Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , elena27 είπε:

Γεια σου κορίτσι ! Λοιπόν , είμαι σχεδόν στην ίδια φάση! Κάναμε εξετάσεις πριν 3 εβδομάδες σχεδόν , βγαίνει ο άντρας μ θετικός στο ουρεοπλασμα !! Εγώ ένα άγχος , δε φαντάζεσαι … να περιμένω πως κ πως να με πάρει τηλέφωνο ο γιατρός .. με παίρνει τελικά , με καθησυχάζει και όλα καλά ! Ηρέμησα ! Απλά ξεκινήσαμε μια αγωγή κ εγώ κ ο άντρας μου! Τέλη του μήνα είμαστε για καλλιέργεια και οι 2! Βέβαια μου είπε πως παίζει ρόλο και δυσκολεύει την σύλληψη !

Εμενα μου ειπαν και οι δυο να μην αγχωνομαι γιατι εκτος του οτι ειναι πολυ κοινο, ειναι και ψιλομυθος, με την εννοια οτι δεν ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι προκαλουν δυσκολιες ή/και αποβολες κτλ... Τι να πω. Δε ξερω, δεν ειμαι γιατρος... Αγωγη θα χρειαστουμε ουτως ή αλλως λογικα, αν και οι τιμες μου ηταν στην μινιμουμ κλιμακα. Μικρης εκτασης σα να λεμε.. 

Αυτο που με απασχολει ειναι οτι ειμαι στις γονιμες μου, να συνεχισω τις επαφες ή οχι; αν μια στο εκατομμυριο παω για εμφυτευση να παρω αγωγη ή οχι; ΔΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ, ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ Ή ΟΧΙ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εμενα μου ειπαν και οι δυο να μην αγχωνομαι γιατι εκτος του οτι ειναι πολυ κοινο, ειναι και ψιλομυθος, με την εννοια οτι δεν ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι προκαλουν δυσκολιες ή/και αποβολες κτλ... Τι να πω. Δε ξερω, δεν ειμαι γιατρος... Αγωγη θα χρειαστουμε ουτως ή αλλως λογικα, αν και οι τιμες μου ηταν στην μινιμουμ κλιμακα. Μικρης εκτασης σα να λεμε.. 

Αυτο που με απασχολει ειναι οτι ειμαι στις γονιμες μου, να συνεχισω τις επαφες ή οχι; αν μια στο εκατομμυριο παω για εμφυτευση να παρω αγωγη ή οχι; ΔΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ, ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ Ή ΟΧΙ; 

Έλα ντε .. σε τρώει τώρα το άγχος κ έχεις απόλυτο δίκιο !!! Όταν ενημερωθείς πες μας κ μας !! Φυσικά και μένα μ είπε ότι μπορείς να μείνεις έγκυος , αλλά αν ήταν να μείνεις με τη πρώτη , λόγω του μικροβιου θα μείνεις τη 10η!

5 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Εμενα μου ειπαν και οι δυο να μην αγχωνομαι γιατι εκτος του οτι ειναι πολυ κοινο, ειναι και ψιλομυθος, με την εννοια οτι δεν ειναι επιστημονικα αποδεδειγμενο οτι προκαλουν δυσκολιες ή/και αποβολες κτλ... Τι να πω. Δε ξερω, δεν ειμαι γιατρος... Αγωγη θα χρειαστουμε ουτως ή αλλως λογικα, αν και οι τιμες μου ηταν στην μινιμουμ κλιμακα. Μικρης εκτασης σα να λεμε.. 

Αυτο που με απασχολει ειναι οτι ειμαι στις γονιμες μου, να συνεχισω τις επαφες ή οχι; αν μια στο εκατομμυριο παω για εμφυτευση να παρω αγωγη ή οχι; ΔΕ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.

ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ, ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ Ή ΟΧΙ; 

Αααα τώρα θυμήθηκα !!! Απαγορεύεται να πάρεις την αγωγή σε περίπτωση εγκυμοσύνης !!! Έτσι μ είπε ο δικός μου ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , elena27 είπε:

Έλα ντε .. σε τρώει τώρα το άγχος κ έχεις απόλυτο δίκιο !!! Όταν ενημερωθείς πες μας κ μας !! Φυσικά και μένα μ είπε ότι μπορείς να μείνεις έγκυος , αλλά αν ήταν να μείνεις με τη πρώτη , λόγω του μικροβιου θα μείνεις τη 10η!

