Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας πω κ γω τι θα χρειαστείτε πάντα κατά την γνώμη μου!

1.καθισνα αυτοκινήτου όσες έχετε αυγό θα έχετε αυτό είναι όμως ως 9 κιλά!εγώ πήρα κάθισμα αυτοκινήτου από 0 μηνών ως 4 ετών!το πήρα στα 230€ πολύ καλό μάρκα jolie κ τώρα που περιμένουμε δεύτερο όντως φάνηκε χρήσιμο γτ ο πρώτος μου είναι 2 ετών!

2.λικνο συν επιπλέον στρώματακι και σεντόνια λικνου συν σελτε να μην λερώνει τσισα το στρώμα!το λίκνο είχε 150€ μαζί με το στρώματακι

3.κουνια με στρώμα κ σελτε συν μομπιλ για να χαζεύει συν πάντες!αυτά οι τιμές παίζουν!

4.μπανιερο κ ένα κανατακο εμένα με βόλεψε πολύ για να ρίχνεις σιγά σιγά νεράκι ειδικά στην αρχή!50€ το μπανιερο ξ βάση με φοβίζει δν την πήρα

5.αποστειρωτη μπιμπερο πιπίλες θερμό να διατηρείτε ζεστό το νερό για το γάλα κ βραστηρα να το ζεσταίνεται γρήγορα!παρόλο που θήλασα τον γιο μου του έδινα ένα γεύμα ξένο την νύχτα οπότε τα χρειάστηκα αυτά!ααα στα μπιμπερο να είναι οι θηλές για 0 μηνών η η νυκ το λέει νούμερο small

6.παρκο κ καρέκλα κι φαγητού τα αγοράζετε πιο μετά

7.ενδοεποικωνισ δν πήρα ποτε

8.καροτσι δν είχε αυγό αυτό που πήρα δν μου έλειψε!συνήθως όμως είναι το τριπλό καλαθουνα για αρχή για βόλτες κ ύπνο το κανονικό καρότσι κ το αυγό στο αμάξι η για μικρή κοντινή βόλτα!τσάντα καροτσιου

9.ρουχαλακια περιμένετε να βγουν τα καλοκαιρινά σεντονακια σελτεδες για να τα αλλάζετε πάνες αγκαλιας κ πετσετακια γουλιας απ' αυτά περίπου 10 είχα φορμακισ είχα αλλά 10 γτ λερώνονται είτε με τσισα γάλα κακά!κ πετσετουλες μικρές να σκουπίζεται ποπό όταν πλένεται μόνο από κακά!κ 2 μπουρνουζακια κάπες 

10.αλλαξιερα δν πήρα ποτέ τον άλλαζα στο κρεββάτι με βόλευε πολύ!

11.συρταριερα για τα ρούχα και την πήρα 100€ ΙΚΕΑ!ένα καλαθάκι για πάνες κ καλλυντικά

12.καλυτερη κρέμα συγκαματος πάντα κατά την γνώμη μου frezyderm κ αφροκουτρο παρτε κάτι απλό αν κ γω τελικά πήρα μετά για ατοπικα δέρματα γτ ο μπέμπης είχε τέτοιο δέρμα!δν μπορείς να το ξέρεις αυτό από πριν 

Αυτά κορίτσια σίγουρα κάτι θα ξέχασα χαχαχα με το καλό τα μωράκια σας όλα θα πάνε υπέροχα κ θα τα παίζεται στα δαχτυλα

Εμενα κοριτσια ο αντρας μ θετικος στο ν  covid. Eιναι καραντινα στον πανω οροφο εχουμε μεζονετα κ εγω με την μικρη κατω.αλλα εχω ενα αγχος απο την μια λεω μηως να το περναγα τωρα μπας κ ειναι ηπια κ τελιωνω απο την αλλη λεω μη παθω καμια δυσπνοια κ τι θα κανω αν εχω πυρετο υψηλο πως θα φροντισω το παιδι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 35 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εμενα κοριτσια ο αντρας μ θετικος στο ν  covid. Eιναι καραντινα στον πανω οροφο εχουμε μεζονετα κ εγω με την μικρη κατω.αλλα εχω ενα αγχος απο την μια λεω μηως να το περναγα τωρα μπας κ ειναι ηπια κ τελιωνω απο την αλλη λεω μη παθω καμια δυσπνοια κ τι θα κανω αν εχω πυρετο υψηλο πως θα φροντισω το παιδι

Περαστικά στον σύζυγό!μακάρι ναην.κολλησες γτ κ η ανοσία για 3 μήνες κρατάει μικρό διάστημα!βέβαια αν τυχόν κ έγινε κάτι εύχομαι να το περάσεις ανωδυνα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , marilia35 είπε:

Περαστικά στον σύζυγό!μακάρι ναην.κολλησες γτ κ η ανοσία για 3 μήνες κρατάει μικρό διάστημα!βέβαια αν τυχόν κ έγινε κάτι εύχομαι να το περάσεις ανωδυνα

Ειναι ομως οι 3 μηνες μεχρι να γεννησω ενταξει αλλιως θα εκανα την 3 δοση εχω κλεισει ραντεβου.ευχαριστω πολυ.ουτε εγω δ ξερω τι ειναι καλυτερο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Suzukaki είπε:

Εμενα κοριτσια ο αντρας μ θετικος στο ν  covid. Eιναι καραντινα στον πανω οροφο εχουμε μεζονετα κ εγω με την μικρη κατω.αλλα εχω ενα αγχος απο την μια λεω μηως να το περναγα τωρα μπας κ ειναι ηπια κ τελιωνω απο την αλλη λεω μη παθω καμια δυσπνοια κ τι θα κανω αν εχω πυρετο υψηλο πως θα φροντισω το παιδι

Περαστικά του! Ελπίζω να το περάσει ήπια! Και ο δικός μου ήταν με συμπτώματα κρυολογήματος τις τελευταίες μέρες... δεν έκανε μοριακο τεστ αλλά νοσουσαν 8 συνάδελφοι του οπότε πολύ πιθανό να ήταν η όμικρον... εγώ δεν κόλλησα... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εμενα κοριτσια ο αντρας μ θετικος στο ν  covid. Eιναι καραντινα στον πανω οροφο εχουμε μεζονετα κ εγω με την μικρη κατω.αλλα εχω ενα αγχος απο την μια λεω μηως να το περναγα τωρα μπας κ ειναι ηπια κ τελιωνω απο την αλλη λεω μη παθω καμια δυσπνοια κ τι θα κανω αν εχω πυρετο υψηλο πως θα φροντισω το παιδι

Περαστικά του !! Εύχομαι αν το περάσεις να το  περάσεις ανώδυνα ! Η τρίτη δόση απο τη μετάλλαξη δέλτα σε προστατεύει από ότι έχω καταλάβει όχι από την όμικρον. Οπότε καλύτερα να τη κάνεις την τρίτη δόση να ξεμπερδευεις μην έχεις να ανησυχείς για αυτήν... 

Νομίζω κάνεις δεν ξέρει τι είναι το καλύτερο... Τι να πω κορίτσια υπομονη... Ας ελπισουμε σε 1-2 μήνες να καλυτερέψουν τα πράγματα και όταν θα είμαστε στο τρίτο τρίμηνο και θα μπει η άνοιξη να μην είμαστε τόσο αγχωμενες με αυτό το θέμα γιατί θα έχουμε ένα σωρό άλλα άγχη ! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Περαστικά του! Ελπίζω να το περάσει ήπια! Και ο δικός μου ήταν με συμπτώματα κρυολογήματος τις τελευταίες μέρες... δεν έκανε μοριακο τεστ αλλά νοσουσαν 8 συνάδελφοι του οπότε πολύ πιθανό να ήταν η όμικρον... εγώ δεν κόλλησα... 

Δ ηταν σε καραντινα να υποθεσω εφοσον δ το τεσταρατε οτι ειχε covid ε;δυσκολα με την απολυμανση πολυ για να παρω τον δισκο με το πιατο φοραω γαντια μασκα βαζω αντισηπτικο κ παλι λες μηπως κολλησα καπου....

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Suzukaki είπε:

Δ ηταν σε καραντινα να υποθεσω εφοσον δ το τεσταρατε οτι ειχε covid ε;δυσκολα με την απολυμανση πολυ για να παρω τον δισκο με το πιατο φοραω γαντια μασκα βαζω αντισηπτικο κ παλι λες μηπως κολλησα καπου....

Ωχ φαντάζομαι την αγωνία σου... Πωπω έγκυος τώρα να έχεις και αυτό το άγχος...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva92 είπε:

Ωχ φαντάζομαι την αγωνία σου... Πωπω έγκυος τώρα να έχεις και αυτό το άγχος...

Nαι δ μ εφταναν τοσα,αγχη για τοσα θεματα να χω κ αυτο τωρα.κ το αγχος μ ειναι αν εχω πυρετο πολυ κτλ πως θα φροντιζω το παιδι 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Δ ηταν σε καραντινα να υποθεσω εφοσον δ το τεσταρατε οτι ειχε covid ε;δυσκολα με την απολυμανση πολυ για να παρω τον δισκο με το πιατο φοραω γαντια μασκα βαζω αντισηπτικο κ παλι λες μηπως κολλησα καπου....

Καταλαβαίνω την αγωνία σου τώρα.... κι εγώ είχα ανησυχήσει αλλά είχε πολύ ήπια συμπτώματα.. Το πιο έντονο ήταν η καταρροή και ο πονοκέφαλος.. Δεν είχε πυρετό..  κρατήσαμε αποστάσεις αλλά δεν ήταν καραντίνα.. πάντως με τον γυναικολόγο που το συζήτησα μου είπε να μην ανησυχώ εφόσον είμαι εμβολιασμένη...

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Καταλαβαίνω την αγωνία σου τώρα.... κι εγώ είχα ανησυχήσει αλλά είχε πολύ ήπια συμπτώματα.. Το πιο έντονο ήταν η καταρροή και ο πονοκέφαλος.. Δεν είχε πυρετό..  κρατήσαμε αποστάσεις αλλά δεν ήταν καραντίνα.. πάντως με τον γυναικολόγο που το συζήτησα μου είπε να μην ανησυχώ εφόσον είμαι εμβολιασμένη...

