Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Εργαζομενες μανουλες εν μεσω πανδημιας


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσακια,πως ειστε;Τα μικρα σας;Επανερχομαι να πω τον πονο μου.Χτες ο αντρας μου βγηκε θετικος,το προηγουμενο βραδυ κοιμοταν αγκαλια με τον μεγαλο που ειναι 4 γιατι ημουν στη δουλεια.Προς το παρον ειμαστε αρνητικοι και χαιρομαι γι αυτο μακαρι να μην κολλησαμε αλλα αποψε δουλευω και πρεπει να παω.Δεν δικαιουμαι αδεια οσο δεν νοσει κανεις μας.Θα τον κοιμησω και θα φυγω αλλα συνηθως ξυπναει μες τη νυχτα και ερχεται σε μενα κι αν δουλευω στον μπαμπα του.Δεν εχω επιλογη,θα το ρισκαρω και θα προσευχομαι να μην ξυπνησει πριν γυρισω.

Το μωρο ειναι στη μαμα μου απο χτες μπας και γλιτωσουν,τετοιες στιγμες ευχομαι πραγματικα να μην δουλευα

Πολύ πιθανόν να έχει ήδη εκτεθεί στον ιό, εγώ αρχές του χρόνου ήμουν θετική και την αγκάλιαζα με μάσκα. Αλλά πριν ήμασταν αυτοκολλητες οπότε δεν είχε και πολύ νόημα.Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι δύσκολη η απομόνωση. Συμπτώματα δεν έκανε, οπότε δεν την έκανα ποτέ τεστ. Υπομονή, εύχομαι να περάσει ανώδυνα και γρήγορα ο σύζυγος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Ταυτίζομαι σε πολλά από αυτά που λέτε. Έχω τον μεγάλο γιο μου,2,5 χρονων και την μικρή μου 16 μηνών. Δουλεύω κ εγώ κ ο σύζυγος ,σχετικά με ελεύθερα προγράμματα αλλά μηδέν βοήθεια από γονείς/πεθερικά(είναι σε άλλες πόλεις) και λόγω κοβιντ δεν πήραμε κ ποτέ κάποια γυναίκα για να τα προσέχει. Εμείς τα προσέχουμε εναλλάξ. Πολύ νωρίς το πρωί φεύγει ο σύζυγος δουλειά,γυρνάει μεσημέρι,φεύγω εγώ για κάποιες ώρες (κάνω συνεδρίες) γυρνάω,μετά πολλές φορές φεύγει κ απογεύματα για συμπληρωματική δουλειά ,και βράδυ τους τελευταίους δύο μήνες δουλεύω μέχρι τις 2-3 λάπτοπ μιας κ ανοίξαμε με την αδελφή μου και ένα on line shop με μείγματα βοτάνων. Δηλαδή έρχονται μέρες που οριακα δεν βλέπω τον άντρα μου,δεν έχω ενέργεια για τα μωρά μου κ νιώθω ένα κινούμενο πτώμα. Παρ'ολα αυτά, περιμένω τον Σεπτέμβρη για να τα στείλω κ τα δυο παιδικό. Η μικρή θα κοντεύει 2 και ο μεγάλος 3. Το ξέρω ότι στην αρχή θα τα έχω κ τα δυο άρρωστα,αλλά τι να κάνεις; Πρεπει να γίνει κ αυτό.

@Comet εμείς περάσαμε covid τα Χριστούγεννα. Από τον άντρα μου το καταλάβαμε που είχε συμπτωματα,πυρετό κ κόπωση. Εμένα τα ραπίντ κ τα σελφ ποτέ δεν δείξανε,παρά μόνο ο μοριακός. Τα παιδιά με το πρώτο σελφ δείξανε κ το περάσανε στο πόδι με ελάχιστη γκρίνια κ δέκατα. Εύχομαι ή να την γλιτωσατε ή να το περνάτε ανώδυνα. Στο δεύτερο σενάριο να σκέφτεστε ότι τουλάχιστον μετά θα πάρετε μια ανάσα λόγω καλών αντισωμάτων.

Κουράγιο ρε κορίτσια κ καλή δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα. Ταυτίζομαι σε πολλά από αυτά που λέτε. Έχω τον μεγάλο γιο μου,2,5 χρονων και την μικρή μου 16 μηνών. Δουλεύω κ εγώ κ ο σύζυγος ,σχετικά με ελεύθερα προγράμματα αλλά μηδέν βοήθεια από γονείς/πεθερικά(είναι σε άλλες πόλεις) και λόγω κοβιντ δεν πήραμε κ ποτέ κάποια γυναίκα για να τα προσέχει. Εμείς τα προσέχουμε εναλλάξ. Πολύ νωρίς το πρωί φεύγει ο σύζυγος δουλειά,γυρνάει μεσημέρι,φεύγω εγώ για κάποιες ώρες (κάνω συνεδρίες) γυρνάω,μετά πολλές φορές φεύγει κ απογεύματα για συμπληρωματική δουλειά ,και βράδυ τους τελευταίους δύο μήνες δουλεύω μέχρι τις 2-3 λάπτοπ μιας κ ανοίξαμε με την αδελφή μου και ένα on line shop με μείγματα βοτάνων. Δηλαδή έρχονται μέρες που οριακα δεν βλέπω τον άντρα μου,δεν έχω ενέργεια για τα μωρά μου κ νιώθω ένα κινούμενο πτώμα. Παρ'ολα αυτά, περιμένω τον Σεπτέμβρη για να τα στείλω κ τα δυο παιδικό. Η μικρή θα κοντεύει 2 και ο μεγάλος 3. Το ξέρω ότι στην αρχή θα τα έχω κ τα δυο άρρωστα,αλλά τι να κάνεις; Πρεπει να γίνει κ αυτό.

@Comet εμείς περάσαμε covid τα Χριστούγεννα. Από τον άντρα μου το καταλάβαμε που είχε συμπτωματα,πυρετό κ κόπωση. Εμένα τα ραπίντ κ τα σελφ ποτέ δεν δείξανε,παρά μόνο ο μοριακός. Τα παιδιά με το πρώτο σελφ δείξανε κ το περάσανε στο πόδι με ελάχιστη γκρίνια κ δέκατα. Εύχομαι ή να την γλιτωσατε ή να το περνάτε ανώδυνα. Στο δεύτερο σενάριο να σκέφτεστε ότι τουλάχιστον μετά θα πάρετε μια ανάσα λόγω καλών αντισωμάτων.

Κουράγιο ρε κορίτσια κ καλή δύναμη.

Μας εκανα και τους 2 τεστ.Ειμαστε προς το παρον αρνητικοι και χωρις συμπτωματα.Περιμενω να σχολασω σε λιγο και πριν τον κοιμισω του ειπα πολλες φορες αν ξυπνησει να παει στον καναπε να ξαπλωσει και να με περιμενει και οτι θα ερθω γρηγορα.Ο μπαμπας του ειναι μες την κρεβατοκαμαρα.,αν χρειαστει θα βγει με τη μασκα και σε αποσταση θα του πει να ξαπλωσει στον καναπε.Αντε να δουμε τι εγινε.Ευτυχως αποψε εχω ρεπο και δουλευω παλι Τεταρτη βραδυ.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...