Αααα τώρα θυμήθηκα !!! Απαγορεύεται να πάρεις την αγωγή σε περίπτωση εγκυμοσύνης !!! Έτσι μ είπε ο δικός μου ..

Μιλησα με τη κοπελα που εχει (ειναι μαια) 

Της ειπε να παρουμε και οι δυο αντιβιωση και επανελεγχο σε 3 εβδομαδες.

Για επαφες δε μου ειπε κατι αλλα λιγο φοβαμαι να πω την αληθεια. Δλδ αν (λεμε τωρα) μεινω εγκυος ταυτοχρονα με την αγωγη, φοβαμαι πιθανες παρενεργειες ή επιπτωσεις. Λεω να σταματησω τωρα που με την αγωγη ουτως ή αλλως απαγορευονται οι επαφες, και το βλεπουμε τον αλλο μηνα..

Τουλαχιστον με ξεμπλοκαρε απο το αγχος.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elle12 είπε:

Μιλησα με τη κοπελα που εχει (ειναι μαια) 

Της ειπε να παρουμε και οι δυο αντιβιωση και επανελεγχο σε 3 εβδομαδες.

Για επαφες δε μου ειπε κατι αλλα λιγο φοβαμαι να πω την αληθεια. Δλδ αν (λεμε τωρα) μεινω εγκυος ταυτοχρονα με την αγωγη, φοβαμαι πιθανες παρενεργειες ή επιπτωσεις. Λεω να σταματησω τωρα που με την αγωγη ουτως ή αλλως απαγορευονται οι επαφες, και το βλεπουμε τον αλλο μηνα..

Τουλαχιστον με ξεμπλοκαρε απο το αγχος.. 

Τι αγωγή πήρες ; Εμένα μου είχε απαγορέψει την επαφή , γιατί είναι επικίνδυνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης … ήταν κάθετος …

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elena27 είπε:

Τι αγωγή πήρες ; Εμένα μου είχε απαγορέψει την επαφή , γιατί είναι επικίνδυνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης … ήταν κάθετος …

Εγω ειχα ηδη επαφες μεχρι χθες αν κ ωορρηξια εχω μαλλον αυριο ή μεθαυριο. Ε δε νομιζω να ειμαι τοσο γκαντεμω.

Δε ξερω ακομα θα παω αυριο να μου γραψει. Αντιβιωση χαπι και οι δυο.

Απλα εκανα και αντιβιογραμμα και ειμαι ανθεκτικη στις πιο πολλες και αποτελεσματικες αντιβιωσεις γι αυτο αγχωνομαι λιγο. Πρεπει να το παρω αλλιως γιατι θα παθω καρδια στο τελος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Elle12 είπε:

Εγω ειχα ηδη επαφες μεχρι χθες αν κ ωορρηξια εχω μαλλον αυριο ή μεθαυριο. Ε δε νομιζω να ειμαι τοσο γκαντεμω.

Δε ξερω ακομα θα παω αυριο να μου γραψει. Αντιβιωση χαπι και οι δυο.

Απλα εκανα και αντιβιογραμμα και ειμαι ανθεκτικη στις πιο πολλες και αποτελεσματικες αντιβιωσεις γι αυτο αγχωνομαι λιγο. Πρεπει να το παρω αλλιως γιατι θα παθω καρδια στο τελος..

Εμείς είχαμε πάρει vibramicyn , duphaston,bifolac(προβιοτικό) κ εγώ παίρνω για 14 μέρες κόκκινο υπόθετο yien lip.. 

Τέλι Μαρτίου θα κάνω την εξέταση ! Με αυτήν την αντιβίωση μας είχε πει όχι γαλακτομική 1 ώρα πριν κ μετά όπως ούτε να ξαπλώσουμε για μισή ώρα γιατί δε έχει την ίδια δράση ! 
 

εγω η καημένη Ιανουαρίου δε βρήκα ωορρηξία , Φεβρουάριο περιμένω περίοδο κ δεν ήρθε ποτέ κ τωτα το Μάρτιο δε μπορούσα να έχω επαφές λόγω του μικροβιου !!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , elena27 είπε:

Εμείς είχαμε πάρει vibramicyn , duphaston,bifolac(προβιοτικό) κ εγώ παίρνω για 14 μέρες κόκκινο υπόθετο yien lip.. 

Τέλι Μαρτίου θα κάνω την εξέταση ! Με αυτήν την αντιβίωση μας είχε πει όχι γαλακτομική 1 ώρα πριν κ μετά όπως ούτε να ξαπλώσουμε για μισή ώρα γιατί δε έχει την ίδια δράση ! 
 

εγω η καημένη Ιανουαρίου δε βρήκα ωορρηξία , Φεβρουάριο περιμένω περίοδο κ δεν ήρθε ποτέ κ τωτα το Μάρτιο δε μπορούσα να έχω επαφές λόγω του μικροβιου !!! 

Ναι και εγω που ειχα τι καταλαβα χαχαχα!

Αχ κοριτσακι μου μαζι παμε. Ευχομαι να το περασουμε και να εχουμε συντομα ευχαριστα. Εκανε κ ο αντρας σου καλλιεργεια; στο σπερμα; ή μονο εξαιτιας σου; και επαναληπτικο;

Επισης τι σου βρηκε εσενα; και τι τιμες; γιατι εμενα ηταν στις 10.000 που λεει ειναι το χαμηλο σταδιο "μολυνσης" ουτε ξερω τι διαφορα εχουν..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Elle12 είπε:

Ναι και εγω που ειχα τι καταλαβα χαχαχα!

Αχ κοριτσακι μου μαζι παμε. Ευχομαι να το περασουμε και να εχουμε συντομα ευχαριστα. Εκανε κ ο αντρας σου καλλιεργεια; στο σπερμα; ή μονο εξαιτιας σου; και επαναληπτικο;

Πραγματικά μπορώ να σε νιώσω ακριβώς πως νιώθεις γιατί τ πέρασα πριν λίγες εβδομάδες ! Άστο … έκανε εξετάσεις ο άντρας μ , σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια κ έτσι το βρήκαμε !!! Με έτρωγε εμένα να κάνουμε εξετάσεις σπέρματος ώστε να ξέρω ότι απ τη δίκη του πλευρά είναι όλα εντάξει .. ο γιατρός. Είπε ότι κι λόγω του ουρεοπλασματος έχουμε θέμα γιατί τ σπερματοζωάρια είναι σε αρκετά μεγάλο ποσοστά ακίνητα ! Σκέψου τώρα σε τι φάση ήμουν …. 
 

αντε , ας τ περάσουμε κ μετά να κάνουμε γρήγορα προσπάθειες κ πάλι και να έρθει το τυχερό !!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elena27 είπε:

Πραγματικά μπορώ να σε νιώσω ακριβώς πως νιώθεις γιατί τ πέρασα πριν λίγες εβδομάδες ! Άστο … έκανε εξετάσεις ο άντρας μ , σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια κ έτσι το βρήκαμε !!! Με έτρωγε εμένα να κάνουμε εξετάσεις σπέρματος ώστε να ξέρω ότι απ τη δίκη του πλευρά είναι όλα εντάξει .. ο γιατρός. Είπε ότι κι λόγω του ουρεοπλασματος έχουμε θέμα γιατί τ σπερματοζωάρια είναι σε αρκετά μεγάλο ποσοστά ακίνητα ! Σκέψου τώρα σε τι φάση ήμουν …. 
 

αντε , ας τ περάσουμε κ μετά να κάνουμε γρήγορα προσπάθειες κ πάλι και να έρθει το τυχερό !!!!

Εμενα εκανε σπερμοδιαγραμμα βγηκε παρα πολυ καλο σε ολα, αλλα δεν του εκανα καλλιεργεια.βλακεια, δεν ηξερα τοτε. Τωρα θα κανουμε αγωγη και θα του πω να κανει κ αυτος. Γιατι αν μεινει σε εναν απο τους δυο μας ειναι δωρον αδωρον να συνεχισουμε. Φαυλος κυκλος..

