Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ.όχι δεν θα πάω. Τρίτη αν δεν έχω κάποια δυσάρεστη εξέλιξη μέχρι τότε. Αυτά τα τέστ δεν είναι τα πιο ευαίσθητα.Αυτα τα πρόωρης ανίχνευσης είναι που ανιχνέυουν από 10 μονάδες και πάνω.Περιμένεις ?

ναι στις 9 του μηνός...έχω τεστ που είναι 25mLU και δεν ξέρω να τα χρησιμοποιήσω από τώρα ή είναι νωρίς ακόμα? χθες όταν ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα τσίμπημα στην μήτρα μακάρι να είναι θετικό σημάδι..θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 53 λεπτά , elena93 είπε:

ναι στις 9 του μηνός...έχω τεστ που είναι 25mLU και δεν ξέρω να τα χρησιμοποιήσω από τώρα ή είναι νωρίς ακόμα? χθες όταν ήμουν ξαπλωμένη ένιωσα τσίμπημα στην μήτρα μακάρι να είναι θετικό σημάδι..θα δούμε..

Νωρίς για αυτό τεστ κορίτσι μ. πιστεύω για το άλλο οκ ίσως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλέ ναι!!! Κάτι φαίνεται..Ότι καλύτερο εύχομαι.. Βήμα βήμα χοριακουλα κ προσοχή!!!

αστα να πάνε..εδώ που μένω δεν κάνουν χοριακη...λεω να έρθω Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ... Και δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό θέμα... ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία από τέστ ωορρηξίας... Ξεκίνησα το πρώτο την 8η μέρα κύκλου και μέχρι σήμερα 20η μέρα κύκλου βγάζει θετικό... Πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Ελεάνα 80 είπε:

Καλησπέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ... Και δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό θέμα... ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία από τέστ ωορρηξίας... Ξεκίνησα το πρώτο την 8η μέρα κύκλου και μέχρι σήμερα 20η μέρα κύκλου βγάζει θετικό... Πως γίνεται?

Καλησπέρα κορίτσι μ.Καλώς ήρθες .Ποια τεστ χρησιμοποιείς?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 10/3/2022 at 5:22 ΜΜ, Ελεάνα 80 είπε:

Καλησπέρα ευχαριστώ τα one step

Δεν έβγαλα άκρη ποτέ με αυτά. Home test ταινίες κ πιο ακριβά τα clearblue. Με τα one step δεν διέκρινα τη 2η γραμμή ίδια ή πιο έντονη  ποτέ ένα μήνα που τα χρησιμοποίησα. Κ είχα ωορρηξία γιατί έμεινα έγκυος.. ότι άλλο θες ρωτας κορίτσι μ

Link to comment
Share on other sites

@Lilly28 σε ευχαριστώ πολύ θα περίμενω αυτόν τον μήνα να μου έρθει και βλέπουμε αλλά δεν νομίζω να ξαναχρησιμοποιησω την συγκεκριμένη μάρκα τουλάχιστον.

@Lilly28 σε ευχαριστώ πολύ θα περίμενω αυτόν τον μήνα να μου έρθει και βλέπουμε αλλά δεν νομίζω να ξαναχρησιμοποιησω την συγκεκριμένη μάρκα τουλάχιστον.

@Lilly28 σε ευχαριστώ πολύ. Θα περιμένω αυτό το μήνα να μου έρθει και θα δω. Δεν θα χρησιμοποιήσω την ίδια μάρκα τουλάχιστον...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα. 

Τα γραφω κ δω που ειστε πολλες.

 Ειμαι στις γονιμες, εχω επαφες, πηγα για παπ κ το περιμενω αλλα βγηκε η καλλιεργια μου και βγηκα θετικη σε μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα (ουρεοπλασμα ειχα και πριν 5-6 χρονια και καναμε αγωγη με τον αντρα μου).

Και ενω ξερω οτι δεν ειναι κατι τρομερο, εχω αγχωθει και ξενερωσει.. περιμενω να με παρει  ο γιατρος γιατι εκανα και αντιβιογραμμα.. να δω τι θα κανουμε.. :sad:

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2022 at 3:00 PM, Ελεάνα 80 said:

Καλησπέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ... Και δεν ξέρω αν γράφω σε σωστό θέμα... ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία από τέστ ωορρηξίας... Ξεκίνησα το πρώτο την 8η μέρα κύκλου και μέχρι σήμερα 20η μέρα κύκλου βγάζει θετικό... Πως γίνεται?

καλημερα! Δεν βγαινει θετικό απλά σου βγαζει και τη δευτερη γραμμη. Θετικό ειναι όταν η γραμμη αποτελέσματος ειναι ίδια ή πιο σκούρα απο τη γραμμη ελέγχου. Εγώ χρησιμοποιούσα τα hometest και εβγαινε ετσι κι εμενα μετα την περιοδο και οι 2 γραμμες αλλα τους πηρα τηλ και μου ειπαν πως αυτό συμβαινει σε καποιες περιπτωσεις οπως πχ οταν εχεις πολυκυστικες ωοθηκες, που εγώ εχω. Αλλα θετικό ειναι μονο οταν η γραμμη αποτελέσματος ειναι πιο σκουρα από την αλλη. Με τα one step δεν ξερω αν φαινεται τοσο καθαρα αλλα με της home test ειναι ξεκαθαρο το θετικό. Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Κοριτσια καλημερα. 

Τα γραφω κ δω που ειστε πολλες.

 Ειμαι στις γονιμες, εχω επαφες, πηγα για παπ κ το περιμενω αλλα βγηκε η καλλιεργια μου και βγηκα θετικη σε μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα (ουρεοπλασμα ειχα και πριν 5-6 χρονια και καναμε αγωγη με τον αντρα μου).

Και ενω ξερω οτι δεν ειναι κατι τρομερο, εχω αγχωθει και ξενερωσει.. περιμενω να με παρει  ο γιατρος γιατι εκανα και αντιβιογραμμα.. να δω τι θα κανουμε.. :sad:

Γεια σου κορίτσι ! Λοιπόν , είμαι σχεδόν στην ίδια φάση! Κάναμε εξετάσεις πριν 3 εβδομάδες σχεδόν , βγαίνει ο άντρας μ θετικός στο ουρεοπλασμα !! Εγώ ένα άγχος , δε φαντάζεσαι … να περιμένω πως κ πως να με πάρει τηλέφωνο ο γιατρός .. με παίρνει τελικά , με καθησυχάζει και όλα καλά ! Ηρέμησα ! Απλά ξεκινήσαμε μια αγωγή κ εγώ κ ο άντρας μου! Τέλη του μήνα είμαστε για καλλιέργεια και οι 2! Βέβαια μου είπε πως παίζει ρόλο και δυσκολεύει την σύλληψη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...