Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ


Recommended Posts

19 hours ago, Mommy39 said:

Οχι τιποτα ευτυχως .. δεν επηρεάζει την εξωσωματική ολα αυτα τα θέματα επηρέαζαν τη φυσιολογική συλληψη .. πάντως πριν ξεκινηςω την διαδικασία και οι δυο εξωσωματικοί που ειδα μου τη ζήτησαν την εξεταση ..ίσως εινσι στο πρωτόκολλο τους για να αποκλείσουν ενδεχόμενα προβληματα.. ειναι προς όφελος μας οςο δύσκολη / αγχωτική εινσι η διαδικασία.. στο τέλος αν δεις οτι ολα ειναι καλα θα σε βοηθήσει και στη ψυχολογια σου.. σαν εξεταση 2-3 λεπτα κράτησε.. η προετοιμασία 10 λεπτα να βγάλεις ρούχα να σε τοποθετήσουν να ετοιμάσουν τον κόλπο διαστολέα και να ξεκινήσουν τις εγχύσεις.. αν δεν εχεις μπλοκαρισμένες σάλπιγγες ελαφριους πόνους θα νιώσεις.. θα τα πας μια χαρα.. μην ανησυχείς..

Την εχω ξανακανει την εξεταση πριν 3 χρονια,στα πλαισια του ψαξιματος και φυσικα για την επιτροπη.Ηταν ενταξει.Ο γιατρος την Πεμπτη μου ζητησε καινουρια επειδη εκανα καισαρικη και θελω να ξανακανω εξωσωματικη για 2ο παιδακι.Μου φαινεται οτι υπερβαλλει.


 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

μηπως να ευθυνεται κ αυτη; μια φιλη (φυσιολογικα εγκυος 2 φορες) που την 2η θηλαζε και η περιοδος ηταν αφαντη 20μηνες ανησυχησε και αρχισε να ψαχνεται. ελεγξε αμη κ ηταν πολυ χαμηλη κι ο γιατρος της ειπε οτι γι αυτο δεν ερχοταν.γτ ακομα κ αν θηλαζεις συνηθως ερχεται ως 16μηνες μετα. 

Ναι αλλα εκεινη θήλαζε οποτε Οκ λογικο.εγω δε θηλαζω κ ουτε περιοδος.τι να πω..δοξα τω θεω λεω στο τσακ που προλαβα κ εκανα τα μωρα μου.θα κλεισω ραντεβου για εναν απαραιτητο ελεγχο κ να δω τι θα μου πει..προς το παρων «βολεύθηκα» 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nephele78 είπε:

Ναι αλλα εκεινη θήλαζε οποτε Οκ λογικο.εγω δε θηλαζω κ ουτε περιοδος.τι να πω..δοξα τω θεω λεω στο τσακ που προλαβα κ εκανα τα μωρα μου.θα κλεισω ραντεβου για εναν απαραιτητο ελεγχο κ να δω τι θα μου πει..προς το παρων «βολεύθηκα» 

καλα εννοειται αυτο..με τη μια και δυο μαζι!! ιδανικο!! τωρα εισαι ηρεμη οτι κι αν γινει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ναι αλλα εκεινη θήλαζε οποτε Οκ λογικο.εγω δε θηλαζω κ ουτε περιοδος.τι να πω..δοξα τω θεω λεω στο τσακ που προλαβα κ εκανα τα μωρα μου.θα κλεισω ραντεβου για εναν απαραιτητο ελεγχο κ να δω τι θα μου πει..προς το παρων «βολεύθηκα» 

Δεν κάνεις ένα τεστ λέω εγώ. Μετά την γεννα είναι πανευκολο να μείνεις έγκυος και μιλάω εκ πείρας και δεύτερη εγκυμοσύνη στα 41.

@giannaher Εγώ μετά από καισαρική έμεινα εύκολα έγκυος και καθόλου δεν επηρέασε την εξέλιξη της δεύτερης εγκυμοσύνης μου, οπότε σου εύχομαι με το καλό ένα δεύτερο παιδάκι.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Egina mama said:

Δεν κάνεις ένα τεστ λέω εγώ. Μετά την γεννα είναι πανευκολο να μείνεις έγκυος και μιλάω εκ πείρας και δεύτερη εγκυμοσύνη στα 41.

@giannaher Εγώ μετά από καισαρική έμεινα εύκολα έγκυος και καθόλου δεν επηρέασε την εξέλιξη της δεύτερης εγκυμοσύνης μου, οπότε σου εύχομαι με το καλό ένα δεύτερο παιδάκι.

 

Πω πω,μπραβο σου,τελεια!Πω πω!Μακαρι και εμεις αλλα εμεις καναμε εξωσωματικη!

  • Μου αρέσει 1

 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 8/28/2021 at 9:42 AM, Nephele78 said:

Εκανα μια διεγερση οπου κατεβασα 3 ωαρια και δεν εγινε κανενα εμβρυο!μετα την ωοληψια οταν πηγαν να τα γονιμοποιήσουν ειδανε οτι ηταν ολα ακαταλληλα(φεβρουαριος 2020 ) και μετα εκανα 3 φυσικους (μαρτιο- απριλιο-μαιο) και 1 τροπ.φυσικο (ιουνιο) με 150 μοναδες οπου με το ζορι πηραμε 2.καισαρικη εκανα το φεβρουαριο αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση διοτι δεν θηλαζω και η περιοδος ειναι άφαντη.

Οποτε απο Μαρτη,Απριλη,Μαιο 3 ωαρια και απο Ιουνιο 2..5 στο συνολο και εκανες διδυμα?Υπεροχο μιλαμε!Το 78 στο νικ εχει να κανει με χρονολογια γεννησης ή τυχαιο?


 
 
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2021 at 2:26 ΜΜ, Egina mama είπε:

Δεν κάνεις ένα τεστ λέω εγώ. Μετά την γεννα είναι πανευκολο να μείνεις έγκυος και μιλάω εκ πείρας και δεύτερη εγκυμοσύνη στα 41.

@giannaher Εγώ μετά από καισαρική έμεινα εύκολα έγκυος και καθόλου δεν επηρέασε την εξέλιξη της δεύτερης εγκυμοσύνης μου, οπότε σου εύχομαι με το καλό ένα δεύτερο παιδάκι.

 

Τωρα το ειδα :) αποκλείεται εγκυμοσυνη ..μονο με το κρίνο χαχα..

@giannaher ακριβως ! αλλα ειχα κανει διέγερση τον φεβρουαριο κ ειχα κατεβασει 3 ωαρια αλλα οταν τα τσιμπησε στην ωοληψια κ τα ειδανε στο εργαστηριο ειπανε οτι ηταν ακαταλληλα κ τα 3. Οποτε μετα απο αυτο ξεκινησα φυσικους κ ειχα κανει κ αλλες 2 ετ απο σκετα καταψυγμενα ωαρια  που ειχα μαζεψει πριν 2 χρονια με μια διεγερση που ειχα κανει με μπενφολα..απο τα 5 ωαρια γινανε 2 εμβρυα οποτε τα μετεφερα τον φεβρουαριο (οταν μου ειπανε οτι ηταν ακαταλληλα τα άλλα) κ 0,1 χοριακη..στη 3η ετ πετυχα ( στη 2η ειχα μεταφερει ενα εμβρυο μονο του /μέγα λαθος κατα την αποψη του γιατρου -αλλα επεμενε ο αντρας μου). το 1978 γεννήθηκα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Nephele78 said:

Τωρα το ειδα :) αποκλείεται εγκυμοσυνη ..μονο με το κρίνο χαχα..

@giannaher ακριβως ! αλλα ειχα κανει διέγερση τον φεβρουαριο κ ειχα κατεβασει 3 ωαρια αλλα οταν τα τσιμπησε στην ωοληψια κ τα ειδανε στο εργαστηριο ειπανε οτι ηταν ακαταλληλα κ τα 3. Οποτε μετα απο αυτο ξεκινησα φυσικους κ ειχα κανει κ αλλες 2 ετ απο σκετα καταψυγμενα ωαρια  που ειχα μαζεψει πριν 2 χρονια με μια διεγερση που ειχα κανει με μπενφολα..απο τα 5 ωαρια γινανε 2 εμβρυα οποτε τα μετεφερα τον φεβρουαριο (οταν μου ειπανε οτι ηταν ακαταλληλα τα άλλα) κ 0,1 χοριακη..στη 3η ετ πετυχα ( στη 2η ειχα μεταφερει ενα εμβρυο μονο του /μέγα λαθος κατα την αποψη του γιατρου -αλλα επεμενε ο αντρας μου). το 1978 γεννήθηκα..

Σε ποιο γιατρο/κεντρο? Εγω ειμαι 38 και ξινιζουν λιγο τα μουτρα τους οι γιατροι αν πω οτι θελω να κανω προσπαθεια για δευτερο.Εχω ενοχληθει λιγο η αληθεια ειναι.


 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , giannaher είπε:

Σε ποιο γιατρο/κεντρο? Εγω ειμαι 38 και ξινιζουν λιγο τα μουτρα τους οι γιατροι αν πω οτι θελω να κανω προσπαθεια για δευτερο.Εχω ενοχληθει λιγο η αληθεια ειναι.

Οριστε;; Ξινίζουν κιολας; Ελεος !! Δε φτανει που τους δινουμε τα λεφτα μας λες κ μας περίσσευαν...εμενα μου ειχε πει οτι θα πετυχω γιατι ειχα αριστη μητρα και με προσπαθεια με φυσικους οτι σιγουρα θα πετυχαίναμε ενα καλο,αλλα εγώ τον αμφισβητουσα και απο μονη μου εκανα συνεχως εξετασεις..νομιζα  οτι με κοροιδευει μετα τα ακαταλληλα που κατεβασα κ δεν ειχα ιδεα τι ηταν οι φυσικοι..γιατι πιστευα λογω υψηλης fsh οτι ολα θα ηταν ακαταλληλα κ οτι ημουν τελειωμενη.και ομως μετα οντως ηταν μια χαρα κ μαλιστα εκανα κ βλαστοκυστες αλλα με ρισκο που πηραμε..δε το περιμενα αυτο με τιποτα αλλα με βοηθησε κ το αριστο σπερμα με κατακερματισμο 17% και ετων 53 ο συζυγος! Στο γενεσις στον Π πηγα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nephele78 said:

Οριστε;; Ξινίζουν κιολας; Ελεος !! Δε φτανει που τους δινουμε τα λεφτα μας λες κ μας περίσσευαν...εμενα μου ειχε πει οτι θα πετυχω γιατι ειχα αριστη μητρα και με προσπαθεια με φυσικους οτι σιγουρα θα πετυχαίναμε ενα καλο,αλλα εγώ τον αμφισβητουσα και απο μονη μου εκανα συνεχως εξετασεις..νομιζα  οτι με κοροιδευει μετα τα ακαταλληλα που κατεβασα κ δεν ειχα ιδεα τι ηταν οι φυσικοι..γιατι πιστευα λογω υψηλης fsh οτι ολα θα ηταν ακαταλληλα κ οτι ημουν τελειωμενη.και ομως μετα οντως ηταν μια χαρα κ μαλιστα εκανα κ βλαστοκυστες αλλα με ρισκο που πηραμε..δε το περιμενα αυτο με τιποτα αλλα με βοηθησε κ το αριστο σπερμα με κατακερματισμο 17% και ετων 53 ο συζυγος! Στο γενεσις στον Π πηγα..

Ναι.Και ο γυναικολογος μου εδω δεν ενθουσιαστηκε (δεν κανει εξωσωματικες) οταν του ειπα τι σκοπευω να κανω,ουτε ο εξωσωματικος στο τηλ ουτε ενας αλλος γιατρος εξωσωματικων που ρωτησα στην πολη μου. Βασικα ο τελευταιος δεν ειπε κατι για την ηλικια τοσο,οσο για την καισαρικη και το τι επιπτωσεις θα εχει στη μητρα. Μπραβο στον Π. παντως! Απο κουβεντες στο φουμπου κλπ μου ειχε μεινει η εντυπωση οτι στο κεντρο αυτο ο φυσικος κυκλος ηταν σχεδον μια τρελα,με τοσο κοσμο που εχει.

8 minutes ago, giannaher said:

Ναι.Και ο γυναικολογος μου εδω δεν ενθουσιαστηκε (δεν κανει εξωσωματικες) οταν του ειπα τι σκοπευω να κανω,ουτε ο εξωσωματικος στο τηλ ουτε ενας αλλος γιατρος εξωσωματικων που ρωτησα στην πολη μου. Βασικα ο τελευταιος δεν ειπε κατι για την ηλικια τοσο,οσο για την καισαρικη και το τι επιπτωσεις θα εχει στη μητρα. Μπραβο στον Π. παντως! Απο κουβεντες στο φουμπου κλπ μου ειχε μεινει η εντυπωση οτι στο κεντρο αυτο ο φυσικος κυκλος ηταν σχεδον μια τρελα,με τοσο κοσμο που εχει.

Εκανα ορμονολογικες τον Ιουνιο. Εχουμε και λεμε fsh 4,1 lh 3,2  E2 36 pg/ml και ΑΜΗ 37,6 pmol ( ενταξει,πολυκυστικη). Δεν θεωρω οτι ειμαι τοσο τελειωμενη πια!


 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, giannaher είπε:

Ναι.Και ο γυναικολογος μου εδω δεν ενθουσιαστηκε (δεν κανει εξωσωματικες) οταν του ειπα τι σκοπευω να κανω,ουτε ο εξωσωματικος στο τηλ ουτε ενας αλλος γιατρος εξωσωματικων που ρωτησα στην πολη μου. Βασικα ο τελευταιος δεν ειπε κατι για την ηλικια τοσο,οσο για την καισαρικη και το τι επιπτωσεις θα εχει στη μητρα. Μπραβο στον Π. παντως! Απο κουβεντες στο φουμπου κλπ μου ειχε μεινει η εντυπωση οτι στο κεντρο αυτο ο φυσικος κυκλος ηταν σχεδον μια τρελα,με τοσο κοσμο που εχει.

Εκανα ορμονολογικες τον Ιουνιο. Εχουμε και λεμε fsh 4,1 lh 3,2  E2 36 pg/ml και ΑΜΗ 37,6 pmol ( ενταξει,πολυκυστικη). Δεν θεωρω οτι ειμαι τοσο τελειωμενη πια!

Πολυ κοσμο εχει ναι ..ουρές ..ημουν τυχερη σε αυτο το κομματι διοτι εγω μαζευα καθε μηνα στην μεγαλη καραντινα περυσι οταν τα περισσοτερα κεντρα ηταν κλειστα ,και δεν ειχε κοσμο διοτι δεν μπορουσανε να ερθουν και απο το εξωτερικο..δε τα ξερω καλά αλλα σε σχεση με τα δικα μου νομιζω εισαι τελεια! εγω ειχα 17,5 fsh  0,3 αμη ,Lh 6  και e2 20 προςεμμηνοπαυση δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...