Υπομονη και καλα αποτελεσματα και στις δυο μας. Να με ενημερωσεις ❤

Link to comment
Share on other sites

όπως το πες , πρέπει να κάνετε κ οι 2 γιατί αν μείνει σε κάποιον θα πρέπει πάλι απ την αρχή και είναι κρίμα να χαθεί χρόνος ! Αχ κορίτσι μου, σε ευχαριστώ ! Και σε σας καλά αποτελέσματα ! Θετικές σκέψεις μόνο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Elle12 εσένα στο παπ σου βγήκε κάτι και το έψαξες μετά για ουρεοπλασμα; Θέλω να πω αν το παπ σου είχε κάτι που να υποδείκνυε την ύπαρξη κάποιου μικροβιου, γιατί είδα που ειπεσ ότι έκανες πρόσφατα παπ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sisii είπε:

@Elle12 εσένα στο παπ σου βγήκε κάτι και το έψαξες μετά για ουρεοπλασμα; Θέλω να πω αν το παπ σου είχε κάτι που να υποδείκνυε την ύπαρξη κάποιου μικροβιου, γιατί είδα που ειπεσ ότι έκανες πρόσφατα παπ 

Το παπ μου θα βγει σε 2 μερες, τα εκανα μαζι αλλα βγηκε πιο γρηγορα η  καλλιεργεια.

Αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα δειξει ελαφρα τραχιλιτιδα με συσταση για επαναληψη σε 6 μηνες, οπως εδειξε κ περσι. Η βλακεια μου ειναι οτι  δεν εκανα την επαναληψη στο 6μηνο γιατι ετρεχα με τον γαμο, και οτι δεν εκανα κ μια καλλιεργεια τοτε. Ισως ειχα ξεμπερδεψει τωρα..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Elle12 είπε:

Το παπ μου θα βγει σε 2 μερες, τα εκανα μαζι αλλα βγηκε πιο γρηγορα η  καλλιεργεια.

Αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα δειξει ελαφρα τραχιλιτιδα με συσταση για επαναληψη σε 6 μηνες, οπως εδειξε κ περσι. Η βλακεια μου ειναι οτι  δεν εκανα την επαναληψη στο 6μηνο γιατι ετρεχα με τον γαμο, και οτι δεν εκανα κ μια καλλιεργεια τοτε. Ισως ειχα ξεμπερδεψει τωρα..

 

Εννοείς ότι και τότε που σου έλεγε για ελαφρά  τραχιλιτιδα ήταν από το ουρεοπλασμα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Sisii είπε:

Εννοείς ότι και τότε που σου έλεγε για ελαφρά  τραχιλιτιδα ήταν από το ουρεοπλασμα; 

Πολυ πιθανο. Σε τυχαιο ελεγχο το βρηκα και πριν 5 χρονια, σε τυχαιο κ τωρα. Δε κανω καθε χρονο. Ετυχε. Τουαλετες, πισινες, θαλασσες, ενα σωρο μυκητες και βακτηρια

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Εμείς είχαμε πάρει vibramicyn , duphaston,bifolac(προβιοτικό) κ εγώ παίρνω για 14 μέρες κόκκινο υπόθετο yien lip.. 

Τέλι Μαρτίου θα κάνω την εξέταση ! Με αυτήν την αντιβίωση μας είχε πει όχι γαλακτομική 1 ώρα πριν κ μετά όπως ούτε να ξαπλώσουμε για μισή ώρα γιατί δε έχει την ίδια δράση ! 
 

εγω η καημένη Ιανουαρίου δε βρήκα ωορρηξία , Φεβρουάριο περιμένω περίοδο κ δεν ήρθε ποτέ κ τωτα το Μάρτιο δε μπορούσα να έχω επαφές λόγω του μικροβιου !!! 

Επεστρεψα με αγωγη.

Vibramicin ο αντρας μου 1 χαπι καθε μερα για 1 βδομαδα, Zithrotel  εγω 2 χαπια τη μερα για 3 μερες.

Μετα υπομονη καμια 15αρια μερες και επαναληψη καλλιεργειας.

Ξεκιναω αποψε. Φορτωσα και γιαουρτια και κεφιρ, χαμος. Μου ειπε οχι επαφες ή μονο με προφυλακτικο (ναι, καλα! Καλυτερα καθολου) Και οχι αγχος :D. Θα μεσολαβησει και μια περιοδος, εφοσον δεν εχω μεινει εγκυος, οποτε θα ειμαι ετοιμη. Ελπιζω να τα καταφερουμε. Μου ειπαν ειναι πολυ μικρη η "εκταση" της μολυνσης..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...