Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Γεννα σε νοσοκομείο και έλεγχος για κορονοιο


Nantia25

Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος, να μου απαντήσει στο τι γίνεται όταν είναι να γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο! Έχω ακούσει ότι όταν έρθει η ώρα για να γεννήσει η γυναίκα ο σύζυγος αν είναι ανεμβολιαστος θα πρέπει να κάνει μοριακό. Και εδώ ειναξ το πρόβλημα. Αν η γυναίκα γεννήσει ξαφνικά ποτε θα προλάβει ο συνοδος να κάνει μοριακό; Γιατί αν μιλάμε για προγραμματισμένη γεννα πάει από την προηγούμενη και το κάνει αλλά στην απρόοπτη τι θα κανει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Nantia25 είπε:

Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος, να μου απαντήσει στο τι γίνεται όταν είναι να γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο! Έχω ακούσει ότι όταν έρθει η ώρα για να γεννήσει η γυναίκα ο σύζυγος αν είναι ανεμβολιαστος θα πρέπει να κάνει μοριακό. Και εδώ ειναξ το πρόβλημα. Αν η γυναίκα γεννήσει ξαφνικά ποτε θα προλάβει ο συνοδος να κάνει μοριακό; Γιατί αν μιλάμε για προγραμματισμένη γεννα πάει από την προηγούμενη και το κάνει αλλά στην απρόοπτη τι θα κανει;

Επειδη σε μενα αυτο συνέβη η βιοϊατρική στην κηφισιας ηταν αυτη που έβγαζε πιο γρήγορα το αποτέλεσμα. Το έκανε περιπου 10.30 και το έβγαλε στις 5. Νομιζω πλήρωσε 120 ευρώ κι αλλα τόσα εγω στο μαιευτήριο. Ολες αυτές τις ωρες βρισκόταν έξω απο το μαιευτήριο και περίμενε. Μολις γέννησα του τηλεφώνησαν και μπήκε ίσα ίσα να δει το μωρο. Τότε ομως δεν υπήρχε το εμβολιο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Επειδη σε μενα αυτο συνέβη η βιοϊατρική στην κηφισιας ηταν αυτη που έβγαζε πιο γρήγορα το αποτέλεσμα. Το έκανε περιπου 10.30 και το έβγαλε στις 5. Νομιζω πλήρωσε 120 ευρώ κι αλλα τόσα εγω στο μαιευτήριο. Ολες αυτές τις ωρες βρισκόταν έξω απο το μαιευτήριο και περίμενε. Μολις γέννησα του τηλεφώνησαν και μπήκε ίσα ίσα να δει το μωρο. Τότε ομως δεν υπήρχε το εμβολιο.

Στο νοσοκομείο δεν κάνουν τεστ στους ανεμβολιαστους και στέλνουν έξω! Απλά είναι και το ότι υπάρχει και η Κυριακή. Είναι λίγο περίεργη η φαση

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nantia25 είπε:

 

Στο νοσοκομείο δεν κάνουν τεστ στους ανεμβολιαστους και στέλνουν έξω! Απλά είναι και το ότι υπάρχει και η Κυριακή. Είναι λίγο περίεργη η φαση

αναγκαστικα η θα ερθει αφου βγει το αποτελεσμα,η θα εχεις καποιον αλλον συνοδο μεχρι να μπορεσει εκεινος(αν γινεται να αλλαξει ο συνοδος),συνοδο εμβολιασμενο πιθανον σαν μοναδικη λυση

καλυτερα παρε ενα τηλ κ στο νοσοκομειο που θα γεννησεις να ρωτησεις ακριβως τι συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nantia25 είπε:

Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος, να μου απαντήσει στο τι γίνεται όταν είναι να γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο! Έχω ακούσει ότι όταν έρθει η ώρα για να γεννήσει η γυναίκα ο σύζυγος αν είναι ανεμβολιαστος θα πρέπει να κάνει μοριακό. Και εδώ ειναξ το πρόβλημα. Αν η γυναίκα γεννήσει ξαφνικά ποτε θα προλάβει ο συνοδος να κάνει μοριακό; Γιατί αν μιλάμε για προγραμματισμένη γεννα πάει από την προηγούμενη και το κάνει αλλά στην απρόοπτη τι θα κανει;

Θεσσαλονίκη η Αθήνα?? Σε δημόσιο Θεσσαλονίκης (Ιπποκρατειο) επιτρεπόταν τον Ιανουάριο που γέννησα σύνοδος ανεμβολιαστος χωρίς τεστ να σουλατσάρει σε όλο το νοσοκομείο μπας και χρειαστείς κατι..  Αλλά δεν επιτρεπόταν να μπει στην κλινική οπότε δώρον άδωρον γαι μενα... Μέσα στην κλινική δεν επιτρεποταν σύνοδος ούτε για αστειο... Και τώρα που είναι γνωστή μου μέσα τα ίδια!! Απλά περιμένει εξω από τα χειρουργεία ο συζυγος μόλις σε βγάλουν. σε βλέπει 5 λεπτά καθώς ο νοσηλευτης σε  παρκάρει για να τα πειτε. Και μετά σε πάνε στην κλινική και τον ξαναείδα στο εξιτήριο!! Και το μωρο το είδε μια όταν έγινε η μεταφορά από χειρουργεία σε δωμάτιο 2λεπτα... φακελάκι η νοσοκόμα και στην έξοδο το απολαυσε πάλι!! Εν των υστέρων έχω να πω οτι επειδή δεν έχουν μονοκλινα.. το ότι δεν επιτρέπονται συνοδοί είναι απλά τέλειο... Αλλιώς έχεις τον πόνο σου έχεις και την διπλανή με το συνοδό και δεν μπορείς να κατσει ανετα να θηλάσεις να κάνεις το οτιδήποτε!!! Συν μπουρου μπουρου τόσα άτομα ηρεμία μηδέν!! Αν υπήρχαν μονοκλινα ο σύνοδος θα ήταν απλά όνειρο!!! Αλλά να εχεις τον συνοδό του άλλου δίπλα σου 24ωρες το 24ωρο είναι ενοχλητικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...