Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Γιατι εμένα μου είπαν για την προηγούμενη μέρα καθολου υδατάνθρακες και έχω μπερδευτεί...εκτός του ότι δεν ξέρω τι να φάω.. 

Οντως;πρωτη φορα το ακουω.οτινσας εχει πει ο γιατρος.εμενα μ.ειχε πει επειδη δ παμε να κοροιδεψουμε την εξεταση δ θελουμε πχ κρεας με ψητα λαχανικα.θελουμε κρεας με ρυζι η πατατες η μακαρονια κ ψωμι.κ τις 3 μερες αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 15/9/2021 at 5:05 ΜΜ, Αννούλαααα είπε:

κοριτσια μου ας μαζευτουμε εδω οι μανούλες Μαΐου... Εγώ είμαι στην 7η εβδομάδα...με πητ 8 Μαΐου... με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας...

Καινουρια στο φόρουμ ,ελπίζω να είστε όλες καλά ,26+1 σήμερα ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Suzukaki είπε:

Οντως;πρωτη φορα το ακουω.οτινσας εχει πει ο γιατρος.εμενα μ.ειχε πει επειδη δ παμε να κοροιδεψουμε την εξεταση δ θελουμε πχ κρεας με ψητα λαχανικα.θελουμε κρεας με ρυζι η πατατες η μακαρονια κ ψωμι.κ τις 3 μερες αυτο.

Αυτό που μου λες μου ακούγεται πιο νορμαλ..

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

πρίν από 20 λεπτά , Evakida είπε:

Καινουρια στο φόρουμ ,ελπίζω να είστε όλες καλά ,26+1 σήμερα ❤️

Καλησπέρα!!! Καλώς ήρθες! Μαζί είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Κορίτσια εσεις εχετε πονακια χαμηλά στην  κοιλια;

Εγώ καμία φορά έχω ενοχλήσεις σαν ηπιες κραμπες... Όχι κάθε μέρα... το είπα στον γιατρό και δεν ανησύχησε .. είναι αναμενόμενο μου είπε... 

Κορίτσια αποτυχία η καμπύλη ζαχαρου.. Στη μια ώρα έκανα εμετό..  Θα την επαναλάβω. Ελπίζω να αντέξω την επόμενη φορά 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/2/2022 at 10:06 ΠΜ, Natasa.90 είπε:

Κορίτσια εσεις εχετε πονακια χαμηλά στην  κοιλια;

Καλημέρα ! Εγώ έχω που και που πονακια πίσω στη μέση χαμηλά και μου θυμίζουν καμιά φορά πόνους περιόδου αλλά ξαπλώνω και μετά από λίγη ώρα μου περνάει..μέχρι να μου περάσει βέβαια να μου πάει 

17 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Εγώ καμία φορά έχω ενοχλήσεις σαν ηπιες κραμπες... Όχι κάθε μέρα... το είπα στον γιατρό και δεν ανησύχησε .. είναι αναμενόμενο μου είπε... 

Κορίτσια αποτυχία η καμπύλη ζαχαρου.. Στη μια ώρα έκανα εμετό..  Θα την επαναλάβω. Ελπίζω να αντέξω την επόμενη φορά 

 

Ωχ κορίτσι μου τόσο άσχημη είναι η γεύση ? Είχες φάει πριν τι προετοιμασία είχες κάνει ? Ελπίζω να αντέξεις την επόμενη φορά.. τι μπορείς να κάνεις να σε βοηθήσει ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Eva92 είπε:

Καλημέρα ! Εγώ έχω που και που πονακια πίσω στη μέση χαμηλά και μου θυμίζουν καμιά φορά πόνους περιόδου αλλά ξαπλώνω και μετά από λίγη ώρα μου περνάει..μέχρι να μου περάσει βέβαια να μου πάει 

Ωχ κορίτσι μου τόσο άσχημη είναι η γεύση ? Είχες φάει πριν τι προετοιμασία είχες κάνει ? Ελπίζω να αντέξεις την επόμενη φορά.. τι μπορείς να κάνεις να σε βοηθήσει ? 

Εμένα τα πονακια είναι χαμηλά σαν τσιμπήματα. Μου έδωσε η γιατρός μαγνήσιο βέβαια για να με βοηθησει..Βέβαια ίσως να είναι και ψυχολογικό..  Εμένα η γεύση από την καμπυλη δεν με ενόχλησε.. σαν μια παραβπολυ γλυκιά λεμοναδα ήταν.. βέβαια μετά τη μία ώρα άρχισα να ζαλίζομαι υπερβολικά σε σημείο να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω.. Τέλος καλό όμως όλα καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasa.90 είπε:

Εμένα τα πονακια είναι χαμηλά σαν τσιμπήματα. Μου έδωσε η γιατρός μαγνήσιο βέβαια για να με βοηθησει..Βέβαια ίσως να είναι και ψυχολογικό..  Εμένα η γεύση από την καμπυλη δεν με ενόχλησε.. σαν μια παραβπολυ γλυκιά λεμοναδα ήταν.. βέβαια μετά τη μία ώρα άρχισα να ζαλίζομαι υπερβολικά σε σημείο να είμαι έτοιμη να λιποθυμησω.. Τέλος καλό όμως όλα καλά.. 

