Recommended Posts

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ο πόνος μιας μάνας που χάνει το παιδι δεν υπάρχει... Όπως λέει και η μανα μου, τα παιδιά που χάνουν τους γονείς λέγονται ορφανά, ο σύζυγός που χάνει τον σύζυγό χηρος-α.. Αλλά για την μανα που χάνει το παιδί, δεν έχει λέξη να εκφραζει αυτην την κατασταση... 

Ότι και να λέμε οπότε αυτήν η μανα μόνο ξέρει τι περνάει...

Εγώ ζω σε ένα οικογενειακο περιβάλλον που πολλοι έχουν πεθανει, πολλοί έχουν καρκίνο και άλλοι τόσοι εγκεφαλικά από καρδιοπαθειες κάθε 3και λιγο με θρομβωσεις τρεχω.. Δεν υπάρχει νοσοκομείο και που να μην με ξέρει και να μην το ξέρω στην Θεσσαλονίκη μέχρι Λάρισα.. Εγώ είναι σαν να δουλεύω εκεί μέσα από 16χρονων στα νοσοκομεία είμαι, περισσότερο κοιμάμαι εκεί πάρα στο σπίτι μου...

Να μην κλαίτε για το πόνο που επικρατεί, γύρω μας, να κλαίτε για την αχαριστία που έχουμε εμείς οι ίδιοι και τους θεωρούμε ολους δεδομένους και δεν εκτιμάμε τίποτα... Δεν πάμε να δούμε τους γονείς που γέρασαν, δεν παίζουμε με τα παιδιά μας γτ είμαστε κουρασμένοι, δεν βγαζουμε το σκυλο βολτα γτ βαριομαστε, δουλεύουμε σαν τα σκυλιά μόνο και μόνο να έχουμε όλα τα υλικά αγαθά και πολλά άλλα... Δεν νοιαζόμαστε για τον δίπλανο μας στο ελάχιστο.... σε τι θα βοηθαει το κλάμα το δικό μου και το δικό σου και του διπλανου..

όποιος πονάει ας πάει να κρατήσει το χέρι αυτής της μάνας ας της δωσει μια αγκαλια...

ας πάει να δανειστεί 50-100ευρω και ας τα στείλει σε αυτήν την μάνα ας τα στείλει σε έναν οργανισμό αντίστοιχο (σας πληροφορώ ότι δεν είναι απατεώνες η έστω δεν τα τσέπωνουν όλα αλλα βοηθάνε απεριοριστα)...

και οποιος μπαινοβγαίνει στα νοσοκομεια ενας μισθος δεν φτανει ούτε για μια εβδομαδα τι να αναλυσουμε τωρα...

εμενα περιγυρος μου μου ελεγαν δεν επιτρέπονται επισκεψεις στην κλινικη και δεν ερχοταν ενας να με φερει ένα καφέ το πρωί να μου δώσει μια αγκαλια... Και άμα έρχονταν πάλι θα τους έβριζα δεν θα τους ήθελα.. Είναι περίεργη φάση Αλλά πολύ δύσκολη φάση... έξω από την κλινική επιτρέπονται επισκέψεις... όποιος θέλει λύσεις βρίσκει.... Ας κανουμε την αγάπη πράξη μην μενουμε στα λογια... 

@elena93 Δεν σ κάνω επίθεση.. ουτε ξερω πως βοηθησες την κοπελα ουτε με απασχολει εγω για την πλειοψηφια του κόσμου αναφέρομαι και βαζω και μενα μεσα... είμαστε αχάριστοι 1ον. Και 2ον δεν σηκώνουμε το χεράκι μας να βοηθήσουμε τον οποιοδήποτε αμα έχουμε χρόνο μπορεί και να βοηθήσουμε άμα δεν έχουμε... 

Πάλι πολλά είπα τρομάραμ.... πάλι μιλάω αντί να πράττω... εμ είδατε?? Για τα ανάθεμα είμαστε!!  

@Lilly28 με ήθελες παρεούλα είδες τι φλύαρη είμαι?? Παπαπα ούτε εγώ δεν με αντέχω....  θα μπλεξεις σου λεω!!:lol:

Εχεις απολυτο δικαιο με αυτα που ειπες.. εγω προσωπικα επειδη ειναι φιλη μου φυσικα τις ειπα για οτι χρειαζεσαι ειμαι εδω και αν με χρειαστεις θα παρω το πρωτο αεροπλανο και θα ερθω..εγω ειμαι εδω για οτι χρειαστει να την βοηθησω ειτε για λεφτα ειτε ψυχολογικα..

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα