Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , elena27 είπε:

Και μένα με αγχώνει μέχρι να τη βρω ..εμένα με ζορίζει τώρα κ ο χρόνος κ όλας που θα περάσει έτσι ..για επαγγελματικούς λόγους ο άντρας μ θα φύγει τέλη Μαΐου γι εξωτερικό ,θα γυρίσει μετά απ 1 μήνα περίπου ..πράγμα που σημαίνει ότι θα χαθούν οι μήνες Μάιο Ιούνιο γιατί εμένα είναι κ μεγάλος ο κύκλος μ..κ ήδη χάσαμε κ άλλους 3 μήνες τώρα κ με τρελαίνει ….

Μακάρι λοιπόν να προκύψουν αυτή τη φορά τα ευχάριστα ώστε να μην έχουν πλέον σημασία όλα αυτά. Θετική σκέψη και ίσως να είναι αυτή η τυχερή φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Μακάρι λοιπόν να προκύψουν αυτή τη φορά τα ευχάριστα ώστε να μην έχουν πλέον σημασία όλα αυτά. Θετική σκέψη και ίσως να είναι αυτή η τυχερή φορά.

Μακάρι , αλλά δε νομίζω μωρέ πως θα είμαστε τόσο τυχεροί κ θα μας έρθει έτσι εύκολα ! Θέλει ακόμη χρόνο πιστεύω .. απλά με κάνει να μην έχω υπομονή όλο αυτό.. είμαστε πάνω στη προσπάθεια κ μια χωρίς περίοδο , μια με θεραπεία , τώρα να λείψει για επαγγελματικούς λόγους με τρελαίνει ρε σύ .. με κάνει να πηγαίνω πίσω στο χρονο κ όλο αγτο με αγχώνει όλο κ περισσότερο …

1 hour ago, Marina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Και εμεις θελουμε και αλλο παιδακι. Η κορουλα μας ειναι 1 ετους με εξωσωματικη. Καναμε τον μαρτιο εμεινα εγκυος αλλα απεβαλα. Η αληθεια είναι πως στεναχωρηθηκα πολυ.. 

Καλησπέρα μαρίνα ! Να σου ζήσει η κούκλα σου!!! Εγώ δεν έχω κανένα παιδάκι ακόμη , είμαι στη προσπάθεια … κάνατε το Μάρτιο εξωσωματική κ δεύτερη φορά ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , elena27 είπε:

Μακάρι , αλλά δε νομίζω μωρέ πως θα είμαστε τόσο τυχεροί κ θα μας έρθει έτσι εύκολα ! Θέλει ακόμη χρόνο πιστεύω .. απλά με κάνει να μην έχω υπομονή όλο αυτό.. είμαστε πάνω στη προσπάθεια κ μια χωρίς περίοδο , μια με θεραπεία , τώρα να λείψει για επαγγελματικούς λόγους με τρελαίνει ρε σύ .. με κάνει να πηγαίνω πίσω στο χρονο κ όλο αγτο με αγχώνει όλο κ περισσότερο …

Καλησπέρα μαρίνα ! Να σου ζήσει η κούκλα σου!!! Εγώ δεν έχω κανένα παιδάκι ακόμη , είμαι στη προσπάθεια … κάνατε το Μάρτιο εξωσωματική κ δεύτερη φορά ; 

Σ ευχαριστώ πολύ να εισαι καλα. Σου ευχομαι και σενα μα έρθει γρηγορα το μωρακι σας. Ναι ναι καναμε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , elena27 είπε:

Μακάρι , αλλά δε νομίζω μωρέ πως θα είμαστε τόσο τυχεροί κ θα μας έρθει έτσι εύκολα ! Θέλει ακόμη χρόνο πιστεύω .. απλά με κάνει να μην έχω υπομονή όλο αυτό.. είμαστε πάνω στη προσπάθεια κ μια χωρίς περίοδο , μια με θεραπεία , τώρα να λείψει για επαγγελματικούς λόγους με τρελαίνει ρε σύ .. με κάνει να πηγαίνω πίσω στο χρονο κ όλο αγτο με αγχώνει όλο κ περισσότερο …