Προσπάθησε να είσαι ξαπλωμένη όσο γίνεται και να μην κουράζεσαι... Ωχ αρχίζει και με φοβίζει αυτή η καμπύλη.. για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα ! Εγώ έχω που και που πονακια πίσω στη μέση χαμηλά και μου θυμίζουν καμιά φορά πόνους περιόδου αλλά ξαπλώνω και μετά από λίγη ώρα μου περνάει..μέχρι να μου περάσει βέβαια να μου πάει 

Ωχ κορίτσι μου τόσο άσχημη είναι η γεύση ? Είχες φάει πριν τι προετοιμασία είχες κάνει ? Ελπίζω να αντέξεις την επόμενη φορά.. τι μπορείς να κάνεις να σε βοηθήσει ? 

Δεν με ενόχλησε η γεύση... Μετά από μια ώρα έκανα εμετό. Αλλά από όταν το ήπια ένιωθα δυσφορία και ταχυκαρδία... μου είπαν πως ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στη γλυκόζη... Όχι δεν είχα φάει... νηστική ήμουν από το προηγούμενο βράδυ.. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 7:16 ΜΜ, K@trina είπε:

Εγώ καμία φορά έχω ενοχλήσεις σαν ηπιες κραμπες... Όχι κάθε μέρα... το είπα στον γιατρό και δεν ανησύχησε .. είναι αναμενόμενο μου είπε... 

Κορίτσια αποτυχία η καμπύλη ζαχαρου.. Στη μια ώρα έκανα εμετό..  Θα την επαναλάβω. Ελπίζω να αντέξω την επόμενη φορά 

 

Πηρες ανασα κ το γευτηκες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 8/2/2022 at 12:51 ΜΜ, Natasa.90 είπε:

Κορίτσια τι κανετε; Είναι καμιά που έχει ομάδα αίματος 0+; Σας έχει πει κάτι ο γιατρος;

Καλησπέρα !! Καλά είμαι εγώ με τη μπέμπα φουσκώνω !! Έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλιά πλέον !! Και τη νιώθω να δίνει γερές κλωτσιές! Πολύ το χαίρομαι !! Χαχαχ 

Εγώ έχω ομάδα αίματος αρνητικό αυτό εννοείς ? Το ρέζους αν είναι θετικό η αρνητικό ? Στην περίπτωση που είναι θετικό δεν παίζει κανένα ρόλο όπως στη δική σου περίπτωση. αν είναι αρνητικό εκεί πρέπει να δούμε κάποια πράγματα. Στο λέω γιατί το ξέρω με τον γιατρό μου έχουμε κάνει διατριβή σε αυτό το κομμάτι. Εμένα με παρακολουθεί και αιματολογος σκέψου επειδή έχω ομάδα αίματος αρνητική 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλησπέρα !! Καλά είμαι εγώ με τη μπέμπα φουσκώνω !! Έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλιά πλέον !! Και τη νιώθω να δίνει γερές κλωτσιές! Πολύ το χαίρομαι !! Χαχαχ 

Εγώ έχω ομάδα αίματος αρνητικό αυτό εννοείς ? Το ρέζους αν είναι θετικό η αρνητικό ? Στην περίπτωση που είναι θετικό δεν παίζει κανένα ρόλο όπως στη δική σου περίπτωση. αν είναι αρνητικό εκεί πρέπει να δούμε κάποια πράγματα. Στο λέω γιατί το ξέρω με τον γιατρό μου έχουμε κάνει διατριβή σε αυτό το κομμάτι. Εμένα με παρακολουθεί και αιματολογος σκέψου επειδή έχω ομάδα αίματος αρνητική 

Χαίρομαι πολύ για τα νέα σου!!! Να είστε πάντα καλά και οι 2!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση..

Την καμπυλη την εκανες;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Χαίρομαι πολύ για τα νέα σου!!! Να είστε πάντα καλά και οι 2!!!!

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση..

Την καμπυλη την εκανες;

 

Σε ευχαριστώ πολύ !! Κι εσύ να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου με το καλό να έρθει!! 

Την καμπύλη όχι ακόμη, ειμαι 24η εβδομάδα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα μου πει λογικά για την καμπύλη... Εσύ την έκανες ? Ποια εβδομάδα είσαι τώρα ?

Κορίτσια με τα ψώνια τι κάνετε ? 

Έχετε πάρει αλλαξιερα συρταριερα? Πανάκριβες είναι !! 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! Κι εσύ να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου με το καλό να έρθει!! 

Την καμπύλη όχι ακόμη, ειμαι 24η εβδομάδα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα μου πει λογικά για την καμπύλη... Εσύ την έκανες ? Ποια εβδομάδα είσαι τώρα ?

Κορίτσια με τα ψώνια τι κάνετε ? 

Έχετε πάρει αλλαξιερα συρταριερα? Πανάκριβες είναι !! 

Ναι ναι εγώ την έχω κάνει την καμπυλη από τις 3 του μήνα.. 

Όλα καλά πήγαν.. τώρα είμαι 27 + 2 ..

Δεν έχω αγοράσει κάτι.. μου έχουν δώσει πράγματα όμως.. 

Από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσω σιγά σιγά.. 

Εσυ; έχεις ψωνισει κατι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...