεις. Γι αυτό είμαστε εδώ, να τα συζητάμε και όπου μπορούμε να βοηθάμε. Καταλαβαίνω ότι αυτή η κατάσταση σου προκαλεί μια αβεβαιότητα και αγχώνεσαι αλλά σκέψου ότι σύντομα θα έχεις απαντήσεις σε όλα αυτά. Στην περίπτωση που ο κύκλος σου έχει επιστρέψει στις παλιές συνήθειες, σίγουρα θα βρείς λύσεις με τον γιατρό σου ώστε να το ρυθμίσεις και να συνεχίσεις την προσπάθειά σου (αν δεν έχει ήδη επιτευχθεί ο στόχος).       

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...