Καλησπέρα μαρίνα ! Να σου ζήσει η κούκλα σου!!! Εγώ δεν έχω κανένα παιδάκι ακόμη , είμαι στη προσπάθεια … κάνατε το Μάρτιο εξωσωματική κ δεύτερη φορά ; 

Καταλαβαίνω το άγχος, όπως σου είπα περνάω συχνά τέτοιες έντονες φάσεις, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει. Άλλωστε είναι κάτι για το οποίο χρειάζεται μια μόνο επιτυχημένη  προσπάθεια και σε πολλές γυναίκες έχει έρθει όταν δεν το περίμεναν. Δεν μπορούμε σίγουρα να ελέγξουμε όλα όσα συμβαίνουν. Μπορούμε να ευελπιστούμε, να προσπαθούμε και να ελπίζουμε για το καλύτερο.                         

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Καταλαβαίνω το άγχος, όπως σου είπα περνάω συχνά τέτοιες έντονες φάσεις, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα έρθει. Άλλωστε είναι κάτι για το οποίο χρειάζεται μια μόνο επιτυχημένη  προσπάθεια και σε πολλές γυναίκες έχει έρθει όταν δεν το περίμεναν. Δεν μπορούμε σίγουρα να ελέγξουμε όλα όσα συμβαίνουν. Μπορούμε να ευελπιστούμε, να προσπαθούμε και να ελπίζουμε για το καλύτερο.                         

Έχεις δίκιο ..κ ποια κοπέλα άλλωστε δε περνάει έτσι σε μια τέτοια φάση της ζωής της;! Εμείς επειδή τώρα κ όλο τ καλοκαίρι είμαστε σε μεταβατική περίοδο μ έρχεται να πω θα κάνω όποτε μ έρχεται κ ότι γίνει! Δε μπορώ να προγραμματίζω τίποτα … αφού Είναι έτσι η κατάσταση ! Εσείς προσπαθείτε καιρό ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , elena27 είπε:

Έχεις δίκιο ..κ ποια κοπέλα άλλωστε δε περνάει έτσι σε μια τέτοια φάση της ζωής της;! Εμείς επειδή τώρα κ όλο τ καλοκαίρι είμαστε σε μεταβατική περίοδο μ έρχεται να πω θα κάνω όποτε μ έρχεται κ ότι γίνει! Δε μπορώ να προγραμματίζω τίποτα … αφού Είναι έτσι η κατάσταση ! Εσείς προσπαθείτε καιρό ;;;

Μπαίνουμε τώρα στον πέμπτο μήνα, αλλά δεν ήταν εξαρχής η προσπάθεια τόσο συστηματική. Τους τελευταίους 2-3 μήνες έχει εντατικοποιηθεί. Προσπαθώ να μην με κυριεύει το άγχος για να μην το μεταδίδω και στον σύζυγο και να είμαι όσο πιο χαλαρή γίνεται. Βλέποντας και κάνοντας, δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό.                          

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Μπαίνουμε τώρα στον πέμπτο μήνα, αλλά δεν ήταν εξαρχής η προσπάθεια τόσο συστηματική. Τους τελευταίους 2-3 μήνες έχει εντατικοποιηθεί. Προσπαθώ να μην με κυριεύει το άγχος για να μην το μεταδίδω και στον σύζυγο και να είμαι όσο πιο χαλαρή γίνεται. Βλέποντας και κάνοντας, δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό.                          

Καλά κάνεις! Είναι σημαντικό να μην μεταδίδουμε το άγχος κ μας κ στο άντρα μας ! Που θα πάει …θα έρθει όπου να ναι! Η επιστήμη πλέον έχει προχωρήσει τόσο πολύ , που δύσκολα να μείνεις χωρίς παιδί !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια! Γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω που αλλου να γράψω από το άγχος μου. Σας είχα πει αν θυμάστε ότι έχω σταματήσει τις προσπάθειες αλλά έγινε μια φορά μέσα στον μήνα ολοκληρωμένη επαφή και επδ δυο μέρες τώρα είχα πονάκια περιόδου ενώ είναι να μ έρθει σε 4 μέρες, ξύπνησα κ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που μου είχε περισσέψει από τότε που προσπαθούσα! Και παιδιά βγήκε θετικό μια άχνη αλλά καθαρή θετική γραμμή και έχω πάθει σοκ! Γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω από εδώ και περα! Δλδ να πάω για χοριακη, να πάρω τον γυναικολόγο μου για ραντεβού;;; Τι;; 
 