 

Εμενα εχει πυρετο κ φρικτο πονολαιμο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εμενα εχει πυρετο κ φρικτο πονολαιμο

Για να μην παρεξηγηθώ εννοώ δεν ήταν καραντίνα από εμένα... μέσα στο σπίτι... εννοείται δεν πήγαινε δουλειά και δεν βγήκε από το σπίτι για 6 μέρες. Με κανέναν δεν ήρθαμε σε επαφή.. 

Ελπίζω να περάσει σύντομα κορίτσι μου και μην κολλήσεις ούτε εσυ ούτε το παιδάκι σου 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K@trina είπε:

Για να μην παρεξηγηθώ εννοώ δεν ήταν καραντίνα από εμένα... μέσα στο σπίτι... εννοείται δεν πήγαινε δουλειά και δεν βγήκε από το σπίτι για 6 μέρες. Με κανέναν δεν ήρθαμε σε επαφή.. 

Ελπίζω να περάσει σύντομα κορίτσι μου και μην κολλήσεις ούτε εσυ ούτε το παιδάκι σου 

Ναι το καταλαβα.ευχαριστω πολυ.τι να πω θα δειξει.αναμενω κ εγω να δω.εντωμεταξυ χανω κ το ραντεβου την τριτη για β επιπεδου 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ σήμερα είμαι 18 και 3 ημέρες!!! Τώρα θα κλείσω ραντεβού να με δει ο Γυναικολογος και 21/1 θα κλείσω την β επιπέδου!!! Και ανυπομονώ να μάθω το φύλλο!!! Περνάω μια γρίπη τώρα δραμα… … από την μικρή μπυ!!!δεν την πάω σχολείο ακομα … φοβαμαι!!! Θα τον ρωτήσω και εγώ μήπως χρειαστεί να κάνω το εμβόλιο την γρίπης !!! 

22 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ναι το καταλαβα.ευχαριστω πολυ.τι να πω θα δειξει.αναμενω κ εγω να δω.εντωμεταξυ χανω κ το ραντεβου την τριτη για β επιπεδου 

Πω περαστικά και εύχομαι να περάσει γρήγορα όλο αυτό!! Και εγώ κόλλησα από την μικρή μου!! Φοβήθηκα πολύ !! Έκανα μοριακό και ευτυχώς βγήκαμε αρνητικές!! Απλά ίωση !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lelaki83 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ σήμερα είμαι 18 και 3 ημέρες!!! Τώρα θα κλείσω ραντεβού να με δει ο Γυναικολογος και 21/1 θα κλείσω την β επιπέδου!!! Και ανυπομονώ να μάθω το φύλλο!!! Περνάω μια γρίπη τώρα δραμα… … από την μικρή μπυ!!!δεν την πάω σχολείο ακομα … φοβαμαι!!! Θα τον ρωτήσω και εγώ μήπως χρειαστεί να κάνω το εμβόλιο την γρίπης !!! 

Πω περαστικά και εύχομαι να περάσει γρήγορα όλο αυτό!! Και εγώ κόλλησα από την μικρή μου!! Φοβήθηκα πολύ !! Έκανα μοριακό και ευτυχώς βγήκαμε αρνητικές!! Απλά ίωση !!!

Καλημέρα κορίτσι μου ! Με το καλό να το δείτε το μωρό σας ! Περαστικά σου ! Εγώ ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ναι να κάνω το εμβόλιο της γρίπης οπότε το έχω στο πρόγραμμα μετά τη τρίτη δόση pfizer να το κάνω και αυτό... 

Κορίτσια τώρα τελευταία έχω χάσει τον ύπνο μου... Το παθαίνετε κι εσείς ? Νιώθω πως δεν μπορώ να κοιμηθώ στρυφογυριζω, δεν ξέρω αν φταίει που ξυπνάω συνέχεια για κατούρημα η με ενοχλεί η κοιλιά... 

Επίσης έχουν επανέλθει οι καούρες... Ότι και να φάω έχω καούρες πλέον ενώ το είχα ξεπεράσει αυτό ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Με το καλό να το δείτε το μωρό σας ! Περαστικά σου ! Εγώ ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ναι να κάνω το εμβόλιο της γρίπης οπότε το έχω στο πρόγραμμα μετά τη τρίτη δόση pfizer να το κάνω και αυτό... 

Κορίτσια τώρα τελευταία έχω χάσει τον ύπνο μου... Το παθαίνετε κι εσείς ? Νιώθω πως δεν μπορώ να κοιμηθώ στρυφογυριζω, δεν ξέρω αν φταίει που ξυπνάω συνέχεια για κατούρημα η με ενοχλεί η κοιλιά... 

Επίσης έχουν επανέλθει οι καούρες... Ότι και να φάω έχω καούρες πλέον ενώ το είχα ξεπεράσει αυτό ! 

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι.. πάντως για τις καούρες με βοήθησαν οι τσιχλες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...