update: τελικά έκρυψα κάπου το τεστακι και πήγα στα Ζάρα. Αν αυτό δεν είναι ψύχραιμη αντιμέτωπη τότε ποιο είναι; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sisii είπε:

Κορίτσια γεια! Γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω που αλλου να γράψω από το άγχος μου. Σας είχα πει αν θυμάστε ότι έχω σταματήσει τις προσπάθειες αλλά έγινε μια φορά μέσα στον μήνα ολοκληρωμένη επαφή και επδ δυο μέρες τώρα είχα πονάκια περιόδου ενώ είναι να μ έρθει σε 4 μέρες, ξύπνησα κ έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης που μου είχε περισσέψει από τότε που προσπαθούσα! Και παιδιά βγήκε θετικό μια άχνη αλλά καθαρή θετική γραμμή και έχω πάθει σοκ! Γράφω εδώ γιατί δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω από εδώ και περα! Δλδ να πάω για χοριακη, να πάρω τον γυναικολόγο μου για ραντεβού;;; Τι;; 
 

update: τελικά έκρυψα κάπου το τεστακι και πήγα στα Ζάρα. Αν αυτό δεν είναι ψύχραιμη αντιμέτωπη τότε ποιο είναι; 

Συγχαρητήρια !!! Μακάρι να είναι και να πάνε καλα !! Γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου να σε καθοδηγήσει σωστά ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Sisii είπε:

Ευχαριστώ! Πήρα μετά και ένα clearblue ψηφιακό και μου έβγαλε ότι είμαι 3-4 εβδομάδων. (Φτου φτου) Ο γυναικολογος μου μου είπε να πάω αύριο για χοριακη. Αυτά 

Τι καλαααα !!! Σε ζηλεύω !!! Όλα να πάνε καλά , μέσα απ τη καρδιά μου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα ! Χρόνια πολλά ! Τι κάνετε ; Εγώ είμαι σε φάση που περιμένω .. είχα ωορρηξία τη Κυριακή του Πάσχα εννοείται πως ήρθα σε επαφή κ εκείνη τη μέρα κ την επόμενη ..μπορώ να πω πολύ πιο χαλαρή σε σχέση με τις προηγούμενες φορές! Έχω ένα στήθος τούμπανο, το οποίο πονάει κ όλας ! Κοιλιά επίσης πρησμένη … απλά περιμένω σε καμία 10 μέρες το παρά πολύ να αδιαθετήσω .. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Χρόνια πολλά ! Τι κάνετε ; Εγώ είμαι σε φάση που περιμένω .. είχα ωορρηξία τη Κυριακή του Πάσχα εννοείται πως ήρθα σε επαφή κ εκείνη τη μέρα κ την επόμενη ..μπορώ να πω πολύ πιο χαλαρή σε σχέση με τις προηγούμενες φορές! Έχω ένα στήθος τούμπανο, το οποίο πονάει κ όλας ! Κοιλιά επίσης πρησμένη … απλά περιμένω σε καμία 10 μέρες το παρά πολύ να αδιαθετήσω .. 

Καλά σημάδια κ ας είναι νωρίς ακόμα!!! Κ το καλύτερο είναι ότι είσαι πιο χαλαρή....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

Καλά σημάδια κ ας είναι νωρίς ακόμα!!! Κ το καλύτερο είναι ότι είσαι πιο χαλαρή....

Ναι , αυτή τη φορα δεν σκεφτόμουν τώρα πέτυχε η όχι όπως έκανα τις προηγούμενες φορές ! Ότι βρέξει ας κατεβάσει !!! Όποτε είμαστε στην αναμονή κ βλέπουμε !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...